PDA

Zobacz pełną wersję : D50? czy 350? raz jeszce



mauryc
12-11-2006, 19:59
witam
mam podobny dylemat co kolezanka z postu:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=4523

po zapoznaniu sie z waszymi opiniami przyznam,ze jestem przekonany do nikona D50.
Jednak bede budował system od poczatku a nie mam za wiele kasy. chciałbym wiedziec czy ekonomiczniej wyjdzie kupno D50 czy canona 350D.? Mam tu na mysli ceny obiektywów (nie koniecznie oryginalnych) ,lamp błyskowych,akumulatorów,ładowarek itp.
poza ceną chciałbym wiedzieć jak wyglada dostepność na rynku Polskim zamienych obiektywów i innych akcesoriów potrzebnych do sprawnego amatorskigo działania.
Po przeczytaniu waszych opini nasuwaja mi sie kolejne watpliwosci. Mianowicie napisaliście ,ze obiektyw dodny w zestawie KIT do Nikona, jak i lampa błyskowa sa lepsze niż zestawie kitowym u canona 350D. Chodzi o to ,ze słyszałem,ze ten u Canona to straszne mydło (podkeslam,ze tak słyszałem),a ja na kolejny obiektyw bede sobie mógł pozwolic za jakis czas. Czy podstwowy zestaw na poczatek wystarczy i jak to wypada w porównaniu z z Canonem 350D.

czekam na wasze rady

proszek
12-11-2006, 20:12
Może nie jest to stricte odnoścnie tego co napisałeś ale moim zdaniem Nikon robi lepsze obiektywy amatorskie. Także jeżeli nie masz narazie zamiaru kupować szkieł za drube tysiące (tutaj raczej lepszy jest Canon) to uważam, że system Nikona jest dla Ciebie.

Piotr_
12-11-2006, 20:13
Jeśli myślisz o 18-55 Canona to równie skuteczny byłby słoik po musztardzie. Nikonowski 18-55 jest lepszy ale jeśli zdecydujesz się na Nikona to bierz 18-70. U Canona raczej brak jest odpowiednika o podobnych możliwościach w tej cenie.

lupus771
12-11-2006, 21:06
Idź do jakiegoś sklepu z aparatami, weź do rączki po kolei każdy z tych modeli które wymieniłeś i zobaczysz co ci lepiej pasuje. Ja tak zrobiłem bo miałem podobny dylemat. Oczywiście wybrałem D50. A fotki zrobisz podobne tymi aparatami, wszystko zależy od Ciebie.

mauryc
12-11-2006, 22:01
Idź do jakiegoś sklepu z aparatami, weź do rączki po kolei każdy z tych modeli które wymieniłeś i zobaczysz co ci lepiej pasuje. Ja tak zrobiłem bo miałem podobny dylemat. Oczywiście wybrałem D50. A fotki zrobisz podobne tymi aparatami, wszystko zależy od Ciebie.

to co napisałes mam juz za soba zrsztą to wynika z tego co napisałem.
W dalszym ciagu czekam na wasze opinie ktore odpowiedzą na moje pytania.
mile widzine porównania cenowe

CynowaKonefka
12-11-2006, 23:47
Dziwnym wydaje się zadawanie na forum nikosia pytań co lepiej kupić C czy N ....
To jakby zadać w komitecie PO pytanie czy lepiej głosować na ka(r)czocha czy na szambowego (PL)uska
Może lepiej na CF bo tam brać jest mniej więcej po równo rozłożona :)

Pozdrawiam

pilon
13-11-2006, 00:07
cóż...myślę że za taką samą kasę tak dobrego systemu jak w Nikonie nie zbudujesz decydując się na Canona...szczególnie zaczynając od obiektywu 18-55, gdzie Canon to szkiełko z lampki od roweru Wigry... :D

mauryc
13-11-2006, 00:17
Dziwnym wydaje się zadawanie na forum nikosia pytań co lepiej kupić C czy N ....
To jakby zadać w komitecie PO pytanie czy lepiej głosować na ka(r)czocha czy na szambowego (PL)uska
Może lepiej na CF bo tam brać jest mniej więcej po równo rozłożona :)

Pozdrawiam

a i tu sie mylisz. czytałem rózne posty i wiem,ze odpowiedzi sa obiektywne.
pozatym część z was pracowała i na Canonie i na Nikonie a juz napewno testowała jeden i 2-gi.
jesli byłoby inaczej to bym sie mocno zdziwił. Moze zamiast dawać rady z pogranicza polityki
wykazał byś sie wiedza i doświadczniem na temat dotyczacy postu
szacuneczek

CynowaKonefka
13-11-2006, 00:22
Wydaje mi się że już zdążyłem się wypowiedzieć... widocznie kolega nie doczytał.

Pozdrawiam

Kyo
13-11-2006, 09:55
biorac pod uwage tansze obiektywy, powiedzmy - zamienniki - czyli nie firmowe.
ceny obiektywow sigmy maja cene adekwatna do jakosci, i dzialaja w obu systemach, i nikon i canona (bo sa z tymi mocowaniami robione)
Ja d50 mam od paru miesiecy,szczerze jeszcze go splacam(do stycznia) ale w planach mam zakupic sprzet za kilkatysiecy do maja. Wiec kitowe szklo mi az tak nie przeszkadza (sigma 18-50) chociaz daje sie juz we znaki.
Jezeli nie masz na poczatku zamiaru odrazu kupowac nowych szkiel (chociaz kitowy d50 nikkorem jest ok)
to wydaj troszke wiecej na D50 z nikkorem 18-70 (kit z D70) i bedziesz zadowolona.

Remol71
13-11-2006, 09:55
witam
mam podobny dylemat co kolezanka z postu:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=4523

po zapoznaniu sie z waszymi opiniami przyznam,ze jestem przekonany do nikona D50.
Jednak bede budował system od poczatku a nie mam za wiele kasy. chciałbym wiedziec czy ekonomiczniej wyjdzie kupno D50 czy canona 350D.? Mam tu na mysli ceny obiektywów (nie koniecznie oryginalnych) ,lamp błyskowych,akumulatorów,ładowarek itp.
poza ceną chciałbym wiedzieć jak wyglada dostepność na rynku Polskim zamienych obiektywów i innych akcesoriów potrzebnych do sprawnego amatorskigo działania.
Po przeczytaniu waszych opini nasuwaja mi sie kolejne watpliwosci. Mianowicie napisaliście ,ze obiektyw dodny w zestawie KIT do Nikona, jak i lampa błyskowa sa lepsze niż zestawie kitowym u canona 350D. Chodzi o to ,ze słyszałem,ze ten u Canona to straszne mydło (podkeslam,ze tak słyszałem),a ja na kolejny obiektyw bede sobie mógł pozwolic za jakis czas. Czy podstwowy zestaw na poczatek wystarczy i jak to wypada w porównaniu z z Canonem 350D.

czekam na wasze rady


Na forum Nikona na 90% dowiesz się, że lepiej kupić D50, na forum Canona na 100% dowiesz się, że lepiej kupić Canona. A ja proponuję Ci abyś zassał z internetu, lub od życzliwych ludzi rawy .NEF i .CR2 i do tego program do obróbki raw-ów. Wywołując te pliki do formatu tiff w identycznych nastawach zobaczysz sobie czy jest różnica w jakości matryc. Jak zadasz sobie więcej trudu i obrobisz te raw-y innym programem, to okaże się, że róznice między tymi matrycami są mniejsze niż między efektami działania tych programów :) Następnie proponuje udać się do sklepu i pooglądać dokładnie te aparaty, pomacać, zobaczyć jak leżą w ręku, czy ergonomia pasuje. Jeśli obiektyw kitowy to do D50 proponuję ten z D70s, jest lepszy pod wieloma względami.

gar_krk
13-11-2006, 11:39
zdecydowanie d50....

350d to plastikowa zabawka... nie mowie ze d50 jest najlepszy bo go mam ale rok temu mialem taki dylemat d50 czy 350d i teraz jestem pewien ze dobrze wybralem

JacekK
13-11-2006, 12:36
Nikona D50 dużo lepiej się trzyma w ręku, kitowy obiektyw jest moim zdaniem lepszy od kitowego Canona. Jednak D50 ma też sporo wad - mi osobiście bardzo przeszkadzał blooming, czasem mora, brak podświetlanego lcd. Większa rozdzielczość 350D pozwala na lepsze kadrowanie i większą szczegółowość.

gar_krk
13-11-2006, 12:43
nie patrzyl bym na to ze canon ma 8mln bo to jest matryca cmos a d50 ma ccd

proszek
13-11-2006, 16:42
Canon ma troszke lepsze parametry - m.in większa matryca, mniejsze szumy na iso1600
Za to Nikon bije go ergonomią na główe - jest lepiej wykonany, lepiej leży w rece. No i Nikon ma w swojej ofercie więcej fajnych szkieł dla amatorów ;)

Pomyśl czego bardziej Ci potrzeba ;)

zis
14-11-2006, 09:21
To pierwszy moj post na tym forum ale kiedys trzeba zaczac :)

Przez poltora roku uzywalem Canona 350D z obiektywem Sigma 18-125. Sprzet calkiem uniwersalny i dobry jak dla moich amatorskich wymagan. Niestety apetyt rosnie w miare jedzenia wiec postanowilem zmienic sobie szklo na cos lepszego a ze canon wlasciwie nic nie ma dobrego w rozsadnych cenach to kupilem tamrona 17-50/2.8 i po 2 dniach go odeslalem. Obiektyw w polaczeniu z moim body mial duzy BF plus problemy z ustawieniem ostrosci przy 17/2.8. Nauczony tym przykrym doswiadczeniem ;) pojezdzilem po roznych sklepach i potesowalem jasne szkla (konkretnie testowalem 5 sigm 18-50/2.8 i jeszcze dwa tamrony 17-50/2.8) i dokladnie z kazdym bylo cos nie tak. A to BF a to problemy z ustawianiem ostrosci a to jeszcze cos innego. Bylo to o tyle dziwne ze z sigma 18-125 nie mialem nigdy takich problemow jak juz ustawila AF choc wolno i glosno to byl zawsze w pkt.
Poczytalem troche w "internecie" i wyszlo ze duzo ludzi ma problemy z jasnymi szklami w canonach 350D i ze to niejako TTTM, wiec pomyslalem o kupnie sigmy 17-70/2.8-4.5, przetestowalem i juz prawie kupilem ale policzylem ze bardziej oplaca mi sie sprzedac canona z sigma i kupic nikona D50 z 18-70 ktore to szklo jest nawet lepsze od sigmy 17-70. I tak zamiast doplacac 1400 do sigmy sprzedajac swoj stary sprzet i doplacajac 650pln stalem sie posiadaczem D50 z 18-70 :) i jak narazie jestem bardzo zadowolony z tej zamiany. Tak ze polecalbym zapomniec o canonie 350D glownie ze wzgledu na jego AF bo ergonomia jest sprawa wtorna .... choc lepiej sie trzyma D50 mi osobiscie w rekach.

Trevor
14-11-2006, 09:25
A ja słyszałem, że są różniece w działaniu AF na korzyść Nikona, ale pewnoości nie mam.
Ja mam BF w puszce (D50) lub obiektywie, śledztwo trwa - sam widzisz.
No i niestety serwis Nikona...

niemniej, jestem zadowolon, że mam nikona;
btw, pamiętaj, że 18-55 i tak nie wycięgnie nic nawet z 6 megapixli:]
Ja teraz kupiłbym chyba na początek stałkę jakąś, szkoda że 35mm nie jest tak tanie jak 50-ka.:)

Remol71
14-11-2006, 14:06
To pierwszy moj post na tym forum ale kiedys trzeba zaczac :)

Przez poltora roku uzywalem Canona 350D z obiektywem Sigma 18-125. Sprzet calkiem uniwersalny i dobry jak dla moich amatorskich wymagan. Niestety apetyt rosnie w miare jedzenia wiec postanowilem zmienic sobie szklo na cos lepszego a ze canon wlasciwie nic nie ma dobrego w rozsadnych cenach to kupilem tamrona 17-50/2.8 i po 2 dniach go odeslalem. Obiektyw w polaczeniu z moim body mial duzy BF plus problemy z ustawieniem ostrosci przy 17/2.8. Nauczony tym przykrym doswiadczeniem ;) pojezdzilem po roznych sklepach i potesowalem jasne szkla (konkretnie testowalem 5 sigm 18-50/2.8 i jeszcze dwa tamrony 17-50/2.8) i dokladnie z kazdym bylo cos nie tak. A to BF a to problemy z ustawianiem ostrosci a to jeszcze cos innego. Bylo to o tyle dziwne ze z sigma 18-125 nie mialem nigdy takich problemow jak juz ustawila AF choc wolno i glosno to byl zawsze w pkt.
Poczytalem troche w "internecie" i wyszlo ze duzo ludzi ma problemy z jasnymi szklami w canonach 350D i ze to niejako TTTM, wiec pomyslalem o kupnie sigmy 17-70/2.8-4.5, przetestowalem i juz prawie kupilem ale policzylem ze bardziej oplaca mi sie sprzedac canona z sigma i kupic nikona D50 z 18-70 ktore to szklo jest nawet lepsze od sigmy 17-70. I tak zamiast doplacac 1400 do sigmy sprzedajac swoj stary sprzet i doplacajac 650pln stalem sie posiadaczem D50 z 18-70 :) i jak narazie jestem bardzo zadowolony z tej zamiany. Tak ze polecalbym zapomniec o canonie 350D glownie ze wzgledu na jego AF bo ergonomia jest sprawa wtorna .... choc lepiej sie trzyma D50 mi osobiscie w rekach.

Też słyszałem od ludzi mających Canona, że obiektywy firm niezależnych źle współpracują. Szkoda, bo to dobre puszki, a szkła C są bardzo drogie. Do mojego D50 podpinałem dużo różnych szkieł, dość często kupuję coś na Allegro, popstrykam kilka miesięcy i sprzedaję. Różnej jakości były te szkła, ale nigdy nie było oproblemów z AF. Tu D50 zachowuje się bardzo elegancko. Z Sigmą 18-50 2.8 moja puszka spisuje się super.

Cooyon
14-11-2006, 16:38
Szanowni koledzy i koleżanki,

Po pierwsze chcę się przywitać bo jest to mój pierwszy post.

A teraz do rzeczy...
W zeszłym tygodniu po długotrwałych przymiarkach zdecydowałem się na NIKONA D50 z kitowym 18-55.
Powiem tak...
Trzymałem w łapkach 350D i D50.
Może nie jestem specjalistą - jak na razie :) - ale 350D w moim odczuciu jest po prostu tandetny!
Jak na razie uczę się nowej zabawki.

Pozdrawiam wszystkich sredecznie.

mauryc
15-11-2006, 18:52
i chyba juz wiem co kupie
w MM jest D70s z obiektywem Nikona AF-s DX 18-70 +torba nikona za 2799
wiec chyba nie ma co dalej szukac jak sadzice?

amator
15-11-2006, 19:01
Macałem oba całe wakacje. Nie ma się co zastanawiać. Kupuj D70 i w plener.

adrian
15-11-2006, 19:25
U mnie podobnie. Macałem 350D a kupiłem D70s... no i wypas :)

adrian.

mauryc
15-11-2006, 19:42
jesli ma ktoś z was zdjecia porównawcze D50 i D70 to bardzo o nie prosze.
w innym watku porównanie wyczytałem,ze zdjecia robione tymi aparatai róznia sie chcialbym
porównac je sam wiec jesli ktos ma to bardo prosze o nie.
na prv albo na maila
danielwozny@wp.pl
czekam.....

JacekK
15-11-2006, 20:48
Mi osobiście bardziej podobają się fotki z Canona a szczególnie z 400D - cena podobna do D70s. Ergonomia niestety fatalna w porównaniu z D70s. Zobacz testy na www.dpreview.com i www.dcresource.com. Jest tam dużo przykładowych fotek.

mauryc
17-11-2006, 15:04
jesli wiecie gdzie moge kupić (w dobrych pieniadzach) nowego d50+nikor 18-70 to prsze o info
Najlepiej w Bydgoszczy