PDA

Zobacz pełną wersję : [Wyzwanie] Reprodukcja, czyli sam zrób okładkę swojej ulubionej płyty



elix
01-02-2010, 23:39
Z racji tego, że zrobił nam się mały zastój w wyzwaniach przyszedł mi do głowy taki pomysł: Próba odtworzenia okładki jakiegokolwiek albumu muzycznego jaki przyjdzie Wam do głowy.


Niniejszym zaprasza więc do bitwy:

REPRODUKCJA

Chciałbym także aby zrobić to jak najbardziej fotograficznie jak się tylko da, a więc unikać kolaży i innych mało-fotograficznych technik, a edycję w PSie ograniczyć do niezbędnego minimum.

Prace w formie dyptyku składającego się z dwóch kwadratowych zdjęć - po lewej praca, po prawej oryginalna okładka.


Pozostałe zasady:

1. Można przysłać jedną prace na tę edycję.
2. Praca w formacie jpg nie może mięć więcej, niż 1024 px na dłuższym boku i do 350kB objętości.
3. Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com
4. W temacie maila proszę wpisać "Reprodukcja"
5. Zdjęcie proszę koniecznie oznaczyć nickiem w nazwie pliku.
6. W treści maila proszę podać źródło skąd pochodzi oryginalna okładka (link, adres strony itp.)
7. Nie można korzystać z "szuflady".
8. W zabawie biorą udział zdjęcia niepublikowane dotychczas na forum.
9. Technika dowolna - bez fotomontaży, kolaży itp
10. Czas nadsyłania prac upływa 22 marca o 23:59


Kto chętny?

Lista uczestników:
1. elix
2. farizer
3. pap911
4. nem
5. hackermuz
6. kaeF
7. krzyzne
8. kuba_rsx
9. exchilex
10. R.i.P

sailor
01-02-2010, 23:44
zrobić to jak najbardziej fotograficznie jak się tylko da, a więc unikać kolaży i innych mało-fotograficznych technik

proponowalbym chocby odrobine poczytac o fotografii przed palnieciem takiego babola :)
ciezko powiedziec o kolazu ze nie jest malarska lub fotograficzna technika :)

elix
02-02-2010, 09:26
Masz rację - nigdy nic nie czytałem o fotografii - gwoli ścisłości napisałem "mało-fotograficznych" technik jako skrót myślowy i podejrzewam, że każdy przy odrobinie dobrej woli wie co miałem na myśli.

sailor
02-02-2010, 11:17
Masz rację - nigdy nic nie czytałem o fotografii - gwoli ścisłości napisałem "mało-fotograficznych" technik jako skrót myślowy i podejrzewam, że każdy przy odrobinie dobrej woli wie co miałem na myśli.

nie unos sie tak od razu ..
kolaz jest akurat technika tak popularna ze niemal zintegrowana z fotografia ..

poza tym reprodukcja jako taka - to obraz obrazu,zdjecie zdjecia .. jak sobie to wyobrazasz? kto najlepiej wykona zdjecie okladki?

elix
02-02-2010, 13:12
sailor - nie unoszę się - po prostu nie chce mi się wierzyć, że nie rozumiesz o co chodzi - starałem się tak opisać to wyzwanie żeby było w miarę jednoznaczne i żeby zasady były interpretowane przez wszystkich w miarę jednakowo. Doświadczenia różnych wcześniejszych wyzwań pokazały, że czasem złe sformułowanie zasad i tego co wolno, a co nie prowadziło do nieporozumień i "nadinterpretacji" tematu.

Samo słowo "reprodukcja" jest używane szerzej także jako odtworzenie, odwzorowanie i w tym kontekście go tutaj użyłem.

farizer
02-02-2010, 18:21
Ja się piszę na to ! ;] Fajny pomysł

pap911
02-02-2010, 20:17
wchodzę. podajemy wcześniej jaką okładkę 'tworzymy'? czy dopiero ją ujawniamy przy pokazywaniu efektów?

Oczywiście na naszej okładce ma się znaleźć wyknawca i nazwa albumu?

elix
02-02-2010, 22:15
Myślę, że ciekawiej będzie jak "oryginał" będzie utrzymany w tajemnicy do czasu rozpoczęcia głosowania. Co do nazwy i tytułu to mz nie jest to konieczne.

axer
02-02-2010, 22:54
(...)
Prace w formie dyptyku składającego się z dwóch kwadratowych zdjęć - po lewej praca, po prawej oryginalna okładka.
(...)
2. Praca w formacie jpg nie może mięć więcej, niż 900 px na dłuższym boku i do 300kB objętości.
(...)


Dobrze kombinuję, że w takim razie "nasza" okładka będzie mogła mieć max 450x450px?

elix
02-02-2010, 23:01
Dobrze kombinuję, że w takim razie "nasza" okładka będzie mogła mieć max 450x450px?

Tak by wynikało :) Myślisz, że to za mało?

axer
02-02-2010, 23:16
Tak by wynikało :) Myślisz, że to za mało?

Trochę mało, limit szerokości na forum to chyba 1024, więc może być 612px przy założeniu, że dajemy obok siebie a nie jedno nad drugim.

Pomysł fajny, zastanawiam się czy nie powalczyć.

elix
02-02-2010, 23:21
axer - nie zastanawiaj się tylko walcz ;)

Co do tej szerokości to max wychodzi 512 więc niech tak będzie - maksymalna dozwolona forumowa szerokość 1024. Już uaktualniłem w pierwszym poście.

axer
02-02-2010, 23:23
axer - nie zastanawiaj się tylko walcz ;)

Co do tej szerokości to max wychodzi 512 więc niech tak będzie - maksymalna dozwolona forumowa szerokość 1024. Już uaktualniłem w pierwszym poście.

Widzisz - i właśnie dlatego się zastanawiam. Skoro 1024 nie umiem na pół podzielić to się za zdjęcia mam brać...?

Bardziej serio - mam trochę napięty okres w życiu, a nie lubię nie dotrzymywać słowa, więc z deklaracją udziału jeszcze się wstrzymam.

elix
02-02-2010, 23:25
Eee tam - powszechnie wiadomo że matematyka jest znacznie trudniejsza niż fotografia :)

nem
03-02-2010, 04:43
Z ostatnim wyzwaniem podarowałem nieco zadka (tak to jest jak się robi coś na ostatnią chwilę), ale tym razem słowo, że wyślę pracę - bardzo proszę o dopisanie :)

hackermuz
03-02-2010, 17:47
Noo Wojtuś podoba mi się to :) Proszę mnie dopisać :)

KaeF
03-02-2010, 19:15
Pomysł jest, mam nadzieję, że starczy czasu i chęci na realizację. Proszę o dopisanie do listy:D

krzyzne
04-02-2010, 21:22
świetny pomysł !
Drodzy Koledzy wnoszę o przesunięcie daty oddania prac na pierwszy tydzień marca ! :D
Dajcie powalczyć studentom (ostatni egzamin 25 lutego) ;)
Jeżeli się zgodzicie to wchodzę ! ;)

elix
04-02-2010, 21:49
OK - tydzień opóźnienia nie robi specjalnej różnicy tak więc jeśli chcesz w to wejść to przesuwam termin i Cię dopisuję :)

krzyzne
04-02-2010, 21:55
Dzięki
i potwierdzam udział :D

elix
04-02-2010, 22:09
Dzięki
i potwierdzam udział :D

A spróbuj tylko się wycofać albo nie przysłać pracy! ;)

krzyzne
04-02-2010, 22:14
aż tak narazić się nie mogę :D
praca będzie bo fajna zabawa przy tym się szykuje

Leatherface
04-02-2010, 23:12
Temat fajowy :) Pomyśle...

kuba_rsx
06-02-2010, 17:31
I ja jestem chętny. Może uda mi się coś tam przyzwoitego stworzyć ;) chociaż też egzaminy na karku :\

darex
08-02-2010, 13:34
sailor - nie unoszę się - po prostu nie chce mi się wierzyć, że nie rozumiesz o co chodzi - starałem się tak opisać to wyzwanie żeby było w miarę jednoznaczne i żeby zasady były interpretowane przez wszystkich w miarę jednakowo. Doświadczenia różnych wcześniejszych wyzwań pokazały, że czasem złe sformułowanie zasad i tego co wolno, a co nie prowadziło do nieporozumień i "nadinterpretacji" tematu.

Samo słowo "reprodukcja" jest używane szerzej także jako odtworzenie, odwzorowanie i w tym kontekście go tutaj użyłem.

Czy masz na myśli PASTISZ?

elix
08-02-2010, 14:44
Czy masz na myśli PASTISZ?

Nie do końca. Pastisz, choć w gruncie rzeczy dotyczy tego tematu, może sugerować zabarwienie żartobliwe, a nie do końca o to chodzi. (Choć jest to oczywiście jak najbardziej dopuszczalne). To już chyba bardziej wolał bym Parafraza ;)

exchilex
11-02-2010, 02:42
O! To skoro termin przesunięty, a ja jako student obawiałem się, że nie dam rady, teraz proszę o dopisanie:)

pap911
19-02-2010, 19:48
poszło :)

st
19-02-2010, 22:21
proponowalbym chocby odrobine poczytac o fotografii przed palnieciem takiego babola :)
ciezko powiedziec o kolazu ze nie jest malarska lub fotograficzna technika :)


nie unos sie tak od razu ..
kolaz jest akurat technika tak popularna ze niemal zintegrowana z fotografia .. [..]

No tak... Znowu kucha jak mawiają dzieci na podwórku... Kolaż jest techniką artystyczną! Nie fotograficzną, a już tym bardziej nie jest "nieomal zintegrowana z fotografią"! Może ją wykorzystywać i owszem. Bo jeśli ktoś weźmie i przedrze 2 zdjęcia (na domiar nie swoje, na przykład z gazety jakiejś), i złoży po jednej części z każdego z nich, oprawi w antyramę to czy twórca ten będzie fotografikiem??? I w którym momencie użył techniki fotograficznej by je stworzyć? Nawet jeśli zrobi to ze swoimi zdjęciami to będzie to dzieło tylko częściowo fotograficzne. W odniesieniu tylko do fotografii użytych w nim. Dopiero sfotografowanie czegoś takiego zmieni nam klasyfikację dzieła. Ale będzie to wtedy fotomontaż. Czy tworząc kolaż z dwóch obrazów autor stanie się artystą malarzem? Kolaż z definicji jest technikę "interdyscyplinarną" Tak więc kolaż jest mało fotograficzną techniką choć sama fotografia jest częstym medium w nim wykorzystywanym...

Pozdrawiam

pawel
20-02-2010, 00:22
Czy tworząc kolaż z dwóch obrazów autor stanie się artystą malarzem?
Oczywiście, właśnie ja w ten sposób stałem się malarzem.


A co poniektórzy - fotografikami.


(Tak pół żartem (pierwszy akapit), pół serio (drugi akapit))

st
20-02-2010, 02:38
Oczywiście, właśnie ja w ten sposób stałem się malarzem.


A co poniektórzy - fotografikami.


(Tak pół żartem (pierwszy akapit), pół serio (drugi akapit))

Mając na uwadze semantykę to z ostatniego zdania wynika że oba akapity są pół żartem a pół serio. Choć więcej w nich żartu :)

pozdrawiam

krzyzne
28-02-2010, 22:45
gotowe - poszło :D
szybciej, szybciej wysyłać, bo nie mogę się doczekać aż zobaczę Wasze prace! :D

pap911
07-03-2010, 00:50
a kiedy głosowanie?

elix
07-03-2010, 16:33
Hej, Przepraszam za brak informacji ale ostatni tydzień miałem zaskakująco zakręcony i w rezultacie nawet swojego zdjęcia na wyzwanie nie zrobiłem. Postaram się nadrobić braki, sprawdzić co doszło i najdalej jutro wystawić głosowanie.

krzyzne
07-03-2010, 20:39
no ładnie, ładnie Wojtku,


A spróbuj tylko się wycofać albo nie przysłać pracy!

a mi się tak odgrażałeś ! :D
ale oczywiście to tylko zabawa więc niecierpliwie czekamy :)
pzdr!

elix
08-03-2010, 09:31
krzyzne - no nie mam nic na swoje usprawiedliwienie :) ale czasem niestety tak bywa że plany lecą na łeb na szyję...

A co do tematu - właśnie sprawdziłem, że dotarły do mnie tylko dwie prace z czego jedna (pap911) nie do końca spełnia zasady pojedynku. Być może jednak nie do końca jasno przedstawiłem zasady, i stąd to nieporozumienie. Nie wiem więc co z tym głosowaniem zrobić.

krzyzne
08-03-2010, 09:47
Wojtku, się wie, czasami tak bywa ;)

Smutno czytać takie informację, że tylko dwie pracę..
Co z głosowaniem, sam nie wiem...
jeżeli praca pap911 się nie łapie to głosujemy czy jedna praca się podoba? :P
eh no gdzie jest reszta prac?! było nas więcej przecież ;)

hackermuz
08-03-2010, 14:27
Nie che się Wojtuś wcinać, ale skoro są tylko dwie prace to może przesuńmy termin oddawania, ja nie miałem kiedy tego zrobić nawet :(

pap911
08-03-2010, 14:34
oł, ja bym był za wstawieniem jednak i mojej nie do końca zgodnej z tematem, ale ja akurat nie mam nic do gadania i jestem stronniczy.
jeśli przyjmiesz i moją to z wyzwania i tak zrobi się pojedynek, jeśli nie tokrzyzne walkowerem wygrywa.

ja przez 'reprodukcja' niestety zrozumiałem stworzenie okładki wg własnego widzimisię, więc nijak ona ma się do bohomazów na oryginalnej.
Szkoda, że tylko dwie osoby przysłały swoje prace, wtedy nie byłoby problemu w odrzuceniu mojej jako nie mieszczącej się w wymaganiach, ewentualnie byłoby więcej takich którzy nie zrozumieli.

[EDIT]
Istneije jeszcze mozliwość dania mi szansy na wyszukanie jakiejś okładki któą mozna w domu zreprodukować, zrobienie zdjęcia i ponowne wysłanie tym razem zgodnej z tematem pracy.

Pozdrawiam, Konrad

krzyzne
08-03-2010, 15:50
dobra Panowie ale to już zdecydujcie coś konkretnie,
żeby nie było później drugiej wtopy :P

hackermuz
08-03-2010, 16:05
Ja osobiście jestem za przedłużeniem terminu, może pozapominali ludzie bądź nie mieli czasu. Wyzwanie też nie jest łatwe :)

elix
08-03-2010, 16:55
Więc po długiej i burzliwej naradzie z samym sobą :) w świetle wszystkich zaistniałych ciągów przyczynowo-skutkowych podjąłem decyzję o przesunięciu terminu - głównie z szacunku dla pap911 który będzie miał szansę na poprawkę (nie chciał bym żeby jego poświęcony czas poszedł na marne). Dzięki temu może inni (w tym ja) się zreflektują i przyślą swoje prace.

Czy termin przesunięcia o 2 tygodnie (do 19 marca) wszystkim odpowiada? Głównie chodzi mi o zdanie tych co nadesłali bo to jest najważniejsze, a reszcie to pewnie odpowiada :)

krzyzne
08-03-2010, 17:28
Jeżeli przez 2 tyg zwiększy się ilość prac no to jak najbardziej trzeba przesunąć termin! ;)
A w ogóle to wisicie mi browarka, strasznie nie mogę się doczekać wyników ! :P

pap911
08-03-2010, 23:51
jestem za :) nie będę musiał teraz kombinować na 'przesadnie' szybko :D
a jeśli zwiększy się liczba uczestników i nie będę miał pewnego podium tym lepiej ;)

elix
08-03-2010, 23:52
No to mamy tak zwany consensus :)

pap911
08-03-2010, 23:55
mamy :)
Reprodukcja - kopia oryginału wykonana w dowolnej skali metodą drukarską lub fotograficzną (to tak dla siebie)

elix
09-03-2010, 17:44
Żeby nikt nie miał wątpliwości o co chodzi w wyzwaniu poniżej drobny przykład. Oczywiście w naszym wypadku nazwa zespołu itd się nie zmieni ale co do idei to o takie mniej więcej odtworzenie mi chodziło.

Widać wyraźnie, że jedno zdjęcie nawiązuje do drugiego choć różnią się detalami, kolorami, stylizacją itd.


http://blog.albumartexchange.com/assets_c/2009/07/beatle-abbeyr_00-thumb-300x300-758.jpg

http://blog.albumartexchange.com/assets_c/2009/07/redhot-abbeyr_03-thumb-300x300-760.jpg

R.i.P.
13-03-2010, 11:56
Dopiszcie i mnie :]

exchilex
18-03-2010, 02:42
W końcu wysłane. Przepraszam wszystkich za opóźnienie.

Czekam z niecierpliwością na prace kolegów:)

hackermuz
18-03-2010, 11:45
Poszło :)

krzyzne
18-03-2010, 22:29
trzymać tak dalej Koleżanki i Koledzy ! :D
czekamy na reszte

R.i.P.
19-03-2010, 16:51
Hmmm... ;o dziś spędziłem ponad 4 godziny na przygotowywaniu szczegółów do reprodukcji i samym wykonywaniu zdjęcia ;ooo

Mam pytanie, czy dodanie w ps tytulu płyty (analogicznie do oryginału) na samym już zdjęciu (w moim przypadku, zdecydowanie brakuje tego) to naruszenie regulaminu? Czy lepiej wstrzymać się z tym krokiem?

Albo inaczej, jeśli oryginał posiada "dodatki" które widać, że są zrobione programowo (a nie ma możliwości realnego ich wykonania) to czy mogę tak samo postąpić w mojej reprodukcji?
Przykładowo: Metallica - St Anger ( link google (http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&lr=&tbs=isch%3A1&sa=1&q=metallica+st+anger&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&start=0) ) - jest zaciśnięta pięść, jest sznur a nie da się pokazać emocji tła :)

krzyzne
19-03-2010, 18:02
R.I.P
ja dodałem wręcz taki sam tytuł na mojej wersji jak z oryginału ,
to już przecież nie jest kwestia zdjęcia więc żeby wyglądało jak okłada - u mnie znaleźć się musiało i żadnego ALE od Wojtka nie słyszałem ;)

elix
19-03-2010, 20:53
Sorry chłopaki za brak odzewu ale ostatnio jestem w permanentej podróży i czasem brak czasu i dostępu do netu daje się we znaki :)

Więc jeśli chodzi o te wątpliwości to ja nie mam żadnego problemu z tym jeśli tytuł czy inne graficzne dodatki znajdą się na pracy tak długo jak są to tylko dodatki a nie główna treść.

R.i.P.
21-03-2010, 22:33
Ode mnie również poszło ;]

pap911
22-03-2010, 01:38
R.i.P. myślałem o tej samej okładce :D
Wysłane, jestem z siebie dumny xP

krzyzne
22-03-2010, 12:20
no to czekamy do północy :D

pap911
22-03-2010, 21:30
ja mam tylko nadzieję że tym razem nie minąłem się z tematem :D bo zapasowego pstryka mam mizernego

hackermuz
23-03-2010, 11:06
Szkoda, że pomimo wydłużonego terminu tylko połowa wysłała prace...

R.i.P.
23-03-2010, 11:25
Ja myślę, że będzie więcej niż 5 prac (czyli więcej niż połowa). No nic... czekamy na ogłoszenie pojedynku.

hackermuz
23-03-2010, 11:43
Wojtek tylko 5 z nas pogrubił. Chyba, że lista nie jest zaktualizowana. Czekamy :)

elix
23-03-2010, 11:44
ja mam tylko nadzieję że tym razem nie minąłem się z tematem :D bo zapasowego pstryka mam mizernego

Nie martw się - będzie dobrze. A poprzednia Ci się przynajmniej przydała w innych celach :)


Ja myślę, że będzie więcej niż 5 prac (czyli więcej niż połowa). No nic... czekamy na ogłoszenie pojedynku.

Jednak będzie tylko 5 - choć to i tak norma bo nigdy jeszcze nie było tak żeby wszyscy przysłali. Głupio się przyznać ale mojej też nie będzie - nie podołałem...


Głosowanie dziś w godzinach popołudniowych.

hackermuz
23-03-2010, 14:57
No to Wojtuś czekamy, czekamy :)

elix
23-03-2010, 16:06
ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=137753)

nem
24-03-2010, 10:37
No i kolejny raz dałem zadka :( Miałem fajny pomysł, ale model nie dał rady... cóż, może następnym razem się uda.

pap911
24-03-2010, 19:28
Nie martw się - będzie dobrze. A poprzednia Ci się przynajmniej przydała w innych celach :)
...
Głupio się przyznać ale mojej też nie będzie - nie podołałem...
w tej chwili w tych innych celach pełni rolę zapasowa z dobrych - 'korn - issues' xP
wynikła z nieporozumienia wróci później.

szkoda, że się nie udało. ale wyzwań pewnie jeszcze będzie więc nic straconego :)

Pozdrawiam, Konrad

elix
25-03-2010, 09:37
Konrad - trza było tego Korna podesłać - powiem Ci, że to jedna z okładek którą sam brałem pod uwagę, ale nie znalazłem odpowiedniego "miśka" :)

R.i.P.
25-03-2010, 09:43
No to chyba nie tylko Wy o tym myśleliście ;] Ja już miałem misia i przymierzałem się do "odcięcią uszu" kiedy to nadeszła Żonka i niestety skończyło się jedynie na pomyśle :O

pap911
25-03-2010, 11:16
haha, widać podobne gusta muzyczne(okładkowe?) mają użytkownicy forum.
Stworzenie okładki do tej płytki kOrna było dla mnie oczywistością, jako że mam swojego pluszaka jeszcze z okresu wczesnodziecinnego i wisi sobie dumnie na ścianie :D
Wysłałem jednak coś co mi zajęło sporo więcej czasu i do czego robiłem dwa podejścia, aby wyszło jako tako. Płyty osobiście nie znam, pokusiłem się o jedną z ulubionych płyt przyjaciółki.

I tak oto Żonka ocaliła bezbronnego misia od wiecznego kalectwa.

Ciekawa by była rywalizacja gdyby wszyscy uczestnicy wysłali 'reprodukcję' tej samej okładki :D