PDA

Zobacz pełną wersję : D80 - ekonomia spadania...



1931Aneta
08-11-2006, 22:12
...Temat podchwytliwy ,a mi chodzi tylko o takie przemyślenie o ile spadnie cena d80? N70 jak był nowością to kosztował pokazną sumkę a teraz mozna go pewnie dostac za owiele mniejszą kaskę. Niebardzo oriętowałam się do tej chwili w cenach obu aparatów a w niedalekiej przyszłości zamiezam kupić d80 (pewnie na gwiazdkę :) )

lynx
08-11-2006, 22:18
...Temat podchwytliwy ,a mi chodzi tylko o takie przemyślenie o ile spadnie cena d80? N70 jak był nowością to kosztował pokazną sumkę a teraz mozna go pewnie dostac za owiele mniejszą kaskę. Niebardzo oriętowałam się do tej chwili w cenach obu aparatów a w niedalekiej przyszłości zamiezam kupić d80 (pewnie na gwiazdkę :) )


O ile dostaniesz JEGO przed końcem roku...:twisted:

tedd
08-11-2006, 23:24
To jest pytanie...

Sam śledzę i się zastanawiam kiedy wskoczyć; nie pali mi się.

Był w połowie października moment gdy FotoBasia oferowała body za 2999, później cena już tylko rosła.
Obecnie w Agito 3139, a co w Swięta, to już wróżenie z fusów...

Miłego czekania

wrrum
08-11-2006, 23:45
Kupiłem 2 dni temu.
Cena już rośnie.
U fotobasi widziałem po 3079 potem rosła (nie zdążyłem kupić - też czekałem aż spadnie bardziej)
Jak jesteś cierpliwy, to poczekasz do najbliższego martwego sezonu w handlu, czyli do lutego:twisted:, bo teraz sezon przedświąteczny, a D80 to gorąca i pożądana nowość.
Jedynym ratunkiem mogą być styczniowe wyprzedaże, ale nie wydaje mi się aby akurat na D80 były jakieś kolosalne przeceny.

audiorek
08-11-2006, 23:49
Ceny przewaznie po 15 listopada szybuja w górę. dotyczy wszystkiego.
A obnizki?????. Znowu najwieksze październik przyszłego roku. W styczniu, sprzetu chodliwego może brakowac i nici z obnizek.

severum
09-11-2006, 17:14
Zakupiłem D80 przedwczoraj, kupiłem na allegro. Jednak większość sprzedających to pośrednicy birący aparat prosto od producenta. (obdzwoniłem wielu sprzedających) Okazało się że ceny na allegro są już nie aktualne i sprzedający nie zdążył zmienić na nową 100 zł wyższą.
Jeśli chodzi o aparat to nie mogę zasnąć od kilku dni - jestem nadal pod wrażeniem tego co potrafi.
Nie robie nic innego tylko fotografuję.
Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania.

koka
09-11-2006, 20:20
Zakupiłem D80 przedwczoraj, kupiłem na allegro. Jednak większość sprzedających to pośrednicy birący aparat prosto od producenta. (obdzwoniłem wielu sprzedających) Okazało się że ceny na allegro są już nie aktualne i sprzedający nie zdążył zmienić na nową 100 zł wyższą.
Jeśli chodzi o aparat to nie mogę zasnąć od kilku dni - jestem nadal pod wrażeniem tego co potrafi.
Nie robie nic innego tylko fotografuję.
Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania.

Sam też chce kupić aparacik , ale czekam do końca roku na przypływ gotówki , a wtedy to się zdecyduje na jakieś body i szkiełko. - bo potem to do wakacji zbieram na kolejne szkielko i lapme :D

Altro
09-11-2006, 22:30
Zakupiłem D80 przedwczoraj, kupiłem na allegro. Jednak większość sprzedających to pośrednicy birący aparat prosto od producenta. (obdzwoniłem wielu sprzedających) Okazało się że ceny na allegro są już nie aktualne i sprzedający nie zdążył zmienić na nową 100 zł wyższą.
Jeśli chodzi o aparat to nie mogę zasnąć od kilku dni - jestem nadal pod wrażeniem tego co potrafi.
Nie robie nic innego tylko fotografuję.
Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania.

Gratuluję, ja mam D 80 od póltora miesiąca; robiłem pejzaże, portrety, makro oraz kilkaset zdjęć na turniejach brydża - to aparat GENIALNY - a wraz z lampą błyskową SB 600 czyni cuda, nawet w portrecie; IMFOTO - polecam, jeszcze jest

carlos_76
10-11-2006, 13:48
Zakupiłem D80 przedwczoraj, kupiłem na allegro. Jednak większość sprzedających to pośrednicy birący aparat prosto od producenta. (obdzwoniłem wielu sprzedających) Okazało się że ceny na allegro są już nie aktualne i sprzedający nie zdążył zmienić na nową 100 zł wyższą. Jeśli chodzi o aparat to nie mogę zasnąć od kilku dni - jestem nadal pod wrażeniem tego co potrafi. Nie robie nic innego tylko fotografuję. Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania.

Witam,

Ja zamówiłem wczoraj na allegro - oczywiście z testem/odbiorem własnym. Rzeczywiście ceny idą w górę z każdą kolejną partią (o ile dostawę do sklepu 4 sztuk body + szkło można nazwać partią ;-)) "Udało" mi się kupić za 4300 PLN z 18-70 ale sprzedawca twierdzi, że kolejne zamówienia będzie realizował już za 4500.
Odbieram w poniedziałek, spać już nie mogę, a po kupnie to pewnie już nic innego niż focenie robić nie będę. Mam nadzieję, że żona mi to wybaczy ;-)

Oneil
10-11-2006, 16:43
Ja kupiłem D80 + 18-70 AF-S DX w Megamedia za 4360 zł / brutto , polecam , są pewni .
D50 w zestewie z 2 obiektywami też tam kupiłem po jakeś 3200 cena na tą chwilę to ok. 3000 zł. więc ceny raczej mają stałe.
D80 jestem zachwycony , warto było zainwestować w ten sprzęcik , na razie studiuje instrukcję by wydobyć z niego jak najwięcej ;).
Pozdrawiam

Paradox
10-11-2006, 18:49
Nie liczyłbym na spadek ceny przed Świętami.
Może w styczniu. Ja gdy kupowałem D70-tkę w 2005 r. zostałem mile zaskoczony ok. 500 zł obniżką ceny na samym początku stycznia.
Nie należy jednak zapominać, że D80 to znakomity aparat, a jego cena jest naprawdę bardzo korzystna.
Nie licz więc nawet w przyszłym roku na poważną obniżkę.
Zresztą czekać można całą wieczność.Bo wciąz pojawia się coś nowego, a cena starszego spada.
Tylko czy to ma sens ?

Niby Nikt
11-11-2006, 21:11
Hmmm, po przeczytaniu tego wątku mam mętlik w głowie :(
Szczerze powiedziawszy liczyłam na to, że przed świętami cena D80tki pójdzie w dół, ale z tego co piszecie wynikałoby, że sytuacja będzie zupełnie odwrotna :(
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak to zazwyczaj bywa?

W październiku znalazłam miejsce, gdzie D80tki z kitem 18-70 były po 4000zł, więc cena była dość "smakowita", nie wiem jak teraz, muszę zadzwonić w poniedziałek ...

wigi
11-11-2006, 21:15
właśnie, już widać wzrost cen, chyba poczekam do stycznia-lutego...

Zbigniew
12-11-2006, 01:10
Hmmm, po przeczytaniu tego wątku mam mętlik w głowie :(
Szczerze powiedziawszy liczyłam na to, że przed świętami cena D80tki pójdzie w dół, ale z tego co piszecie wynikałoby, że sytuacja będzie zupełnie odwrotna :(
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak to zazwyczaj bywa?


Tak samo jak z każdym innym towarem - zbliżają się Święta - drożej, Święta mijają - taniej. Jeżeli ktoś nie kupił do tej pory, moze lepiej poczekać na styczeń i na spokojnie ....