gnz87
11-02-2010, 22:44
Od roku czasu strzelam D70'ką. Szkła które najczęściej wykorzystuje to Helios M44-4 i Tamron AF 28-80 mm f/3.5-5.6 Aspherical. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wykorzystywane przeze mnie szkła są słabe, jednak wydaje mi się, że mój problem tkwi gdzie indziej.
Chodzi o to, że wszystkie moje zdjęcia są lekko zaszumione i jakby delikatnie nie ostre. Generalnie żeby zdjęcie wyglądało znośnie to muszę w PS użyć funkcji Unsharp Mask (średnio 0,5%). Zazwyczaj pracuję na ISO nie wyższym niż 400. Czym to może być spowodowane? Zapewne moją nie wiedzą, ale jak to się mówi - "człowiek uczy się całe życie".
Chodzi o to, że wszystkie moje zdjęcia są lekko zaszumione i jakby delikatnie nie ostre. Generalnie żeby zdjęcie wyglądało znośnie to muszę w PS użyć funkcji Unsharp Mask (średnio 0,5%). Zazwyczaj pracuję na ISO nie wyższym niż 400. Czym to może być spowodowane? Zapewne moją nie wiedzą, ale jak to się mówi - "człowiek uczy się całe życie".