Zobacz pełną wersję : konwertujecie na DNG?
no wlasnie.. tak z ciekawosci.. Ostatnio mialem niecny plan, zeby nie trzymac nef-ow, tylko dng, a tu takie cos:
If an image reaches the final round of judging you must supply the following:
RAW file (eg *.NEF, *.CR2, *.CRW), DNG files are only permitted if DNG is the native RAW format of the camera. Or original transparency or black and white negative for scan entrants.
(z regulaminu konkursu wildlife photographer of the year)
hmm.. sam nie wiem co o tym myslec..
no wlasnie.. tak z ciekawosci.. Ostatnio mialem niecny plan, zeby nie trzymac nef-ow, tylko dng, a tu takie cos:
Ja prawdę mówiąc ostatnie 3 śluby przerobiłem właśnie na DNG. Powód jednak nie leży w jakiejś cudownej mocy DNG tylko w tym, że w pracy mam PS CS2 a ten ma CR tylko do wersji 3.x a ten z kolei o D700 nawet nie chce słyszeć ...
Tylko RAWy. Ważniejsze pliki z warstwami - tiffy. Żadnych DNG.
<| MICHAŁ |>
12-02-2010, 23:05
tez tylko NEFy i CR2
NX2 nie czyta DNG, a ja wlasnie w NX2 wolam rawy (te nikonowskie oczywizda)
gdzies byl juz watek z takim pytaniem i z tego co pamietam nawet jakas dyskusja w miasre sensowna tez byla...
marszull
13-02-2010, 20:06
Wszystko na DNG przy imporcie do LR
Andrzej Olender
13-02-2010, 20:17
Wszystko na DNG przy imporcie do LR
Ostatnio działam podobnie.
Wpisujemy do przeglądarki: "(convert) to-dng-or-not-to-dng"
Warto poczytać od:
http://www.lightroomkillertips.com/2010/to-dng-or-not-to-dng/
Andrzej Olender
13-02-2010, 22:07
Cyfrowy świat byłby lepszy gdyby istniał jeden format czyli DNG.
Nie było by tych problemów z programami i ich wersjami przy różnych puszkach.
Jak to kiedyś Czornyj napisał, jak zobaczycie jakąś petycję tycząca się DNG to w ciemno podpisywać :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.