PDA

Zobacz pełną wersję : D80



luk009
11-11-2006, 10:49
Witam! Mam zamiar kupic Nikona D80 i mam pytanie w sumie do uzytkowników D80 czy jestescie zadowoleni z tego aparatu czy polecilibyscie go??? Pozdrawiam

Riki
11-11-2006, 11:19
Polecam. Naprawdę udana konstrukcja. Dodatkowo polecam MB-D80 - poprawia ergonomię i przyjemność z focenia tym korpusem. Korpus zaspokoi amatorów jak i zaawansowanych użytkowników.
Kupuj i miłego focenia!!!

audiorek
11-11-2006, 11:28
Aha, potwierdzam.

Seeker
11-11-2006, 12:27
Luk:
Napisz do czego, to moze ktos ci wiecej podpowie.

luk009
11-11-2006, 15:44
Wlasnie chcialem zadac tez takie pytanie jaki polecicie do robienia fotek ślubnych i różnorodnego typu takich imprez???

sadki
11-11-2006, 16:04
Do tego typu fotek to przedewszystkim jasna optyka, najlepiej jakiś obiektyw stałoogniskowy lub krótki zoom. Najpopularniejszym tutaj jest nikkor 50mm F1.4. D80 chyba będzie ok, a może D200?

bacanski
11-11-2006, 17:21
kup dobre szklo... byle bardzo jasne... a puszke z jakas przyzwoita matryca i dobrym manualem i WB...

SKRYTOBOJCA
11-11-2006, 18:22
Witam! Mam zamiar kupic Nikona D80 i mam pytanie w sumie do uzytkowników D80 czy jestescie zadowoleni z tego aparatu czy polecilibyscie go??? Pozdrawiam

A wyszukiwarka na forum sie zepsula? Masa opinii na temat D80 juz byla, wystarczy przejrzac pare stron na tym dziale i wszystko wiadomo.

Niedzwiedz
11-11-2006, 19:58
jako uzytkownik fuji s3 powiem (dzis pstrykalem swoim jednym ulubionym szklem) rewelacyjny szybki AF i wizjer duzzzy i superrr jasny !!! ,o szybkosci nie mowie ;) za to bym go kupil lub d200

Seeker
12-11-2006, 10:47
"dzis pstrykalem swoim jednym ulubionym szklem"

Podejrzewam jasna stalke i bynajmniej nie dlatego, ze je ciagle zachwalasz ;).
Przymierzylem sobie z ciekawosci Heliosa 58mm F2 i faktycznie od jasnosci mozna oslepnac, a pewnie masz i jasniejsze... ;).

Niedzwiedz
12-11-2006, 11:17
85 1,8 tylko zapinalem , ale rewelacyjnie mozna latwo i szybko ocenic gdzie jest ostros jak sie rozklada GO w s3,d70 itp jednak trzeba sie wpatrywac w wizjer by to zobaczyc (niedlugo potestuje dokladniej obraz tj DR,wyciaganie z cienii itd)

rychu_lhotse
12-11-2006, 11:24
Wszyscy tylko funcjonalność ,poręczność ,ergonomia.....a o jakości zdjęć nic nie mówicie.Ostatnio oglądając zdjęcia z mojego wesela robione D50 i Olympusem C-760.Przepaść pomiędzy tymi aparatami kolosalna ale kolory w przypadku D50 wyszły jakieś takie mdłe a na dodatek mój garnitur który był czarny wyszedł fioletowy.Może to wina złych ustawień bądz sfiksobania WB (dziwne by to było) ale jakoś się mocno zdziwiłem jak zobaczyłem rezultaty.Dodam jeszcze ze mam trochę zdjęć robionych w NEF i po obróbce nie jest w 100% idealnie z kolorami (nadal kolor garnituru jest przekłamany).

Dla porównania zamieszczam dwa zdjecia:

C-760

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img180.imageshack.us/my.php?image=c760hb7.jpg)

D50

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/my.php?image=d50jz8.jpg)

Jeśli znacie odpowiedz na ten problem proszę o odpowiedz

bacanski
12-11-2006, 14:35
moim zdaniem balans biwli skopany na d50 i strasznie wysoka czulosc... nawet linia czerwona sie pojawila...

piotrzuraw
12-11-2006, 15:57
Ja takze polecam , swietna maszyna

severum
12-11-2006, 19:33
Używam do kilku dni i niedługo chyba z nim zasne. Szatan nie aparat.

snakes
12-11-2006, 21:16
Witam,

kilka dni temu zamieniłem mojego D70s na D80 i nie żałuję ani jednego wydanego funta :)
Rewelacyjny aparat - znakomity przetwornik, praktycznie do 800 brak szumów a 3200 można używać.
Szumy wyglądają jak ziarno forsowanego a nie jak szumy we wcześniejszych cyfrówkach.

Naprawdę wspaniała maszyna - jeśli masz kasę na tą puszkę, mogę polecić.

Pozdrawiam

wrrum
12-11-2006, 21:55
snakes potwierdzam! Wczoraj robiłem fotki na imprezie w mieszkaniu, półmrok, ISO najczęściej 1250 rzadziej 800 (F2.8) i spokojnie da się to oglądać! Żadnych kolorowych kropek tylko jakby ziarno było większe. W porównaniu to kompaktów lub D70s (tylko takie mam) jest rewelka.
Używam od 4 dni, pierwszy cyfrak, przesiadka, z F65, jestem przygnieciony ilością opcji i zakresem możliwości tej puszki.
Dziś wiem, że to był NAJLEPSZY wybór. Początkowy dylemat D50 vs D70s jest dziś tylko mglistym wspomnieniem. Ta puszka powinna zadowolić mnie na lata. D80 to D200 bez kilku opcji, których ja za bardzo nie potrzebuję.
POLECAM.

torgon
13-11-2006, 00:39
nie będę oryginalny - mam to cudo od 2 tygodni. Jak na razie spisuje sie wspaniale. Dlugo sie wahalem czy Canon 400d czy Nikon d80 - wybralem ten ostatni i coraz bardziej jestem zadowolony z tego zakupu, choc cena bolesna... Jakos zdjec dopiero oceniam, ale pierwsze wrazenia sa pozytywne.
Tak naprawde to szkoda mi dwu rzeczy - mozliwosci wyswietlania aktualnych ustawien na głównym monitorze LCD (bo duzo fotografuje ze statywu i byloby to ulatwienie - a moze to tylko przyzwyczajenie...)
No i wkurzaja mnie ostrzezenia Lo i Hi zamiast czasu, gdy warunki sa trudne. Sam zobacze ze jak czas bedzie 1/10 to moze byc nieostre, po co mi ta informacja od aparatu?? a jak robie na statywie? to jakis idiotyzm programu, moim zdaniem.
A poza tym moglby sie samoczynnie wylaczac po jakims czasie... zapominalski jestem...
pozdrawiam!

torgon
13-11-2006, 03:20
no i jeszcze jedno, wlasnie porownuje zdjecia probne z Nikona d80 i... amatorskiego Canona G3
nie uwierzycie! Canon jest wyraznie ostrzejszy! porownywalem ze 100 razy w duzych zblizeniach - zdjecia robione w roznych warunkach rownoczesnie z obu aparatow, na ok 6 takich par Nikon tylko raz spisal sie lepiej (obiektyw Nkkor 18-200) TROCHE smutne...
do tego robi wyraznie zimniejsze zdjecia, z niebieskim przebarwieniem... :/
zeby miedzy amatorskim i starym Canonem, a najnowsza lustrzanka Nikona nie tylko nie bylo powalajacej roznicy jakosci, ale jeszcze zeby Canon wypadal lepiej???? czegos tu nie rozumiem...

jarek76
13-11-2006, 08:42
Przecież to nie wina body tylko obiektywu
I jest to kolejny przykład na to że ten obiektyw nie jest najlepszy:( .
Podepnij jakąś stałkę wtedy zobaczysz różnice

wrrum
13-11-2006, 08:45
szukaj: nikkor 18-200
szukaj: wyostrzanie algotrytmy kompakty lustrzanki
szukaj: balans bieli WB tempertura barwowa

jest tego cała masa na forum. Polecam, dobra lektura!

Maniek B
13-11-2006, 14:53
snakes a gdzie kupiles tego d 80 w uk interesuje mnie to bo mam zamiar kupic na swieta d80. Strasnie jestem napalony na ten aparat ale czekam bo moze stanieje w uk na swieta jest duzo obnizek ja mieszkam w londynie
Pozdrawiam

torgon
13-11-2006, 17:16
sprobuje przy najblizszej okazji, co tak czy inaczej nie poprawia mi nastroju, bo na ten obiektyw wydalem 3000... z drugiej strony nie trafiajacy Autobalans bieli to juz body.
Sprobuje jeszcze podkrecic wyostrzanie programowe...
Wreszcie z trzeciej strony, to trzeba przyznac, ze system redukcji drgan w tym obiektywie powala bez problemu robie w miare ostre zdjecia przy ok. 50mm na czasie 1/5 sekundy! bez stabilizacji obraz pływa.

rychu_lhotse
14-11-2006, 11:13
Wracając do tego fioletowego zafarbu to nie był to problem jednostkowy D50. Posłuże się dwoma zdjęciami od Stevego z Canona 350D i Nikona D80

D80
http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/d80/samples/dsc_0916.jpg

350D
http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/rebelxt/samples/img_6644_iso100.jpg

Zobaczcie na małpę na po prawej stronie i gałąź na której siedzi.

Dziwne to trochę i wiem ze marudze.Ostatecznie uwazam Nikona za dobry sprzęt ale coś z tym odwzorowaniem kolorów powinni zrobić.

Pozdrawiam użytkowników Nikona

Bejo
14-11-2006, 20:01
Wracając do tego fioletowego zafarbu to nie był to problem jednostkowy D50. Posłuże się dwoma zdjęciami od Stevego z Canona 350D i Nikona D80

D80
http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/d80/samples/dsc_0916.jpg

350D
http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/rebelxt/samples/img_6644_iso100.jpg

Zobaczcie na małpę na po prawej stronie i gałąź na której siedzi.

Dziwne to trochę i wiem ze marudze.Ostatecznie uwazam Nikona za dobry sprzęt ale coś z tym odwzorowaniem kolorów powinni zrobić.

Pozdrawiam użytkowników Nikona

Fakt biorac pod uwage kolory malpy i galezi na ktorej siedzi to mozna ponarzekac! natomiast jesli chodzi o kolor nieba na tym zdjecia na wprost, kolor figurki M&M'sa czy nawet tarczy zegarka to bardziej realne wydaja mi sie z D80! a na canonowskim zdjeciu calosc jest jakos tak przymglona i takie stlumione sa te kolory!

rychu_lhotse
14-11-2006, 22:15
Fakt biorac pod uwage kolory malpy i galezi na ktorej siedzi to mozna ponarzekac! natomiast jesli chodzi o kolor nieba na tym zdjecia na wprost, kolor figurki M&M'sa czy nawet tarczy zegarka to bardziej realne wydaja mi sie z D80! a na canonowskim zdjeciu calosc jest jakos tak przymglona i takie stlumione sa te kolory!

Zdjęcie Canona jest stłumione przez badziewny obiektyw KITowy.Po założeniu obiektywu (np Tamron 17-50) tej klasy co Nikorr 18-70 (chodzi o kontrast i ostrość) zdjęcia wyglądały by dużo lepiej jeśli chodzi o te aspekty.Mówiąc o kolorach to Canon miał włączone ustwienia zerowe (naturalne),przestawione z defoult-owych, które dają podbicie na +1 wszystkich parametrów. W Nikonie kolory wydają się być mocno podsycone przez co IMO są nienaturalne. Wyjściem jest zmniejszenie poziomu saturacji w menu aczkolwiek nie wiem czy bedzie to skutkowac zniwelowaniem tego wkurzającego fioletowego zafabu.

snakes
15-11-2006, 22:54
Maniek B,
jeśli masz cierpliwość i chce Ci się poczekać, poczekaj do przełomu styczeń/luty :)
Wtedy będą najlepsze ceny i największe wyprzedaże - zaczną się już w styczniu.
Jeśli chodzi o miejsce zakupu - trudno powiedzieć, Curry's, Dixons. Sam korpus to około 599 GBP, można go kupić za 550 mniej więcej. Sądzę że w styczniu poniżej 500 i to może nawet sporo.
Mnie nie chciało się czekać - aparat już robi zdjęcia, więc spoko :) już sporo zdjęć zrobiłem :)

Kupiłem w niedużym sklepie foto w Sheffield - trochę drożej, ale przynajmniej miałem okazję się pobawić D80 i D200 dla porównania, z kilkoma szkłami rodzaju 17-55 2.8 czy 80-200 2.8 VR.


Pozdrawiam