Zobacz pełną wersję : zielone plamy....
Koleżanki i koledzy proszę o pomoc, robiąc fajne wnętrza nie zwróciłem uwagi na zielone plamy które wychodziły jedna za drugą, zauważyłem je na jednym dwóch zdjęciach a jak się okazuje są prawie na wszystkich, i tu moje pytanie co to może być skąd się bierze i jak się tego pozbyć w przyszłości ????
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wrzucacz.pl/thumb/4641265661563/800/1)
miszka74
08-02-2010, 23:10
Hej
Kolego, zanim dostaniesz reprymende od innych, radze wstawic ze 2-3 zdjecia tutaj, zeby pokazac o co ci chodzi, bo z twojego posta sie nie da zorientowac :)
pozdrawiam
Dzięki, nie chciałem zaśmiecać na tym ujęciu plamy idą od prawego górnego rogu do lewego dolnego jak by w tej linii, jak tylko uda mi się załadować drugie zdjęcie zaraz je dołączę.
a więc udało się tu plama wyszła na poręczy schodów...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wrzucacz.pl/thumb/4881265664724/800/1)
miszka74
09-02-2010, 01:38
Hej
Nie wyglada mi to na bliki pochodzace z obiektywu, troche dziwnie sie rozkladaja na zdjeciu.
Nigdy wczesniej nie widzialem czegos takiego.
Ja nie pomoge, jak nikt sie nie odezwie co wytlumaczy co to, to chyba czeka cie serwis.
Napisz moze jeszcze czym fotografujesz (aparat, obiektyw).
pozdrawiam.
a mi to wygląda na bliki z filtra nakręconego na obiektyw
No tak to jakoś wygląda, w tym przypadku użyłem:
D300s
S18-50 2.8
UV marumi
Velbon do podtrzymania w/w
Zieloną plamę zauważyłem na jednym z kadrów, ściągnąłem na moment filtr myśląc że coś się zabrudziło, założyłem z powrotem .... pierwszy tak poważny temat w moich rękach robiony na świetle zastanym i taka plama...
Leatherface
09-02-2010, 10:38
Fajne miejsce :)
widocznie potwierdza się reguła, żeby szkła nie dusić zbędnymi filtrami bo więcej szkody wyrządzą niż pożytku ;)
ehh byłem przekonany dla mnie pełnią role głównie ochronną soczewki obiektywu... zawsze dobierałem filtry możliwie neutralne cienkie i z maksymalna liczbą powłok.. a tu taki zonk, żebym tak doświetlał czymś jakieś odbicia coś tam a tu klapnięcia po 2sec....
miszka74
09-02-2010, 23:58
Hej
Ha, no prosze i wszystko jasne :)
To dlatego nie uzywam filtrow ochronnych czyli UV, jak chcesz chronic szklo, to kapselek po zrobieniu zdjecia i juz.
A jak potrzebujesz UV to kup najlepszy jaki jest dostepny, zeby takich kwiatkow nie bylo - hmm tylko czym chronic wtedy taki drogi filtr? ;)
pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.