PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Niemiecki brunet, rosyjska blondyna i chińska kulka



bombel
13-11-2006, 03:51
Witam -
i co sądzicie? Jeśli można, proszę coś pokomentować...




Po pierwsze przedstawiam: niemiecki brunet i rosyjska blondyna:

http://img292.imageshack.us/img292/7476/rolleiis7.jpg





I teraz to, które mi się bardziej podoba - niemiecki brunet i chińska kuleczka:

http://img91.imageshack.us/img91/7528/rollei2wa6.jpg

klon
13-11-2006, 11:10
Dobrze że prosisz o komentarz, więc na ewentualną krytykę nie powinieneś się obrażac:

Bombel, czy ta jasna obwódka wokół górnej części obiektów jest konieczna ? pierwsze co wpada w oko to raczej nie przemyślana obróbka tła, bez urazy Bombel ale takie zdjęcia można oglądac tylko w kiepskich katalogach domów sprzedaży wysyłkowej z lat 80-tych.

wi_ni
13-11-2006, 11:17
Jedyneczka – bardzo ładna – była by odlotowa bez tego odbicia na dole, które mi trochę psuje to zdjęcie. Szkoda, że na ma tutaj z dwóch innych ujęć tej parki, było by jakieś porównanie, bo na dwójce ten super aparat wygląda nijako, a wart jest tego by to na nim ostrzyć ostrość!

madmips
13-11-2006, 11:34
stanowczo nie podoba mi sie retusz na jedynce :(

bombel
13-11-2006, 14:15
czy ta jasna obwódka wokół górnej części obiektów jest konieczna ?

Nic (rzecz jasna) nie jest konieczne - ale jakie te obwódki są fajne! :) Oczywiście nie było ich tam, musialem je zrobić i one mi się nadzwyczajnie podobają. Jedyne, co mogłem zrobić fajniej, to na jedynce dać grubszą aureolę, tak jak na dwójce nad popielniczką. Kiedyś pewnie wrócę do tego i poprawię. Tak, taka grubsza może być lepsza...

Mam też nadzieję, że przez 'nieprzemyślaną obróbkę' masz na myśli po prostu taką, która Ci się nie podoba. Jeśli chodzi o obróbkę, mam ten komfort, że znam PSa i nie robię nic przypadkowo - jeśli jest tak jak jest, znaczy, że tak chciałem. Tu chciałem.


w kiepskich katalogach domów sprzedaży wysyłkowej z lat 80-tych.

W latach 80-tych miałem zupełnie inne zainteresowania i nie widziałem ani jednego katalogu sprzedaży wysyłkowej. Miałem nawet dość mgliste pojęcie o samej sprzedaży wysyłkowej, jak teraz sięgam pamięcią. :) Miło, że robię zdjęcia w atmosferze szalonych lat 80-tych.


Jedyneczka – bardzo ładna – była by odlotowa bez tego odbicia na dole, które mi trochę psuje to zdjęcie. Szkoda, że na ma tutaj z dwóch innych ujęć tej parki, było by jakieś porównanie, bo na dwójce ten super aparat wygląda nijako, a wart jest tego by to na nim ostrzyć ostrość!

Seria (kilkanaście - kilkadziesiąt, nie liczyłem, ale jakoś tak) była pomyślana jako parodia wiejskich, kolorowanych kredkami portretów ślubnych. Na początku były to tylko grzeczne portrety, ale skończyło się ekscesami - doszło do tego, że blondyna całkowicie zdjęła tylną część odzienia. Nawet nie wiem, czy takie brewerie można prezentować w katolickim kraju.

Zdjęcie z chińską kuleczką, to tylko casting do zasadniczej serii; ciągle nie mam czasu i siły zabrać się za całość... Poniżej zdjęcie jakie chcialeś, z ostrością na aparacie, ale sam widzisz, że nie jest takie dobre, jak to z rozmytym brunetem. Na Twoją sugestię zmniejszyłem też odbicie - sam oceń, czy lepiej - nie mam zdania, ale chyba lżejsze odbicie jest faktycznie lepsze. Jeśli się go natomiast całkowicie zlikwiduje przedmioty lewitują w próżni jakby wycięte nożyczkami, i takich zdjęć po prostu nie znoszę.


http://img93.imageshack.us/img93/8676/rollei4jk5.jpg

wi_ni
13-11-2006, 16:04
Ile osób będzie oglądać te zdjęcia – tyle będzie o nich opinii. Co do oceny to nowe trzecie – lepiej mi się podoba od drugiego. Natomiast obróbki nie oceniam, bo nie jestem PSujo-manem. Ale uważam, że wskazane jest mając całą taką kolekcję zdjęć dopracować własny styl, zbytnio nie kierując się opiniami forumowymi.

Madziulek
13-11-2006, 16:06
podobaja mi się
duży plus za pomysł :-)