PDA

Zobacz pełną wersję : Jedziemy na Złombol 2010



Obi
23-02-2010, 18:20
SŁuchajcie :D pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem o złombolu? temat zadział się w czeluściach forum :) Od tamtego czasu zmontowała się ekipa, został znaleziony samochód i w ogóle...
Zajrzyjcie na wwww.zlombol.obrzut.com.pl nasz blog złombolowy :) 7 marca jedziemy po nasz transport do Istambułu :D czyli Żuka :) strażackiego :) Zdjęcia są na blogu :)

I teraz jak pewnie się domyślacie :) Akcja jest charytatywna :) Szukamy sponsorów, którzy dadzą kasę na domy dziecka z woj. śląskiego. Sponsor ma prawo do umieszczenia naklejki na aucie ;) jak na rajdach samochodowych. Pomyślałem, że nikoniarze.pl to może być największa naklejka na naszym strażackim żuku :) nas jest wielu więc możemy coś zrobić dla dzieciaków. Domy dziecka same decydują co zostanie kupione za zebraną kasę. Podają listę potrzebnych rzeczy a organizatorzy akcji Złombol kupują te gifty ;) I to jest chyba najbardziej fajna sprawa, bo dostają to co potrzebują a nie jakieś nie wiadomo co ;) Myślę, że Piotr w końcu dzięki temu da mi znać czy robimy naklejki na samochody ;) bo moje mondeo czeka na przyzwolenie i co i jak :) Przy okazji zrobiłoby się naklejkę na Żuka :) chciałbym, żeby Piotr oficjalnie zaakceptował moją propozycję, zaistnienia nikoniarzy na złombolu. Mało tego :D ja to jestem megalomaniakiem generalnie ( i nie dotyczy to tylko utworu Incubusa ) i jakbyśmy byli największym sponsorem w tej akcji to może być coś, ale jak mówię :D szalone jest to wszystko :)

velaskez
23-02-2010, 18:34
Nie wiedziałem, że można użyć tylu buziek w tekście.

Obi
23-02-2010, 18:36
bo miało być pozytywnie :D

teh_14m3
23-02-2010, 19:01
nie dość że wymyśliłeś sobie żeby jechać w taką podróż żukiem, to jeszcze ciągle się uśmiechasz. Lepiej przyznaj się co palisz :P :twisted:

Obi
23-02-2010, 20:32
jak powiedzialem w domu, ze jade Zukiemm do Istambulu, to postukali sie w czolo :D a jak powiedzialem, ze za tydzien w niedziele jade po Zuka to przestali sie stukac tylko zaczeli szukac psychiatry... :D ale i tak jedziemy:) i staram sie nie palic , ale wracamy przez Czechy :D

Obi
16-03-2010, 14:16
się zaczęło :)
6Bh10BrvxFE

Kordian d70
16-03-2010, 15:42
no kochani widze, ze niezle was pokrecilo ;-)

tak czy inaczej zycze powodzenia i mam nadzieje, ze misja Istambul zostanie wykonana, a nam dane bedzie zobaczyc relecje foto z tej eskapady ;-)))))

nem
19-03-2010, 12:04
Furak pierwsza klasa :) Powodzenia życzę.

Obi
19-03-2010, 15:28
znajomy filmowiec powiedział, że jak będziemy jakoś na czasie z naklejkami i samochodem jakoś popchnięci w sensie wymiany uszczelek itd. bo zastane auto po prostu jest to robimy pro film jakiś :) Jak będziecie znali jakąś firmę, która będzie chciała umieścić naklejkę ze swoją reklamą i dać trochę kasy na domy dziecka ze Śląska to niech piszą do mnie albo dzwonią :) 501 953 467 lub [email protected]

admin
19-03-2010, 16:43
Koniecznie ustawcie zbieżnosc lub kierownice :)

Szalone ale coraz bardziej mi sie podoba :)

shaolin
19-03-2010, 16:54
Kumpel byl na ktoryms zlombolu poldonem i dali rade. Zycze powodzenia i sie nie zgubcie :D

cezarycezary
20-03-2010, 22:55
Trzymam kciuki i ja :mrgreen:

lechu92
21-03-2010, 01:15
a że się tak spytam, są w to zamieszani jacyś ludzie z Sosnowca ?

Kordian d70
21-03-2010, 01:25
co tam u Was slychac chlopaki ?

Obi
21-03-2010, 05:18
Mieliśmy mały problem z aku. Mianowicie był on mocno zastany ;( Udało się go trochę zreanimować :) będzie za jakiś czas nowy. Poza tym załatwiłem nowy komplet uszczelek do silnika. Jak tylko się trochę cieplej zrobi ( co mam nadzieję stanie się na dniach) młody spuści olej, odkreći michę i powymienia wszystko. Przy okazji będzie to okazja do obejrzenia jak wygląda silnik z 74 roku po przejechaniu niecałych 11 tys. kilometrów. Kupiliśmy nowy wydech :D za 70 zł!!! Na złomowisku. Zupełnie nowy nie używany. Jak młody do firmy weźmie Żuczka to założy go, obspawa i będzie git. Mam nadzieję, że aku rano da radę i pojadę nim na inaugurację sezonu boule'owego :D Będzie sensacja :)

stalen
21-03-2010, 12:00
Spoko sprzęt, miałem okazję dwadziescia lat temu czym takim trochę pojeździć. Jak nie będziecie żyłowali to da rady

conra
21-03-2010, 17:57
Trzymam i ja kciuki :D
zlombol.obrzut.com.pl - padło

Obi
21-03-2010, 22:45
za niedługo włączą :) zapomniałem zapłacić za domenę ;/ miałem to wczoraj zrobić

EDITE:
już działa :) Netmark to jednak szybka bestia jest :) Polecam ich szczerze :)

Obi
23-03-2010, 23:18
Remontowo :)

http://www.zlombol.obrzut.com.pl/?p=70

nem
24-03-2010, 00:41
Fajne zdjęcia Obi :)

Szczególnie spodobał mi się 'NPC' z tego http://www.zlombol.obrzut.com.pl/wp-content/gallery/remontowo/remontowo_018.jpg
:D

Obi
24-03-2010, 01:02
wiedziałem, że ktoś przyuważy tego "NPC"ka :D nic mi w ogóle nie mów na temat ego kolesia. Gościa kojarzę od bardzo dawna, a jakiś czas temu jego "friend" zamieszkał w mieszkaniu w mojej kamienicy gdzie mieszkam. Koleś ma problem ewidentny, a nie daje sobie pomóc w jakikolwiek sposób ;(
Wróćmy jednak do Żuka.
Młody poogarniał tak samochód, że masakra :D Pali bez ssania :) Jak już wcześniej pisałem pewnie nowy wydech kosztował nas 70 zł. Cały wydech :) Dzisiaj jak młody chciał go założyć okazało się, że kolektor wydechowy jest trochę dziurawy/nieszczelny i nie da się do końca założyć rury ;/ Przez to tak hałasował i śmierdziało spalinami :( Dziwiliśmy się też, że po drodze spalił nam tyle benzyny. Okazało się, że z pompy pali tak cieknie paliwo, że połowa leciała w asfalt. Więc pojechaliśmy na zaprzyjaźnione złomowisko :) Tam okazało się, że mają zupełnie nowy kolektor wydechowy. Pan na złomowisku nie zatrybił do końca, że razem z nim skręcony jest kolektor ssący. Za 90 zł kupiliśmy więc kolektor ssąco wydechowy i pompke paliwa za 30 plnów. Po powrocie po rozkręceniu pompki okazało się, że membramka, na której najbardziej nam zależało jest zupełnie nowa :) Do tego zakupiłem wężę, opaski, filtr powietrza i oleju (za kilka dni będzie mobil łan na wymianę), nowe klemy do aku i kilka innych drobiazdów. Nazbierało się 200 zł. Jutro jadę po instrukcję obsługi żuka do poznania, bo zakupiłem na alledrogo. Młody ten majster na zdjęciach :D poogarniał jeszcze kilka rzeczy i jest git. Jutro podciągnie sprzęgło. Się dzieje. Silnik chodzi jak złoto normalnie. Trza jakiś film znowu zmajstrować :)

grzesiok
26-03-2010, 13:25
kurcze zajefajna inicjatywa pozazdrościć tylko nie bierzecie przypadkiem autostopowiczów?

Obi
11-06-2010, 00:13
Się zaczyna rozkręcać :) Może jeszcze ktoś będzie chciał się przyłączyć :) Pierwsi sponsorzy już dołączają :)
http://www.zlombol.obrzut.com.pl/

Grygolas
11-06-2010, 12:55
Powodzenia życzę!
W Lubaszu k/Czarnkowa chyba mają jeszcze takiego Żuka na chodzie w OSP:)

PS Szkoda że nie wyrwaliście jakiegoś GAZ'a, ta gra słów - Jechaliśmy na gazie, pełnym gazem w GAZ'ie;)

Obi
19-08-2010, 21:10
Nic tylko oglądać :)
EinB0UnxSGM

Obi
11-09-2010, 01:50
i w sumie to już wróciliśmy :D
mały zaczątek tego co się działo po drodze :D
3uDrxMvBcl8

ku6i
11-09-2010, 04:26
Świry!

Ale pozytywne :-P

Obi
22-09-2010, 23:24
Aaaa tutaj ==> picasa foty :D
http://picasaweb.google.com/obishon/ZOmbol2010SremTeam#

Obi
13-10-2010, 00:50
Jeżeli chodzi o Złombol"

Na dzień dzisiejszy 11.10.2010 na koncie Złombolowym jest kwota:
170 283,75
Kwota razem z 1% podatku, który wyniósł 19 402,00

A tutaj w Ekspresie reporterów dzisiaj był reportaż :)
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/12102010/2757506
Miłego oglądania!!!

Obi
14-11-2010, 23:33
120 km/h żukiem na tureckiej autostradzie :D NA LUZIE!!!
rJsNlDHeNC4

prz3mo
14-11-2010, 23:49
.... w rzeczywistości pewnie z 60km/h ;)
Nie no... tak czy siak - respekt :-D

Obi
14-11-2010, 23:53
nie no 120 km/h skoda jechała 120 inni też :D niedługo więcej wrzucę video... mam 2 całe DVki ino czasu jakoś mniej żeby poskładać to w sensowną całość :D

Paweł M
14-11-2010, 23:54
no fajnie fajnie, ale bardziej szczegółowa relacja by sie przydała...

Obi
15-11-2010, 00:04
wiecie co jest najgorsze... że nie ma wielkiej afery, że coś się spartoliło :D samochód przejechał 4,5 tys, kilometrów nic się nie zepsuło... Wszystko poszło dobrze :D Samochód ma 36 lat jak wyjeżdżaliśmy miał 10,5 tys. przejechane :D Przez tą trasę się dotarł! Nic po drodze nie naprawialiśmy a Żuk 13 letni wymieniał skrzynię :D

velaskez
15-11-2010, 00:40
Aż sam mam ochotę zebrać ekipę z PWr i pocisnąć na złombol w przyszłym roku. Wiesz gdzie będzie?

Obi
15-11-2010, 00:58
W styczniu będzie wiadomo :) ALe to jest najmniej ważne. Liczy się idea i świetna impreza, ludzie, przyjaźnie...

velaskez
15-11-2010, 01:00
A jaki jest minimalny wiek pojazdu/maksymalna kwota do wydania? Bo pewnie są jakieś regulacje...Może jakąś stronkę byś zapodał.

Obi
15-11-2010, 01:01
na www.zlombol.pl jest wszystko. Cena orientacjyna 1k PLNów. Co do samochód to myśl konstrukcyjna musi być z przed społecznej reformacji europy :D mówiąc krótko z komuny :D

prz3mo
15-11-2010, 01:02
nie no 120 km/h skoda jechała 120 inni też :D niedługo więcej wrzucę video... mam 2 całe DVki ino czasu jakoś mniej żeby poskładać to w sensowną całość :D

Wierzę, wierzę :)


wiecie co jest najgorsze... że nie ma wielkiej afery, że coś się spartoliło :D samochód przejechał 4,5 tys, kilometrów nic się nie zepsuło... Wszystko poszło dobrze :D Samochód ma 36 lat jak wyjeżdżaliśmy miał 10,5 tys. przejechane :D Przez tą trasę się dotarł! Nic po drodze nie naprawialiśmy a Żuk 13 letni wymieniał skrzynię :D

Porządne polskie auto ! A nie jakaś padaka, jak choćby bmw ;)

velaskez
15-11-2010, 01:07
Porządne polskie auto ! A nie jakaś padaka, jak choćby bmw ;)

Bo bmw to od Niemców, ludzi żyjących wg instrukcji obsługi;)

Obi
15-11-2010, 01:17
oj niezłe akcje było ale nasze Żuczysko dało radę :D Hamulce puściły jak wróciliśmy do kraju i zwoziłem nim graty po koncercie :D

ASAHI
15-11-2010, 10:20
Obi gratulacje, świetna sprawa :-)

Semati
15-11-2010, 10:24
Znam gości z Wrocławia co w tym roku brali udział w tym przedsięwzięciu ...i nie są to młodzieniaszki ...

Misiek87
15-11-2010, 15:25
Powiedz wiecej o kosztach itd bo impreza ciekawa ;). Wroclaw mialby wiecej ekip moze ;)

prz3mo
15-11-2010, 15:33
Powiedz wiecej o kosztach itd bo impreza ciekawa ;)

No właśnie, też jestem ciekaw jak to wygląda :)

mac.serafin
15-11-2010, 20:11
No ja też byłbym zainteresowany kosztami bo z kolegami rozważamy wyjazd na Złombola :)

Obi
16-11-2010, 00:16
Za żuka zapłaciliśmy 1000 zł Zalany był za jakieś 350 zł :D więc zapłaciliśmy 650 :) Zrobiliśmy drobne naprawy. Wymiana płynów, uszczelki, węże fotele... w sumie można policzyć kolejny 1000-1500... Ubezpieczenie, przegląd, założyliśmy gaz. Silnik benzyniak. Nowa instalacja gazowa plus nasza butla 80 litrów. Koszt gazu 360 zł. Nowa instalacja. Gazownik nie wierzył w nas :D Ale utarliśmy mu nosa. Dodatkowe fotele trochę robocizny. zapasowe części w postaci: pompy paliwa, rozrusznika, pasków klinowych, oleju( wciągnął 4,5 lita na prawie 5k kilometrów) borygo, płyn hamulcowy. Podróż, viniety, opłaty na granicy tureckiej, kempingi inne koszty 2500 tysiąca. Tak na szybko :D Inaczej jest jak masz swój samochód, w którego nie trzeba za bardzo wkładać kasy :D

velaskez
16-11-2010, 00:26
Znam gości z Wrocławia co w tym roku brali udział w tym przedsięwzięciu ...i nie są to młodzieniaszki ...

To trend się zmieni;)

Obi
16-11-2010, 00:29
Mam nadzieję, że uda nam się spotkać na złombolowym szlaku!!!

Obi
20-12-2010, 16:42
Relacja Polsatu z przekazania darów domom dziecka. Zebraliśmy przeszło 170 tys.
BKcJ_xypLZs

Obi
29-12-2010, 18:45
Nowy samochód na przyszłoroczny Złombol 2011

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos03.otomoto.pl/photos/original/C16/69/10/C16691074_2.jpg)

nem
29-12-2010, 18:53
A co zrobiliście z żuczkiem?

mac.serafin
29-12-2010, 19:04
Jak dobrze pójdzie to ja z znajomymi w tym roku też pojedziemy kantem. Mam tylko nadzieję że w tym roku termin nie będzie wrześniowy, nie chciałbym żeby mi z sesją kolidował :D

Obi
29-12-2010, 20:31
Żuk też będzie jechał :) Będzie nas więcej :) Mam nadzieję, że nie tylko dwa samochody pojadą :D

Obi
02-01-2011, 01:57
Będzie godnie coś czuję :D

Złombol 2011 goes Nessie: Katowice - Loch Ness, Scotland
http://zlombol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=92&Itemid=94

mac.serafin
02-01-2011, 12:16
Termin nie mógł być lepszy, a miejsce bajka! Ciekawe jak będzie z jazdą po złej stronie drogi ;)

velaskez
02-01-2011, 12:42
Eeej. A mam pytanie:D Nalepy od sponsorów są w formie zwykłych nalepek na karoserię, czy takie magnetyczne że łatwo ściągnąć:?

mac.serafin
02-01-2011, 12:53
Jakie chcesz, ale raczej są naklejane.
Wczoraj wieczorem ze znajomymi czuliśmy się jak w nowy rok, odliczanie do godziny 00:00.
Może jak nas nikoniarzy będzie więcej to pojedziemy grupą, bylibyśmy ekipą z najlepszymi fotosami :D

velaskez
02-01-2011, 12:57
To mam jeszcze jedną wątpliwość. Bo jeśli chodzi o przejazd przez kraje byłego bloku wschodniego, to raczej problemów nie ma. A jeśli idzie o przejazd przez Niemcy? Bo słyszałem coś o normach, które trzeba spełnić aby być dopuszczonym do ruchu tam. No i jak policja ma zastrzeżenia do pojazdu, to zatrzymują i patrzą czy jest wbita pieczątka ze stacji badania pojazdów. Chodzi głównie o normy spalania: CO, NOx etc. Coś wiecie na ten temat?

mac.serafin
07-01-2011, 10:12
Jeśli samochód ma w dowodzie wbity przegląd w pl to nie powinni się czepiać. Jedyne z czym może być problem to znaczenia terenu bo podobno o to robią problemy. No i jesli chodzi o normy spalania to nie robią z tym problemów bo nie mają podstaw :d
Czy ktoś wie jak najtaniej dostać się z europy do wielkiej brytani promem? Furę raczej będziemy mieć na gaz więc niestety eurotunel odpada

sea21
07-01-2011, 11:01
Jeśli samochód ma w dowodzie wbity przegląd w pl to nie powinni się czepiać. Jedyne z czym może być problem to znaczenia terenu bo podobno o to robią problemy. No i jesli chodzi o normy spalania to nie robią z tym problemów bo nie mają podstaw :d
Czy ktoś wie jak najtaniej dostać się z europy do wielkiej brytani promem? Furę raczej będziemy mieć na gaz więc niestety eurotunel odpada
Ostatnio pływałem norfolkiem z Dunkierki. Było najtaniej. Eurotunel jest najdroższy i auto z gazem może nie przejść.
Jeżeli chodzi o przejazd przez Niemcy to nie ma problemu. Auto jest zarejestrowane w Polsce więc luz. Ważne żeby nie zostawiało za sobą śladów bo niemiaszki mają hopla na tym punkcie. Jedyny problem mógłby być w tunelach np. Mont Blanc gdzie nie wpuszczają aut z normą spalin Euro 0 ale wy tamtędy nie jedziecie :)

Obi
15-01-2011, 16:53
Zabrałem się za składanie filmu :D Powinno szybko pójść :) Mały zwiastun tego co można będzie zobaczyć :D
TI6PpTwn_6Y[

Andre
15-01-2011, 17:30
AJkoś nie widzę twojego filmu, jedynie białe tło.

Obi
15-01-2011, 17:40
Na naszej stronie działa normalnie :D
http://www.zlombol.obrzut.com.pl/?p=204

velaskez
15-01-2011, 20:25
Hm...mam garbusa...tylko do niego gazu nie włożę...jeszcze się zastanawiam nad wyjazdem.

Obi
15-01-2011, 20:27
A jak już w temacie :D To chętnie przyjmiemy części do Żuka :) Wszelkie :D począwszy od zapasowych lamp a kończąc na kołach :D

mac.serafin
15-01-2011, 23:20
Jeżeli Garbus to ten od VW to niestety nie uda Ci się pojechać, listę dopuszczonych samochodów znajdziesz na www.zlombol.pl. My już mamy fundusze na samochód, kasa leży na koncie tylko czekamy aż w naszej okolicy pojawi się jakiś kant z gazem (może ktoś na forum zna kogoś kto chce sprzedać kanta za ~1000 złotych).

velaskez
16-01-2011, 18:59
Jeżeli Garbus to ten od VW to niestety nie uda Ci się pojechać, listę dopuszczonych samochodów znajdziesz na www.zlombol.pl. My już mamy fundusze na samochód, kasa leży na koncie tylko czekamy aż w naszej okolicy pojawi się jakiś kant z gazem (może ktoś na forum zna kogoś kto chce sprzedać kanta za ~1000 złotych).

O, nawet nie wiedziałem. No to nie jadę. A fajne syrenki ostatnio widziałem do kupienia, tylko po 17k zł i więcej :-P

Obi
16-01-2011, 22:36
plany się rozszerzają :D ano po wczorajszych rozmowach nocnych, a jak wiadomo nocne rozmowy są najbardziej owocne :) jest plan, żeby wbić się na prom i popłynąć na Islandię :D

mac.serafin
16-01-2011, 23:42
O kurdę :D. To my nawet nie mieliśmy tak ambitnego planu a wracając chcieliśmy zrobić sobie mini eurotripa. Edynburg->Londyn->(być może) Paryż->Amsterdam->Berlin. Z tą Islandią to nie całkiem zły pomysł :D

Obi
16-01-2011, 23:46
plany planami a rzeczywistość się może okazać nie tak kolorowa jak zdjęcia z Islandii. Także jak tam będziemy to dopiero będzie co opowiadać.

Obi
02-02-2011, 20:38
Zmontowane :D gotowe do oglądania :D Godzinny film z tego co się działo :)
http://www.dailymotion.pl/video/xgul93_zyombol-2010-czyli-tam-i-nazad-cz-1_travel
http://www.dailymotion.pl/video/xgurai_zyombol-2010-czyli-tam-i-nazad-cz-2_travel
http://www.dailymotion.pl/video/xgurai_zyombol-2010-czyli-tam-i-nazad-cz-3_travel
http://www.dailymotion.pl/video/xgurai_zyombol-2010-czyli-tam-i-nazad-cz-4_travel
http://www.dailymotion.pl/video/xgurai_zyombol-2010-czyli-tam-i-nazad-cz-5_travel

mac.serafin
02-02-2011, 21:40
To my z naszej strony możemy powiedzieć że jedziemy cudownym białym fiatem 125p kombi. Samochód aktualnie już zaczyna się przygotowywać do wyjazdu, a z minuty na minutę wychodzą nowe rzeczy które trzeba wymienić :/

Obi
18-04-2011, 22:14
http://www.facebook.com/SremTeam
Na fejsbuku się pojawiliśmy :D

Obi
28-04-2011, 01:03
Pismo przewodnie dla darczyńców :) (http://www.zlombol.obrzut.com.pl/wp-content/Z%C5%82ombol%202011%20-%20%C5%9Arem%20Team%20-%20pismo%20przewodnie.pdf)
Czasu coraz mniej więc ruszamy z kopyta jeżeli chodzi o Darczyńców :) Już pozyskaliśmy BASF, Starter24.pl, mebelo.pl
Będziemy chcieli maksymalnie dużo kasy zebrać dla dzieciaków :)

mac.serafin
05-05-2011, 21:28
My już też mamy pierwszych darczyńców w tym firmę Bahco :)
Dla zainteresowanych nasz fan-page na facebooku;
http://www.facebook.com/pages/DEmoBILE/152135661520159
Za niedługo uda nam się wreszcie ogarnąć stronę :D

mac.serafin
10-05-2011, 13:33
Piszą o nas!
http://www.bb365.info/szlachetnym-zlomem-do-loch-ness,newsy,akcje,1882,0

Obi
10-05-2011, 19:27
no i ładnie :) jak chcecie to sklejamy powoli ekipę :D jedziemy do Dunkierki non stop z Katowic. A później już na spokojnie po Wyspach. Później objazdówka po wyspach, następnie uderzamy na Paryż i wracamy na Woodstock :D

jackrabbit
10-05-2011, 19:35
jak do szkocji walicie to obczajcie moze prom z holandii do harwich (stenaline), czasowo wyjdzie podobnie, finansowo pewnie tez bo to co wydacie na bilet to zaoszczedzicie na paliwie ale przynajmniej sobie odpoczniecie, wezmiecie kabine to macie 8 godzin snu, ja ostatnio tak sprobowalem i powiem ze duzo fajniej niz sie przebijac przez dunkierke

mac.serafin
10-05-2011, 20:27
My jeszcze nie mam dokładnych planów co do powrotu. Na 100% chcemy zobaczyć Londyn, Amsterdam i być może Berlin. Na wyspach też chcemy pobłądzić i na 90% nie wracamy autostradami ;)!
Darczyńców już też ogarniamy i zaniedługo już nie będzie miejsca na furze :D

mac.serafin
11-05-2011, 19:46
Blog prawie gotowy;
DEmoBILE.jogger.pl

Obi
15-05-2011, 15:18
Dodani do naszego blogasa :) Zaczynamy przygotowania techniczne powoli. Musze poszukać serwo do żula i skrzynię 5 biegową :) Poza tym myślimy czym dobrze wytłumić żuka. Maty akustyczne są strasznie drogi jak na taką powierzchnię :( macie jakiś pomysł? Kumpel kiedyś mi mówił, żeby zakręcić się koło tematu mat takich jak w autobusach. Może dadzą nam trochę z fabryki :D

mac.serafin
15-05-2011, 16:06
My jakoś specjalnie kanta nie wygłuszamy. Radio się głośniej ustawi :D:D.
Pogadam z kolegą bo on ostatnio swój samochód wygłuszał, nie jest tam super cicho ale jest ciszej.

Obi
15-05-2011, 16:22
Ale pamiętaj, żeby nie porównywać kanciaka z żukiem. Bo to jak porównać niebo do ziemi :)

mac.serafin
18-05-2011, 09:54
Kupił taką matę w sklepie tapicerskim, nie wie dokładnie jak się nazywała. Powinna być w większości takich sklepów.
Ja mam inne pytanie, chcemy naszego kanta obszyć futerkiem. Dokładniej chcemy obszyć zderzaki, wloty powietrza i lusterka. Czy ktoś wie gdzie można kupić coś takiego? Bo bardzo trudno znaleść jakieś info dotyczące tego w necie :(

M_B
18-05-2011, 11:58
O futerku poszło PW.

Angarel
05-06-2011, 12:02
Ja też jadę w tegorocznym Złombolu Nessie: Katowice - Loch Ness, Scotland. Jadę z Chłopakami z PRUDENTER -TEAM http://prudenterteam.pl/ białym szorstkim Fiatem 125p. Planujemy omijać autostrady, żeby jak najwięcej zobaczyć. My też jeszcze nie mamy dokładnych planów co do powrotu. Planujemy jakieś 3 - 4 dni w Szkocji i wio do Polski. Pozdrawiam angi

mac.serafin
05-06-2011, 12:05
Zazdroszczę wam, my niestety musieliśmy zrezygnować z startu w tegorocznej edycji. Jeden z członków zaprzyjaźnionej załogi (było nas 8, 2x kant) miał poważny wypadek i leży w szpitalu. Nie zapowiada się że do tego czasu wyzdrowieje, a byłaby szkoda że będzie leżał w szpitalu i większość jego znajomych będzie aktualnie w szkocji na wakacjach :(.

Obi
20-06-2011, 19:51
Strasznie współczuję. My nadal jedziemy :) zaczynamy małe modernizacje żuka :) Nowa większa butla 100 litrowa :D Mała reorganizacja na pace, bo jedzie nas 6 osób. Niedługo na stronie się pojawią wpisy :) Póki co taaakie cygaro mamy :D
http://www.zlombol.obrzut.com.pl/2011/06/20/modernizacje-zuka-cz-1/

Angarel
25-06-2011, 21:13
mac.serafin Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla osoby poszkodowanej w wypadku.
My jedziemy, jak na razie w trzy osoby wciąż szukamy czwartej osoby do team`u. Pozdrawiam angi

Obi
22-07-2011, 12:04
Do zobaczenia jutro na starcie w Kato! My wyjeżdżamy ze śremu za godzinę :)

Obi
03-08-2011, 10:31
Szkocja jest piękna!!!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/546/szkocja2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Zolty
09-08-2011, 05:30
Lezka mi sie w oku zakrecila kiedy spotkalem ekipy na stacji Lotosu przy A4.
Podziwiam i pozdrawiam