PDA

Zobacz pełną wersję : Ciasny pouch / futerał na fisheye'a



Doe
18-02-2010, 23:37
Witam

Szukam jakiegoś wdzianka na małe szkło (rybie oko zenitara). Ten dołączony w standardzie mi nie odpowiada bo jest trochę za duży (podobnie zresztą jak CL-0913 dołączany do nowego Nikona AF-S 35 1.8 G DX):
http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Product/Lens-Cases/4343/CL-0913-Soft-Lens-Case.html

Orientujecie się gdzie można dostać takie małe pokrowce?


Doe

cezarycezary
19-02-2010, 11:22
LOWEPRO Lens Case 1M używam i jestem zadowolony :)

Doe
19-02-2010, 23:40
Dzięki. No brzydkie to nie jest, ale w dalszym ciągu przyduże jak dla mnie::)

ryszkut
19-02-2010, 23:49
małe sa sensowne tamrac m.a.s.
a jak dla lansu to domke i newswear - wszystkie panny są twoje ;)

stecarlos
19-02-2010, 23:58
Stawiam, że za duże, ale może http://www.focalprice.com/DI055B/Middlewide_Size_Cloth_Digital_Camera_Flash_Lens_Co ver_Black.html

Doe
20-02-2010, 01:36
Takie coś znalazłem. Raczej się nie skuszę bo ciągle za duże. Ale wklejam link dla potomnych...

http://allegro.pl/item929034024_futeral_s_na_obiektyw_canon_24mm_28m m_35mm_50mm.html


Najlepsza byłaby chyba skarpetka dla niemowlęcia, o!

marszull
20-02-2010, 13:19
ale do czego chcesz uzywac tego ubranka? Jak do noszenia na zewnatrz to zeby porzadnie chronilo szkolo musi bys jednak spore, a jak do torby to po co Ci ubranko na obiektyw? Ja w rorbie plecaku nosze bez pokrowcow, bo szkoda mi miejsca i bawienia sie pozniej w wyjmowanie z torby, plecaka, a pozniej zjeszcze z pokrowca.

Doe
20-02-2010, 16:19
Potrzebuję takiego wynalazku do trzymania 1-2 szkieł w plecaku nie dedykowanego do foto (bez przegródek) gdzie obiektyw może sąsiadować z miękim polarem, kanapką, ale również z czymś twardszym jak latarka.

marszull
20-02-2010, 21:57
No to jak ma to byc odporne ma uderzenia, chocby latarka, to raczej rozmiaru nie przeskoczysz.

Tommy
24-02-2010, 03:40
ja używam futerałów Mekko i bardzo je sobie chwalę http://www.fotto.lublin.pl/index.php?action=show_other&itemid=68 - wytrzymałe, tanie i wygodne

Doe
28-02-2010, 19:29
Z głupia frant trafiłem w Saturnie na LowePro Spectrum 30 i... pasuje idealnie.

Zenitar Fisheye 16mm wchodzi tam z deklem od Sigmy (trochę szerszym niż oryginalny) i kapslem typu snap-on 62mm. Wchodzi na styk (o co mi chodziło), ale nie odkształca samego futerału. Sam futerał zrobiony jest tip-top. Jest możliwość przytroczenia do paska, szelek. Dostęp jest b. wygodny. Jest także druga komora na pierdołkę, typu szmateczkę z mikrofibry.

No ogólnie tak Zenitarki powinny być pakowane w stanradzie:)