PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop Forumowicza



radziu.art.pl
11-11-2006, 01:41
ostanio zastanawiam sie nad zakupek jakiegos przenosnego komputra z tego wzgledu ze stacjonarny trzeba wymienic na cos na czym pojdzie PS i Flash a po drugi wszedzie mozna go zabrac...z doswiadczen wiem ze kupowac cos tanszego to albo cos odrazu padnie albo bedzie taki ze odrazu po koncu gwarancji padnie bateria i nici z mobilnosci a z kolei cos lepszego to wiadomo...$$$$$ a tego jak zwykle brakuje...a jakie sa wasze doswiadczenia, mozecie cos polecic jakies firmy modele?? dodam ze kompa uzywam glownie do PS, Flasha i robienia stron

maroo
11-11-2006, 01:50
Właśnie niedługo będę zmieniał laptopa.

Po długim zastanowieniu wybór padł na używanego HP NW8000.

Za tą kasę kupię jakiegoś celerona w panoramie.

Tutaj mam centrino 1.6, 1GB RAM, rozdziałkę 1600x1200 i kartę graficzną z 128MB własnej pamięci

mad_mark
11-11-2006, 12:47
Uzywam Dell'a Latitude d610 - odradzam. Trzeba przyznac ze aplikacje dzialaja sprawnie i nie doswiadczylem na nim zadnej zwiechy przez prawie rok, ale LCD go kompletnie dyskwalifikuje. A uzywam tylko dlatego ze firmowy - nie mialem niestety wyboru.

Jarko_wawa
11-11-2006, 13:18
Ja od ponad roku uzywam ACERA Aspire 9502 - na dzien dobry dolozylem mu tylko dodatkowe 512 MB RAMu i hula (tfu tfu) bez problemow. 17" ekran z Crystal Brite'm pieknie odzwierciedla kolory... Niestety nie byl tani ale ten, choc wiekszy od mojego poprzedniego HP'ka 15" jest o wiele lzejszy. Mozna kupic plecak fotograficzny z kieszenia na 17-tkę (np. LowePro) i heja w podroz :)

Pozdrawiam

qooba
11-11-2006, 13:32
Ja używam acer 3615 z procem 1,5MHz, 1GB ramu i jeśli chodzi o szybkość, to nie mam powodów do narzekania.
Matryca 15,4" crystal brite nie nadaje się jednak do zdjęć :( Sterownik grafiki strasznie ubogi, jedynie poprzez adobe gamma mozna go zmusić do nieco lepszego oddania koloru - niestety do ideału wiele brakuje. Stanowczo zbyt zimne barwy, zdecydowanie za duzy kontrast :( Można próbować to zmienić, ale z efektu końcowego i tak nie jestem zadowolony, choć jest o niebo lepiej niż przed użyciem Adobe gamma.

ps. moja żona jest tłumaczem i całymi dniami klepie w klawiaturę - ta z acera jest wg niej do bani, ja nie widzę problemu ;)

ovserwator
11-11-2006, 13:51
Matryce Crystal Bright to się nadają ale jedynie do oglądania filmów w zacenionym pokoju (bo refleksy zabijają przyjemość patrzenia na tą*matrycę) - czyli lipa. Najlepiej szukać*laptopów z matrycami 15" przy rozdzielczości matrycy 1400x1050 (jeden z moich starych laptopów ma taką - IBM A31- do fotografii rewelacja) lub FUJITSU SIEMENS - CELSIUS - nie do pobicia przenośna stacja graficzna - nowe drogie, ale używane z dobrego żródła będą śmigać jak należy - ekrany w nich to szczyt wymagań. Pomijam oczywiście jedyny słuszny wybór - IBook firmy Apple (odrębna historia) :)/
Sam używam Fujitsu Siemens Lifebook P1510 - jako podręczny notatnik z PS i innymi badziawiami - matryca 8.9" ale 0.9kg wagi robi mu dobrze :) - i oto mi chodziło.
Pozdrawiam

meliszipak
11-11-2006, 15:03
Uzywam Dell'a Latitude d610 - odradzam. Trzeba przyznac ze aplikacje dzialaja sprawnie i nie doswiadczylem na nim zadnej zwiechy przez prawie rok, ale LCD go kompletnie dyskwalifikuje. A uzywam tylko dlatego ze firmowy - nie mialem niestety wyboru.


A ja mam D600 1,8 procek i 1 giga ramu. Grafika ATI.
Fajnie to śmiga, a z kolorami na wyświetlaczu jest ok.
Tragedia z monitorem to była w serii C.

Teraz chociaż do grafiki używam zewnętrznego monitora- to z kolorów na
nmonitorze wbudowanym jestem bardzo zadowolony.

mad_mark
11-11-2006, 15:35
A ja mam D600 1,8 procek i 1 giga ramu. Grafika ATI.
Fajnie to śmiga, a z kolorami na wyświetlaczu jest ok.
Tragedia z monitorem to była w serii C.

Teraz chociaż do grafiki używam zewnętrznego monitora- to z kolorów na
nmonitorze wbudowanym jestem bardzo zadowolony.


hmmm, tez mam grafike ATI mozliwe ze to to samo ustrojstwo. ma toto centrino 1,7, 512 ramu i radek mobility x300. wyswietlacz sie nie nadaje chociazby z tego wzgledu ze nie rowno podswietlony ("winietuje" przy zawiasach...") i bardzo trzeba sie pilnowac zeby patrzec pod odpowiednim katem. kilka razy sie przylapalem, ze zamiast zmieniac ekspozycje przy wywolywaniu nef'ow to odchylam glowe w gore/dol :roll:

meliszipak
11-11-2006, 16:03
Wszystko prawda z patrzeniem pod kątem. W serii C to była tragedia.
W moim D600 jest duuużo lepiej.
Widziałem matrycę z nowego fujitsu i tam z patrzeniem pod kątem było jeszcze lepiej,
natomiast wyrażnie odbijały się światła, co imo dyskwalifikuje wyświetlacz.

Możliwe, że mam mniejsze wymagania, poza tym do zdjęć mam 21" Samsunga CRT i
to jest ekstra.

pozdrawiam

radziu.art.pl
11-11-2006, 20:08
hmmm czyli najwiekszy problem to wyswietlacz...ale to zawszem mozna zastapic w domu czy gdzies monitorem zewnetrznym...ale jak czasami trzeba cos zrobic gdzie nie ma zasilania czyli na baterii?? jak jest u Wad z zywotnoscia tego elementu?

mad_mark
11-11-2006, 20:13
u mnie zywotnosc baterii zalezy w duzym stopniu wlasnie od LCD. Im jasniej swieci - tym krocej pracuje. Przy pracy nad zdjeciami pracuje jakies 80-100 minut na najjasniejszym LCD.

pdzran
11-11-2006, 23:31
Mam IBM/Lenovo 3000 N100, nie wiem jak odwzorowanie kolorow (nie jestem zbyt wyczulony) ale sam laptop sprawuje sie swietnie.
Sprzedalem dwie takie sztuki i wlasciciele takze chwala.

Jesli ktos potrzebuje do grafiki, to nie mialem okazji ale jesli chodzi o baterie to zywotne sa tablety (niektore powyzej 6 godzin) - laptop z odpinanym LCD.
Do tego rysik jak w palmtopie.
Maja dotykowe ekrany, nie wiem jak z jakoscia obrazu.

Robert S.
12-11-2006, 00:02
Ja śmigam na MacBook Pro 17'' od Apple. Sprzęt super, do wyboru z matrycą glossy lub matt ( ja wybrałem, matową- kolory bliższe rzeczywistości).
Procek Core Duo 2,16, 2Gb DDR II 667 Mhz, Dysk 120Gb, Grafika ATI X1600 256 DDR II wbudowanej, wyświetlacz 17'' 1680x1050, praca na baterii 4 godziny komfortowej pracy (jak przycisne, to więcej poleci), obudowa alu.
Wady: mocno się grzeje (obudowa alu), mała ilość oprogramowania na Universal Binary Mac, podświetlenie matrycy (ciemno w dolnych rogach), powolne działanie Photshopa CS2 Nikona Capture i innych programów emulowanych przez Rosette, makabryczne ceny :(
Zalety: możliwość pracy na Windzie, OS X, Linux, Ubuntu i innych na wirtualnej maszynie, bądź w pełnym wypasie na dysku.

radziu.art.pl
12-11-2006, 01:09
Ja śmigam na MacBook Pro 17'' od Apple...

hmm...tylko podstawowa wada jest cena...a moze ktos uzywa jakiegos tanszego maca ktory by dobrze chodzil

Robert S.
12-11-2006, 11:37
Jeżeli chodzi o Maci, to jest mnówstwo możliwości, zależy, czego potrzebujesz.
Jeżeli musisz mieć windowsa, to tylko Maci z nowej linii Core Duo bądź Core 2 Duo (jeszcze niedostępne w Polsce). Na nowych macach możesz równocześnie pracować na windowsie i OS X. Świetna sprawa.
Wcześniej miałem MacBooka Pro 15'', też świetny sprzęt, tylko matryca mała. Z tego powodu wymieniłem. Co do MacBooków to w ogóle odradzam, matryca 13,3'' to mordęga przy obróbce zdjęć.
Jeżeli chodzi o cenę, to pewnie zauważyłeś, że ceny mocno spadły. Wyszły nowe MBP z procesorami Core 2 Duo (i tylko tym sie różnią) i jest to uper okazja do zakupu poprzedniego MacBooka Pro z Core Duo. Cena 15'' to tylko 6999zł. Grafika taka jak w 17'', procesor 2.0 Ghz, 512 ramu i 80Gb dysk.
Jeżeli się uprzesz, to dasz radę na 13,3'' i warto poczekać :). W USA są już nowe MacBooki, jak pojawią się w Polsce, to cena spadnie, i to sporo. Taki sprzęcik będzie do wzięcia za 3500zł.

Druga opcja- nie potrzebujesz Windowsa- tu jest bajeczka :D Kupujesz za 4000zł 17'' z genialnym procesorem G4, wszystko zapakowane w identyczną obudowę jak nowe MacBooki Pro (cała z alumminium). Ma nawet więcej zalet, mniej się grzeje, jest dużo cichszy i przy aplikacjach typowo pod PPC (czyli procesory serii G) działa dużo szybciej niż na nowych MacBookach.
Największą wadą tego rozzwiązania jest to, że dla tych sprzętów nie ma przyszłości. Nowy system operacyjny OS X Leopard nie będzię chodził na starych, bardzo dobrych, Procesorach serii G..

Powiem jedno, od urodzenia byłem PCtowcem, to jest mój pierwszy Mac i już nigdy, nigdy nie wrócę do PC i Windowsa. Nic się nie wiesza, nie ma żadnych błędów, wszystko śmiga jak należy. Tego sprztu się używa! Nie ma wirusów, nie musisz mieć tony programów do obrony przed śmieciami w sieci, jest mnóstwo bardzo dobrych programów, które są za darmo!! Np. Pakiet NeoOffice- możliwości MicrosoftOffice, pełna kompatybilność, a wszystko za free.

Dobra, trochę przydługawo, więc kończę ;)
Polecam Applea

CZOLG
12-11-2006, 13:08
A ja polecam Ci IBM. Jeśli nie stać Cię na serię T, to serię R. Różni się tylko obudową, a róznica w cenie spora.
Do wyboru zwykłe ekrany 14" lub 15" w rozdzielczości 1024x768 lub 1400x1050. Ja mam niestety 1024, przydałaby się większa.
Wykonanie sprzętu świetne, klawiatura jak marzenie. Brak niepotrzebnych wodotrysków, jakichś diód oświetlajacych głośniki na niebiesko nie wiadomo w jakim celu. Matryca nie True Brite, bo od niej jak ktoś napisał refleksy są paskudne.
Po prostu, niezawodny, świetnie wykonany sprzęt do pracy.

maroo
13-11-2006, 01:37
Akurat co do IBMów to sie nie bardzo zgodzę.
Nie ma już IBMów tylko cudaczne Lenovo.

W pracy mam kilkaset laptopów u ludzi.
W ciągu ostatnich kilku lat było ich w sumie z ponad 1000.
Część IBM/Lenovo, część Dell.

Awaryjność IBMów - około 50-60%
Awaryjność DELLi - 5-10%
Z czego z modeli z serii D DELLa na około 400 zepsuły się DWA.

Faktem jest, że po kilku latach DELLe wyglądaja na naprawdę używane, ale działają.
IBMy wyglądają jak nówki, ale potrafią się zepsuć juz po kilku miesiącach.

Ja i tak mam zamiar kupić używanego HP NW8000, bo to jest (jak to nazywa producent) przenośna stacja robocza. Głównie na plus działa matryca 1600x1200 i karta graficzna z własnym 128RAM.

radziu.art.pl
13-11-2006, 12:38
przegladalem macbooki i spodobaly mi sie tylko sie zastanawiam zy jambym wrzocil w niego 1GB ramu to czy PS i flash bez problemu by chodzily? juz pomijajac matryce 13,3 chodzi mi o wydajnosc sprzetu i szybkosc

Robert S.
13-11-2006, 17:14
Spokojnie idzie na 1GB. Ja dodatkowy pasek 1GB kupiłem po pewym czasie użytkowania, i przez cały ten czas spokojnie pracowałen na PS. Dodatkowo możesz pracować na Windowsie, gdzie prędkość działania zwala z nóg.
MacBooki są na prawdę fajne, teraz na Allegro licytuję jednego, póki co za 2600zł. Jest sens kupić używany, ale nówki nie warto. Za góra miesiąc w ofercie polskiego dystrybutora Apple pojawią się "nowe" MacBooki, różniące się od starych modeli jedynie procesorem i nagrywarka. Jeżeli jesteś cierpliwy, to poczekaj, będzie wyprzedaż starych modeli (tak jak to jest z MacBookami Pro) i drapniesz malucha za 1000zł taniej, a może i więcej.

Generalnie, Apple są stworzone do pracy na aplikacjach graficznych, nawet małe MacBooki z zintegrowaną grafiką cechują się świetną wydajnością (bylibyście zdziwieni, jakie gry chodzą na tych laptopach :)). Gdy wyjdzie nowy PS, to już w ogóle wymiatacze .

Gorąco polecam Apple, a mówię to jako człowiek, który przez całe życie pracował na windowsie :D

radziu.art.pl
13-11-2006, 19:50
wiesz kupujac macbooka to napewno bym windy nie instalowal :) bo po co ale chodzi mi teraz po glowie mac bo do konca roku jako student mam 10% znizki i wsumie mialbym jabluszko za 500zl taniej i jeszcze moze b ede miec kozystne raty studenckiepowac nowki? przeciez jest gwarancja i pewnosc ze bedzie dzialal

a dlaczego nie warto ku

pdzran
13-11-2006, 20:00
A czemu nie ?
Dzielisz dysk na partycje, masz Mac OS X, Windows i Linux - nie dla bajeru ale czesto pdo konkretny system jest ciekawe oprogramowanie darmowe.

Robert S.
13-11-2006, 21:28
Kupno używki podałem jako przykład, niekoniecznie najlepszy wybór. Nóweczkę zawsze warto kupić- najważniejsze, że masz gwarancję SADu Apple Polska, a w serwisie za części liczą sobie jak za "mokre drewno".
Co do zniżek- to bardzo fajna sprawa. Możesz też skożystać z promocyjnego kredytu Apple'a, przy spłacie kwoty do 10 miesięcy nie płacisz odsetek :)

Jeżeli chodzi o sprawę kupna- jeżeli jesteś zdecydowany, to spokojnie możesz kupić teraz. Zaznajomisz się z systemem, poznasz motto Apple "Thin Different" ;)
Jeżeli natomiast możesz się wstrzymać z zakupem, to poczekaj, już za moment wyjdą nowe MacBooki. Ceny starych modeli znacznie spadną, nawet do 1000zł. Nowe MacBooki będą miały nowe procki Core 2 Duo 64bity, nagrywarki i pojemniejsze dyski. Zdecydujesz, co będziesz chciał , ale różnica w "wypasie" laptopa nie będzie warta dopłaty :) a za 1000zł dołożysz sobie RAMu, dokupisz myszkę MightyMouse na bluetootha, i będziesz miał świetną maszynę do pracy.

Proponuję poczekać te kilka tygodni. Kupisz MacBooka za naprawdę dużo niższą kasę.

Robert S.
13-11-2006, 21:34
P.S.
Jeżeli chodzi o inne systemy- doskonale sprawuje się Parallels. Windows śmiga na prawdę świetnie, a systemy możesz przełączać w czasie rzeczywistym, np. w OS X słuchasz muzyki a w Windzie szperasz po necie. Docenisz to dobrodziejstwo, wierz mi :) Nawet PS pod Windowsem w Parallels działa bardzo szybko, warunek- duża ilość RAMu, min. 1GB, dlatego od razu po zakupie lapka myśl o pamięci, bo to podstawa. Ja parallelsowi przypisałem 512MB pamięci, reszta na OS X i śmiga pięknie.
Jeżeli chodzi o partycjonowanie dysku (przez program BootCamp), to jest on dobry do odpalania gierek- w pełni korzysta z dobrodziejstw karty grafiki i tylko po to go zainstalowałem. Do innych zastosowań kiepski- aby włączyć windowsa restartujesz lapka i dopiero uruchamiasz winde. Wkurzające ;)

O zaletach Apple'a mógłbym pisać godzinami, ale najlepiej, jak zobaczyłbyś na żywo to cacko w akcji. Jak przełączają się systemy, jak stabilny jest system, jak szybko działa. To trzeba zobaczyć. Mojego lapa nie wyłączam już od 2 miesięcy, tylko usypiam, i nic się nie dzieje!! W ułamku sekundy, po otwarciu pokrywy jest gotowy do działania. Na poprzednim lapku Asusie, przy takich zabawach system już się sypał. Dodatkowo Apple ma system blokowania głowicy dysku przy wstrząsach (zapobiega porysowaniu talerzy dysku). Ma swojego rodzaju czujnik ruchu, który np. wykorzystuje aplikacja iAlert. Blokujesz kompa pilotem (dolączonym do lapka) i przy jakiejkowiek próbie podniesienia, uruchomienia, wybudzenia włącza się alarm, a kamerka internetowa wbudowana w ramkę lcdka pstryka fotkę intruzowi :D :D :D Taki właśnie jest apple ;)

pdzran
13-11-2006, 22:14
Brat pracowal na Macu, mial w pracy kilka modeli, serwisowane przez renomowana firme (nie bede wymienial nazwy) i niestety zdarzaly sie zwisy.
Na laptopach oprocz programow graficznych nie bylo nic co by zasmiecalo kompa.
Byc moze sam system jest dopracowany ale niestety, czy to Mac OS czy Windows to programisci piszac programy czy to dla jednego czy drugiego myla sie ...

Blokada dysku w przypadku wstrzasow jest w IBM.

Niektore dodatki o ktorych piszesz to gadzety ;)

Reasumujac : moim zdaniem Mac OS to lepszy wybor do grafiki znacznie lepszy niz Windows, niestety o tym juz wspomniales, serwis jest makabrycznie drogi !

Robert S.
13-11-2006, 22:26
Tak, serwis bardzo drogi, dlatego kupować na gwarancji i śmigać przez rok jak się da :) Jeżeli nie padnie- będzie działał wiecznie ;)
No wiem wiem, gadżety ;) Na dłuższą metę fe, ale w pierwszym kontakcie wow :D
No i OS X- wypasik, rewelacja, forteca, w porównaniu do Windy- nie do zajechania (ale jak się człowiek postara, to można ;)) tylko niech soft pod binarkę wypuszczą :/

pdzran
13-11-2006, 22:52
Eee, nie przesadzajmy z Windowsem, uzywam laptopa codziennie, wlaczam o 8:00, wylaczam okolo 23:00.
Uruchamiam z racji zawodu duuuzo roznej masci programow i nie mam tragedii typu zwis, blue screen - oczywiscie bledy sa jak w kazdym systemie ale nie jest to jakas tragedia.
Mam w pracy okolo 200 kompow i tak naprawde jest to 5-8 modeli kompa.
Zaiste dziwne jest to, ze psuja (czytaj. trzeba reinstalowac Winde) sie tylko niektore.

Po pracy obsluguje kilka malych firm i dodam kolejny dziwny przypadek.
Trzeba bylo reinstalowac ciagle kompa sekretarki, az mi glupio bylo, caly czas jakies akcje, bo smiecili.
Po jakims czasie sytuacja odwrocila sie, komp po drugiej stronie pokoju zaczal sie sypac a sekretarki ze 3 miechy smiga az milo.
Co bylo powodem ? ... kamera przemyslowa za plecami sekretarki ...

Po co to pisze ?
System systemem ale jak mawiala Kazia - Ty jestes najslabszym ogniwem ;)

Nie dokonczylem w sumie poprzedniego posta - jak jestes Profi, lub amatorem z duza kasa - wez do grafiki Mac, w przeciwnym przypadku znacznie taniej bedzie kupic laptopa z Winda - mozna rozbudowac za stosunkowo nieduza kase gwarancje do 3 lat i smigac.

Robert S.
13-11-2006, 23:04
Najsłabsze ogniwo....no nie wiem :) ;)
Dbałem, pieściłem, pielęgnowałem mój system Windows i co?? Skubany tak mi się odwdzięczał?? :D
Miałem kilka kompów, na wszystkich legalny Windows ze wszystkimi aktualizacjami i...... miałem już dość ciągłych wyskakujących chmurek z informacjami, że coś nie tak, że sprzęt niwykryty, zwiechy, błędy, bo dłuższym czasie "zmulenie" systemu. Nie, w Macu tego nie ma. Gdyby był zadowolony z Windy, to kupiłbym kolejnego dopasionego PCta.

Myślę, że zainteresowana kupnem lapka osoba ma już dużo informacji na temat Apple'a.....i dużo do przemyślenia ;)

pdzran
14-11-2006, 00:05
A jakiej firmy miales PCta ?
Podtrzymuje caly czas, Windows nie jest idealny.

Firm skladajacych jest cala masa, przewaznie sa to pojedyncze kompy lub krotkie serie, wogole nie testowane pod wzgledem kompatybilnosci.
Malo tego, sa duze firmy, ktore takze maja wpadki.
Jednak w przypadku zakupu sprzetu markowego otrzymuje sie wieksza gwarancje na to, ze nie bedzie problemu.

Mac to wytestowanych iles konfiguracji wypuszczonych na rynek.
Wiekszosc skladakow cechuje to, ze karta grafiki pochodzi z jednej hurtowni, plyta z drugiej, procek z gieldy - sorki, nie zawsze musi to dzialac.

A na marginesie : kompy marketowe ; najwazniejsze w reklamie to procesor, niestety przecietny Kowalski zwraca uwage tylko i wylacznie na zegar a tymczasem jak to zwykle bywa, o efekcie decyduje najslabszy komponent ... znowu najslabsze ogniwo ;)

radziu.art.pl
14-11-2006, 01:20
w tej chwili pracuje na Dellu inspirion 6000 niestety nie jest moj ale calkiem dobrze smiga legalny win XP (wkoncu uczelnia daje licencje :)) ale widzialem juz pare starszych macow i strasznie m iise spodobaly tym bardziej ze mac jest skonstruowany pod maszyna do obrobki grafiki a ostatnio wspolpracujac z firmami graficznymi niestety wynagaja formatow z maca dlatego tez w tym kierunku zmierzam

krzysztof jot
14-11-2006, 03:30
hm... moje zdanie - IBM T42 lub T43 - ********a matryca, jak w całej tej serii, pozostala konfiguracja wedle zasobów kasy - od 2.5 na P4 Centrino 1.7 i 1GBRAMU do DuoCore za 9tys.
Co do Windowsa - pojecia tak naprawde nie mam wiekszego o informatyce - ale XP zawiesil nmi sie moze przez kilka lat mniej niz dziesiec razy. Za glupie 140 zł kupiłem Acronis TrueImage i co jakis czas, w 8 minut przywracam cały dysk systemowy plus partycja z aplikacjami, i mam system czysty jak w dniu jego postawienia. Przesadzacie z tym windowsem :) a Macki ładne i wydajne sa, jednak kupic Maca aby pracowac pod windowsem sensu nie widze, a przestawic sie na OS X moze byc trudno - zreszta Vista juz u dzwi i identyko jak OS X :)

radziu.art.pl
15-11-2006, 01:51
dzis zadecydowalem i sprawdzam swoja zdolnosc ratalna :) w grudniu biore maca :) jak oczywiscie wszystko pojdzie zgodnie z planem :)

Robert S.
15-11-2006, 08:24
Bardzo dobry wybór! :) Napewno będziesz zadowolony ;)

radziu.art.pl
15-11-2006, 11:12
tez tak mi sie wydaje wkoncu od kiedy mam nikona nauczylem sie ze warto inwestowac w jakosc :) a tak na marginesie to jak wszystko dobrze pojdzie bedzie macparty w przyszlym roku ale poki co sa tylko przymiarki

ovserwator
15-11-2006, 23:45
- zreszta Vista juz u dzwi i identyko jak OS X :)

Dobrze zozumiałem koniec Twojej wypowiedzi - czyli, że żartujesz...:)
Pozdrawiam

Robert S.
15-11-2006, 23:54
zdecydowanie dowcipniś ;)

radziu.art.pl
16-11-2006, 08:42
heh widze ze rozpoczyna sie rozmowa ideowa o systemach :) slyszalem wiele dobrego o nowym winie ale jakos mnie to nie przekonuje juz dawno chcialem to zmienic i wydaje mi sie ze os to najlepsze rozwiazanie oparty na unixie a prosty w urzyciu chyba ze sie myle to mnie wyprostujcie

pebees
16-11-2006, 08:44
radziu.art.pl jeśli masz konkretne, sprecyzowane potrzeby to bierz, co uważasz za stosowne. Jeśli jest jednak taka sytuacja, że nie wiesz dokładnie, co jeszcze będziesz na tym robił to się zastanów. Niestety jedyny popularny system, do którego są aplikacje każdego rodzaju, to Windows.

pdzran
16-11-2006, 09:02
Dyskusja o wyzszosci Windows nad Mac lub odwrotnie jest bezcelowa.
Kazdy kupuje to co jest mu potrzebne i w zaleznosci ile kasy ma na to.
Nikt nie bedzie jezdzil Jelczem w trasy do Hiszpanii ani nowego Volvo nie da na budowe do wozenia piachu.
Trzeba okreslic : cel, kase, zastosowanie (amator,pro) itp.
A co do Windows - wszyscy narzekaja a tak naprawde XP,2000,2003 to calkiem fajne systemy i o ile na 9x , ME mozna bylo wieszac psy to nie czepialbym sie XP,2K,2K3.
Poza tym Linux, wszyscy tak go chwala a wcale nie jest taki fajny, wyprobowalem ostatnio chyba 8 dystrybucji i tylko jedna obslugiwala moja karte dzwiekowa.
Linux tez ma latki a tym samym dziury i bledy, obsluga nowych urzadzen wychodzi z opoznieniem.
Mac OS - takze z doswiadczenia Klientow wiem, ze rzadziej ale sypie sie a serwis jest znacznie drozszy.

ruffio
16-11-2006, 12:25
A co do Windows - wszyscy narzekaja a tak naprawde XP,2000,2003 to calkiem fajne systemy i o ile na 9x , ME mozna bylo wieszac psy to nie czepialbym sie XP,2K,2K3.
Zgadza się, ale nie do końca. 2k jest fajny, ale powoli odstaje od nowszych systemów. I te rozwiązania np: nieczność wyłączenia pendriv'a przed wyjęciem by nie stracić danych. Czasami poprostu nie ma czasu na szukanie debilnych ikonek.



Poza tym Linux, wszyscy tak go chwala a wcale nie jest taki fajny, wyprobowalem ostatnio chyba 8 dystrybucji i tylko jedna obslugiwala moja karte dzwiekowa.
Widzę, że kolega szuka alternatywy w X'ach i słusznie. Linux jest fajny, nawet powiem bardzo fajny. Ale chyba zabrakło odrobiny cierpliwości. Powiedz mi jaką masz w kompie kartę? Tylko nie mów, że nie było binarek lub źródła. Jeśli pamiętasz czasy kiedy instalowałeś kolejnego direct X'a, bo coś nie hulało to przy linuxie też nie masz innego wyboru. GCC i jazda ze źródłem. Druga sprawa - zawsze możesz przkompilować z innej dystrybucji jeśli ta ma "twój" sterownik. Rozwiązań jest wiele.


Linux tez ma latki a tym samym dziury i bledy, obsluga nowych urzadzen wychodzi z opoznieniem.
A w windows'ie masz to nadrabiane strownikami, które nie zawsze chodzą jak potrzeba. Potem wychodzi BlueScreen, bo sterownik działa niestablinie na jądrze. Natomiast w Linux'ie masz wszystko obsługiwane przez kernel. Wyższość pewnych rozwiązań nie podlega dyskusji, bo jest oczywista i jasna. Dopiero w zapowiedziach Vista zblizy się do rozwiązań linuxowych i jeszcze trzeba będzie poczekać na service pack'a. Może będzie chodzić.

Absolutnie nie chcę wywołać wojny systemowej, bo zawsze znajdzie się zwolennik jednego, drugiego systemu lub moderator co skończy kwawą jatkę. Ludzie nauczyli się cenić to co im w danym momencie jest wygodne lub pożadane: prostota obsługi/instalacji, bezpieczeństwo, niewiedza/ bark umiejętności lub poprostu lenistwo i przyzwyczajenia. Dobrze, że mamy wybór i inikt nie skazuje nas na jednyny słuszny system.

pdzran
16-11-2006, 13:27
Zgadza się, ale nie do końca. 2k jest fajny, ale powoli odstaje od nowszych systemów. I te rozwiązania np: nieczność wyłączenia pendriv'a przed wyjęciem by nie stracić danych. Czasami poprostu nie ma czasu na szukanie debilnych ikonek.

Widzę, że kolega szuka alternatywy w X'ach i słusznie. Linux jest fajny, nawet powiem bardzo fajny. Ale chyba zabrakło odrobiny cierpliwości. Powiedz mi jaką masz w kompie kartę? Tylko nie mów, że nie było binarek lub źródła. Jeśli pamiętasz czasy kiedy instalowałeś kolejnego direct X'a, bo coś nie hulało to przy linuxie też nie masz innego wyboru. GCC i jazda ze źródłem. Druga sprawa - zawsze możesz przkompilować z innej dystrybucji jeśli ta ma "twój" sterownik. Rozwiązań jest wiele.

A w windows'ie masz to nadrabiane strownikami, które nie zawsze chodzą jak potrzeba. Potem wychodzi BlueScreen, bo sterownik działa niestablinie na jądrze. Natomiast w Linux'ie masz wszystko obsługiwane przez kernel. Wyższość pewnych rozwiązań nie podlega dyskusji, bo jest oczywista i jasna. Dopiero w zapowiedziach Vista zblizy się do rozwiązań linuxowych i jeszcze trzeba będzie poczekać na service pack'a. Może będzie chodzić.

Absolutnie nie chcę wywołać wojny systemowej, bo zawsze znajdzie się zwolennik jednego, drugiego systemu lub moderator co skończy kwawą jatkę. Ludzie nauczyli się cenić to co im w danym momencie jest wygodne lub pożadane: prostota obsługi/instalacji, bezpieczeństwo, niewiedza/ bark umiejętności lub poprostu lenistwo i przyzwyczajenia. Dobrze, że mamy wybór i inikt nie skazuje nas na jednyny słuszny system.

Linux'a mam (Mandrive), poniewaz mam SOP na uczelni i musze go miec.
Moim zdaniem Windows dla przecietnego Uzytkownika jest bardziej przyjazny.
Kompilacja , rekompilacja itp. zabiegi sa duzo trudniejsze niz instalacja pakietu DirectX czy jakiegokolwiek dodatku.
Co do dziurek, to na wielu stronach sa zestawienia i pamietam, ze Novell Netware (system serwerowy mial ich najmniej, chyba odkryte 2-3).
Windows i Linux, sa niestety na starcie dziurawe ...
Najlepiej moglem sie o tym przekonac, jak pewnego tygodnia i mi i kumplowi hosting przestal dzialac i okazalo sie, ze mialy miejsce masowe wlamania - to bylo niedawno, powiedzmy miesiac temu i nie dotyczylo tylko jednego serwera czy firmy hostingowej.
Wojny wywolywac nie chce - sam mam Windows i Linux'a.
Pisze to dlatego aby inni Uzytkownicy byli swiadomi wyboru.
Nie ma jednego i najlepszego systemu.
Jeden jest lepszy w jednej dziedzinie, inny w innej, jeden jest tanszy, drugi drozszy.
Podobnie ma sie sprawa z pytaniami na Grupie: jakie body, jakie szkla.
Tak jak ze slynnym obiektywem Nikona z VR, chyba 18-200 - tyle samo bylo zwolennikow co przeciwnikow.
Podobnie bedzie z systemem - nic sie nie zmieni.

ruffio
16-11-2006, 13:51
Dokładnie tak jak piszesz. Nic dodać nic ująć.

radziu.art.pl
17-11-2006, 01:13
i ja tez tak uwazam a mi jest potrzebny maly komputerek glownie do PS i flasha czasami Q3 po siieci :D dlatego decyzja padla na maca :)

zapa
17-11-2006, 23:12
MacBook na Intelu i Pararelsy do Windy :)

Polecam.. stabilność i przyjemność obsługi

zapa
17-11-2006, 23:14
i ja tez tak uwazam a mi jest potrzebny maly komputerek glownie do PS i flasha czasami Q3 po siieci :D dlatego decyzja padla na maca :)

Słuszny wybór :)

Jakby co to znam dobry sklep ;)

Zapraszam na prv ;)

radziu.art.pl
20-11-2006, 10:14
to skoro znasz to podziel sie adresem bo poki co planuje zakupic bezposrednio od apple'a...i to mozliw zeby ktos taniej mial?

rabijki
20-11-2006, 10:37
polecam macbooka na intelu
nie prawda ze przestawienia na osx jest problemem
moi koledzy ktorych przestawilem sa zachwyceni i trwalo to chwile
nie bardzo rozumiem tylko w jednej z poprzednich wypowiedzi info ze ktos wymaga formatow spod maca? o co chodzi, przeciez to wszystko kompatybilne jest o bolu, tylko maszyna inna. bron boze nie kpie! robie na macach tylko swoja robote wiec bede wdzieczny za douczenie.

pozdro
olo

zapa
20-11-2006, 13:52
W Polsce nie kupisz bezpośrednio od Apple :)

Poszło na priv




to skoro znasz to podziel sie adresem bo poki co planuje zakupic bezposrednio od apple'a...i to mozliw zeby ktos taniej mial?

Madziulek
20-11-2006, 14:02
Zapa, Ty dzis pracujesz czy tu buszujesz ;-)

zapa
20-11-2006, 14:50
Zapa, Ty dzis pracujesz czy tu buszujesz ;-)

Pracuje moje sloneczko kochane :)

sea21
23-11-2006, 19:30
Polecam jakas Toshiba Satellite. na allegro jest tego troche albo w Karen notebook

pdzran
23-11-2006, 20:12
Ja polece Lenovo.
Wlasnie oddalem bratu swoj egzemplarz a sam podmienilem na podobny, tyle, ze z Core Duo a nie Celeronem M i matryca Vibrant View, w tamtym mialem tradycyjna.
Nie mialem okazji widziec matrycy Antiglare w tym laptopie ale VibrantView bardzo mi sie podoba.
Nie wiem tez czym sie rozni tak naprawde VibrantView od Antiglare.
Wg. tego co wiem to obie sa takie jakby szkliwione ale w VV kolory sa moim amatorskim zdaniem bardzo ladne jak na te klase sprzetu.

p.s. Tak na marginesie, jakby ktos sie zastanawial - zrobilem testy procesora Sisoft Sandra i procesor jest w nich srednio 3x lepszy - porownywalem Celeron M 1.6 i Centrino Core Duo2 1.66.
W obu modelach sa identyczne kostki pamieci, mimo to, dzialaja o okolo 10-20% szybciej w modelu z Centrino, sa szybciej taktowane.
W obu modelach po (fabrycznie 512MB) 1 GB RAM, dysk 80GB 5400rpm 8MB cache.
Zastanawiam sie nad wymiana na dysk Seagate 8MB cache i 7200rpm lub Toshiba 5400rpm ale 16MB cache.
Mialem w poprzednim laptopie Toshibe z 16MB cache i w odczycie byla porownywalna ale za to w zapisie bila na glowe modele z 8 MB cache.
Model 7200 rpm bedzie mial znacznie szybszy dostep do danych.

kwasik
25-11-2006, 20:40
ja rowniez uzywam lenovo n100, bateryjka- 2,5h film z zapasem wytrzyma, chodzi praktycznie 24h/dobe (duzo sciagam teraz) i nie ma z nim (odpukaac) absolutnie zadnych problemow. poza tym obudowa jest naprawde solidna, klawisze z np. acerow kompletnie sie nie umywaja, glosniczki kiepskie ale to nie jest najwazniejsze. kolory wyswietla w miare poprawnie, jakos udaje mi sie pracowac w PS nawet z 512 ram na pokładzie, choc pewnie zwieksze. bardzo mocna karta wi-fi (mam porownanie do acera, ktory pracuje w pokoju obok). BTW lustrzane lcd prezentuje sie ładnie....ale na witrynie sklepowej. w codzinnym uzytkowaniu to jest jedna wielka kupa, niedaj boze jak jeszcze siedzi sie w slonecznym pokoju. żenada. ja ze swoje strony polecam lenovo.

Robert S.
25-11-2006, 21:22
Fakt, jedna, najważniejsza sprawa, nie polecam matryc Glossy. Kwasik ma rację, trochę słońca i masakra. O dziwo monitory stacjonarne zawsze są matowe ;)

pdzran
26-11-2006, 13:38
ja rowniez uzywam lenovo n100, bateryjka- 2,5h film z zapasem wytrzyma, chodzi praktycznie 24h/dobe (duzo sciagam teraz) i nie ma z nim (odpukaac) absolutnie zadnych problemow. poza tym obudowa jest naprawde solidna, klawisze z np. acerow kompletnie sie nie umywaja, glosniczki kiepskie ale to nie jest najwazniejsze. kolory wyswietla w miare poprawnie, jakos udaje mi sie pracowac w PS nawet z 512 ram na pokładzie, choc pewnie zwieksze. bardzo mocna karta wi-fi (mam porownanie do acera, ktory pracuje w pokoju obok). BTW lustrzane lcd prezentuje sie ładnie....ale na witrynie sklepowej. w codzinnym uzytkowaniu to jest jedna wielka kupa, niedaj boze jak jeszcze siedzi sie w slonecznym pokoju. żenada. ja ze swoje strony polecam lenovo.

ze wszystkim sie zgadzam, oprocz matrycy
mam matryce vibrant view i jest naprawde fajna
co do slonca, to uwaga taka, ze nie chodze z nim w terenie w mocno oswietlonym srodowisku
do pracy w domu, obroki fotek, ogladania filmow - idealny
sa takze modele z tradycyjna matryca

radziu.art.pl
08-12-2006, 09:23
Robert S. miales racje nowe macbooki wlasnie weszly i juz mam zamowionego z dodatkiem 2GB pamieci
ostatnio kolega obmacywal ten model u dystrybutora i stwierdzil ze jak chodzi na macu najnowszy NFS to naprawde musy byc t o mocna maszyna...
w przyszlym tygodniu bede miec juz jabluszko takze podziele sie wrazeniami

Robert S.
08-12-2006, 12:52
No mówiłem ci :), warto było poczekać, tym bardziej, że cena jak to zwykle u maca nie zmienia się, nowy sprzęt kosztuje tyle samo co kosztował stary :) Gratuluję wyboru, na pewno będziesz zadowolony
Jakbyś miał jakieś pytaniea, problemy, to wal na priva lub GG, z chęcią ci pomogę w zapoznawaniu się z nową maszyną ;)

Dyziek
08-12-2006, 13:14
radziu.art.pl (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1816), a możesz napisać gdzie i za ile kupiłeś?

radziu.art.pl
08-12-2006, 22:48
www.apple.com.pl calkiem mila obsluga ale lepiej dzwonic niz mialowac :)
co do ceny sprawdz sam...jak masz mozeliwosc to najlepiej do konca roku kupic ze znizka dla studentow :D

Dyziek
09-12-2006, 00:59
Dzięki:)

radziu.art.pl
09-12-2006, 10:12
widze ze tez zapragnales maca :) ale to chyba dobrze wkoncu wybierajac nikona czlowiek od wszystkiego wymaga nawyzszej jakosci :) od kompa tez

Paweł M
10-12-2006, 13:31
Ja, z racji pracy w branży śmiało mogę polecić laptopy firmy ASUS. Dobra cena np ok 3300 zł i za to mamy procek 1,7, 100 HDD, 1024 RAM, Kamerka 1,3 MPx, 2 lata gwarancji....

Ludmar
10-12-2006, 18:39
ja polecam firme TOSHIBA - solidna firma
odradzam ACERA - nie ciekawe baterie
a co do modelu to: nie bież pod uwage jaki ma procek, nie ma wielkiej różnicy w 1,6 czy 1,4GH, jeśli już będziesz się sugerował tym co jest w środku to: DVD - oczywiście z możliwością wymiany, RAM! minimum 512MB a najlepiej 1024, dysk to 60GB to podstawa i dobry/sprawdzony LCD - o tym to musisz poczytać, no i na koniec odpowiednie złącza, USB - to oczywiste, WiFI, BT - opcjonalnie, FireWire ;) S-Video, wyjście Mik.,Słuch i liniowe.
Od to by było na tyle co do tematu lapka, oczywiście kwestia $$$ to juz inna sprawa.
Ja od roku pracuje na Toshiba Satellite L20-183, bateria trzyma około 2,5h nowa trzymała troche ponad 3h

Rimon
10-12-2006, 19:02
Kupiłem ( dostałem na mikołaja) Asus A6RP-AP069H. W porównaniu z moim 5 -letnim kompem to przesiadka z malucha do mercedesa. Miałem 256 Ram teraz 1024. W PS to przepaść. Nareszcie mogę bez nerwów obrobić moje 1800 wakacyjnych fotek:)

Paweł M
10-12-2006, 19:22
Rimon, chyba nawet o tym modelu pisałem :)

Rimon
10-12-2006, 19:34
Swoop 100%. Rozsądna cena. Niezła bateria, dobra kamerka, mysz optyczna ,torba w cenie i 2 lata gwarancji.

radziu.art.pl
16-12-2006, 10:06
to wkoncu sie doczekalem... co prawda mam go od czwartk ale dopiero teraz stwierdzilem ze sie pochwale jak troche na nim popracowalem :) moge powiedizec to w skrocie warto bylo wydac troche wiecej, male, szybkie stabilne i pomimo 13,3' monitora i tak sporo widac a to przez monitor o wysokiej rozdzeiczosci od zakupu nie instalowalem jeszcze zadnych sterownikow a to przez to ze mac obsluguje wszystko dyki na usb, aparatu, telefony przez bluetouth takze polecam wszystko intuicyjnie i to kwestia naprawde jednej nocy zeby przestawic sie na maca tylko poki co jedyna wada jest to ze nie ma photoshopa dla procesorow intelowskich ale to producent obiecal dac na wiosne takze poki co zaintsaloowalem Lightroom czy jakos tak tez ciekawe narzedzie ale i tak chyba wrzuce sobie windowsa bo photoshop ma troche wiecej mozliwosci korekty nie tylko zdjec ale i modelek chyba ze przelamie sie na Gimpa ktory dla mnie troche oporny jest

Robert S.
16-12-2006, 11:08
Super, garuluję zakupu, odważnego jak na polskie standardy ;) Co do PS CS pod procesory PPC a nie Intele- jedyna metoda, dorzucić do 2 GB ramu i jakoś leci pod MACiem ;)

radziu.art.pl
16-12-2006, 16:14
no wlasnie mam 2GB ramu :) takze dzis bede instalowac winde jako drugi system bo mam troche do zrobienia w PS bo do lightrooma szybko sie nie przyzwyczaje
ja wiem czy to odwazny wybor...wsumie Mac rozni sie tylko cena i znacnie wyzsza jakoscia a tak pozatym system naprawde intuicyny i znacznie szybszy od windy

dzis przetestowalem baterie z przerwami go urzywalem ale zawsze muzyka i internet i troche light rooma i bez problemow prawie 3 godziny uzywania bo od ladowarki odlaczylem wczoraj wieczorem :)

naprawde polecam

Robert S.
16-12-2006, 16:22
"odważnego jak na polskie stamdardy" z uśmieszkiem ;), bo tutaj nie ma się czego obawiać, a ludzie jednak bronią się przed przesiadką :D ;)

radziu.art.pl
16-12-2006, 16:44
oatatnio rozmawialem z kilkoma osobami z uczelni od dawna siedza pod Linuxem albo co lepsze FreeBSD tylko ze nas studentow to predewszystkim w tym momencie trzyma cena wg. mnie to jest spora bariera jak na Polskie warunki sam znam kilka osob ktore chcialy miec nikona ale lapiej wg. niektorych kupic aparat i ze dwa szkla nic aparat i standardowego kita nikona ale taka jest Polska metalnosc

Wini
29-01-2007, 23:51
Podepnę się.
Inny rodzaj :) forumowicza.
Potrzebny lekki (b. ważne), solidny, WiFi, do Office i internetu.
Ktoś pomoże, w jakim kierunku prowadzić poszukiwania?

odie83
29-01-2007, 23:57
i-Mac ? :)

Wini
30-01-2007, 00:03
i-Mac ? :)
Masz szczęście, że jestes daleko :)
To ma niby być dla małżonki. Tylko Windows.

Robert S.
30-01-2007, 00:12
MacBook ,wersja standardowa white powinna wystarczyć. Teraz poprzednie modele MacBooków z CoreDuo można w dobrych cenach wyrwać.... i Winde postawisz ;) A małżowinka przekona się do apple'a ;)

odie83
30-01-2007, 00:12
Jeśli nikt Ci nie doradzi to oni powinni to dobrze zrobić. Dobry sklep komputerowy, który powstał w Poznaniu ale teraz ma siedzibę również w Warszawie. Na ich stronie jest konfigurator, w którym sam możesz wybrać sobie jakiegoś laptopa zaznaczając cała listę wymagań, wśród których jest również ciężar ;)

http://www.znak.pl/

Wini
30-01-2007, 00:27
A małżowinka przekona się do apple'a ;)
qrna, bracia i siostry, już dużo wysiłku mnie kosztowało, żeby przekonać małżonkę do laptopa i ze jest jej niezbedny :)
Znamy sie troche na komputerkach, windowsach, officach, nikonach, canonach,olympusach, mamy dwójkę małych dzieci, właśnie mamy nowe komórki z przeróżnymi wodotryskami i je poznajemy. Jesteśmy w średnim wieku i obawiamy się nowosci - nie dlatego, że są nowościami, tylko dlatego, że nie mamy czasu. Może jednak jakis standart winowsowy?

Czornyj
30-01-2007, 00:36
Ten Macbook to zwykły na Intelu CoreDuo PC-et, postawisz na nim Windowsy XP. A dobrze radzą, bo ładniutki, cieniutki i lekki - nawet do torebki się zmieści.

Robert S.
30-01-2007, 00:39
Ten Macbook to zwykły na Intelu CoreDuo PC-et, postawisz na nim Windowsy XP. A dobrze radzą, bo ładniutki, cieniutki i lekki - nawet do torebki się zmieści.

Dokładnie, nie ma się czego obawiać, właśnie skoro nie macie czasu na zabawę, to powinniście wziąć taniego MacBooka.

Wini
30-01-2007, 00:48
Rzuciłem okiem na http://www.allegro.pl/search.php?string=macbook&category=491&country=1
Powiem szczerze :)
To mi pasuje najbardziej (http://www.allegro.pl/item158630379_apple_macbook_oryginalne_pudelko.htm l)

Może coś do 2 kPLNów

Jakieś obiektywy mam w planach, im więcej wydam na notebooka, tym mniej na szkła. Pod tym kątem pomyslcie :confused:

Robert S.
30-01-2007, 01:23
No to sytuacja się komplikuje :) Za małą kasę, to może HP NX8220, ale to ok 3000zł nówka. Sprzęt ma dobrą grafikę, matryca też niczego sobie, solidna buda, dobre głośniki. Sprawdzone organoleptycznie, więc spokojnie mogę polecić. Długo trzyma na baterii.
Za 3000zł możesz też kupić rewelcyjnego, używanego asusa V6V. Ja swojego właśnie za tyle puściłem. Magnezowa buda, super grafika, doskonała wydajność baterii, procek Pentium mobile 1,8, generalnie sprzęt zacny i wart swej ceny. Matryca doskonała o baaaaaardzo dużej rozdzielczości. Jak trafisz na taką używkę, to nawet się nie zastanawiaj. No ale to musiałbys poszukać, więc nie wiem czy jest o czym gadać ;)
Kolejna opcja, chyba nalepsza, to Acer http://allegro.pl/item160404995_acer_3682_nwxmi_c1_6_512_60_14_1_kam era_bat_6_5h.html Bardzo fajny, mały sprzęcik. Jest na prawdę niewielki, ma fajną matrycę, kamerka do gadania przez skype, no generalnie mogę polecić. Jest w miarę lekki, praca na baterii to ok 3 godziny. Moja siostra smiga na tym lapku po necie, korzysta z pakietu office itd i jest git. Procek wystarcza, ramu też do pracy biurowej wystarczy. Mały, fajny, przyjemny lapek, dość solidnie wykonany, nie powinieneś mieć z nim problemów, a cena bardzo przystępna, ok 2000zł.

kwasik
30-01-2007, 03:10
idz w kierunku jabłuszka. ja w zasadzie z perspektywy czasu żałuje, że nie skusiłem sie na nie...
BTW po prawie 6 miesiacach baaardzo intensywnego uzywania Lenovo N100 moge powiedziec, ze sprzet nie do zdarcia, obudowa trzyma sie jak poniemiecki bunkier a klawiatura mimo tłuczenia w nia jak młotem w kuźni nie nosi żadnych śladów zużycia (a mam porownanie z Acerem, ktory sie sypie jak mąka) ;]
w każdym razie coś w stylu Maca jest super, moze rozważ też VAIO?

qooba
30-01-2007, 09:54
mam acera 3613, po roku bateria do śmieci... żeby było ciekawiej, na baterii używany może raz na miesiąc, a na kablu codziennie... poza baterią nie mam zastrzeżeń

Czornyj
30-01-2007, 12:35
żeby było ciekawiej, na baterii używany może raz na miesiąc, a na kablu codziennie... poza baterią nie mam zastrzeżeń
...i właśnie to ją załatwiło ;) Choć Acer faktycznie ma ponoć złą prasę...

xmaniekx
30-01-2007, 19:11
Ja za to polecam HP Compaq nx 7400

super sprzet do grafiki, zdjec jak i do gier ^^ Mimo wybudowanej karty graficznej moge grac w wiekszosc gier bez problemow. Ekran tez jest bardzo dobry, jedynie moge sie przyczepic do dosyc szybkiego grzania sie :/ Do lekkich tez nie nalezy :/ Czesto jak jade gdzies daleko to mozna odczuc ten ciezar. Do baterii nie mam zastrzezen moze dlatego ze pracuje w domu na kablu a baterie rzadko wkladam do laptopa ;)


pozdrawiam
Mariusz

Vadim
31-01-2007, 13:16
Wini, kup używanego powerbooka 12" za mniej niż dwa tysiące pln, office i inne są w wersjach na OSX, nie ma z tym problemu. Do biurowych spraw i przeglądania internetu znakomity. A to że się do zdjęć nadaje, to tak tylko przy okazji... I więcej na szkiełka zostanie.

Pozdrawiam

maroo
31-01-2007, 20:36
Niedawno kupiłem używanego HP NX7000 za 2 tysiące.

Jak dla mnie rewelacja.
Matrycę porównywałem z Eizo, którego mam w pracy - nie mogę się doszukać różnic.
Poza tym ATI z 64MB pamięci też sporo daje.

O Acerach słyszałem tylko złe opinie.
Z tych tanich już lepiej są oceniane Asusy.

Jacek Wrzesińsk
31-01-2007, 21:55
Witam! Ja też się przymierzam do laptopa i "chodzi " mi po głowie Toshiba w dual core,512 RAM(chce od razu dołożyć jeszcze 512),i grafika intela ale współdzielna do 128MB i ten element mnie trochę nurtuje czy aby nie będzie mi "przymulała"(sory za wyrażenie),głównie do obróbki zdjęć w PS

Vadim
31-01-2007, 22:03
A po co Ci do obróbki zdjęć w PS więcej pamięci karty graficznej? Przeca to 2D...

Pozdrawiam

Jacek Wrzesińsk
31-01-2007, 22:19
A po co Ci do obróbki zdjęć w PS więcej pamięci karty graficznej? Przeca to 2D...

Pozdrawiam
Dzięki Vadim!Ale lepiej zadać głupie pytanie niż głupio wydać 3,5 kzł.Ja nie wnikam w parametry tylko chcę bezstresowo obrabiać zdjęcia a na komputerach się po prostu nie znam.

Czornyj
31-01-2007, 22:41
Te współdzielone karty są koszmarne. Nawet do 2D starałbym się tego syfu uniknąć, tym bardziej że 1GB RAM to dla PS2 niezbędne minimum socjalne.

Podobnież wbrew pozorom -jakimś niepospolitym i całkowicie dla mnie niezrozumiałym mykiem - PS CS2 korzysta z akceleracji - przynajmniej na pudełku jest napisane, że życzą sobie karty grafiki ze 128MB RAM do optymalnej konfiguracji...

sailor
31-01-2007, 22:45
Jeśli nikt Ci nie doradzi to oni powinni to dobrze zrobić. Dobry sklep komputerowy

z calym szacunkiem odie .. ale o znaku mam jak najgorsze zdanie i conajmniej kilkanascie przypadkow kiedy to osobom nie znajacym sie na rzeczy probowano wcisnac sprzet albo przestarzaly w kosmicznych cenach albo zedrzec z nich jak tylko sie da,pozniej gdy starsza pani przychodzila z ichniejsza kartka z konfiguracja i kims kto odroznial klawaiture od myszki robili WIELKIEEEE oczy i zwalali wine na system lub kolege.

Wini
01-02-2007, 00:33
W robocie koledzy (z innych działów) polecają Fujitsu-Siemens, patrzeć w tym kierunku?

Czornyj
01-02-2007, 00:42
Ja z F-S mam średnie doświadczenia. Po pierwsze - połowa zaraz po wyjęciu z pudełko po prostu... nie działa (dwa razy kupowałem i dwa razy była taka sama sytuacja - nówka po wyciągnięciu z pudełka była dead). Po drugie - ów szczęśliwie działający egzemplarz po roku z hakiem zaliczył pad płyty głównej i poszedł w kosz.

Wini
01-02-2007, 00:45
nastawiam się na lenovo w takim razie...

Czornyj
01-02-2007, 00:46
nastawiam się na lenovo w takim razie...
chyba optymalna opcja ;)

Heimdall
01-02-2007, 00:49
ja mam F-S działa od nowości bez usterki czyli jakieś 17 miesięcy:) jestem zadowolony, ale każdy wybiera to co mu odpowiada:) z tego co wiem to w asusach padaja szybko baterie.

Vadim
01-02-2007, 01:11
Generalnie IBM pod względem jakości wykonania bije na główę wszelkie pospólstwo spod znaku windowsa, wiec chyba kolega zmierza w dobrym kierunku. Poluj na wyprzedaże w MM, trafia się za 50% ceny...
Co do wcześniejszych pytań o kartę graficzną, to się zgadza, że te zintegrowane to syf wielki, ale pytanie dotyczyło ilości 128 vramów. Ja tam nie wiem, co Adobe ma na pudełkach naskrobane, i nie chce mi się teraz po strychu łazić (wieje jak diabli), ale w swoim powerbooku i ibooku mam po 32 vramy w grafice i mnie ten CS2 śmiga bez żadnego akcelerowanego pierdnięcia.

Pozdrawiam

Czornyj
01-02-2007, 01:18
Vadim - ja też w tym wietrzę jakiś podstęp, pewnie mają udziały w jakiejś fabryce pamięci do kart graficznych. Podałem to jako ciekawostkę, też mnie wgięło jak się dowiedziałem. Ogółem od czasów legendarnego Matroxa Millenium problem szybkości karty graficznej w PS stał się dla mnie problemem niestniejącym. Wyjąwszy grafiki na pamięci współdzielonej, bo to są straszne zamulatory i tylko raz popełniłem ten błąd że kupiłem laptoka z takim usrojstwem (nawet się ucieszyłem jak go w końcu ukradli)

Vadim
01-02-2007, 01:23
...nawet się ucieszyłem jak go w końcu ukradli)

W tym Krakowie to nawet złodzieje są użyteczni...

Pozdrawiam

maroo
01-02-2007, 01:48
Lenovo nie polecam.
Jedyny ich plus to wbudowana lampka.

We wszystkich jakie mamy w pracy matryce świecą się na dole ekranu - żenada dla kogoś, kto chciałby obrabiać jakąkolwiek grafikę.
Poza tym zdecydowana większość zaliczyła pady płyt głównych (różne modele IBM i Lenowo na przestrzeni kilku lat).
Faktem jest, że wszystkie pady odbyły się na gwarancji
Stąd sugestia, żeby kupować je używane po wygaśnięciu gwarancji, bo albo już mają wymienioną płytę, albo trafił się dobry egzemplarz.

Wini
01-02-2007, 02:00
Dobra
Nie obudziłem małżonki dla Czornego w innym wątku, nie będę budził i teraz.
W każdym bądź razie od rana zaczynam tłumaczyć, że laptop jest jej niepotrzebny :shock:

Władca Pixeli
01-02-2007, 07:41
Lenovo nie polecam.
Jedyny ich plus to wbudowana lampka.
.....
Poza tym zdecydowana większość zaliczyła pady płyt głównych (różne modele IBM i Lenowo na przestrzeni kilku lat).

Niestety potwierdzam problem z płytami IBM. Sporo uszkodzonych VGA (też cała płyta do wymiany).
Po wykupieniu przez Chińczyków laptopów IBM nawet nie chcę tego widzieć na oczy.
Kilka lat temu przeszliśmy na HP i... jeszcze większa tragedia. Kilkadzisiąt nc 6220 i 6230 i w większości płyty były wymieniane (czasami kilka razy).
Teraz na dodatek HP wprowadził oszczędności kilku centów na PC i nie dodaje CD z systemem i sterownikami.

Kuba_eM
01-02-2007, 09:51
A mnie znowu cały koncern pracuje od wielu lat na IBM, po przejęciu produkcji mamy też nowsze Lenovo. Ja na swojej T41 nie mam żadnych problemów, ale jest ALE: jako koncern mamy umowę globalną i kupujemy modele nie występujące w sprzedaży na rynku polskim... Może dlatego nie jest źle?... Co do oświetlenia dolnego - niestety potwierdzam: widać jak diabli :-(... ale można się przyzwyczaić. Jeśli coś mam robić ze zdjęciami poważniejszego nie używam laptopa, tylko stacjonarny z dużo lepszym monitorem.

matka997
09-03-2007, 14:39
już nigdy, nigdy nie wrócę do PC i Windowsa. Nic się nie wiesza, nie ma żadnych błędów, wszystko śmiga jak należy. Tego sprztu się używa! Nie ma wirusów, nie musisz mieć tony programów do obrony przed śmieciami w sieci, jest mnóstwo bardzo dobrych programów, które są za darmo!! Np. Pakiet NeoOffice- możliwości MicrosoftOffice, pełna kompatybilność, a wszystko za free.


Robert, ten NeoOffice jest naprawde w pełni kompatybilny?
znaczy: otwierasz z worda, ale czy word otworzy Neooffice?
czy zmieniają sie jakieś polskie znaki wtedy?
formatowanie?

mogłbys mi przesłać jakąkolwiek treść z Neooffice na strone dwie, na mail tudut na tlenie. Byłbym wdzieczny, z góry dziękuje.

kiemlo
09-03-2007, 15:55
NeoOffice to zasadniczo OpenOffice.org - nie jest w pełni kompatybilny. Zdarzają się różnice w formatowaniu dokumentów, bywają problemy z arkuszami kalkulacyjnymi. Ale zapewne w 95% przypadków wystarcza.

matka997
09-03-2007, 16:26
NeoOffice to zasadniczo OpenOffice.org - nie jest w pełni kompatybilny. Zdarzają się różnice w formatowaniu dokumentów, bywają problemy z arkuszami kalkulacyjnymi. Ale zapewne w 95% przypadków wystarcza.

mam open i kobita worda na laptku, wiem, że sa róznice. chcialem zobaczyc, jak wielkie. czy tylko formatowanie, czy tez inne, w znakach polskich np.

swoją drogą, ciekawe jest to, że gdy wysylam teksty do redakcji gdzie są macki jako txt z worda lub opena, na roznych macach w redakcji inaczej te znaczki wypadają. i chyba mniej bolu jest z worda.
a najbardziej zabawne jest to, że najmniej bolu jest wdy wysylam jak tresc maila z outlocka, z firefoxa troche gorzej, mimo ustawienia tego samego kodowania co z outlocka.

a najbardziej ciekawe/niezrozumiale jest to, że w tym całym olbrzymim wydawnictwie na macach nie ma tego opena na macki, skoro jest darmowy, tylko panie sobie poprwiją znaczki ręcznie
:)

Robert S.
09-03-2007, 16:33
Robert, ten NeoOffice jest naprawde w pełni kompatybilny?
znaczy: otwierasz z worda, ale czy word otworzy Neooffice?
czy zmieniają sie jakieś polskie znaki wtedy?
formatowanie?

mogłbys mi przesłać jakąkolwiek treść z Neooffice na strone dwie, na mail tudut na tlenie. Byłbym wdzieczny, z góry dziękuje.


daj maila

Robert S.
09-03-2007, 18:06
Poszło
Daj znać, czy wszystko śmiga jak powinno ;) :)

matka997
09-03-2007, 18:25
thx
jest oki

adrian
14-03-2007, 15:17
A ja mam thinkpada (T42) i ZERO problemów. Działa ekstra i jest solidny :)

hicks
19-03-2007, 04:01
hm... moje zdanie - IBM T42 lub T43 - ********a matryca, jak w całej tej serii, pozostala konfiguracja wedle zasobów kasy - od 2.5 na P4 Centrino 1.7 i 1GBRAMU do DuoCore za 9tys.

Z tego co znalazlem w sieci 100% racja jeden z nielicznych lapkow z matryca nadajaca sie do fotek dzieki dobrym a wlasciwie rewelacyjnym jak na lapka kątom widzenia. Uzywki teraz na allegro chodza po ok. 2200 z faktura za T42.
Zreszta co tu duzo mowic jak jeden obraz jest wart 1000 slow. Na TwojePC.pl znalazlem takie porownanie wyswietlaczy:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/03/022-1.jpg
źródło (http://twojepc.pl/html/dwa_pavilony/022.jpg)
IBM T43 w tym porownaniu wymiata. Prawda jest taka, ze 99% lapkow ma matryce TN ktore do fotek to sie nie nadaja,.

Co do watku MAC<>PS to maki wcale nie sa takie naj. Ostatnio bawilem sie macbookiem chodzi swietnie, niezle kolorki ale kąty slabe no i ta odblaskowa matryca. Najgorsze jest to ze w ciagu 48 od zakupu (nie moj a znajomego) musial isc do serwisu bo po 3 plycie cd juz jej nie oddal.

mad_mark
19-03-2007, 10:28
wiecie moze czy t60 tez ma taka matryce?

matka997
19-03-2007, 16:12
powiedzcie prosze dwie rzeczy:

1.jakie macie doświadczenie z kupowaniem laptków uzywanych?
ten T42 czy t43 warto kupowac uzywany? bardzo mnie ta oferta zainteresowala, no ale...
jakie sa ale, powiedzcie. gdzies wypatrzylem w sieci nowe za niecale 4 tysiaki, nie wiem czy sklep ma je na stanie.

druga sprawa: jak jest z podlaczaniem laptkow do monitorow zewnetrznych? czy laptek moze w pelni robic po podlaczeniu do monitora za kompa stacjonarnego? chodzi mi min. o wszystko
;)
a w szczegolnosci o rozdzielczosc karty. czy po podlaczeniu do zewnetrznego monitora moge ustawic rozdzielczosc wyzsza niz jest w laptku, czy karta graficzna w nim to ogranicza? bo jesli nie ogranicza, to ja bym chcial jak najmniejszego.

adrian
19-03-2007, 17:04
powiedzcie prosze dwie rzeczy:

1.jakie macie doświadczenie z kupowaniem laptków uzywanych?
ten T42 czy t43 warto kupowac uzywany? bardzo mnie ta oferta zainteresowala, no ale...
jakie sa ale, powiedzcie. gdzies wypatrzylem w sieci nowe za niecale 4 tysiaki, nie wiem czy sklep ma je na stanie.

druga sprawa: jak jest z podlaczaniem laptkow do monitorow zewnetrznych? czy laptek moze w pelni robic po podlaczeniu do monitora za kompa stacjonarnego? chodzi mi min. o wszystko
;)
a w szczegolnosci o rozdzielczosc karty. czy po podlaczeniu do zewnetrznego monitora moge ustawic rozdzielczosc wyzsza niz jest w laptku, czy karta graficzna w nim to ogranicza? bo jesli nie ogranicza, to ja bym chcial jak najmniejszego.

Z używanym laptokiem jest różnie, zależy jak był męczony przez poprzedniego właściciela...

Co do monitorów to sam używam zewnętrznego LCD z thinkpadem i rozdzielczość mogę ustawić niezależnie. Na laptopie mam 1400x1050 a na zewnętrznym 1280x1024. Działa dobrze, zero problemów :)

RAQ
19-03-2007, 18:14
osobiście od ponad roku w terenie używam IBM(lenovo)X41 - tabletPC, matryca o niedużej rozdzielczości 1024x768 ale za to kont widzenia jak w telewizorach LCD, całkiem całkiem sprawuje się na świeżym powietrzu, używany w warukach całkowicie skrajnych od 40 stopni w cieniu do ostrych mrozów. Żadnych awarii czy uszkodzeń, naprawdę twardy model ale ze względu na rozdzielczość matrycy raczej nie nadaje się do obróbki zdjęć tylko do szybkiego podgladu w terenie.
W domu używam Lenovo 3000 N100 - mały zwarty, bogato wyposażony, jak na razie bez usterek(5 miesięcy używania).

Zdecydowanie jestem zadowolony z tej marki - Lenovo/IBM

karolo
19-02-2011, 14:02
witam
od pewnego czasu nosze sie ze zmiana stacjonarnego na laptopa(ciagla praca w delegacji i z PC korzystam tylko w weekend) .PC bez szalu ( 1.7 celeron , 512ram 40gb hdd)monitor mam starego samsunga 19tke crt.
Ktorego laptopa polecicie tak do 1200zl ?? z gory mowie z tym temacie jestem zielony jak szczypiorek ;)w pc mi brakowalo tylko pamieci ram pozatym dziala nawet nawet , w nic nie gram tylko net , film i czasem przy foto dzialam.
z gory dzieki za wszelkie rady

jm
21-02-2011, 12:17
Na pokładzie:
LenovoR61i - intel core 2 duo 1.50GHz, 4 GB RAM

Służy wiernie od ponad 3 lat, zero problemów, po zakupie podwojona została jedynie pamięć RAM w serwisie.
Monitor - bardzo na plus! W sumie z powodu matrycy ten model między innymi został wybrany.
Kiedy był kupowany...nie należal do najtańszych, ale... teraz?

Mamy takie dwa w domu, drugi jest syna (różnią się wielkością matrycy) - jego egzemplarz zaliczył całowity pad dysku twardego oraz wymianę baterii (bo już kompletnie nie działała). Lenovo syna jest... młodsze od naszego....

Można uznać, że awaryjność tego modelu jest na poziomie 50% (1 z 2 miał problemy)???!, a można też poszukać związku między sposobem użytkowania, dbalością o zabawki;) itp, a skłonnościami sprzętu do awarii;))

Jeśli chodzi o wyświetlacz - szerokim łukiem omijać trzeba te wszystkie błyszczące cacka - to sie nie nadaje do niczego. Tylko "matowy" monitor.

qooba
21-02-2011, 12:27
LenovoR61i - intel core 2 duo 1.50GHz, 4 GB RAM
Monitor - bardzo na plus! W sumie z powodu matrycy ten model między innymi został wybrany.

Mam takie 4 w firmie i co jak co ale matryca (mat 1280*800) jest w nich... beznadziejna. Fatalny kontrast i kąty widzenia, o poprawności kolorów nie wspomnę. Pozostałe cechy tej czarnej cegły są jak najbardziej ok, ale nie matryca...

jm
21-02-2011, 13:20
Mam takie 4 w firmie i co jak co ale matryca (mat 1280*800) jest w nich... beznadziejna. Fatalny kontrast i kąty widzenia, o poprawności kolorów nie wspomnę. Pozostałe cechy tej czarnej cegły są jak najbardziej ok, ale nie matryca...


Zależy z czym porównujesz.... wiele nowszych laptopów ma dużo piękniejsze wyświetlacze i kolorki cudownie kontrastowe, tyle, że nie da się na tym pracować, bo odbijają wszystko.

Ja często obrabiałam fotki na tym laptoku i wywołane na papier były zupełnie bez zarzutu.

ku6i
21-02-2011, 16:47
witam
od pewnego czasu nosze sie ze zmiana stacjonarnego na laptopa(ciagla praca w delegacji i z PC korzystam tylko w weekend) .PC bez szalu ( 1.7 celeron , 512ram 40gb hdd)monitor mam starego samsunga 19tke crt.
Ktorego laptopa polecicie tak do 1200zl ?? z gory mowie z tym temacie jestem zielony jak szczypiorek ;)w pc mi brakowalo tylko pamieci ram pozatym dziala nawet nawet , w nic nie gram tylko net , film i czasem przy foto dzialam.
z gory dzieki za wszelkie rady


http://allegro.pl/stan-bdb-ibm-t60-1400x1050-sxga-pl-czytnik-linii-i1450559765.html + do tego jakiś większy dysk, wymiana RAMu na przynajmniej 2 GB i będziesz miał laptopa spełniającego Twoje wymagania, który będzie laptopem a nie kawałkiem badziewia.

qooba
21-02-2011, 16:51
BZDURA! W linku dajesz wersję 14 cali, a tylko 15 cali maja matrycę S-IPS (1400x1050 lub 1600x1200)

Johanan
21-02-2011, 17:15
Kupując laptopa z drugiej, czy kolejnej ręki, trzeba pamiętać o tym, że nic nie jest wieczne i nawet najlepsi producenci dają na swoje ekrany tylko 5-cio letnią gwarancję, więc ów sprzęt w chwili sprzedaży już jest nie tylko niepełnowartościowy, ale wręcz ...

O ile zużycie lamp CCFL można jeszcze sobie wyobrazić, a nawet zobaczyć, to już inne komponenty, to tylko jedna wielka niewiadoma, regenerowana do celów sprzedaży przez oferującego ten sprzęt człeka.

Tak więc pięknie brzmiące "tytanowe" obudowy, to jedynie dość kiepski żart, chyba że ktoś nabywa ten sprzęt tylko dla obudowy. ;)

ku6i
21-02-2011, 17:45
BZDURA! W linku dajesz wersję 14 cali, a tylko 15 cali maja matrycę S-IPS (1400x1050 lub 1600x1200)

A czy ja gdzieś napisałem cokolwiek o matrycy? Do 1200 zł nie znajdziesz T60 z Flexview w dobrym stanie. Prawda jest taka, że skoro kolega tylko czasami zajmuje się zdjęciami, zwłaszcza, że nie będzie miał miejsca pracy oświetlanego specjalnymi świetlówkami, tylko hotelowe oświetlenie o spektrum szerokim jak bary ochroniarza na dyskotece w Wołominie to może jakoś tego TNa przeboleje. Tym bardziej, że do tej pory korzysta z CRT Belinei, która okres świetności ma już dawno (o ile miała go kiedykolwiek) za sobą.


Kupując laptopa z drugiej, czy kolejnej ręki, trzeba pamiętać o tym, że nic nie jest wieczne i nawet najlepsi producenci dają na swoje ekrany tylko 5-cio letnią gwarancję, więc ów sprzęt w chwili sprzedaży już jest nie tylko niepełnowartościowy, ale wręcz ...

O ile zużycie lamp CCFL można jeszcze sobie wyobrazić, a nawet zobaczyć, to już inne komponenty, to tylko jedna wielka niewiadoma, regenerowana do celów sprzedaży przez oferującego ten sprzęt człeka.

Tak więc pięknie brzmiące "tytanowe" obudowy, to jedynie dość kiepski żart, chyba że ktoś nabywa ten sprzęt tylko dla obudowy. ;)

Wspaniale, pięknie, cudownie! Tak więc element filozoficzny już w tym wątku odbębniliśmy, teraz poproszę o konkretne oferty sprzętu do 1200 zł. Jedyne nowe co można za to kupić to albo jakiś nowy laptop z najpodlejszej serii albo jakiś netbook, z którego aż tryska plastikiem.
Ciężko polemizować z argumentem o mechanicznym zmęczeniu materiału, bo faktycznie kupując sprzęt wypadałoby zobaczyć go na oczy przed zakupem. Jednak z perspektywy osoby, która na co dzień używa 3,5 letniego ThinkPada a ma możliwość częstego porównania go z nowym netbookiem Asusa zdecydowanie wolę mojego rzekomo niepełnowartościowego, wychechłanego kanciaka od nowej błyskoteki.
Jak dla mnie ThinkPad, to w głównej mierze nie ta pancerna obudowa (kto w wolnej chwili rzuca laptopem po ścianach, ręka do góry!), ale dużo niby drobnych, ale przemyślanych rozwiązań takich metalowe zawiasy, wygodna klawiatura, lampka oświetlająca klawiaturę, system chroniący laptopa przed zalaniem, matowa matryca.
Nie twierdzę, że to jakieś boże cuda, ale bardzo jestem ciekaw jakiś lepszy sprzęt za podaną przez karolo kwotę zaproponujesz.

Johanan
21-02-2011, 17:59
(...)
(...) ... ale bardzo jestem ciekaw jakiś lepszy sprzęt za podaną przez karolo kwotę zaproponujesz.

Nie zaproponuję żadnych rozwiązań z drugiej ręki, bo jestem przeciwnikiem takich zakupów.

Sam nawet nie kolekcjonuję niczego, bo mówiąc między nami, takie macane przedmioty są mi mocno obrzydliwe.

Wracając jednak do tematu, sprzęt komputerowy dość szybko się starzeje, szczególnie kondensatory i szczególnie w laptopach, które mają kłopoty z prawidłowym odprowadzaniem ciepła, i gdzie awaryjność jest dużo większa, niż w innym sprzęcie.

ku6i
21-02-2011, 18:16
Czyli jak rozumiem, na pytanie kolegi, jakiego kupić laptopa odpowiadasz: żadnego. Ok.

Johanan
21-02-2011, 21:09
Czyli jak rozumiem, na pytanie kolegi, jakiego kupić laptopa odpowiadasz: żadnego. Ok.

NIE, dlaczego żadnego?

Niech kupi taki model, na jaki go stać, ale na pewno nie z drugiej ręki.

Nie będzie to na pewno demon szybkości i z pewnością będzie miał tanią matrycę TN, ale za to posłuży kilka lat, a dwa z zapewnionym supportem.

karolo
22-02-2011, 19:54
Dzięki za opinię.
No więc dało mi to do myślenia.może wstrzyman się jeszcze z miesiąc i dołoże tysiąca bo za taka kasę nowy to szału nie będzie.
absolutne minimum to chyba i3 i jakieś 4gb ram żeby czasem coś zrobić przy foto.
Tu byłbym wdzięczny za polecenie czegoś z w miarę dobra matrycą. To że matowa to już przyjąłem do informacji i z taka kupię.a więc budżet po 10tym będzie wynosił sadze że 2.2tys ale jeśli będzie warto dołożyć parę stowek to i 2.5tys wyłoże.
Dziękuję za wszelkie opinię każda się przyda.

ku6i
22-02-2011, 22:04
Moim zdaniem nie ma znaczenia jakiego laptopa weźmiesz, matryca będzie kiepska i trzeba się z tym pogodzić. Matowość spowoduje, że matryca będzie bardziej praktyczna, ale szału nie będzie.

Ostatnie sensowne matryce były w laptopach za czasów, gdy królowało Core2Duo.

karolo
22-02-2011, 22:15
To teraz gorsze robią??

ku6i
22-02-2011, 22:39
Dawniej zdarzały się laptopy z matrycami S-IPS (np. niektóre modele ThinkPadów), od paru lat nie ma na rynku nowych sprzętów z matrycami innymi niż TN (zgodnie z Czornyjowym rozwinięciem tego skrótu: "Twoje Nieszczęście"). Jak chcesz mieć IPSa, to musisz kupić zewnętrzny monitor lub... iPada.
Czy gorsze? Pójdź do jakiegokolwiek sklepu z laptopami i zobacz co jest w ofercie: błyszczące ekrany, migające obudowy, pełen badziew. Jak kilka lat temu laptop kosztował te 4000 zł tak kosztuje nadal, tyle że od paru lat mamy jeszcze cały segment produktów laptopopodobnych*.

* Tak, wiem, że dokonałem dużej generalizacji i zaraz posypią się na mnie gromy, ale tak uważam i tyle.

Johanan
22-02-2011, 23:40
Kol. karolo, nie lubię podsuwać konkretnych rozwiązań, bo wyszukać sprzęt w sieci to dosłownie kilka sekund, ale trzeba by iść w tym kierunku:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=21&s=128&g=105253&n=Notebook-156-TOSHIBA-L650-1NC-i5-480M266-4GB-500GB-LED-ATI-HD-5650-1GB-DVD-W7Premium-64-bit&w=c

http://www.proline.pl/?p=IBM+59-048873

rockabilly
23-02-2011, 00:30
ja jakoś mam złe doświadczenia z Toshibą...może inaczej - im droższa toshiba tym bardziej awaryjny laptop-bateria to syf i malaria.

Sam posiadam Thinkpada SL500 i dla mnie jest oki -łapię się na tym że częściej na nim obrabiam fotosy niż na stacjonarnym, notabene tez ibm.

Pewnie są lepsze laptopy ale ten działa świetnie, cicho i w 100 proc spełnia oczekiwania.

Starą serię T tez polecam, kompy jakby z innego świata jeśli chodzi o materiały i konfigurację nastawioną na stabilną pracę.
Mi akurat wygląd mojego nie przeszkadza , ba - jest obleśny .Znajomi się śmieją ,już przyjaciele do mnie tak często nie dzwonią.
Mój ma symbol sprzętowy NRJN7PB.

Im mniej się neonów,xenonów i diod świeci, tym lepiej.

chaos
23-02-2011, 12:00
a taki hp probook 4720s
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF06a/321957-321957-64295-3955552-3955552-4145330.html
wygląda bardzo porządnie, jestem użytkownikiem hp nc8230 oraz 6910p i nie mam im nic do zarzucenia

velaskez
23-02-2011, 14:42
Powinien być ok. Osobiście miałem do czynienia tylko z 8440p. Ten probook trochę ciężkawy...

karolo
23-02-2011, 19:46
Aż taka przepaść jest pomiędzy ips a tn ? Trochę nie odnośnie nowych to pytanie no ale jestem ciekaw.
wracając do tematu to ten ibm mi się bardziej widzi jakoś wizualnie :-)

Johanan
23-02-2011, 20:33
Aż taka przepaść jest pomiędzy ips a tn ? Trochę nie odnośnie nowych to pytanie no ale jestem ciekaw.
wracając do tematu to ten ibm mi się bardziej widzi jakoś wizualnie :-)

Matryce i problematyka zarządzania barwą są dość dobrze opisane, więc odsyłam do "szukajki", choćby do linków w podpiętych.

A co do laptopa, to jest to całkiem niezła chińszczyzna, oczywiście jak za takie pieniądze.

ps.
Tu opis "możliwości" TN: http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-monitorach-LCD--Articles-200-ndetails-6.html

ku6i
23-02-2011, 22:34
Aż taka przepaść jest pomiędzy ips a tn ? Trochę nie odnośnie nowych to pytanie no ale jestem ciekaw.
wracając do tematu to ten ibm mi się bardziej widzi jakoś wizualnie :-)

Piszę teraz z laptopa, który ma matrycę TN, ale mam też podpięty zewnętrzny monitor na S-IPSie. I to właśnie on, a nie matryca laptopa robi za główny ekran, zgadnij dlaczego. Jak kiedyś zobaczysz monitor z IPSem to spojrzenie na TNa będzie Cię wnerwiać, więc przemyśl sprawę, może lepiej żyć w nieświadomości? Kichać tam odwzorowanie kolorów, weź pod uwagę choćby same kąty widzenia.

karolo
23-02-2011, 23:14
Wiecie mi chodzi o to aby w pracy a pracuje ciągle w delegacji gdzie miejsca nie mam za dużo mieć normalny dostęp do internetu (teraz przez komórkę)i można było coś czasem zrobić przy foto.
Trochę mnie zniechęciliście do używek ale teraz to sam już nie wiem.
.

velaskez
24-02-2011, 00:01
Aż taka przepaść jest pomiędzy ips a tn ? Trochę nie odnośnie nowych to pytanie no ale jestem ciekaw.
wracając do tematu to ten ibm mi się bardziej widzi jakoś wizualnie :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/03/022-1.jpg
źródło (http://twojepc.pl/html/dwa_pavilony/022.jpg)
T43 ma IPS. Obrazek już się pokazał w tym wątku wcześniej. Tylko odświeżam;)

Johanan
24-02-2011, 00:24
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/03/022-1.jpg
źródło (http://twojepc.pl/html/dwa_pavilony/022.jpg)
T43 ma IPS. Obrazek już się pokazał w tym wątku wcześniej. Tylko odświeżam;)

Bardzo Cię przepraszam, ale kiedy widzę, jak wkręca się innych w takie okazje:

http://tanilaptop.com/index.php?p13,ibm-t43-prawdziwy-tytan-pracy-wyjatkowa-promocja

to ... jest mi zwyczajnie przykro.

velaskez
24-02-2011, 00:30
Ale nie rozumiem o co Ci chodzi? Nie zachwalam T43 pod względem wydajności, bo na czasy obecne to zabytek. Tylko pokazuję co potrafi IPS w stosunku do TN.

ku6i
24-02-2011, 00:34
Bardzo Cię przepraszam, ale kiedy widzę, jak wkręca się innych w takie okazje:

http://tanilaptop.com/index.php?p13,ibm-t43-prawdziwy-tytan-pracy-wyjatkowa-promocja

to ... jest mi zwyczajnie przykro.

A co jest nie tak z tym laptopem, oprócz tego, że:
a) on nie ma IPSa
b) jest sakramencko drogi?

Kolega chciał się dowiedzieć czym się różni TN od IPS więc dostał bardzo użyteczny obrazek, w czym problem?


Wiecie mi chodzi o to aby w pracy a pracuje ciągle w delegacji gdzie miejsca nie mam za dużo mieć normalny dostęp do internetu (teraz przez komórkę)i można było coś czasem zrobić przy foto.
Trochę mnie zniechęciliście do używek ale teraz to sam już nie wiem.
.

Masz dwa wyjścia:
a) kupujesz używanego ThinkPada z IPS godząc się z tym, że to używany sprzęt o wydajności niższej współczesne laptopy
b) kupujesz nowego laptopa, godząc się z tym, że jakiego byś nie wziął (choćby nawet za 12 000 zł) i tak będzie miał kiepską matrycę, która nie nadaje się do zdjęć.
Tertium non datur.

Johanan
24-02-2011, 00:46
velaskez, bardzo Cię przepraszam, jeśli użyłeś symboli tego leciwego sprzętu jedynie do porównań.

ku6i, chcesz wiedzieć co jest nie tak?
Pytasz poważnie, czy robisz sobie wieczorne żarty?
To przecież truposz z 3 miesięczna gwarancją i moim zdaniem każda wydana na niego złotówka, jest wyrzucona w błoto.
Co do matrycy, to nie ma to akurat żadnego znaczenia, bo podałem ten link jedynie by zobrazować pewne zjawisko.

ku6i
24-02-2011, 00:55
Gość wspomina o co najmniej i3, a Ty myślisz, że Velaskez zaprezentował go jako propozycję laptopa? Noż miejmy jakiś szacunek do oponenta i stosujmy się do zasad elementarnej logiki...
A co do "truposzowatości", to już kiedyś pisałem nt. tego czy wolę nowe i błyszczące czy 3 letnie i kanciaste. A to, że ktoś na "legendzie" ThinkPadów próbuje zbijać chore pieniądze to inna sprawa.

chaos
24-02-2011, 10:26
IBM T43 stoją dobrze w cenie i ludzie kupują, co w tym złego
http://allegro.pl/listing.php/search?category=491&sg=0&string=ibm+t43&order=p&change_view=1
swoją drogą dziwię się że ktoś kupuje badziewnego nowego netbooka z mini matrycą i bez napędu, zamiast wziąć choćby takiego T43, matryca 14, dvd ... tylko znaleść w dobrym stanie

chaos
24-02-2011, 10:29
Nie zaproponuję żadnych rozwiązań z drugiej ręki, bo jestem przeciwnikiem takich zakupów.

Sam nawet nie kolekcjonuję niczego, bo mówiąc między nami, takie macane przedmioty są mi mocno obrzydliwe.
znaczy jak kupujesz samochód to tylko nowy ? fajnie masz ;)

irek6311
24-02-2011, 12:26
Od siebie polecę Dell Vostro 3500 i przykładowa konfiguracja z Allegro /
http://allegro.pl/dell-vostro-3500-i3-370-4g-320g-srebrny-win-7-pro-i1466392665.html
mam ten model na i5 560M i do zastosowań biurowych czy obróbki zdjęć ok ,
matryca może nie idealna ale da się obrabiać zdjęcia .

Johanan
24-02-2011, 13:51
znaczy jak kupujesz samochód to tylko nowy ? fajnie masz ;)

Tylko nowy i nie dotyczy to tylko aut.

Taka filozofia i podejście do materii, mógłbym na ten temat dość sporo powiedzieć, począwszy od filozofii, a skończywszy na higienie, ale darujmy sobie te wywody. :)

Articool
24-02-2011, 13:56
Tylko nowy i nie dotyczy to tylko aut.

Taka filozofia i podejście do materii, mógłbym na ten temat dość sporo powiedzieć, począwszy od filozofii, a skończywszy na higienie, ale darujmy sobie te wywody. :)

Trzeba tylko mieć na to warunki, a niestety w Polsce jeszcze długo większość nie będzie miała na to warunków, finansowych oczywiście.

chaos
24-02-2011, 14:21
.... mógłbym na ten temat dość sporo powiedzieć, począwszy od filozofii, a skończywszy na higienie, ale darujmy sobie te wywody. :)
posłucham chętnie ;)

Johanan
24-02-2011, 14:40
posłucham chętnie ;)

To już poza anteną, więc jeśli rzeczywiście jesteś ciekaw, to daj cynk. /AS/;)

ku6i
24-02-2011, 15:40
IBM T43 stoją dobrze w cenie i ludzie kupują, co w tym złego
http://allegro.pl/listing.php/search?category=491&sg=0&string=ibm+t43&order=p&change_view=1
swoją drogą dziwię się że ktoś kupuje badziewnego nowego netbooka z mini matrycą i bez napędu, zamiast wziąć choćby takiego T43, matryca 14, dvd ... tylko znaleść w dobrym stanie

Przy tych cenach T43 to MZ lepiej zainwestować w X60 jako zamiennika netbooka. Taniej, szybciej, solidniej niż jakiś tani Asus.

fotoGRAFIK
27-02-2011, 12:49
OK
wracając do tematu

pracuję na stacjonarnym zestawie - i5 + 8 GB ramu + 2X 1000GB dysku + grafika ati + monitor eizo 2243 - zestaw jest spoko ale w tym roku mam niestety problem gdyż średnio 10 dni w miesiącu spędzał będę w innym mieście i nie bardzo chcę targać to wszystko ze sobą, bo nie jest to wygodne i zdrowe dla gratów

Dla tego myślę nad zakupem lapka pod obróbkę zdjęć w PS. Wiem że nie będzie to to co praca na monitorze stacjonarnym ale zawsze mam możliwość porównać i ewentualnie korygować obrobione zdjęcia na monitorze "matce"

- ważne by lapek smigał na 12mpx rawach w ACR - tak myslę że chyba 3-4GB ramu to wystarczająca ilość
- procek - intel i3 ale w sumie nie musi być
- dysku ze 200GB chociaż, będe miał zawsze zewnętrzny ze sobą
- no i ta matryca, przyznam że czytam, czytam i mam mętlik w glowie - najlepiej jakbyście polecili konkretne modele
- to niespodziewany zakup z konieczności więc cena też gra rolę

Będę wdzięczny za wszelkie rady

Johanan
27-02-2011, 14:27
(...) ...
- no i ta matryca, przyznam że czytam, czytam i mam mętlik w glowie - najlepiej jakbyście polecili konkretne modele
... (...)

Ponieważ w laptopach teraz montuje się matryce TN:

http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-monitorach-LCD--Articles-200-ndetails-6.html

to zważywszy na powyższe zadbać należałoby, żeby chociaż posługiwała się: "9-bitowym układem FRC".

Reszty i tak jesteś świadom, więc sobie poradzisz.

ku6i
27-02-2011, 14:32
xLTAGOgZoQE

:D [Przepraszam za OT]

Johanan
27-02-2011, 14:51
xLTAGOgZoQE

:D [Przepraszam za OT]

No przecież prosił o wszelkie rady. :mrgreen: /No to i ja przeproszę z OT od OT/ ;)

karolo
27-02-2011, 21:07
Jednak nie bede mogł dolozyc tej kasy wiec zostaje budzet 1200. Taki T60 z C2D i 2gb ram wystarczy do w miare bezstresowej pracy z Capture Nx ??

gorky
01-03-2011, 22:22
Matryca TN w T60 jest tak tragiczna że płakać się chce.
Poza tym sprzęt jest świetny, co piszę jako bardzo zadowolony użytkownik - ale nigdy w życiu by mi nie przyszło do głowy nawet próbować obrabiać na nim zdjęcia.

ku6i
01-03-2011, 22:35
Są jeszcze T60(p) z IPSami, ale nie do dostania za 1200 zł. Lista matrycy na IPS jest na ThinkWiki.

herrek
05-03-2011, 11:35
Witam kolegów fachowców

czy ktoś wie jak najlepiej skalibrować laptopa dell l501x
wyświetlacz 15,6" Full HD (1920x1080) z podświetleniem B+RG LED błyszczący
kart GF 435M 2GB

karolo
10-03-2011, 14:42
wg thinkwiki T60 maja tez IPS
" Display

* 14.1" TFT display with 1024x768 resolution
* 14.1" TFT display with 1400x1050 resolution
* 15.0" TFT display with 1024x768 resolution
* 15.0" TFT IPS display with 1400x1050 resolution
* 15.0" TFT IPS display with 1600x1200 resolution
* 15.4" TFT display with 1680x1050 resolution (widescreen) "
Jak uwazacie ten sie nada ??T60 (http://allegro.pl/zadbany-t60-t7200-ati-x1400-wifi-xp-100gb-piekny-i1494378589.html)

Slon
10-03-2011, 14:48
wg thinkwiki T60 maja tez IPS
" Display

* 14.1" TFT display with 1024x768 resolution
* 14.1" TFT display with 1400x1050 resolution
* 15.0" TFT display with 1024x768 resolution
* 15.0" TFT IPS display with 1400x1050 resolution
* 15.0" TFT IPS display with 1600x1200 resolution
* 15.4" TFT display with 1680x1050 resolution (widescreen) "
Jak uwazacie ten sie nada ??T60 (http://allegro.pl/zadbany-t60-t7200-ati-x1400-wifi-xp-100gb-piekny-i1494378589.html)

wyglada ok. Popros o dokladne oznacznie i sprawdz na stronach lenovo czy to nie skladak

qooba
10-03-2011, 14:56
Jak uwazacie ten sie nada ??T60 (http://allegro.pl/zadbany-t60-t7200-ati-x1400-wifi-xp-100gb-piekny-i1494378589.html)
śie nada :) ale klejony narożnik -> ślad po dzwonie
poza tym klawiatura do wymiany -> 150zł i dwie minuty roboty

velaskez
10-03-2011, 15:16
No, to jeszcze kupisz do niego 9 komorową baterię i można śmigać 4,5h :D

qooba
10-03-2011, 15:31
oj, da się z 9 komorowej więcej wycisnąć :)

karolo
10-03-2011, 17:10
Leci do mnie ;)
tylko dokupie kostke 2gb ram i narazie bedzie ;)

Slon
16-05-2011, 10:30
moze mi ktos zobrazowac roznice pomiedzy lenovo T410, a nowymi T420? niby oba maja procki i5 i DDR3, ale czy bedzie jakas roznica w wydajnosci/czasie pracy na baterii?

siona
16-05-2011, 11:42
a nowe nie są na sandym ?

Slon
16-05-2011, 11:51
a nowe nie są na sandym ?

chyba tak. Ale czym to sie rozni w praktyce?

siona
16-05-2011, 12:00
sandy jest sporo wydajniejszy od starych core i. no i wszystkie mobilne SB mają nową grafikę HD 3000 - a ta jest mocna jak na wbudowaną - podobno daje radę HD 1080p.

aaaaaaa i nowe lenovo podobno będą działać z dwoma dyskami (jeden SSD na mPCIe dostępne do 80 GB i transfery 200/80 )

Bartek1218
27-05-2011, 18:33
Witam stoję przed wyborem laptopa. Ma on służyć zarówno do celów domowych jak i do obróbki zdjęć. Budżet 2000 - 2500 +/- 200 zł. Z tego co wiem na chwilę obecną:
Procek i5 (wersja obojętna)
Ram: jak najwięcej
Fajnie by było USB 3.0 ( o ile pen drive itp pod 2.0 na nim pójdą)
Win 7HP
Grafika na pewno nie zintegrowana
Przewidziane marki: Acer, Asus, Toshiba, Samsung

Teraz pora na dylematy:
15 czy 17 cali?
Grafika: ATI czy GE FORCE
Marka:?
Która wersja i5?

Z góry dzięki za pomoc. Jeśli można prosił bym o podanie konkretnych modeli :D

andrstac
27-05-2011, 23:43
Witam stoję przed wyborem laptopa. Ma on służyć zarówno do celów domowych jak i do obróbki zdjęć. Budżet 2000 - 2500 +/- 200 zł. Z tego co wiem na chwilę obecną:
Procek i5 (wersja obojętna)
Ram: jak najwięcej
Fajnie by było USB 3.0 ( o ile pen drive itp pod 2.0 na nim pójdą)
Win 7HP
Grafika na pewno nie zintegrowana
Przewidziane marki: Acer, Asus, Toshiba, Samsung

Teraz pora na dylematy:
15 czy 17 cali?
Grafika: ATI czy GE FORCE
Marka:?
Która wersja i5?

Z góry dzięki za pomoc. Jeśli można prosił bym o podanie konkretnych modeli :D

Nie wymieniłeś rzeczy najważniejszej w tym zestawieniu i zastosowaniu - jak matryca... no chyba że do zastosowań obróbkowych będzie monitor zewn.

ku6i
28-05-2011, 00:04
Nie wymieniłeś rzeczy najważniejszej w tym zestawieniu i zastosowaniu - jak matryca... no chyba że do zastosowań obróbkowych będzie monitor zewn.

Ale co ma pisać? Do czego by nie używał laptopa (no, chyba że Bartek jest sprzedawcą w Media Markcie) to będzie matowy TN.

siona
28-05-2011, 08:56
Ale co ma pisać? Do czego by nie używał laptopa (no, chyba że Bartek jest sprzedawcą w Media Markcie) to będzie matowy TN.

a dlaczego nie IPS ?

qooba
28-05-2011, 09:29
w budżecie 2-2,5tys nie ma szans na nowego lapka z IPS

andrstac
28-05-2011, 12:27
No wlasnie, nowego. W tym budzecie mialby wypasnego T61 z matryca IPS, calkiem niezlym prockiem, 4GB ramu i dyskiem SSD

Slon
28-05-2011, 12:37
No wlasnie, nowego. W tym budzecie mialby wypasnego T61 z matryca IPS, calkiem niezlym prockiem, 4GB ramu i dyskiem SSD

do T61 nie wsadzali IPSow... Skonczyli sie na T60(p)

Bartek1218
28-05-2011, 13:17
Ale co ma pisać? Do czego by nie używał laptopa (no, chyba że Bartek jest sprzedawcą w Media Markcie) to będzie matowy TN.
Nie akurat sprzedawcą w MM nie jestem.

w budżecie 2-2,5tys nie ma szans na nowego lapka z IPS

Kurcze nie za bardzo znam się na matrycach. I nasuwa pytanie: Czy będzie odczuwalna różnica pomiędzy TN a IPS. Jeśli tak, to chyba nie pozostanie nic innego jak monitor zewnętrzny od PC domowego. A sprzęt używany nie wchodzi w grę.

ku6i
28-05-2011, 16:10
Kurcze nie za bardzo znam się na matrycach. I nasuwa pytanie: Czy będzie odczuwalna różnica pomiędzy TN a IPS. Jeśli tak, to chyba nie pozostanie nic innego jak monitor zewnętrzny od PC domowego. A sprzęt używany nie wchodzi w grę.

Będzie i to spora. TN nie nadaje się do obróbki i ma kijowe kąty widzenia - IPS bije go na głowę, problem w tym, że na rynku jest tylko 1 nowy laptop z IPSem, ma 12.5 cala, który to rozmiar nie każdemu pasuje, a na dodatek kosztuje pi*drzwi 2x tyle co Twój budżet. Jeśli zewnętrzny monitor PCta ma jakieś *VA/*-IPS w matrycy, to tego TN raczej uda Ci się przetrzymać, zakładając, że nie jesteś kapitanem żeglugi pełnomorskiej i w domu nie bywasz raz na 9 miesięcy :)

siona
28-05-2011, 16:14
dlatego nalezy rozwazyc uzywke

ku6i
28-05-2011, 16:19
Ale jak kolega twierdzi, że nie chce używki, to "trudno, co zrobić". Może jakoś przeboleje tego TNa. Tak z ciekawości, po ile teraz chodzą na allegro T60p z IPSem w dobrym stanie wizualnym?

andrstac
28-05-2011, 18:19
Ale jak kolega twierdzi, że nie chce używki, to "trudno, co zrobić". Może jakoś przeboleje tego TNa. Tak z ciekawości, po ile teraz chodzą na allegro T60p z IPSem w dobrym stanie wizualnym?

Da się wyrwać za 1000 jak się poluje długo i cierpliwie. Ale widziałem też takie do 2k zł

Bartek1218
29-05-2011, 16:51
Ale jak kolega twierdzi, że nie chce używki, to "trudno, co zrobić". Może jakoś przeboleje tego TNa. Tak z ciekawości, po ile teraz chodzą na allegro T60p z IPSem w dobrym stanie wizualnym?
No to chyba będę musiał przeboleć tego TN mówi się trudno :/


Teraz pora na dylematy:
15 czy 17 cali?
Grafika: ATI czy GE FORCE
Marka:?
Która wersja i5?


Tak więc wróćmy do dylematów ATI czy Ge Force??

sha81
31-05-2011, 13:20
hp elitebooki i probooki mają fajne matryce,
do tego dochodzą hp envy, delle xps.
Nie polecajcie jakiegoś starego thinkpada, różnice w wydajności w porównaniu do nowych sandy bridge są olbrzymie.

Gdzieś mi się przewinął temat della vostro na tym forum - też nie jest taki zły:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.notebookcheck.pl/uploads/pics/Dell_V3750_ICC_sRGB_03.jpg)

Jeżeli ktoś nie zna to polecam stronkę notebookcheck, bardzo fajne testy, także wyświetlaczy.

ATi vs NVIDIA - geforce mają technologię optimus czyli przełączanie pomiędzy grafiką zintegrowaną w procesorach intela a gpu nvidii. Dla mnie najważniejsze jest to, że dzięki temu lapy z geforce mogą wyświetlać obraz na 2 zewnętrznych monitorach oraz ekranie laptopa naraz. Duuuuża przestrzeń robocza. Nie wiem jak to wygląda z ATI i ich konkurencyjnym powerXpress. Może ktoś się orientuje? Obecnie sam jestem na etapie poszukiwania lapa, który dałby mi 3-monitorowy obraz.

qooba
31-05-2011, 14:15
hp elitebooki i probooki mają fajne matryce,

Nie polecajcie jakiegoś starego thinkpada, różnice w wydajności w porównaniu do nowych sandy bridge są olbrzymie.


Rrozumiem, że polecane przez ciebie HP miałeś przed oczami? Ja miałem wiele z nich i 90% ma śmieciowe TN, które nawet do czytania się nie nadają...
Wydajność starego dobrego t60 nie jest zła, biorąc pod uwagę CENĘ i budżet na kompa. Pewnie ze lepiej kupić nówkę sztukę Lenowo W520 za... 8-13tys...

sha81
31-05-2011, 14:34
Rrozumiem, że polecane przez ciebie HP miałeś przed oczami? Ja miałem wiele z nich i 90% ma śmieciowe TN, które nawet do czytania się nie nadają...
Wydajność starego dobrego t60 nie jest zła, biorąc pod uwagę CENĘ i budżet na kompa. Pewnie ze lepiej kupić nówkę sztukę Lenowo W520 za... 8-13tys...

Chyba przeczysz sam sobie. Ile modeli Ty miałeś przed oczami, że nie polecasz 90% z nich?
HP EliteBook 8740w - matryca właśnie taka jak w Lenovo serii W, chyba nadaje się do czytania.

T60 - najmocniejszy, jaki widzę akurat na allegro ma c26 t7600 - prawie 4-letni procesor i antyczną kartę Ati. Wg Ciebie warto za niego zapłacić prawie 2 tysiące? Wydajność po prostu niesamowita. Co drugi netbook/każdy budżetowy notebook bije go na głowę. Do tego brak e-sata, usb 3.0 oraz dvi/hdmi/dp, wifi w standardzie n czy modemu 3g.

qooba
31-05-2011, 14:40
Chyba przeczysz sam sobie. Ile modeli Ty miałeś przed oczami, że nie polecasz 90% z nich?
HP EliteBook 8740w - matryca właśnie taka jak w Lenovo serii W, chyba nadaje się do czytania.

T60 - najmocniejszy, jaki widzę akurat na allegro ma c26 t7600 - prawie 4-letni procesor i antyczną kartę Ati. Wg Ciebie warto za niego zapłacić prawie 2 tysiące? Wydajność po prostu niesamowita. Co drugi netbook/każdy budżetowy notebook bije go na głowę. Do tego brak e-sata, usb 3.0 oraz dvi/hdmi/dp, wifi w standardzie n czy modemu 3g.
Podany przez Ciebie HP kosztuje około 7,5tys za najsłabszą wersję... Budżet w pytaniu 2-2,5tys... Mam dalej ciągnąć? Poza tym co ma karta grafiki do obróbki foto?

siona
31-05-2011, 14:51
Poza tym co ma karta grafiki do obróbki foto?

też pierwotnie myślałem, że trzeba kupić coś z dedykowaną kartą - po głębokim przemyśleniu twierdzę, że zdecydowanie NIE. mało tego nie widzę sensu, żeby laptop ją posiadał. zwiększa tylko zużycie energii i jest dodatkowym czynnikiem mogącym powodować problemy (vide odlutowywujące się chipy w HP pavilion). wydajność obecnych kart zintegrowanych jest wystarczająca do wszystkiego poza wymagającymi grami. HD3000 z nowych SB daje radę sprzętowemu dekodowaniu 1080p - nic mi więcej nie potrzeba.

sha81
31-05-2011, 14:55
Podany przez Ciebie HP kosztuje około 7,5tys za najsłabszą wersję... Budżet w pytaniu 2-2,5tys... Mam dalej ciągnąć? Poza tym co ma karta grafiki do obróbki foto?

czyli oczekujesz, że za 2 tyś. dostaniesz notebooka posiadającego wyświetlacz porównywalny z monitorem kosztującym ok 2 tyś, plus do tego gratis resztę komputera? Wysokie oczekiwania.

apropos pro-/elitebooków - chodziło mi o modele wyposażone w matrycę hd+ (1600:900), są całkiem spoko jak na standardy laptopowe. Sorki, zapomniałem uściślić wcześniej.
Probook 6560b, matryca hd+, dysk sata 7200 (chyba seagate momentus ale mogę się mylić), procesor i5-2520 (!) można kupić za ok. 3tyś., wersję i5-2410 za 2700 (+ system operacyjny, jeżeli nie masz).

Z mojej strony EOT, chciałem podzielić się efektami moich poszukiwań lapa, nie mam ochoty ani czasu na kłótnie na forum.

Jeżeli możesz mi coś napisać o powexpress/bacon to byłbym wdzięczny.

qooba
31-05-2011, 16:13
czyli oczekujesz, że za 2 tyś. dostaniesz notebooka posiadającego wyświetlacz porównywalny z monitorem kosztującym ok 2 tyś, plus do tego gratis resztę komputera? Wysokie oczekiwania.

to nie moje oczekiwania...

NikonowaDama
18-11-2013, 13:17
Ja może tak trochę z innej beczki, ale nigdzie nie widziałam tematu odpowiedniego na ten wpis. Otóż mam lapa i już prawie udało mi się go otworzyć (w sensie obudowe), ponieważ rozważam dołożenie mu ramu i nawet już mam upatrzone na alledrogo, ale jest mały problem. Jedna ze śróbek które trzymają tylną klapę obudowy wyszła bez problemu, druga też się dała odkręcić ale nie wychodzi sama z siebie po przechyleniu lapa. Czy to jest swego rodzaju zabezpieczenie producenta przed możliwością naprawy czy modernizacji przez użytkownika czy po prostu coś się zapiekło (ale jakby się zapiekła to bym jej nawet nie dała rady odkręcić, to to odpada). Poradźcie coś. Notebook to asus k50in.

NikonowaDama
18-11-2013, 13:58
Ok, już problem rozwiązany :). Można ten wpis usunąć :).