PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw nie działa z d700



eagis
06-02-2010, 22:32
Mam d700 i 50 1.4 z silnikam. D700 widzi go jako szkło bez cpu. Inne szkła widzi dobrze, tak samo 50'tka jest poprawnie widziana przez inna puszkę. Przeczysciłem styki i nadal to samo. Co może być przyczyną?

NBA
06-02-2010, 22:53
A nie wklepałeś wcześniej w soft jakiegoś manuala? Ja obstawiam restart:)

eagis
06-02-2010, 23:15
właśnie nie. Aparat 'zrestartowalem' i nic. Ale właśnie sprawdziłem-aparat chwilę poleżał w spokoju i teraz wszystko działa. W ogóle wcześniej już pokazywał się błąd przy pomiarze ciągłym, przy single było przez jakiś czas ok. przez Coś się tam mogło 'przegrzac'?

NBA
06-02-2010, 23:24
Ale właśnie sprawdziłem-aparat chwilę poleżał w spokoju i teraz wszystko działa. WCoś się tam mogło 'przegrzac'?

No raczej nie... A może torbę ze szkłem trzymałeś na mrozie...? Jak puściło zadziałało:)

eagis
07-02-2010, 09:02
Cały czas był w pomieszczeniu. Dziś go jeszcze pomeczę, zobaczymy czy to powtarzalne..

Jatin
07-02-2010, 12:46
Brak kontaktu na stykach albo w obiektywie coś nie łączy, może bagnety w szkle i puszce są tak podtarte że powstaje jakiś minimalny luz i nie ma kontaktu, sam nie wiem.

costi
07-02-2010, 21:44
A nie wklepałeś wcześniej w soft jakiegoś manuala?

Nie wiem, jak w D700, ale w D300 to nie ma znaczenia. Jest 12 miejsc na dane obiektywow bez CPU i poki jest podlaczony obiektyw z procesorem, to body owe wpisy ignoruje. Jak sie podlaczy manuala, to automatycznie uzywane sa dane z ostatnio ustawionej pozycji.

eagis
07-02-2010, 21:56
Faktycznie, może styki w obiektywie (jest dość wiekowy) są wytarte. D700 jest funkiel nówka, nie śmigany więc to raczej nie on. Dziwne było to, że 50'tka działała dobrze z d70s, z d700 działały dobrze inne szkła a dziś w ogóle szystko działą:) Jakkolwiek zaufanie do 50-tki straciłem.

costi
07-02-2010, 22:38
Przetrzyj styki izopropanolem, moze sie zasyfily/zasniedzialy.

Siupes
08-02-2010, 06:32
wydawalo mi sie ze 50 z silnikiem robia gdzies od roku, wiec faktycznie wiekowe szklo ;)
(tak sie tylko spytam czy mialo jakis kontakt ze slona woda???)

eagis
08-02-2010, 10:36
Eh, źle się wyraziłem - chodziło mi tą starą wersję, na śrubokręt z tradycyjnym silnikiem w body, swm - napęd ultradźwiękowy czyli nie taki zwykły silnik - wiem, mieszam:)
Czyli resumując - mam stara 50-tke na śrubokręt. Kupiłem tu na giełdzie używaną, kilka lat już ma.

Oczywiście sprzęt nie miał kontaktu ze słoną (ani słodką) wodą. Myślę, że pewnie tak jak kolega pisał - styki są już wytarte albo sprężynki pod nimi nie pracują już dobrze. Dla d70s jeszcze wystarczyło, dla d700 już nie. Potem może jak aparat chwile leżał, pewnie styk został wypachny i teraz działa dobrze.
Pomysł z izo-coś-tam wypróbuję, jak tylko nabędę ten specyfik.

eagis
02-07-2010, 22:42
No i problem wrócił. Czasami widzi szkła, czasami nie widzi, pozostaje chyba serwis...

FilipeG
03-07-2010, 23:42
może głupi pomysł, ale może pierścień przysłon jest źle ustawiony?
powinien być na maksymalnej wartości- jeśli o tym wiesz, to przepraszam :)
pozdrawiam,
FilipeG

eagis
04-07-2010, 18:25
Oczywiście, że jest. Swoja drogą - jak obiektyw jest widziany a pierścień jest źle ustawiony to jest EE.

eagis
30-08-2010, 15:01
Aparat szczęśliwie wrócił z serwisu (niecałe 2 tyg, odliczając pobyt w sklepie) - wymiana dwóch elementów, teraz wszystko działa:)