PDA

Zobacz pełną wersję : D300s ->pokretlo przyslony



photographic
31-01-2010, 15:42
Kurde mam problem!
Tryb P a pokrętło przy kciuku wogóle nie reaguje albo reaguje kiedy chce.

O co chodzi?

mini21
31-01-2010, 15:48
Bo w trybie P przysłona i czas ustawiana jest automatycznie?

Mariusz888
31-01-2010, 15:51
Ja proponuję kręcić tym pokrętłem w górę (czyli w pionie - relacja góra-dół) - zobaczysz że zadziała.... :)

PS. Czytałeś instrukcję? Bo w każdej do każdego Nikona jest wyjaśnione co się dzieje i czym się "miesza" w trybach P, S, A, M - ale widzę że instrukcja chyba jednak dalej w pudełku... ;)

kux
31-01-2010, 15:54
Kurde mam problem!
Tryb P a pokrętło przy kciuku wogóle nie reaguje albo reaguje kiedy chce.

O co chodzi?

a ja spytam tak:

co chciałeś ustawić?

photographic
31-01-2010, 15:55
Instrukcji jeszcze nie wyciagałem ale nie wim dlaczego w trybie P przestawienie przyslony raz dziala a raz nie. Moze mi to ktos wytlumaczyc?

Mariusz888
31-01-2010, 15:56
Myślę że gdybyś ją jednak wyciągnął to rozwiało by to Twoje wszystkie problemy.... serio ;)

photographic
31-01-2010, 15:57
zanim wyciagne i znajde to szybciej mi napiszecie :)

P.M.
31-01-2010, 16:04
Lenistwo nie jest w cenie.

Mariusz888
31-01-2010, 16:04
To ja Ci specjalnie nie napiszę... bo to już jest szczyt ignorancji innych użytkowników...

photographic
31-01-2010, 16:08
Wcale nie!:)

Wiem co to jest automatyka czau i przeslony, wiem przy ktorych trybach to dziala a przy ktorych nie.

Jeszcze raz zapytam bo niektorzy pewnie robia ze mnie idote. Dlaczego w trybie P mozna raz nia sterowac a raz nie...... ?

Schlag
31-01-2010, 16:17
Instrukcji jeszcze nie wyciagałem ...

... luzik, a po co ją wyciągać, o czytaniu nie mówiąc. Jeszcze by się kartki pogięły,
albo byś się czegoś dowiedział ... np ze strony 47 o trybie P, w którym aparat sam dobiera czas i przesłonę.:mrgreen:,
a kręcić można sterując fleksją trybu, czyli określać różną kombinację czasu do przesłony.

Czyli jak kręciłeś głównym pokrętłem, to zmieniając przesłonę zmieniałeś i czas,
a jak się nie da nic zmienić, to albo ekspozycja nie pozwala, albo coś namieszałeś.

Jak się mylę to proszę bardziej doświadczonych Userów o wyprostowanie mojej niewiedzy.

lesheck
31-01-2010, 18:49
Jeszcze raz zapytam bo niektorzy pewnie robia ze mnie idote.
Nie mozna zrobic idioty z kogos... z siebie, to juz zupelnie co innego.

photographic
31-01-2010, 19:04
Łaskawie zjazałem do instrukcji i nic madrego tam nie pisza.
Jest na tyle swiatla azeby spokojnie otworzyc przyslone do F/2.8 a tu d... raz pozna to zrobic raz nie.
Jest tu jakis madry niezyjacy tylko "madrymi" instrukcjami ?

Skibek
31-01-2010, 23:58
U mnie jak kręcę kółkiem głównym (w trybie [P]) to ustawiam fleksię programu [P*], czyli jak pokazuje mi 200/5.6 to jak kółkiem zmienię na 100 to automatycznie przysłona zmieni się na 6.3, jak zmienię na 50, to przysłona zmieni się na 4. Na trybie [P] procesor sam określa jaki będzie optymalny czas otwarcia migawki i dopasowuje do tego przysłonę. W tym trybie nie działa kompendacja ekspozycji (chyba), więc nawet na siłę nie prześwielimy/niedoświetlimy zdjęcia. To jest taki prawie automatyczny tryb, który lekko możemy skorygować.

darkownik
01-02-2010, 00:23
Wcale nie!:)

Wiem co to jest automatyka czau i przeslony, wiem przy ktorych trybach to dziala a przy ktorych nie.

Jeszcze raz zapytam bo niektorzy pewnie robia ze mnie idote. Dlaczego w trybie P mozna raz nia sterowac a raz nie...... ?

Czy jesteś pewien, ze mozesz nia sterować. Być może zmieniasz pozycję aparatu i automat koryguje wartości przysłony i czasu o zastane światło.

radwakon
01-02-2010, 00:32
Taaa kto pyta nie błądzi :DDD swoją drogą D300s i takie pytanie ;P

mpwt
01-02-2010, 01:05
To niech wielbłądzi.