PDA

Zobacz pełną wersję : Nissin bez karty gwarancyjnej?



pietia79
16-02-2010, 01:34
Kupiłem nissina, niestety nie było karty gwarancyjnej. Napisałem maila do sklepu i odpowiedzieli mi:

"Niestety lapmy nie posiadaja druku gwarancyjnego. Dowodem gwarancji jest
paragon fiskalny lub FV na podstawie ktorej rozpatrywana jest gwarancja. W
polsce dystrybucja zajmuje sie firma migomex foto-tip oraz Warszawska BM
Foto. Lampy jedynie z firmy migomex posiadaja druk gwarancyjny w celu ich
rozroznienia. Z firm Foto-tip jak BM foto druków nie ma."

Niby to nie problem, mam rachunek, to moge dochodzić praw w razie czego z rękojmi. Jak kupilem mp3 to też nie bylo karty gwarancyjnej. Ale ciekawi mnie skąd takie rozróżnienie, że jeden dystrybutor wydaje gwarancje, inny nie. Spotkal się ktoś z taką sytuacją?

cheyenne
16-02-2010, 01:38
mam nissina z fotojokera, dystrybutorem jest migomex i kartę gwarancyjna faktycznie otrzymałem
wiem że wielu sprzedawców nie daje kart gwarancyjnych do różnorakiego sprzętu, czyni tak nawet taki gigant jak Media Markt
tam również czasami sam paragon jest podstawą do napraw gwarancyjnych

IMO nie przejmuj się tym

Boryszuk
16-02-2010, 11:14
tylko skseruj sobie paragon. Podobno z czasem lubią robić się nie czytelne.

miron19j
17-02-2010, 11:02
Ale ciekawi mnie skąd takie rozróżnienie, że jeden dystrybutor wydaje gwarancje, inny nie. Spotkal się ktoś z taką sytuacją?
gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem producenta/dystrybutora. Jeżeli dystrybutor wymyśli, że napraw gwarancyjnych dokonuje na podstawie rachunku ze sklepu, to jego prawo. Najważniejsze, żeby wywiązywał się z tego.
W sklepie dla mądrych inaczej nie musisz stemplować karty gwarancyjnej, wystarczy rachunek/dowód zakupu. Jest tylko jedno ale. Jeżeli nie masz karty gwarancyjnej (skrót myślowy), to do ewentualnej naprawy musisz oddać do sprzedawcy. A to trwa. Często szybciej i łatwiej oddać do serwisu producenta/dystrybutora. Można precyzyjniej określić, co nie gra. A czasem są to jakieś takie objawy, które łatwiej opowiedzieć niż opisać. Mnie osobiście lepiej się rozmawia z człowiekiem z serwisu niż ludkiem w supermarkecie. Poza tym, gdy podjedziesz do autoryzowanego serwisu, jakąś pierdołę mogą Ci usunąć/naprawić od ręki.

stecarlos
17-02-2010, 13:32
Tylko do serwisu możesz oddać tylko jako roszczenie gwarancyjne, a do sklepu jako niezgodność towaru z umową. Moim zdaniem niezgodność towaru z umową jest bardziej dla nas korzystna.

miron19j
17-02-2010, 13:54
Tylko do serwisu możesz oddać tylko jako roszczenie gwarancyjne, a do sklepu jako niezgodność towaru z umową. Moim zdaniem niezgodność towaru z umową jest bardziej dla nas korzystna.
nie zaczynajmy kolejnej dyskusji o niezgodności towaru z umową
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)
jeżeli chodzi o naprawę, mając kartę gwarancyjną masz wybór: albo oddajesz bezpośrednio do serwisu albo za pośrednictwem sklepu. Nie mają takowej, możesz oddać tylko poprzez sklep.

totmes
17-02-2010, 14:21
ja z ueuro rtv agd dostałem kartę gwarancyjną i jak wysłałem ją do serwisu to nawet się pojawił w niej wpis