PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa... zepsułem



eredil
02-02-2010, 23:29
Witam,

Mam pewien bardzo znaczący problem. Mianowicie spadł mi aparat w futerale... no niestety dosyć nie fortunnie, a może na tyle fortunnie, że nie zniszczył się całkowicie.

Mianowicie lampa błyskowa.

Otwiera się... i to tyle. Nie mruga nic, a nic. Po przełączeniu na tryb auto przy każdorazowym przyciśnięciu spustu słyszymy dźwięk otwierania się lampy- zwalniania blokady... czy coś. Widać nawet taki mały ząbek co się rusza. Błysku oczywiście nie ma ale aparat dobiera parametry takie, jakby wystąpienia błysku nawet nie uwzględniał. Czyli lampę otwiera i albo myśli, że jest nieotwarta, albo wie, że nic to nie da bo nie działa.

Pytanie tradycyjne- czy ktoś już tak miał? Który serwis z krakowskich byłby w stanie to naprawić za w miarę niewygurowaną cenę? I co w ogóle polcacie? Czy nie lepiej zaoszczędzić grosza i kupić lampę w zakresie cenowym do 400zł gdyż na droższą póki co... póki długi co... nie mogę sobie pozwolić... Słyszałem, że bardzo dobrym serwisem jest ten na czapskich. Wezmą za takie coś więcej niż 100zł?

Naprodukowałm się... teraz proszę o jakiś odzew :)

Pozdrawiam.

PS. może okazać się ważne- model d70s

leh21
03-02-2010, 15:58
wsrod forumowiczow zapewne sa jacys serwisanci, ale oni nigdy nie podadza ci ceny naprawy przed obejzeniem sprzetu, zatem tym bardziej forumowicze nie bedacy serwisantami nie wycenia tego... chyba ze akurat komus cos sie takiego przydazylo - a nuz...

tak czy siak mam nadzieje ze uda ci sie zreanimowac aparat :)

ps
wiadomo ze lepiej miec zewnetrzna lampe - poszukaj sb400 - powinienes takowa uzywana znalesc za okolo 400zl.

pewex
03-02-2010, 18:29
za 400 zlotych to lepiej kupić poprostu lampe blyskowa i nie myslec o problemie moim zdaniem skromnym : )

docxxx
03-02-2010, 22:03
A zobaczy, czy nie chodzi o to:
http://polishnikonservice.com/pl/ogolnie/porady/144-naprawa-wbudowanej-lampy-blyskowej-w-d40-video.html