PDA

Zobacz pełną wersję : D 700 i szary monitor



zbik
31-01-2010, 17:06
witam,

padl mi monitor i wyswietla tylko ciemne szare paski .
czy ktos cos takiego mial???
co smiesnieszne wlasnie skonczyla mu sie roczna gwarancja.
doradzcie gdzie zglosic sie do naprawy w Warszawie???

pozdrawiam zbik

tomek20stencel5
31-01-2010, 17:56
http://cgi.ebay.com/LCD-Screen-Display-for-Nikon-Digitial-SLR-D700_W0QQitemZ320472493819QQcmdZViewItemQQptZDigit al_Camera_Accessories?hash=item4a9da62efb i wymiana samemu :)

zbik
31-01-2010, 18:31
dzieki,

jestem manualny ale nie az tak,
link na strone wydaje sie byc sluszny , a cena atrakcyjna,ale sam chyba nie dam rady

tomek20stencel5
31-01-2010, 20:22
Z tego co wiem, to chyba nie jest to takie trudne (wymieniałem koledze w C20D i działał), ale oczywiście nie namawiam jakoś, żeby nie było potem na mnie. Szczerze mówiąc cena mnie zdziwiła, ponieważ na innej aukcji 135$. Ogólnie rzecz biorąc to trochę dziwne. Może Tobie aparat upadł? Bo może poluzowała się tylko taśma łącząca LCD z płytą główną. Moim zdaniem jak jesteś z wawy to podejdź na podstępu i niech zrobią ekspertyzę (powinna być za friko) i wtedy będziesz wiedział co robić. Moim zdaniem (tak mi się wydaje) wezmą ok. 1000zł, bo pewnie trochę za wyświetlacz, gumy (chociaż może wystarczy tylko dwie - z dołu i z tyłu) i kupa za robociznę.

karolt
01-02-2010, 15:59
witam,
doradzcie gdzie zglosic sie do naprawy w Warszawie???
pozdrawiam zbik
Gdzieś tu ktoś niedawno napisał o fajnym serwisie w Warszawie u jednego pana przy Alejach Jerozolimskich jakoś tak mniej więcej naprzeciwko dworca centralnego, w prawo od hotelu na M (patrząc z dworca). Myślę, że znajdziesz bez problemu, ponoć szyld widać z ulicy (albo spróbuj wygooglać tego posta).

EDIT:
ja tam raz jeden w życiu coś naprawiałem i analoga wieki temu (EOS 5), ale było OK :-)

tymin3
01-02-2010, 23:16
15min roboty http://polishnikonservice.com/pl/ogolnie/porady/139-wymiana-lcd-w-dxx-i-d200-video.html drugi filmik nazwany Wymiana LCD w D90: ktory to tak naprawde jest d300. a jak wiadomo d300 to "buda" d700

tomek20stencel5
02-02-2010, 20:06
http://www.youtube.com/watch?v=XaRBKxwhh0g - a tutaj D300, czyli praktycznie identyczna wymiana.

MR
02-02-2010, 20:26
strasznie malo kosztuje ten ekranik, az dziwne. Teraz pomyslec tylko jak go przelozyc do starej 5tki -.-

zbik
02-02-2010, 20:27
kurcze dzieki,
czuje sie zawstydzony swoja niewiedza

tomek20stencel5
02-02-2010, 23:24
Jak się zdecydujesz na wymianę samemu to porób jakieś zdjęcia i daj znać jak się operacja zakończyła, a jak wyślesz do serwisu to napisz ile Cię ta zabawa kosztowała.

docxxx
02-02-2010, 23:31
Mozesz tez pokusic sie o fotorelacje z "operacji" i zamieszczenie tego na PNS (http://polishnikonservice.com). Satysfakcja gwarantowana;)

miron19j
02-02-2010, 23:54
Jak się zdecydujesz na wymianę samemu to porób jakieś zdjęcia ...
zdjęcia mogą się przydać przy składaniu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

tomek20stencel5
03-02-2010, 18:01
Nie no nie przesadzaj :D, przecież nie jest to aż tak bardzo skomplikowane, chociaż na tym filmiku gość się troszkę gubił :P.

zbik
09-02-2010, 01:47
oddalem do serwisu,
ludze sie ze uznaja mi gwarancje