PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się nauczyć takiego malarstwa?



korsarz
25-02-2010, 17:18
Kurczę, pani pięknie światłem maluje. Jak Waszym zdaniem zrobić takie zdjęcie?

http://plfoto.com/zdjecie,portret,bez-tytulu,1599740.html (http://plfoto.com/zdjecie,portret,bez-tytulu,1599740.html)

bardziej takie:

http://plfoto.com/zdjecie,inne,bez-tytulu,1618233.html (http://plfoto.com/zdjecie,inne,bez-tytulu,1618233.html)

ale najbardziej takie:

http://plfoto.com/zdjecie,portret,bez-tytulu,1773650.html

Tekstury jakieś? Warstwy?

Z innej beczki:
http://plfoto.com/zdjecie,portret,bez-tytulu,1786393.html

To chyba efekt pracy na warstwach, twarz z inną temperaturą barwową, lekki blur i warstwa z kroplami rozmytymi? Dobrze kombinuję?

Jeśli ta Pani pisze, że jest amatorem, to ja jestem... jeszcze się nie urodziłem chyba :D Urzeka mnie taka fotografia :)

korsarz
25-02-2010, 17:24
Jeszcze tylko dorzucę jedno...

http://plfoto.com/zdjecie,portret,zdjecie,2054950.html

Też malarskie... Tu widzę blura, może zmianę temp. barwowej (trochę mi się na twarzy nie zgadza...) dobrze kombinuję?

Jarek78
25-02-2010, 20:01
To ostatnie mi sie nie podoba... pojechane z blurem na maksa. Mz cala zabawa to warstwy. Moze dodatkowa jakas z teksturą, druga ze zblurowanym motywem. Ladne kompozycje, tylko przy takich łatwo wpada się w rutyne.

docentx
26-02-2010, 15:30
Wstaw dobrze naświetlone zdjęcie bez przepałów.
Wtedy spróbujemy. Jest to dość proste.

Warunek to dobre zdjęcie.

ryszkut
26-02-2010, 16:32
znaczną większość 'efektu' da siez robić dodge/burn, zresztą jak wszytsko w ps ;)

JK
26-02-2010, 17:55
To może, tak dla sportu, zastanówcie się jak można takie efekty uzyskiwać bez PSa. :wink:

bogdi64
26-02-2010, 19:52
foto 1 (dziewczynka ma moście) - foto przez diapozytyw
foto 2 (miśki) - można bez dodatków
foto 3 (pani z parasolem) - przez szybę z odbijającymi się światełkami (studio)
foto 4 (sepia) - sepia z drapanym negatywem
foto 5 (dziewczynka) - kolorowe żele na filtrze

korsarz
26-02-2010, 21:50
@docentx, ale jakie wstawić? Portret jakiś czy coś?

Kurczę, czy są jakieś tutoriale do tego? I czy samemu da się robić własne tekstury czy korzysta się z gotowych? Czy do robienia tekstur trzeba mieć tablet? Bo jakoś dziergania faktury czegoś myszką sobie nie wyobrażam? :)

docentx
27-02-2010, 10:10
Korsarz
Trzeba mieć dobre zdjęcie. To podstawa. Samo z siebie musi być interesujące intrygujące. Musi mieć coś do powiedzenia, opisania. Cała reszta to dodatki. Tekstury można robić samemu. Liście na chodniku- tekstura. Ściana, kanapa w paski zasłona w oknie. Wszystko można przerobić. Tablet przydatny.

loki_p
01-03-2010, 13:38
To ostatnie mi sie nie podoba... pojechane z blurem na maksa. Mz cala zabawa to warstwy. Moze dodatkowa jakas z teksturą, druga ze zblurowanym motywem.
Skąd ta pewność że to blur a nie właściwości optyczne?


To może, tak dla sportu, zastanówcie się jak można takie efekty uzyskiwać bez PSa. :wink:
Dokładnie. Szkiełka są różne a jak do tego dołożymy jeszcze inne przeszkadzajki przed obiektywem to efekty mogą być ciekawe :)

Dantenius
10-03-2010, 18:05
Bez PS'a to 20 lat temu uzyskałem taki efekt jak na 1 zdjęciu
ZENITH 122 i przeterminowana o 5 lat klisza AGFY.....

Dantenius
10-03-2010, 18:45
A ze blury, to tutaj przykład - zrobione w 15 min w PS, oczywiście nie tak ładne ale "proves the point".
Warstwy, wycinka, blur nakładka, temperatury, filtr foto, zabawa z przezroczystością warstw....

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.butterflydesign.home.pl/img/dsc_0692.jpg)

Dantenius
10-03-2010, 18:45
Oryginał
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.butterflydesign.home.pl/img/dsc_0692-orig.jpg)

Zbyncom
10-03-2010, 19:08
możliwości jest mnóstwo a jaki wybrał fotograf to mało istotne, bo te zdjęcia to raczej słabizna.
bogdi64 napisał z przekonaniem jakby sam je zrobił.
Poczytaj o piktorialiźmie. Ludzie na przestrzeni lat wymyślili tysiące sposobów na uzyskanie malarskich efektów.
Mnie najbardziej podobają się przetłoki bromolejowe. Nie widziałem w internecie za bardzo takich wytworów wiec nie mogę rzucić linkiem, ale samo uzyskiwanie efektu bez niesienia treści jest jak robienie robienie obiadu i ułożenie tylko zastawy.
Pozdrawiam

korsarz
11-03-2010, 23:53
Dantenius, dzięki! :) A jak zrobić te promyki? I jak zrobiłeś że w jednych miejscach są takie szerokie a w innych ostre niczym strzała Kupidyna?

korsarz
29-03-2010, 13:51
http://plfoto.com/zdjecie,ludzie,midjus,1992732.html

A to? To też tekstury i warstwy tylko? + zmiana koloru na odcienie tonalne zieleni i czerwieni?

Waldy
21-04-2010, 20:08
Obejrzałem część portfolio Pani kiki123 i jestem pod wielkim wrażeniem, nie tylko znakomity postprocessing, ale też znakomite operowanie światłem, wielka wrażliwość i poczucie estetyki. Polecam.
Dantenius - proszę, nie wysilaj się...