Zobacz pełną wersję : Fotografowanie z odłączonym obiektywem
http://fotoblogia.pl/2010/02/06/freelensing-czyli-efekt-lewitujacego-obiektywu-galeria/
http://gentlepurespace.com/blog/archives/freelensing-photography-technique
http://www.youtube.com/watch?v=yIiXoNPzCtY
Sprytne :)
Jedyny minus to ewentualny kurz dostający się do wnętrza korpusu...
he, obrazki prawie jak z Leic`i ;)
Lensbaby można dostać w cenie kita, więc kombinowanie z odpiętym obiektywem wydaje mi się mocno na siłę.
Bo niektórzy lubią sprawdzać myśląc sobie:
'a co by było, gdybym zrobił to tak.. albo tak...'
w ten sposób z Heliosa 44M można zrobić szkło 120/4 z ustawianiem ostrości nawet :D
No no... mogłem zrobić tutorial rok temu i byłbym sławny :D
Eeeeee - marudzicie.
Czysta zabawa z fajnym efektem - dlaczego nie? ;)
brodnica
12-02-2010, 20:57
Bo niektórzy lubią sprawdzać myśląc sobie:
'a co by było, gdybym zrobił to tak.. albo tak...'
Z pewnością tak jest, ale gdyby nie tacy "sprawdzacze", może do dziś głównym środkiem lokomocji mógłby być dyliżans...
Ja tak sprawdzałem możliwości swoich obiektywów w "wersji makro" przed kupieniem pierścieni odwrotnego mocowania:) fajna zabawa:) tylko szkła serii G średnio się do tego nadają...
A jeszcze takie pytanko :D czy teoretycznie można by w ten sposób imitować obiektywy z pokłonami?:)
czy macie jakiś patent, żeby używać obiektywów z serii G np 35/1.8?
czy macie jakiś patent, żeby używać obiektywów z serii G np 35/1.8?
Chodzi o odwrotne mocowanie? Jeżeli nie to generalnie podpinasz do puszki i gotowe:)
nie, chodzi o to czego dotyczy ten wątek czyli freelansing...
teh_14m3
14-02-2010, 22:20
ja sobie kiedyś zrobiłem coś podobnego do lensbaby z przepychaczki do kibla, więc wydaje mi się operowanie obiektywem nie podpiętym w żaden sposób do body jest bezsensowne... Tym bardziej, że w niektórych warunkach robienie zdjęcia z odpiętym całkowicie obiektywem jest niemożliwe.
superkomornik
15-02-2010, 08:21
A nie lepiej zrobić sobie tilta z obiektywu średnioformatowego na gumie? :)
http://fotoblogia.pl/2010/02/13/poradnik-freelensing-efekt-tilt-shift-i-glebokie-makro-dla-kazdego/
I druga część o "tym czymś" :)
Matey3000
15-02-2010, 10:30
A nie lepiej zrobić sobie tilta z obiektywu średnioformatowego na gumie? :)
Nie bo to nie jest juz free..:-D tak troche na uwiezi jest.
mam takie cos do pentaxa, na obitktywy do pentacon6'a.
nie, chodzi o to czego dotyczy ten wątek czyli freelansing...
Zablokuj popychacz od przesłony w pozycji jakiej chcesz i po sprawie. Ale to nie zmienia faktu, że obiektyw Gie jest Gie ;)
Sprytne :)
Jedyny minus to ewentualny kurz dostający się do wnętrza korpusu...
W 1987 robiłem tak zdjęcia Zenitem TTL i obiektywami od starej Exakty Varex Ihagee Dresden.
Ktośby rzucił tutek z motywem przetykaczki ? :D gdzies go widzialem ale nie potrafie znalezc ;d
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.