Zobacz pełną wersję : fotki do druku
elo
szukalem w czelusciach forum jakis informacji na temat, ktory mnie nurtuje i z tego co wyczytałem to tylko mi sie w glowie zakrecilo :D
wiec tak...
interesuje mnie format 15x21 ...prosze, powiedzcie mi jak mam przygotowac plik zeby jakosc druku byla najlepsza? :)
czy przygotowac plik o rozmiarze 2480x1795 i 300 dpi i koniec filozofii? czy np. inna wartosc dpi albo rozmiaru?
pozdrawiam
Musisz zrobic 15x21 cm i 300 dpi.
Articool
20-02-2010, 16:43
W labie z którego korzystam podają 1772 x 2480 jako optymalny wymiar dla 21x15
Masaccio
20-02-2010, 19:43
W labie z którego korzystam podają 1772 x 2480 jako optymalny wymiar dla 21x15
Dokładnie tyle przy 300dpi :) Na czym chcesz to drukować?
Jesli podajecie wymiary zdjecia w cm, to wazne jest ile dpi. Jesli podajecie w pixelach, to dpi jest bez znaczenia.
Musisz zrobic 15x21 cm i 300 dpi.
Jesli podajecie wymiary zdjecia w cm, to wazne jest ile dpi. Jesli podajecie w pixelach, to dpi jest bez znaczenia.
ok, dla fotki 10x15 cm tez trzymac sie 300 dpi?
wlacz fotoszopa i zrob probe - pierwszy obrazek 1772 x 2480 , a drugi 15x21 i 300 dpi. To beda dwa obrazki tej samej wielkosci
wlacz fotoszopa i zrob probe - pierwszy obrazek 1772 x 2480 , a drugi 15x21 i 300 dpi. To beda dwa obrazki tej samej wielkosci
kapuję, niedogadalismy sie :) piszesz o 15x21, a mi chodzi teraz czy przy 10x15 tez trzymac sie 300 dpi przy fotach do druku?
pozdro
Faktycznie pokrecilem 10x15 i 15x21, przepraszam.
Tak, ustawiaj 300 dpi, niezaleznie czy to 10 x 15 czy 15 x 21. Dopiero formaty pozywej A3 ustawiaj w 200 dpi (tu zawsze sa rozne zdania, ale ja tak robie i jest ok).
ok dzieki za info :) dokladnie o to mi chodzilo :) jezeli chodzi o mnie to mozna zamknac watek :)
pozdro
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.