PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o prędkość zapisu



witom
04-04-2005, 14:43
witam - mam pytanie związane z aparatem Nikon coolpix 4800 ( taki zakupiłem ) oraz kartą 512 MB Kingston Elite Pro ( high speed rated) no i do rzeczy

wg. uzyskanych przeze mnie danych karta ma prędkość zapisu ok 7,7 MB/s a zdjęcie które robię w lepszej rozdzielczości mają max. 1,4 MB czemu moment zapisu trwa tak długo tzn od chwili zrobienia zdjęcia pojawia się klepsydra i wtedy trwa to moim zdaniem min 1 sekundę ( przy naładowanej baterii - przy rozładowanej dużo dłużej ) teoretycznie powinno to trwać max ok 0,2 sekundy ?

Pytanie 2 - czy u was też czas zapisywania na kartę wydłuża sie jak akumulatorki są już rozładowane ( oczywiście nie do końca )?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

paskud
04-04-2005, 15:05
mam NC 5400 i dwie karty Kingston 256Mb i SanDisc ULTRA II 256Mb - przy zapisie fotki nie ma żadnej różnicy między nimi.
Ale jest różnica podczas zrzucania na dysk za pomocą urządzenia Card Reader, które mam wbudowane w kompa w miejscu stacji dyskietek.

Już kiedyś to pisałem - do aparatów typu compact wystarczy zwykła karta ;)

witom
07-04-2005, 09:17
dzięki tak myślałem tylko zastanawia mnie czas zapisu zdjęcia na kartę jak pisałem powinno teoretycznie być ok 0,2 sekundy a trwa pewnie ok 2 sekund i to mnie zastanawia??

wizja
07-04-2005, 09:43
bo to ograniczenie po stronie aparatu a nie karty. To podobnie jak wsadzi się pendrive usb 2.0 po portu usb 1.1. Sam pendrive może więcej, ale port nie. Karta sama w sobie pozwala na szybki zapis, ale aparat nie ma takich mechanizmów i zapisuje w "swoim tempie".

witom
14-04-2005, 09:16
dzięki za informację

Al Bundy
16-04-2005, 13:08
I problem nie leży tylko po stronie zapisywacza w aparacie. "Małpka" ma to do siebie że po zrobieniu foty "musi" ją obrobić aby zdjęcie "ładnie" wyglądało już na wyjściu - stąd ten czas...