PDA

Zobacz pełną wersję : kolorowe syfity, kolorowe ściany



gmoszkow
01-08-2004, 14:04
Witam

Jak już wcześniej pisałem robiłem wczoraj wieczorem zdjęcia znajomym podczas małej imprezki. Przy okazji testowałem/uczyłem się wykorzystania pracy z lampą stojącą na statywie.

Jeśli chodzi o ośiwetlenie/doświetlenie wszystko jest OK.

Problem pojawił się gdzie indziej. Mam sufity pomalowane na żółto - tak zresztą jak i całość ścian. Wygląda to bardzo przyjemnie, ale niestety daje spore (gigantyczne) różnice w kolorystyce zrobionych zdjęć.

Czy ktoś z Was się zpotkał z takim problemem i potrafi mi wytłumaczyć co mam zrobić???

Pozdrawiam

Grzegorz

maroo
01-08-2004, 14:35
Spróbuj najpierw przećwiczyć kilka (kilkanaście) różnych nastawów WB.
Wybierz ten najlepszy i rób w domu fotki tylko z tymi nastawami.
Albo rób NEFy i koryguj kolorystykę później.
Ze względu na to, że odbite światło jest żółte może to jednak nie zadziałać.
Wtedy ewentualnie zamiast odbijać od ścian zrób sobie z papieru odbłyśnik.
Trochę z tym zabawy ale efekt kolorystyczny powinien być o wiele lepszy.

admin
01-08-2004, 15:05
Grzesiu,napisz na jakich nastawach pracowales w trybie zdalnym. Mnie nie udalo sie wyzwolic blysku, mimo zachowania wszystkich kryteriow odleglosci, kata i ekspozycji... Nie wiem gdzie robie blad.

gmoszkow
01-08-2004, 16:25
Adminie

Ja tam prosty chłopak jestem i postępowałem zgodnie z instrukcją

1. w aparacie wchodzę w menu 19 w ustawieniach osobistych i przełączam na TTL commander mode
2. pojawia sią kolejne sub menu i wybieram TTL możesz wybrać też AA i full M (czyli Manual)
3. Włączam lampę i przyciskam na dłużej przycisk SEL
4. stzałką w dół przechodzę na znaczek zdalnego sterowania lampą jeszcze raz przycisk SEL i przesuwam w dół na REMOTE raz jeszcze przycisk SEL
5. Ponownie na dłużej wciskam przycisk SEL
6. Wraca mi główny wyświetlacz z dużem napisem REMOTE
7. Wciskam SEL i + lub - ustawiam kanał 3 jeszcze raz SEL i ustwawiam + i - grupę A

Walę zdjęcia aż padną akumulatorki

Jeśli coś nie zrozumiałe to daj znać

Grzegorz

admin
01-08-2004, 18:38
Juz wszystko jasne. Problem (oprocz mojego lenistwa), tkwil tutaj:
7. Wciskam SEL i + lub - ustawiam kanał 3 jeszcze raz SEL i ustwawiam + i - grupę A Jak zwykle Kaleid byl szybki jak wiatr! Dzieki za pomoc Grzesiu.