PDA

Zobacz pełną wersję : LOWEPRO Lens Case do N24-70mm



cezarycezary
19-02-2010, 11:38
Szukam odpowiedniego rozmiaru do Nikkora 24-70 z założoną osłoną :)

marszull
19-02-2010, 11:53
4S jest ok bez oslony, z oslona mozna zapiac zamek ale tak na oko to moglby byc o 1-2 cm wiekszy ;-)
ale zapina sie bez problemu tylko taki jest mocno wypchany

cezarycezary
19-02-2010, 11:57
Zależy mi na tej osłonie :(

Jeśli chodzi o 4s to znalazłem coś takiego:
Pomieści krótsze, szersze obiektywy takie jak:
- 28-200mm f/3.5 z odwróconą osłoną
- 28-700mm f/2.8 z odwróconą osłoną
- 75-300mm f/4.0 z odwróconą osłoną
- 35-350mm z odwróconą osłoną
- 17-35mm z osłona.

marszull
19-02-2010, 11:59
zaraz zrobie zdjecie jak to wyglada z oslona
moim zdaniem ok, tylko nie ma takiego luzu przy zapinaniu jak bez oslony ;-)

z oslona zapiety

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/7655/dscn1326z.jpg)
z oslona otwarty

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/6716/dscn1325v.jpg)
zapiety bez oslony

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img237.imageshack.us/img237/1607/dscn1324.jpg)

czyli zapiac sie da bez problemu , jak pisalem

PS tu lepiej widac
bez

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/img195/7034/dscn1330l.jpg)
z oslona

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img186.imageshack.us/img186/862/dscn1329t.jpg)

JURAS12
19-02-2010, 12:10
Jeśli LC 4S (wewn. 11x15 cm) jest "na styk",to "oczko" większy jest LC 3 (wewn. 11x21 cm).

cezarycezary
19-02-2010, 12:13
z oslona:


Pytanie za 100pkt:
Czy przeciwsłoneczna jest założona czy tylko "dupna" :mrgreen: ??

marszull
19-02-2010, 12:17
Pytanie za 100pkt:
Czy przeciwsłoneczna jest założona czy tylko "dupna" :mrgreen: ??

Jest zalozona. Przeciez napisalem ze z oslona. W poprzednim poscie troche pomieszalem podpisy teraz jest ok. ;-)

cezarycezary
19-02-2010, 12:31
Jest zalozona. Przeciez napisalem ze z oslona. W poprzednim poscie troche pomieszalem podpisy teraz jest ok. ;-)
Wolałem się upewnić czy dobrze się zrozumieliśmy ;)
Dzięki za zdjęcia!
Naczytałem się trochę o kruchości tego szkła i nie wiem czy nie będę się bał pchać go tak na siłę :mrgreen:
Zobaczymy może ktoś napisze jak sprawuje się rozmiar nr 3.

Jeśli LC 4S (wewn. 11x15 cm) jest "na styk",to "oczko" większy jest LC 3 (wewn. 11x21 cm).
To może być optymalny wybór.

marszull
19-02-2010, 12:37
Wolałem się upewnić czy dobrze się zrozumieliśmy ;)
Dzięki za zdjęcia!
Naczytałem się trochę o kruchości tego szkła i nie wiem czy nie będę się bał pchać go tak na siłę :mrgreen:


Nie ma sprawy, akurat siedze w domu i wynajduje powody zeby sie nie zabrac do obrabiania fotek ;-)
Ja i tak nie zapinam podczas pracy (albo zapinam tak troche), a wtedy mam z oslona, na dluzsza chwile zapinam z oslona, a na bardzo dluga przekrecam oslone i zapinam.