PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwiane włosy - turbina wiatrowa?



korsarz
19-02-2010, 01:23
Jak się robi takie zdjęcia:

http://plfoto.com/zdjecie,portret,maja-ml-studio,2032191.html

?

Suszarki w plenerze nie ma, wiatraka też... Na wiatr się pewnie nie czeka; zapewne się go wywołuje, ale jak?

Moonbeam
19-02-2010, 01:25
Swego czasu na plener wziąłem akumulator 12V, przetwornicę i zwykły wiatrak. Efekt był zadowalający, ale do noszenia tego sprzętu potrzeba asystenta :)

sailor
19-02-2010, 01:37
Jak się robi takie zdjęcia: Na wiatr się pewnie nie czeka; zapewne się go wywołuje, ale jak?

bierze sie kawalek tektury lub innej sztywnej plachty do tego przyczepia jednostke operujaca wyposazona w konczyny i kaze machac.

marszull
19-02-2010, 10:29
mozna tez wykorzystac zlozona blende. rozlozona tez, ale dobrze zeby to byla blenda w formie zastawki - czarna (taka z 5w1) i nie za duza po podmuch moze zmiesc modelke :-)

hds
19-02-2010, 14:01
taa, najlepiej sto suszarek:) kombinatorsi. Włosy modelki na tym zdjęciu nie rozwiewa wiatr, unoszenie włosów spowodowane jest energicznym osiowym obróceniem głowy w stronę obiektywu. tyle:]

sailor
22-02-2010, 21:29
taaaaaaa......a swistak siedzi i zawija ..

fotojacek
22-02-2010, 22:41
Napewno turbina, albo silnik od naszych F16 hehehehehe, ewentualnie wąż ogrodowy wpięty w wydech dla dodatkoweo industrialego efektu mgły - wybaczcie nie mogłem sie powstrzymac :)

Generalnie najprostrze rozwiązania są najskuteczniejsze, kawałek blendy i machamy, przy odrobinie wprawy można strzelać ze statywu z pilota jak nie mamy ze sobą "mobilnego generatora wiatru" w postaci kolegi :)

Kundzior
23-02-2010, 17:56
Czekamy do jesieni na wichury :) Pozatym już poprzednicy dali ciekawe pomysły.

korsarz
25-02-2010, 17:08
Dzięki serdeczne Wam :) Nie przypuszczałem, że to może być takie proste. Dzięki wielkie :)