Zobacz pełną wersję : zapowiedzi sony a 2010
Pawel Pawlak
21-02-2010, 20:38
http://www.dpreview.com/news/1002/10022103sony2010.asp
koniecpolska
21-02-2010, 20:45
Ale obrzydliwy design, lata świetlne za Panasonikiem i Olympusem.
a następcy R 1 brak - czyli to co było dobre ?? -
Ale obrzydliwy design, lata świetlne za Panasonikiem i Olympusem.
zgadzam się, ale oni nie mają tak jak olympus do czego się odwołać.
wyrwiflak
21-02-2010, 22:34
Oj mają i się odwołują. I to możliwe że nawet zbyt wyraźnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/sonymavica-1.jpg
źródło (http://www.astrosurf.com/luxorion/Physique/sony-mavica.jpg)
Azazel85
22-02-2010, 21:11
Tutaj więcej po polskiemu :arrow:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/link-1.gif
źródło (http://fotopolis.pl/index.php?n=10459)
No ciekawe co z tego będzie...
"Kolejna" nowa matryca... Sony kręci filmy... koniec świata normalnie ;)
Choć przyznam, że ciekaw jestem co warta będzie nowa 700tka...
donkiszot
22-02-2010, 22:08
Ale obrzydliwy design, lata świetlne za Panasonikiem i Olympusem.
Rzecz gustu, osobiście uwielbiam ten techniczny, prosty, wręcz toporny styl jaki sony odziedziczyło po minolcie. Oby go nigdy nie zaprzestali!
Jak zwykle jestem poza tematem, wiec już będę siedział cicho.
patrząc na ceny nowych kompaktów, kamer i telewizorów, które dopiero w marcu będą w sklepach + jak zwykle świetny marketing = pozamiatane...
jakby nie patrzeć design prosty, ładny i do tego kolorowe jak panasonic... do tego CMOS EXMOR... i filmy FullHD AVCHD...
będzie gorąco na scenie kompaktów z wymienną optyką... bo jak na razie ani Olympus, ani Panasonic nie zawojowały tym rynku... po prostu nie potrafią tego dobrze sprzedać ludziom... a jak wiadomo Sony to potrafi...
już się nie mogę doczekać kiedy dostanę na testy te kompakciki :D
mi się podoba,
szkoda, że nie mają wizjera ale i tak fajnie, że ten segment rynku miesza się coraz bardziej :) jeszcze Sigma coś tam podobno myśli..
Narazie to były jakieśtam prototypy. Nie miały ani styków przy bagnecie ani nawet stopki na lampę. Za to kolorowo i tak optymistycznie marketingowo. Dla mnie porażką pierwszego rzędu jest brak stabilizacji w korpusie, raczej napewno już wiadomo, że jej nie będzie. Prezentowane szkiełka to za to ogromne klocki. Zobaczymy kiedyś czy system ten będzie ciekawy, ja chyba skuszę się jednak na olka, ale jak wypuści naprawdę dopracowany korpus. Do tego jeszcze to cudo f/0.95 i będzie super :)
W ramach nowości o wiele ciekawsze jest np zeiss 24/2, tu też się zmartwiłem - chciałem f/1.4, a teraz jest pewne, że na taki obiektyw trzeba będzie poczekać dobre kilka lat. Prędzej ktoś niezależny takie wypuści teraz. I tak owszem - chcę obiektyw o możliwościach f/1.4 i tej ogniskowej. Nikon i canon ma i są niezłe :)
No i co mnie zdziwiło - nikt z was nie skomentował nowego designu luterek-prototypów. Fuj-ekran na górze, włącznik przy spuście, brakuje tylko czerwonego trójkąta i powiedziałbym że to jakiś nikon. Podobieństwo jest wręcz dramatyczne ;) Niestety oddalamy się od ideału minoltowego. Chyba nawet ubyło przycisków i jakoś tak łyso.
No i sony w końcu planuje filmy, jako ostatnia chyba z firm lustrzankowych. Nic wielkiego, za pięć modeli może się będzie dało używać, ale odpadnie w review powód do wlepienia minusa. Przyznam, że dla mnie filmy to powód by nie kupić kamery - do prostych i krótkich ujęć zupełnie to wystarczy. Interesują mnie głównie zdjęcia, ale krótkie video w wysokiej jakości może być miłe, wielogodzinne nagrania ludzi jedzących kotlety to nie dla mnie :)
wyrwiflak
27-02-2010, 15:26
ma nie być stabilizacji w evilach? o kurcze... to by chyba były pierwsze aparaty sony od wielu lat które tego nie mają. Zeiss na pewno będzie świetnym szkłem i sądzę że dzięki F2,0 cena nie przeskoczy 1000euro
W evilach miał najbardziej liczyć się rozmiar, a stabilizacja skutecznie go powiększa. Powiększa też szkła, ale taki naleśnik stabilizacji nie dostanie, za to można go zestawić z body w kategorii najmniejszego czegoś. Jak dla mnie to wyjątkowo zła wiadomość, bo liczyłem na stabilizowane body, a tak to zostaje tylko olympus. Brak stabilizacji jest już raczej pewny w tej puszce niestety.
wyrwiflak
27-02-2010, 21:42
na razie nic nie jest pewne więc nie ma co krakać
Oj mają i się odwołują. I to możliwe że nawet zbyt wyraźnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/sonymavica-1.jpg
źródło (http://www.astrosurf.com/luxorion/Physique/sony-mavica.jpg)
nie porownujmy prosze tego czegos powyzej do:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zuserver2.star.ucl.ac.uk/~rwesson/esif/om-sif/om-system.jpg)
gdzie mozemy sobie zartowac z "bieda-Leiki", bo w ten sposob przez dlugie lata Olympus rzezbil (i zreszta nadal rzezbi), ale OM to byl swego czasu jeden z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych systemow MF.
a ten wypierd na 3 obiektywy do spoly... ;)
nie porownujmy prosze tego czegos powyzej
a ten wypierd na 3 obiektywy do spoly... ;)
akustyk moze pora zwrócić uwage ze ten wypierdek to aparat cyfrowy ;)
No i sony w końcu planuje filmy, jako ostatnia chyba z firm lustrzankowych. Nic wielkiego, za pięć modeli może się będzie dało używać
A dlaczego miałby sie nie dać używać?
akustyk moze pora zwrócić uwage ze ten wypierdek to aparat cyfrowy ;)
ale co z tego wynika?
nie on jeden i nie ostatni. cyfrowe aparaty, poniekad jako pierwszy w sprzedazy komercyjnej, produkowal (a moze i produkuje?) tez Logitech
wyrwiflak
28-02-2010, 09:23
czuję się zdruzgotany :)
skromnie tylko zaznaczę że mi chodziło o wygląd...
Na rysunku sonego ten większy obiektyw to 16-85/1.4 :)
Chciałbym dzisiaj do APS-C mieć coś o takich parametrach i jakości pod wypchane matryce :D
tompac: to proste - bo początkowo będzie sporo problemów z tym, nikt chyba nie liczy, że ten tryb będzie szczególnie dobry już od pierwszego modelu? W praniu wyjdzie co naprawdę tu jest ważne i czego będą się czepiać użytkownicy :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.