PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mogła być ingerencja PhotoShopa w te zdjęcia



łysyxmv6
31-01-2010, 11:52
Witam...
Pytanie może być banalne dla tych co z fotografią się urodzili :) albo już długo mają z nią do czynienie.
Przedstawię kilka zdjęć poniżej.Są one wykonane D700 i szkłem nikkorem 14-24 f/2.8
Znam autora tych zdjęć ale jakoś nie mam śmiałości go o to pytać,podejrzewam że mógłbym nie otrzymać zadowalającej odpowiedzi,tak bynajmniej mi się wydaj.Może na forum któryś z kolegów mógłby podpowiedzieć jak zrobić takie zdjęcia..?głównie skupiam uwagę na wnętrzu auta no i ten tył auta :) Możliwe że jest tu ingerencja PhotoShopa,może się mylę,dlatego proszę o poradę i prośbę w odnalezieniu odpowiedzi..

http://swd.ovhost.pl/fotki/mazdarudz5.jpg
http://swd.ovhost.pl/fotki/mazdarudz6.jpg
http://swd.ovhost.pl/fotki/mazdarudz8.jpg
http://swd.ovhost.pl/fotki/mazdarudz37.jpg

Pozdrawiam

Łukasz F.
31-01-2010, 12:13
nie moja sprawa, ale nr-y to moglbys wymazac.... latwo namierzyc takie autko:(

Semati
31-01-2010, 12:16
dobre efekty robi si na HDRze .Miałem pokaz tego sposobu w 15 minut u znajomego z fotami i składem..do jednego

łysyxmv6
31-01-2010, 12:50
Tylko nie wiem czy ktoś by się zajmował robieniem tego w HDR jak auto trzeba wystawic do sprzedaży a to zajęłoby trochę czasu jak jest np. z 50 zdjęc do wystawienia

Lucid
31-01-2010, 13:19
jak na moje oko to jedyna ingerencja to moze podstawa czyli poziomy itp bez typowych fotoszopek. No i wygląda na wnętrze czymś doświetlane...

motyl
31-01-2010, 13:40
Wszystko co potrzebne do takich zdjęć to pochmurny dzień. Mocno rozproszone światło zapewnia brak nadmiernych kontrastów. Można się wspomóc dopalając delikatnie lampą błyskową.

łysyxmv6
31-01-2010, 13:48
Nie wiem na ile sprzęt ma tutaj możliwości,czy D90 i Tokiną 11-16 f/2.8 podołam osiągnąć taki rezultat.
Odczytując Exifa wnętrze auta nie jest robione lampą

Czornyj
31-01-2010, 14:04
Na 1-3 HDR lub łączenie ekspozycji są prawdopodobne, choć może udało się wyciągnąć to z cieni w konwerterze RAW. D90+11-16 spokojnie powinno dać się śmignąć coś podobnego.

motyl
31-01-2010, 14:08
Sprzęt poradzi. Nawet jak na końcu wspomożesz się trochę PS-em to przecież nic złego. Ustaw dobrze WB (myślę, że najlepiej ręcznie) i pilnuj aby fotki były poprawnie naświetlone i będzie OK

łysyxmv6
31-01-2010, 14:16
Zdjęcia robię w NEF+JPG Fine to jak bede wywoływał w RAW to balans bieli zawsze mogę poprawić

Lustplyt
31-01-2010, 16:04
nie moja sprawa, ale nr-y to moglbys wymazac.... latwo namierzyc takie autko:(

Nie rozumiem zamazywania numerów rejestracyjnych na fotografiach, przecież każdy może na ulicy zobaczyć a nawet sobie zanotować.

ArtX
31-01-2010, 16:37
Nie rozumiem zamazywania numerów rejestracyjnych na fotografiach, przecież każdy może na ulicy zobaczyć a nawet sobie zanotować.

to taka sama moda jak z panika przed kryptoreklama ;)

Joseph79
02-02-2010, 12:32
W podglądaniu innych (czerpaniu wiedzy) na pewno przyda się ta stronka:

http://regex.info/exif.cgi?dummy=on&url=http%3A%2F%2Fswd.ovhost.pl%2Ffotki%2Fmazdarudz 37.jpg

W tym przypadku juz z ostatnim linkowanym zdjęciem. Pozdrawiam!

Art Erie
02-02-2010, 12:59
Nie wiem na ile sprzęt ma tutaj możliwości,czy D90 i Tokiną 11-16 f/2.8 podołam osiągnąć taki rezultat.
Odczytując Exifa wnętrze auta nie jest robione lampą

Podobne zdjęcia zrobisz nawet kompaktem (oczywiście nie będzie takiej GO), wnętrze trzeba często doświetlić (przy ciemnych tapicerkach), do fot karoserii warto użyć polara.

łysyxmv6
03-02-2010, 00:06
Wewnątrz auta....czy mogła być zastosowana lampa z dyfuzorem ?

Art Erie
03-02-2010, 00:11
Wewnątrz auta....czy mogła być zastosowana lampa z dyfuzorem ?

Nie sądzę. Światło jest bardzo dokładnie rozproszone (zachmurzone niebo), lampa nawet z dyfuzorem powodowała by powstawanie ostrych cieni w newralgicznych miejscach wnętrza. Nie sądzę też aby ktoś, kto robi fotki do Allegro zawracał sobie tym głowę i pracował nad takimi zdjęciami w programie graficznym.