PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] Sezon sikorkowy czas zaczać :-)



Machnac
14-11-2006, 01:06
To że zima sie zbliża - szybciej lub wolniej, to chyba już każdy zauważył. Tak wiec czas pomyśleć o skrzydlatych (i nie tylko) przyjaciołach. Dlatego kolezanki i koledzy - karmniki czas odkurzyć, zapasy nasion uzupełnić, a przy okazji szlifować warsztat fotograficzny.
Tylko pamiętajcie o ważnej zasadzie - jak już zaczniecie dokarmiać, to dokarmiajcie do wiosny, aż ustaną mrozy. Ptaki szybko przyzwyczajają sie do "darmowego" pokarmu i później ewentualne przerwanie dokarmiania może być dla nich tragiczne w skutkach (przestają poszukiwać pożywienia i umierają z głodu).


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img368.imageshack.us/img368/6549/dsc394701kopians6.jpg)

Pozdrawiam Machnac

Machnac
14-11-2006, 01:07
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img453.imageshack.us/img453/3078/dsc395201kopiatn5.jpg)

lukaszMM
14-11-2006, 01:36
mi sie podoba

musze kupić 70-300 i karmnik :)

jchyra
14-11-2006, 09:12
ładne ciepłe kolory
jestem na tak

jurgen
14-11-2006, 11:41
też jestem na tak, chyba komprecha zjadła foty
czekałem kiedy sie zacznie ofensywa sikor :)

czyżby kolega z FP ?

sikora w deszczu na jarzębinie jest bardzo ładna
pozdrawiam

Machnac
14-11-2006, 20:08
Cześć Jurgen. Dawno się na FP nie udzielałeś :D

jurgen
14-11-2006, 21:41
Zostałem wywalony za niecenzuralne "chyba się wyrzygam" i krytykę wielkich osobistości, zaczynając od Leśniewskiego :) .

pX
15-11-2006, 00:13
Zostałem wywalony za niecenzuralne "chyba się wyrzygam" i krytykę wielkich osobistości, zaczynając od Leśniewskiego :) .

To tam jest tak jak wszędzie :)

Sikorki fajne - sam spoglądam od czasu do czasu na karmik za oknem i chyba się za nie wezmę :wink:

mOSAd
23-11-2006, 17:05
Tak sobie, plusik za naturalność zdjęć, niezłe tło i moment na pierwszej. Potężny minus za jakość zdjęć niestety.

robcio
24-11-2006, 01:51
Tak sobie, plusik za naturalność zdjęć, niezłe tło i moment na pierwszej. Potężny minus za jakość zdjęć niestety.
1. świetna, bardzo ekwilibrystyczna i o to chodzi z sikorkami - a jakość zupełnie wystarczająca, trzeba tylko patrzeć na zdjęcie jako temat, być życzliwym i to w zupełności wystarczy! - resztę "jakości" trzeba sobie dorabiać w wyobraźni - zdjęcie m.in. oddziałuje właśnie na wyobraźnię...a jak komuś zależy wyłącznie na jakości, to niech testuje sprzęt na tablicach testowych - np. tysiąc kresek na milimetrze kwadratowym i niech liczy czy się znajdują co do jednej...robcio

mOSAd
24-11-2006, 13:31
...a jak komuś zależy wyłącznie na jakości, to niech testuje sprzęt na tablicach testowych - np. tysiąc kresek na milimetrze kwadratowym i niech liczy czy się znajdują co do jednej...robcio

Nie "wyłącznie" ale zarówno na jakości. Zdjęcie odbiera się całościowo, jakość jest jednym z elementów składowych, który w fotografii przyrodniczej ma niebagatelne znaczenie (kontrast, odwzorowanie barw, ostrość). Jeśli kuleje, to się na to zwraca uwagę - proste. Podobnie jak bokeh przy portretach czy np. walące się mury w architekturze. W tym przypadku, jak dokładnij przeczytasz, nikt nie skupia się "wyłącznie" na jakości, ale potrafi docenić inne walory zdjęcia, wspominając też o minusach. O to chyba chodzi w komentowaniu, by nie tylko wychwalać, ale zwracać uwagę na subiektywne minusy fotografii.

Machnac
27-11-2006, 23:57
[ciach].... O to chyba chodzi w komentowaniu, by nie tylko wychwalać, ale zwracać uwagę na subiektywne minusy fotografii.


I bardzo dziękuję za szczerość wypowiedi. Bo to sie liczy najbardziej. Właśnie w tym sęk, by foty nie tylko pokazywały coś ale także w dobrej i poprawnej formie. Mi niestety jeszcze nie jest to dane ze względu na braki sprzętowe (obiektywy). Ale to chyba nie dyskwalifikuje mnie z robienia zdjęć?

Nemeth
28-11-2006, 01:30
I bardzo dziękuję za szczerość wypowiedi. Bo to sie liczy najbardziej. Właśnie w tym sęk, by foty nie tylko pokazywały coś ale także w dobrej i poprawnej formie. Mi niestety jeszcze nie jest to dane ze względu na braki sprzętowe (obiektywy). Ale to chyba nie dyskwalifikuje mnie z robienia zdjęć?

Pytanie retoryczne lecz mimo to odpowiem : absolutnie nie.
Najwazniejsze to umiec patrzec. 2 jest piekna.