PDA

Zobacz pełną wersję : Telekonwerter do suwaka 80-200



Saint
07-04-2005, 11:16
Wlasnie chcialem sie zapytac czy do 'suwaka' tez mozna zalaczyc jakis telekonwerter? czy moze ktos dokladnie wyjasnic dzialanie telekonwertera lopatologiczne bo zupelnie sie nie orientuje przyznam sie tzn. rozumiem dzialanie w tym sensie, ze jest to dodatkowo pare szkiel, ktore pozwalaja na zwiekszenie zooma, ale nic poza tym. Chodzi mi tez o to jaka jest mozliwosc uzywania ich z innymi obiektywami 'krotkimi'. Z gory dziekuje.

Anonymous
07-04-2005, 15:19
Tak na chlopski rozum - jak ja to widze - to konwerter po prostu oddala zespol soczewek zamknietych w obiektywie od martycy czy tez plaszczyzny filmu, a tym samym pozornie zwieksza sie przyblizenie oraz realnie wzrasta ogniskowa obiektywu.
Nie pytaj o szczegoly, ale ja tak to widze.

Co do suwaka to nie widze powodow, dla ktorych mialoby cos nie dzialac. Konwerter nie ma wplywu na mechanizmy optyczne obiektywow - wszelkie parametry sa podawna przes styki - o ile konwerter je ma :)

Tak wiec po prostu wpychasz miedzy matryce a obiektyw dodatkowe szkla - jakbys rozebral szklo i wepchnal w wolna przestrzen pare soczewek z okukarów to efekt bylby ten sam...:)

Saint
07-04-2005, 20:41
OK to teraz taka kwestia techniczna jak rozumiem z tego wszystkiego i z czego slyszalem to nastepuje utrata swiatla jak to jest?

Pawel Pawlak
07-04-2005, 21:26
telekonwerter
1.4 - 1.0EV
1.7 - 1.5EV
2.0 - 2.0EV

i utrata rozdzielczości. I spowolnieni AF
Zastanów się jeszcz raz nad tym telekonwerterem. Może lepiej kupić af300F4 ? Optycznie na pewno nieporównywalnie lepszy ( przynajmniej do cyfry )

Anonymous
07-04-2005, 21:33
utrata swiatla jest normalnym zjawiskiem, skoro wkladasz dodatkowe soczewki to one ponownie zatrzymuja swiatlo i mniej wpada go na matryce... proste... im wiecej przeszkod na drodze swiatla tym mniej go masz w aparacie :)

Saint
07-04-2005, 21:57
rocznik70,ja tylko postawilem hipoteze czy jest mozliwosc nie jestem jednak zdecydowany na taki zakup zastanawiam sie nad kilkom roznymi obieektywami tele nie tylko stalkami.

Pawel Pawlak
07-04-2005, 22:06
Ok. A ja tylko poddałem w wątpliwość jakość zestawu (80-200+telekonwerter) jako że znam to szkiełko i kedyś przerabiałem ten temat... mogę się nie wtrącać jak nie chcesz ?

Saint
07-04-2005, 22:36
rocznik70, oczywiscie mozesz - sie wtracac ja i tak musze troche posaincić ;)