PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw na statywie



molekular
04-02-2010, 21:37
czy istnieje cos takiego, jak dodatkowy uchwyt dla obiektywu, zeby go przymocowac do stopki statywu? chodzi mi o cos takiego, jak jest w 70-200/2.8, ale zebym mogl miec to w 24-70/2.8. dla zainteresowanych - byloby to wygodne w fotografii makro z uzyciem pierscieni - wydaje mi sie, ze wtedy bagnet aparatu nie bylby az tak nadwyrezany...

pozdrawiam

szela
04-02-2010, 22:07
Nie orientowałem się czy są jakieś specjalne do nikonów ale kiedyś przywoziłem z Polski znajomemu takie coś :
http://www.fotoaparaciki.pl/index.php?products=product&prod_id=1227
Myślę że musisz poszukać w internecie albo kupić taki jeśli średnica będzie pasowała!

markB
04-02-2010, 22:36
Tylko czy to będzie pasowało do 24-70?
Sigma ma podobne w różnych rozmiarach, ale w upierdliwych cenach: http://www.sigma-imaging-uk.com/accessories/tripod_collars.htm
A może to:
http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/3224?livid=107&lsf=107&child=5 ?

Mariusz888
04-02-2010, 22:40
Jak znasz budowę 24-70 to pierwsze pomyśl jak to zamontujesz... szkła które coś takiego mają mają w odpowiednim miejscu wyprofilowane miejsce na założenie czegoś takiego - na 24-70 to jak...? Będziesz go zgniatał montując to na chama pomiędzy pierścieniem ogniskowej i ostrzenia, w miejscu gdzie jest skala odległości? ;)

molekular
05-02-2010, 19:21
No właśnie wróciłem do domu, obejrzałem tego mojego 24-70 i rzeczywiście, miejsce na przykrecenie czegoś takiego jest jedynie między pierścieniami od ustawienia ostrości i zooma, gdzie jest skala odległości... ehhh... to rozwiązanie z manfrotto wydaje się być ciekawe, może pomyślę o czymś made in home:)
jeśli coś wymyślę, nie omieszkam się pochwalić

pozdrawiam