PDA

Zobacz pełną wersję : essence



superkomornik
15-02-2010, 20:45
Z pewną dozą nieśmiałości prezentuję swój pierwszy filmik (pomijając testy) nakręcony aparatem. Całość była zrobiona Nikonem D90, prosty montaż na Premierze.
Zapraszam do oglądania i proszę o wyrozumiałość (uczę się :) )

jwO_JZX_Ocg

Wrzucam też link do pliku (100mb): film (http://damiannowakowski.pl/pliki/essence.avi)

wacki4
15-02-2010, 21:06
to tak:
1. brak spójności koloru, w ujęciach nie występują te same kolory...
2. kilka ujęć stosunkowo za długich, człowiek przysypia na nich, do tego ta psychodeliczna muzyka w tle daje to samo.
3. brak stedycama a miejscami statyczne ujęcia bez poruszenia kamery - straszniieee drażni jak raz lata a raz jest statycznie.

tak to debiut na duży plus, bardzo ciekawe ;)

pebees
15-02-2010, 21:12
Poprzednik już troszkę napisał. Ja dodam, że widoczna jest pewna niekonsekwencja - 1.37 upuszcza rękawiczki, 1.53 wyjmuje je z kieszeni. 2.29 wybiega z kadru bez kaptura, 2.31 pojawia się w kapturze. Pomysł ciekawy, wykonanie nienajgorsze, trudno, jak widzę, utrzymać w bezruchu aparat podczas filmowania :)

Imago
15-02-2010, 21:50
Jeśli tu chodzi o sen to niekonsekwencje mnie nie drażnią. Ja czasem mam takie dziwne sytuacje w snach (np niby idąc z pokoju do pokoju wychodzę w jakimś innym mieście a czasem w innym kraju).
A co do reszty zgadzam się z wackim poza doborem muzyki - pasuje mi. :D
Ogólnie całkiem fajny film jak na początek.

jarek76
16-02-2010, 08:12
Pozostaje tylko podpisać się pod uwagami kolegów i koleżanek z zaznaczeniem że jest naprawdę nieźle :)
Pozdrawiam

superkomornik
16-02-2010, 08:33
Dziękuję za uwagi i oczywiście zgadzam się z nimi.
Faktycznie, ciężko jest doprowadzić kolory do porządku, niestety nie jest to tak proste jak korekcja rawów :) Pojawił się problem, że film kręciliśmy do ok 18.00, gdy juz robiło się ciemno, więc i kolory się zmieniały.
Gdybym miał możliwość użycia steadycamu, czy wózka to pewnie bym go użył :) No niestety, nie miałem wyboru, więc mamy delirkę na filmie (efekt jeszcze potęguje rolling shutter).
Dzięki :)

wacki4
16-02-2010, 10:13
Dziękuję za uwagi i oczywiście zgadzam się z nimi.
Faktycznie, ciężko jest doprowadzić kolory do porządku, niestety nie jest to tak proste jak korekcja rawów :) Pojawił się problem, że film kręciliśmy do ok 18.00, gdy juz robiło się ciemno, więc i kolory się zmieniały.
Gdybym miał możliwość użycia steadycamu, czy wózka to pewnie bym go użył :) No niestety, nie miałem wyboru, więc mamy delirkę na filmie (efekt jeszcze potęguje rolling shutter).
Dzięki :)

czasami wystarczy odpowiednio rozłożyć statyw i zaprzeć o samego siebie i uważać jak się idzie.... 'zastępuje' stedycam dość nieźle :P

superkomornik
16-02-2010, 10:21
A próbowałeś? ;-) Jak się zaprzesz o siebie to wszystkie drgania przejdą na aparat.
Używałem statywu jako dociążenie dla aparatu, ale jednak biec z tym (i przy okazji 5kg torbą), kontrolować kadr i starać się nie machać za bardzo aparatem jest dość ciężko :)

shaolin
16-02-2010, 10:56
W koncu cos sensownego sie pojawilo w dziale (zaraz po mojej produkcji oczywiscie :razz:). Moje zdanie znasz, jedyne co mi tu tak naprawde przeszkadza to rollingshutter, ale to wina cmosa, a nie Twoja wiec Ci wybacze ;)

Jak wbije do Wro to nakrecimy jakis elohartkor i bedzie najs.

wacki4
16-02-2010, 18:35
A próbowałeś? ;-) Jak się zaprzesz o siebie to wszystkie drgania przejdą na aparat.
Używałem statywu jako dociążenie dla aparatu, ale jednak biec z tym (i przy okazji 5kg torbą), kontrolować kadr i starać się nie machać za bardzo aparatem jest dość ciężko :)

tak, krecilismy tak z kumplami dosc dynamiczne sceny [tj parkour] i daje rade.

superkomornik
16-02-2010, 19:07
Czym kręciłeś? Dynamiczny był temat (co jest oczywiste), czy kamera (aparat?)?

mpwt
17-02-2010, 22:00
Bardzo fajne! Gratki!


jedyne co mi tu tak naprawde przeszkadza to rollingshutter

To jest porażka... tu nie mam nic do ciebie tylko do aparatu. Canony też taki duży problem z tym mają? Da się to jakoś ograniczyć (tak, tak, statyczne sceny...)?

superkomornik
18-02-2010, 08:35
Troszkę szukałem na ten temat (choć mogłem zacząć szukać przed montażem...) i w pewnym zakresie można zniwelowac ten efekt.
Canony też mają tą wadę, ale jednak w mniejszym stopniu.