PDA

Zobacz pełną wersję : d700 wyłaczenie blokady przegrzania lampy wbudowanej



Leszekel
30-01-2010, 19:12
d700 wyłączenie blokady przegrzania lampy wbudowanej - czy jest jakiś sposób? podobno w neiktóych aparatach jest taka opcja w menu?
jęlsi ktoś mógłby podać ile razy u niego można "strzelić" zdjeć zanim blokada ta sie właczy?
Pozdrawiam

mateo912
30-01-2010, 19:13
To jest coś takiego w ogóle?
Słyszałem o tym w sb-900 ale we wbudowanej? :roll:

karolt
30-01-2010, 20:15
Z ciekawości: do czego Ci potrzebne wyłączenie tej blokady? Ja bym po prostu rozwalił lampę młotkiem, prościej i efektowniej :-)

timi
30-01-2010, 20:22
Nie spotkalem się z taka funkcja w tym korpusie

Aneko
30-01-2010, 22:56
Też nic mi o tym nie wiadomo, sabinka rzekomo coś takiego ma, ale wbudowana?

Patrykok
30-01-2010, 23:02
Coś tam piszą w instrukcji obsługi (str 187), że jest zabezpieczenie. Nie ma możliwości wyłączenia.

Leszekel
31-01-2010, 00:52
lampa wbudowana jest potrzebna mi do tego , ze uruchamiam nią zdalnie lampę sb-600 którą sobie ustawiam w miejscu które mi pasuje, po 10 błyskach blokuje się i koniec zdjęć :-/ trzeba cZekać aż emocje ochłoną :-/

mateo912
31-01-2010, 01:01
Jesteś pewien że to przegrzanie a nie to że się ładuje po prostu?

karolt
31-01-2010, 10:02
Właśnie - moim zdaniem to nie jest problem blokady, nie miałem nigdy problemu ze zrobieniem więcej niż 10 zdjęć...

Leszekel
31-01-2010, 11:48
tak , napewno jest to ta blokada, chodzi o zrobienie zdjęć szybko jedno za drugim u mnie po 10 zdjeciach następuje blokada spustu na kilka sekund , własnei nei wiem czy jest to normalne czy w innych egzemplarzach ta blokada następuje po wykonaniu wiekszej ilości zdjęć? bo jelsi tak to oddałbym aparat do naprawy.... dzwoniłem do nikona ale Pan nie bardoz był zorientowany, dowiedział sie tylko , ze jest taka blokada i ze dlatego zacina mi się spust migawki.

mateo912
31-01-2010, 11:54
A ja nadal myślę że po prostu lampa nie zdążyła się naładować i Ci sie blokuje żeby nabrać mocy.
Zwłaszcza jeśli robisz je szybko jedno po drugim

karolt
31-01-2010, 13:20
Co zresztą można łatwo sprawdzić :-)

turbo
31-01-2010, 16:50
Nie ma możliwości wyłączenia tego czujnika z poziomu menu aparatu. Problem znany już od D70. Ten typ tak ma. Używając wbudowaną lampę jako sterownik szybciej ją przegrzewamy niż przy błyskaniu. Trzeba odczekać, albo sterować lampy zdalne w inny sposób. Być może szybkość "wyłączania" lampy zależy od modelu. W D70 miałem z tym spory problem. Z D300 wcale.