PDA

Zobacz pełną wersję : kamera + PeCet + soft.. no właśnie



ZbychuO
07-04-2005, 11:38
Jak zrzucać nagrania z kamery cyfrowej na PCeta?
Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Jakiego oprogramowania używacie do tego celu i jak łączycie kamerę z kompem?

Helpnijcie mi :)

Saint
07-04-2005, 11:55
ZbychuO, a jaka masz kamere? bo w tej chwili sa takie kamery z usb jesli nie ma to jedyna droga - tak mi sie wydaje - jest przez jakas karte tv lub cos tego rodzaju, ale jakosc nie specjalna wtedy - jesli chodzi o domowe warunki.

ZbychuO
07-04-2005, 12:31
Saint,

Kamerkę mam JVC Mini DV z wyjściem S-Video i przejściówkami na euro i czincz.
Jakieś wejście w karcie graficznej mam, ale nie mam pojęcia jakiego oprogramowani użyć, żeby zgrywać obraz i jak to wygląda technicznie. Jakiś montaż itd. Zupełnie nie wiem jakiego oprogramowania się używa (chodzi o nazwy).
Jakość wiadomo, że będzie amatorska, bo kamera jest amatorska.
Chodzi mi o takie filmowanie domowe, nie zarobkowe.
Lada dzień będzie dzidziuś i chcemy mieć pamiątkę zgraną na płyty DVD, więc muszę to jakoś zrzucić na kompa.
Nigdy tego nie robiłem i nie wiem, jak się do tego zabrać.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i radę. Ewentualnie za podesłanie jakiegoś softu :)

irekka
07-04-2005, 13:40
Jesteś pewny że w karcie masz wejście ??? Większośc kart graficznych nie są VIVO. Jezeli masz na karcie tylko jedno gniazdo chinch lub s-video to na 100% jest to karta tv-out.

ZbychuO
07-04-2005, 13:52
na 100% jedno gniazdo S-Video jest w karcie.
Czy w tkim razie czeka mnie zakup karty Video?

irekka
07-04-2005, 14:38
Nie wiem jaki masz sprzęt, jaką kartę - ale moze warto zainwetsować w nowoczesną grafikę, lub kupić używaną na allegro np nvidia Ti 4200.

ZbychuO
07-04-2005, 15:02
Muszę się rozejrzeć.
Sprzęt mam stosunkowo nowy, bo półroczny z niezłą kartą, ale nie pamiętam modelu.

irekka
07-04-2005, 15:18
Jak nowy sprzęt to być może masz wejście firewire - zmień kamerę. Sam musisz ocenić co bardziej Ci się opłaci.

ZbychuO
07-04-2005, 15:40
No chyba zdecydowanie tańsze jest kupienie karty video niż zmiana kamery
poza tym kupiłem ją tydzień temu, więc zamiana raczej nie wchodzi w grę :)

Tylko nie rozumiem, dlaczego miałbym zmienić kamerę? Co w mojej jest nie tak?

sinner
07-04-2005, 16:23
Poczytaj trochę forum dla videofilmowców np. Foton lub Filmowiec.
Pytań raczej nie próbuj zadawać bo to nie ten poziom (bluzgi itp na porządku dziennym)
Jaki konkretnie symbol kamery?
Powinna mieć wyjście dv i tym wyjściem zrzucasz na dysk za pośrednictwem FW
lub karty video w ostateczności są fajne konwertery Canopusa.

tekus
07-04-2005, 16:25
Napewno nie masz wyjscia firewire? W kamerkach miniDV to niemal standarcik. Pozatym pod wzgledem jakosci i komfortu bez porownania do chinche i s-video.
Firewire jest malutkie: ok 2x4mm

irekka
07-04-2005, 17:54
Gdybyś znalazł wyjście w kamerze a nie znalazł w komputerze to sa karty za stosunkowo nieduże pieniądze, które na sledziu mają wyprowadzony wf. Dla ułatwienia gdybań podaj dokadnie typ kamery i typ płyty głównej w komputerze. Postaramy się pomóc.

nevton
09-04-2005, 10:07
na 99% powinienes mies wyjscie fire wire z kamerki a "fajerka" do kompa to wydatek ponizej 100 zl (tak mi sie wydaje dawno nie sprawdzalem)

fajerka jest o tyle wygodna ze podpinasz to jak usb - na goraco i mozesz sterowac kameroa poprzez soft na kompie np. agobe premiere
zalezy jaki soft ci potrzebny jak jakis prosciutki wizardowy to polecam ulead-y rozne
ja uzywam sony vegas - bardzo sybki podglad - nie wiem jak z predkoscia renderowania ale nie zalezy mi

kot
09-04-2005, 11:31
Jeśli to jest kamera mini DV to tak jak napisał Newton musi mieć wyjście DV.
Niektóre nowe płyty główne w PC- tach mają na pokładzie FireWire. Jeśli nie
to może to rozwiąże Twój problem: Oferta Vobis
PCI FireWire zestaw video (kontroler, kabel 6-4, software)
Nr prod. 847184




Cena 79.00 zł z VAT
netto 64.75

IEEE 1394 jest nowym standardem dotyczącym elastycznego, łatwego w użyciu i taniego cyfrowego interfejsu, który znajduje coraz częstsze zastosowanie w komputerach PC.

Wśród podstawowych cech karty interfejsu zgodnego z normą IEEE-1394 należy wymienić cyfrową transmisję, prostotę użycia, Hot Plug and Play oraz obsługę urządzeń transmitujących z prędkością 100, 200 oraz 400 Mb/s.

Karta wyposażona jest w 3 gniazda żeńskie standardu IEEE 1394. W komplecie z nią oferujemy oprogramowanie Video Studio, wersja 5.0, pozwalające w pełni wykorzystać możliwości tej karty oraz kabel IEEE1394 (6-4pin).
Pozdrawiam

Saint
09-04-2005, 12:09
kot, Vobis to chyba nie bardzo ekonomiczny pomysl :)

Proponuje zakupic na gieldzie lub na aukcji.

kot
09-04-2005, 12:20
Podałem tylko kierunek czego szukać. Podobne są wszędzie, ceny + i - .
Pozdrawiam

junior84
09-04-2005, 12:51
Przedmowcy maja racje, jesli masz kamere MiniDV to musi miec FireWire, co do kontrolera to na allegro dostalem za ok.30zl sledz do plyty bedzie tanszy.
co do programu to latwy i prosty jest Pinnacle Studio, ale to kwestia gustu

turbo
09-04-2005, 14:55
także polecam FireWire przy takim połaczeniu pracuje się znacznie szybciej i wygodniej ! ja dostałem kartę do kamery a można je kupić za grosze... 20-30 nie musi być firmówka..
pozdrawiam

LuCaS
09-04-2005, 15:29
Każda kamera miniDV ma firewire (nazywa się to różnie- DVi, IIE 1394). Kartę PCI kupisz za kilkadziesiąt zł, PCMCIA do laptopa- koło 100 zł. Złącza bywają 4 pinowe (zazwyczaj w kamerze) i 6 pinowe (podobne do USB). Nie baw się więc w zgrywanie analogowe (zawsze stratne). Jeżeli masz Windowsa XP- masz również program Moviemaker- w nim ściągniesz film z kamery, potniesz, skleisz, dodasz napisy, zakodujesz gotowy film. Ja bawiłem się też Adobe Premiere i Sony Vegas- ale te programy są już bardziej zaawansowane. Do kamery zazwyczaj producent dołącza soft do edycji. Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania- wal przez PW.

Saint
09-04-2005, 15:50
Panowie juz kilka razy zostalo powiedziane to samo wiec nie widze powodow zeby kolejna osoba dopisywala n-ty raz ...

ZbychuO
11-04-2005, 08:10
Dziękuję wszystkim :)
Już załatwiłęm sprawę, z Wasząpomocą.
Zakupiłem w niedzielę na giełdzie kontroler FireWire z kablem i softem (Ulead Video Studio 7). - 65 zł (stargowałem 5 sł :) )
Już jest założony i działa :)

Jeszcze tylko opanować montaż, kompresję i konwersję na DVD i VCD :)

Dzięki jeszce raz wszystkim :)

junior84
11-04-2005, 10:23
jak masz nagrywac cos co juz sie nie powtorzy to koniecznie nagraj na nowych kasetach !!!! ja czesto mam problmey z dzwiekiem (co jakis czas sa trzaski) gdy na kasecie nagrywam 2 lub 3 raz. kasety nie sa drogie, a czas poswiecony na naprawe skutkow drogi ! ja uzywam Sonu MiniDV Premium.

Anonymous
11-04-2005, 10:55
jak masz nagrywac cos co juz sie nie powtorzy to koniecznie nagraj na nowych kasetach !!!! ja czesto mam problmey z dzwiekiem (co jakis czas sa trzaski) gdy na kasecie nagrywam 2 lub 3 raz. kasety nie sa drogie, a czas poswiecony na naprawe skutkow drogi ! ja uzywam Sonu MiniDV Premium.


Dzięki junior84 :)

Na razie muszę rozgryźć Ulead`a. Nie mam do niego opisu i trochę się miotam.
Przerażają mnie rozmiary plików po zrzuceniu materiału z kamery.

ZbychuO
11-04-2005, 10:57
znów przeoczyłem logowanie.
To powyżej jest moje :)

junior84
11-04-2005, 11:01
sprobuj sciagnac sobie pinnacle studio 9 jest prostszy :)
a wielkosc niestety... musisz zwolnij duzo miejsca ja mam na to przeznaczony dysk 120GB, a niedlugo 200... aby nie zabraklo, ale powinienes sobie poradzic na okolo 30GB

ZbychuO
11-04-2005, 11:39
Miejsca mam dość na dysku bo mam 120 GB.
Zastanawiam się, jak po zmontowaniu skompresować materiał przed nagraniem na płytę? Czy wystarczy jedynie konwersja z AVi do VCD lub DVD, czy trzeba jeszcze coś robić?
Czy może wogóle zrzucać w innym formacie z kamyery (o ile to możliwe)?
Wogóle nie wiem, jak się do tego zabrać.

junior84
11-04-2005, 11:42
format z kamery nazywa sie DV (digital video) to jest chyba jak Avi nieskompresowany. wystarczy ze po obrobce zaznaczysz zapis na dany typ nosnika, czekasz, czekasz, czekasz... i tak przez kilkanascie minut (w zaleznosci od sprzetu - u mnie miesci sie w godzince) i z napedu wyjezdza plytka z filmem TWOJEGO AUTORSTWA !!! :)

ZbychuO
11-04-2005, 12:07
WOOOOWWWW ;)

Czeka mnie niezła zabawa i zakup nagrywarki DVD.
Na razie mam zwykłą CD-RW, więc będą zrzuty na VCD.

junior84
11-04-2005, 12:16
to rob do SVCD, masz jakosc DVD, stacjonarny DVD sobie poradzi, niestety o polowe mniej zmiesci sie na plycie, a dobrej jakosci CD sa tanie jak woda...TDKi ponizej zetki ??? ostanio po okolo 0,6zl dostalem

ZbychuO
11-04-2005, 12:59
Dzięki za te cenne rady jinuor84 :)

Chętnie zwrócę się jeszcze o pomoc w przyszłosci gdy będę miał problemy w tym temacie - jeśli pozwolisz :)

Jeszce raz serdeczne dzięki wszystim za pomoc :)

junior84
11-04-2005, 13:41
polecam sie na przyszlosc :)
dziekuje za mozliwosc zdobycia postow :)
pozdrawiam

LuCaS
13-04-2005, 08:25
Jeżeli nie masz miejsca na pliki DV avi- możesz spróbować kompresować w locie do strumienia WVM9- kompresja jest prawie niezauważalna, oszczędność miejsca jest ogromna- taki plik zajmuje 10% tego niekompresowanego. Problem w tym, że nie wszystkie programy "czytają" taki plik. Moviemaker sobie na pewno poradzi, a na stronie Microsoftu jest za free druga edycja tego programu. Jak na darmowy- jest świetny. Posiada wszystko co potrzeba aby zacząć.

ZbychuO
13-04-2005, 09:08
Dzięki Lucas :)
Duzo nauki przede mną ;)