PDA

Zobacz pełną wersję : d700 i sigma 150-500?



bzik
01-02-2010, 23:53
Pytanie jak w tytule. Czy może ktoś przerabiał taki zestaw? Czy nazbyt egzotyczny? Jeśli miałby ktoś ochotę na wypowiedź z wdzięcznością poczytam. Stoję przed wyborem sprzętu a chciałbym coś długiego w przystępnej cenie (zdjęcia lotnicze przede wszystkim) a jednocześnie jestem usilnie namawiany na d700 (do tej pory planowałem d300s). Walory puszki i dużego formatu doceniam, na codzień pracuję ze zdjęciami i używam ich jako tworzywa, więc do d700 nie trzeba mnie przekonywać, chciałbym jednak wiedzieć jak może się spiywać z wymienioną Sigmą. Oczywiście wiem, że Sigma dx a puszka już fx, ale czy poza obcięciem ogniskowej coś jeszcze może nie zagrać? Szukałem odpowiedzi na forum, ale nie znalazłem, stąd nowy wątek.
A przy okazji - coś w miarę uniwersalnego do d700 z szerokim zakresem ogniskowych, jakiś odpowiednik kitowego 18-70 do krajobrazu, architektury..., no i lotniczej statyki ;) Wiem, im bardziej uniwersalny tym bardziej gówniany, ale może jest jakiś złoty środek między kitem a walizką stałek?
Jestem sprzętowo tępy, więc proszę o ratunek :)

maki
02-02-2010, 00:27
Kto Ci powiedział że Sigma to DX??? To jest pełnoklatkowy obiektyw (czy to ja sie mylę???), żadnego obcięcia (????) nie uświadczysz.
Nie mam tej Sigmy ani D700, ale... jeżeli sprawuje się dobrzena d300 to na d700 bedzie jeszcze lepej: 1. lepszy AF, 2. Mniej wymagająca matryca (pomijając brak cropa - wyjdzie na to samo).
W zgodnej ocenie ludzi na świecie, szkło jest warte swojej ceny i wymaga sporego zacięcia.
pozdr

maki
02-02-2010, 00:32
http://www.pixel-peeper.com/adv/?lens=1092&camera=972&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

http://www.pixel-peeper.com/adv/?lens=1092&camera=767&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

BartekXXX
02-02-2010, 00:34
W kwestii fx i dx w aparacie to różnica będzie taka że na DX ogniskowa byłaby 750 a na FX 500.
Zaś w przypadku szkieł DX możesz mieć nie pokrytą cześć matrycy co objawi się winietą lub po prostu czarną plamą... choć nie w przypadku każdego obiektywu ;)

EDIT:

Jeszcze co do usilnych namów: przy puszcze DX, 500mm będziesz miał przy ogniskowej obiektywu rzędu 340 czyli w miejscu w którym właściwości optyczne są wyraźnie lepsze niż dla długiego końca. No a i na długim końcu te bonusowe 250mm z dx nie jest bez znaczenia.
Jeśli priorytetem mają być latadłą to warto jednak myśleć o DX

mpwt
02-02-2010, 02:33
W kwestii fx i dx w aparacie to różnica będzie taka że na DX ogniskowa byłaby 750 a na FX 500.

Tak w kwestii formalnej. Ogniskowa niezależnie od DX czy FX czy... czy... będzie 500mm. Dziękuję za uwagę.

Pienia
02-02-2010, 07:57
kolega "mayor" posiada taki zestaw, podpytaj na pw

BartekXXX
02-02-2010, 12:59
Tak w kwestii formalnej. Ogniskowa niezależnie od DX czy FX czy... czy... będzie 500mm. Dziękuję za uwagę.

Oczywiście, użyłem skrótu myślowego. Kąt patrzenia 500mm DX będzie dopowiadał 750 na FX.

mayor
04-02-2010, 21:59
No wiec zestaw fajny AF ok, od f8 na 500mm bardzo ostry, jedyny minus to ciezar, no i to swiatlo. Przy f8 jest juz naprawde ciemno. Naszczescie w D700 mozna to rekompensowac podbijaniem ISO.
dwie galerie, myszolowy wykonane wlasnie tym zestawem wiekszosc jesli nie 100 % na 500m i f8
http://www.dawidmichalak.pl/aktualnosci/17-01-2010/
http://www.dawidmichalak.pl/aktualnosci/16-01-2010/
ogolnie polecam.

ktm777
04-02-2010, 22:10
No wiec zestaw fajny AF ok, od f8 na 500mm bardzo ostry, jedyny minus to ciezar, no i to swiatlo. Przy f8 jest juz naprawde ciemno. Naszczescie w D700 mozna to rekompensowac podbijaniem ISO.
dwie galerie, myszolowy wykonane wlasnie tym zestawem wiekszosc jesli nie 100 % na 500m i f8
http://www.dawidmichalak.pl/aktualnosci/17-01-2010/
http://www.dawidmichalak.pl/aktualnosci/16-01-2010/
ogolnie polecam.

Szkło fajne, ale obróbka.... extra !!!! Może byś zrobił jakiegoś tutka :-D

bzik
04-02-2010, 22:36
To co pokazał mayor sporo wyjaśnia. Jeśli tak ostrzy na 500 mm to za tę cenę nie mam już żadnych pytań w sprawie obiektywu. Serdeczne dzięki za pomoc. No i gratuluję pieknego dorobku.