PDA

Zobacz pełną wersję : Nie będzie następcy Fuji S5 Pro?



bialogardzianin
04-02-2010, 12:32
Witam! FujiFilm wypuścił kilkanaście nowych modeli, ale o lustrzance ani widu ani słychu.
http://www.fotografuj.pl/News/Fujifilm_FinePix_HS10_Z700EXR_Z70_F80EXR_S1600_S18 00_i_S2500HD/id/3638/page/1#content

mishieck
04-02-2010, 12:33
To są jeszcze optymiści, którzy liczą na lustro od Fuji?

stig
04-02-2010, 12:45
Ehhhh... Taki S6Pro z ichna matryca FF z 30 MPx, ISO 50, i byloby bajeczne narzedzie do studia, landszaftu i portretu. :)

Albert44
04-02-2010, 13:17
To są jeszcze optymiści, którzy liczą na lustro od Fuji?

Ba.. czasem też grywam w lotto ;)

morzon
04-02-2010, 14:54
Ehhhh... Taki S6Pro z ichna matryca FF z 30 MPx, ISO 50, i byloby bajeczne narzedzie do studia, landszaftu i portretu. :)

Nie podgrzewaj ludzi, bo jeszcze uwierzą znowu w takie coś :D

mibartek
04-02-2010, 18:31
Ehhhh... Taki S6Pro z ichna matryca FF z 30 MPx, ISO 50, i byloby bajeczne narzedzie do studia, landszaftu i portretu. :)

oczywiście w body od D3 ;-)

stig
04-02-2010, 18:34
oczywiście w body od D3 ;-)Eeee... Gdyby kosztowal 7 kola, to zaakceptowalbym go nawet w puszce po D700. ;)

Alonzo
04-02-2010, 22:18
Takie puchy tworzy się chyba tylko dla podkręcenia prestiżu firmy bez zbytnich marketingowych oczekiwań do takich modeli. Można by więc liczyć że Fuji kiedyś porwie się na kolejną lustrzankę by pokazać światu że potrafią zaistnieć na rynku cyfrówek dla profesjonalistów. Za spore pieniądze -jak to bywało na początku sprzedaży ichniejszych lustrzanek.

Pindziol
05-02-2010, 00:12
Ja bym się na Fuji nie pogniewał, gdyby jeszcze trochę nad lustrzankami popracowała. Jakby nie patrzeć, 5-tka bardzo przyjemna pucha...

wyrwiflak
05-02-2010, 11:42
S7Pro koledzy - nie S6Pro :)

wesol
05-02-2010, 18:41
ja również nie wierzę, że to koniec luster fufu - to tylko taka nasza mała Polska, a ile osób w zakamarkach myśli wciąż ma taki pomysł
myślę, że u nich również po głowie kołaczą się takie myśli, jednak konkurencja ostatnio tak galopuje, że oni szukają czegokolwiek, żeby ich z rynku nie pozamiatało, bo z pewnością tyle modeli co nikon, canon czy inny mieć w swojej ofercie nie będą, ale myślę, że gdyby nie kryzys, który wystąpił to nowe lustro by już było, a tak zapewne fundusze obcięte nawet na srolkę w toalecie, więc lustro czekało, aż się zdezaktualizowało - teraz poczekamy do 2012 i wtedy dobiją fufu w puszce D2 albo D3 z matrycą fx, po 15 Mpix ich składowych pikseli i iso nie 50, ale już od 25 w połączeniu z 3200 urywającym dupę wszystkim innym - przecież prezes fufu też się rozwija fotograficznie i w końcu uzna, że potrzebuje czegoś więcej niż S5
sądząc po cenach puszek innych producentów to nie wierzę, aby nowe fufu zeszło z ceną poniżej 18k zł na premierze, a i tak znaleźli by się chętni :)

a tak z tego wszystkiego to nowe lustro fufu jest mi potrzebne tylko po to, aby ceny S5-tki spadły poniżej 2k tak jak ceny D200 :)

Keek
05-02-2010, 19:15
Swoja droga dziwne - Hasselblada H i optyke do niego potrafili zrobic od podstaw, a maloobrazkowej puszki nie moga.

Piotr_
05-02-2010, 20:34
;1734793']Swoja droga dziwne - Hasselblada H i optyke do niego potrafili zrobic od podstaw, a maloobrazkowej puszki nie moga.

Zrobić to by zrobili tylko to się im widocznie nie opłaca.

proximus323
05-02-2010, 21:07
Jak to im się nie opłaca, przecież widać że większość tutaj piszących by kupiła :)

cheyenne
05-02-2010, 21:45
Jak to im się nie opłaca, przecież widać że większość tutaj piszących by kupiła :)

albo tylko tak myśli a wybrałaby d300s

mibartek
05-02-2010, 23:10
albo tylko tak myśli a wybrałaby d300s

jakby miało być FF to pewnie by nie wybrali ;-)
ale nowe Fuji vs D3s np (bo pewnie będą zbliżone cenowo) to będzie wyglądać jak D200 vs S5pro swego czasu pewnie. Więc nie do końca tak różowo dla Fuji.
do tego zawsze "w opcji" będzie tańsze d700

Piotr_
05-02-2010, 23:51
Jak to im się nie opłaca, przecież widać że większość tutaj piszących by kupiła :)

Tak samo jak wszyscy kupowali S5pro. Żeby być konkurencyjnym cenowo trzeba sprzedawać dostatecznie dużo o co nie łatwo w segmencie semi-pro (pro) lub nadrabiać zyskami z puszek EL i amatorskich. Nawet Sony chwilowo odpuściło sobie następcę A700 i koncentruje się na rozbudowie zaplecza użytkowników. Fuji byłoby zawsze droższe od odpowiedników Nikona ze względu na skalę produkcji a finansowo raczej nie mają możliwości zainwestowania w wypuszczenie całej gamy aparatów jak Sony. Ten rozdział wydaje się być zamknięty.

arturherda
06-02-2010, 00:42
A może Fuji szykuje nam FX z możliwościami fotografii trójwymiarowej? http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,7457898,Stare__trojwymiarowe_zdjecia.html

Cosnek
06-02-2010, 03:28
Dobre zdjecia. A i jakas mala rewolucja w fotografi by nie zaszkodzila.

bialogardzianin
06-02-2010, 17:55
Próżne nasze nadzieje, teraz dla "profesjonalistów" Fujifilm proponuje "Fujifilm FinePix HS10 – profesjonalne zdjęcia z jednym obiektywem"... "Doskonała propozycja dla profesjonalistów, zapewniająca wszechstronność i najwyższą jakość zdjęć.". Raf, 10 kl/ s., BSI CMOS ( może w przyszłym S7 Pro? ;) )- czego więcej chcieć? ;) Ciekawa może być nowość- Extreme Sensor Super CCD EXR (na razie w kompakcie).
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/f/finepix_f200exr/features/img/index/pic_19_l.jpg
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/f/finepix_f80exr/features/img/index/pic_07_l.jpg

Sputnik_Wwa
04-05-2010, 18:53
Abstrahując od nowości rynkowych to ja bym wiele dał aby s5tki potaniały... straszną mam chrapkę na tą puszkę jako drugie body :)

A.n.d.r.e.V
04-05-2010, 20:31
przecież są w miarę tanie:p

Sputnik_Wwa
04-05-2010, 20:35
Pokaż :P To chyba jakieś pojęcie względne ;]

A.n.d.r.e.V
04-05-2010, 20:51
w sumie na allegro ubogo w s5, na naszej giełdzie też dawno nikt się nie pozbywał...

Sputnik_Wwa
04-05-2010, 20:54
No więc własnie, na allegro są nówki sztuki i trochę kosztują :) Teraz na giełdzie s3 jest. Jakby były za taką kasę s5 (1400zł) to bym brał w ciemno :P Czasem przydałby się ten zakres tonalny a poza tym zawsze chciałem mieć dwie puszki i nie zmieniać ciągle szkieł ;P

thorcik
04-05-2010, 22:41
Niech nie wychodzi następca, dzięki temu S5 dalej robi zdjęcia ;oD

Strus
06-05-2010, 19:58
Moje juz powoli przestaje :mrgreen:

bialogardzianin
06-05-2010, 21:30
Kiedy byłem w Muzeum Techniki w Berlinie, w strefie Foto widziałem w gablotach wspaniałe cudeńka, w tym nówki M9 i jakiegoś Hasselblada ze ścianką cyfrową (no chyba, że to były atrapy). Nie zauważyłem tam s5, który MZ zasługuje na to, aby stał za szybą jako świadectwo wielkiego osiągnięcia inżynieryjnego, dla potomnych. ;)

thorcik
10-05-2010, 09:48
Nikt nie chce oddać ;oP

cranium84
13-05-2010, 05:20
Grzech oddawać S5 :) za to powinni karać ! :-)