PDA

Zobacz pełną wersję : jaką małpę polecacie



gmoszkow
10-02-2010, 11:13
Witajcie

Potrzebuję kupić małpę - dla żony. Mamy 2 dzieci i Marta (czyli moja żona) już nie daje rady z "tą kobyłą" czyli D300 + 24-70, względnie z 12-24.

Chcę jej kupić na walentynki małpę.

Kluczowe wymagania
1. Szybki autofocus - wiem, że to nie będzie demon, ale przy żwawych dzieciach nie może czekać 3 sekund na złapanie ostrości
2. To nie może być hybryda - możliwie płaski - tak by w kieszeń się mieścił
3. Możliwie dobre obrazowanie w sztucznym oświetleniu

Proszę powiedzcie co mam rozważyć. Jeśli chodzi o cenę to nie jest to jakiś kluczowy czynnik.

Pilne bo walentynki już już

Grzegorz

Krzych
10-02-2010, 11:54
Jako aparat kieszonkowy wykorzystujemy z żoną IXUSa 860 IS. Całkiem fajnie się sprawdza - bardzo kieszonkowy, z dobrej jakości wytrzymałą obudową i ogromnym telewizorem z tyłu (3 cale).
Przy zdjęciach domowych z lampą koryguję ekspozycję o -1/2 i jest OK. W warunkach plenerowych sprawdza się bardzo dobrze. Ważne też jest to, że przy okazji przedszkolnych występów można nagrać filmiki dobrej jakości i pokazywać dziadkom i ciociom :-)
W dodatku moja córka (3,5 roku) od jakiegoś czasu też robi nim zdjęcia. Złapanie odpowiedniego kadru to póki co kwestia ilości prób, ale summa summarum - daje radę. Nikonem D70 póki co pstrykała tylko ze statywu, za pomocą pilota ;-)

miron19j
10-02-2010, 11:56
Witajcie

Potrzebuję kupić małpę - dla żony.
Grzegorz
witaj,
ja kupiłem żonie (
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)) Canona G11. Mały, lekki, w miarę szybki AF.
A dla mnie: ma tryby A,S,M, korekcję ekspozycji i robi w RAWach ;-)

nacea
10-02-2010, 12:08
Witam,

babskim okiem wygląda to tak:

Całkiem przyzwoite kompakty to Lumixy - TZ7 i ZX1,
dość szybkie jak na kompakt z dobrą stabilizacją obrazu.

Biorąc pod uwagę fakt, że Twoja żona jest dość zaawansowanym użytkownikiem
(wnioskuje po d300) może coś bardziej zaawansowanego...
Nikon P6000, albo Canon G10, G11..., Lumix LX3.

Pozdrawiam i udanych walentynkowych zakupów :)

Krzysq
11-02-2010, 02:55
Ja bym polecił Sony WX1, albo stylowy TX1. Do kobiecej torebki w sam raz.

sailor
11-02-2010, 10:35
ja bym pomyslal nad olympusem mju-tough - mrozowodoupadko odporne. jak wpadnie zonie do wanny to i dziecko sie nim pobawi a sprzet dalej bedzie dzialal

docxxx
11-02-2010, 10:40
Czytalem, ze w G11 AF to porazka. Straszny slimak. Ciekawe czy to prawda?

Valdek_Tychy
11-02-2010, 10:41
A goryl nie wystarczyłby ;)

Wojciech
11-02-2010, 21:57
Ma byc malpka, hmmn powiem tak bralbym cos co jest wodoszczelne i jak spadnie to popsuje sie,
panasonic FT1, jak dobrze pamietam, prosty przyklad jutro rano jedziemy do wroclawskiego aquparku, niestety biore nikona d 70s wiadomo zdjecia wyjada ladne ale zawsze mi zaparuje na paczatku co dalej nie wejdziesz do wody itd
pomysl sobie tak zdjecia z dziecmi woda narty plaza a taka super malpka ala gshock bedzie najlepsza,
pozdrawiam wojtek

remek
11-02-2010, 23:56
Długo szukałem. Kupiłem mimo wszystko G11. Kilka zdjęć - nic specjalego w drodze do pracy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jerkbait.pl/users/remek/L/g11/m2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jerkbait.pl/users/remek/L/g11/m3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jerkbait.pl/users/remek/L/g11/m4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jerkbait.pl/users/remek/L/g11/m8.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jerkbait.pl/users/remek/L/g11/m13.jpg)

montini
12-02-2010, 14:18
kiedyś g5 kosztował mnie 2,7k., ciekawe jak jest teraz- 1750zł, czy więcej?

pat.p
12-02-2010, 16:09
Panasonic LX3. Świetne szkło, szybki, mały, solidny.

Pozdrawiam
Pat

Ketstian
14-02-2010, 22:20
Panasonic LX3. Świetne szkło, szybki, mały, solidny.

Pozdrawiam
Pat

Podpisuje się dwoma rękoma!!!
Niedawno stałem się jego posiadaczem i jestem naprawdę zadowolony.