PDA

Zobacz pełną wersję : Problem wspolpracy D70 i SB 80 DX



Picia
31-07-2004, 15:26
Dziwna bardzo sprawa.Po zalozeniu SB 80 DX do nowki D70 w zaden sposob nie mozna uruchomic fill flasha.W ogole te dwa urzadzenia sie nie widza.Lampa po wlaczeniu zotaje w trybie zooma manualnego,nie widzi przyslon z aparatu/obiektywu.W ogole nie widzi nic,tak jakby bylo uwalone lacze lampy czy aparatu,co jest mozliwe,ale niewiarygodne.A zoom chodzi jak lampke badamy odlaczona od aparatu,czyli jest sprawny.Fill Flash byl widziany wczesniej na f70 i wszystko dzialalo.W D70 wlaczony jest pomiar matrycowy,czasem srodkowy,z punktowego nie korzystam.Tryb flasha w D70 ustawiony jest na TTL,a nie na Commandera bo i po co.Prob dokonywalem w trybie A czyli preselekcji przyslony.Po prostu wystepuje calkowity brak komunikacji poza wyzwoleniem blysku,bo to akurat zawsze dziala.Baterie byly zmieniane,menu resetowane itp.Moze ktos spotkal sie z podobnym klimatem.Dzieki i pozdrawiam

P.S. Godz. 16:20 właśnie podłączyłem lampę do F70 !!! i z nim wszystko działa a z moim D70 nie.

Czyżby stopka w D70 była uwalona ??? :cry: :cry: Czy może coś trzeba dodatkowo włączyćw menu aparatu?

Tr0n
31-07-2004, 17:21
Wezme dzisiaj swoją puszke to zobaczymy czy to stopka

Kaleid
31-07-2004, 17:28
SB-80 nie pracuje w TTLu z D70. Mozesz korzystac tylko z M badz tryb u AUTO lampy.

Picia
31-07-2004, 17:39
Wezme dzisiaj swoją puszke to zobaczymy czy to stopka


Nie śmiałem prosić ale Kaleid już chyba wszystko wyjaśnił. No to szkoda.
Nie pozostaje mi chyba nic innego jak ją sprzedać, dołożyć i kupić SB-800

Zobaczymy.

P.S. Kaleid, dzięki za wyjaśnienie.

Kaleid
31-07-2004, 17:41
No niestety, Nikon zupelnie przebudowal system swiatla blyskowego. Nowy jest lepszy niz poprzedni...niestety kosztem kompatybilnosci. O ile w D2h pozostawiono 5 cio polową matrycę by zachowac kompatybilnosc wsteczną, o tyle D70 (prawdopodobnie z powodow ekonomicznych) jej nie posiada. Pozostaje SB800, 600 lub stare lampy w trybie auto.