PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D70 [pytanie]



gnz87
11-02-2010, 22:44
Od roku czasu strzelam D70'ką. Szkła które najczęściej wykorzystuje to Helios M44-4 i Tamron AF 28-80 mm f/3.5-5.6 Aspherical. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wykorzystywane przeze mnie szkła są słabe, jednak wydaje mi się, że mój problem tkwi gdzie indziej.
Chodzi o to, że wszystkie moje zdjęcia są lekko zaszumione i jakby delikatnie nie ostre. Generalnie żeby zdjęcie wyglądało znośnie to muszę w PS użyć funkcji Unsharp Mask (średnio 0,5%). Zazwyczaj pracuję na ISO nie wyższym niż 400. Czym to może być spowodowane? Zapewne moją nie wiedzą, ale jak to się mówi - "człowiek uczy się całe życie".

aTomek
11-02-2010, 23:03
Zaprezentuj nam te zdjęcia, to może coś się poradzi.

stig
11-02-2010, 23:03
Potrzeba takiego delikatnego wyostrzenia o jakim wspominasz, to raczej norma w wiekszosci cyfrowek -- tym bardziej, jesli uzywasz obiektywow, ktorym trudno przypiac latke "zyleta". ;)

gnz87
11-02-2010, 23:58
Zaprezentuj nam te zdjęcia, to może coś się poradzi.

Dla przykładu, jakieś tam "prawie" bezcieniowe:

http://img23.imageshack.us/img23/1935/hama6.jpg