PDA

Zobacz pełną wersję : Cos dziwnego na zdjeciach. Pomocy!!!



konkl
29-01-2010, 23:58
Posiadam d300. Zauwazylem ze w niektorych ujeciach na zdjeciach pojawia sie jakies przebarwienie. co je powoduje i jak je usunac. Widac je na jasnym tle, w tym samym miejscu. W zaleznosci jak pada swiatlo,est mniej lub bardziej widoczny. jak patrze w wizjer to widze kilka opylkow brudu. czesc dala sie usunac przy pomocy gruszki. Czy to mogloby byc powodem pojawiajacego sie sladu na zdjeciu? Nie jestem jakims specialista, ale wydaje mi sie gdyby to powstalo od zabrudzenia to "slady"bylby widoczne w kilku miejscach. szklo nie ma zadnych zabrudzen. ale chyba gdzies cos musi miec skoro na foto zostawia slad.

konkl
30-01-2010, 00:04
oto ta fota. http://picasaweb.google.com/zielonamoc/Skaza#slideshow/5432283043656160514
zdjecie probne, ale jak sie przyjrzec to widac to,jak sie monitor w laptopie przechyli pod odpowiedniem kontem widac jeszcz lepiej

Czornyj
30-01-2010, 00:05
syf na matrycy

krzysztofz24
30-01-2010, 00:06
Na 100 procent brud na matrycy , mialem podobny , a nawet kilka:-).Pare minut dzialania z gruszka i po sprawie.

konkl
30-01-2010, 00:09
wrzucilem link.z matrycy mozna usunac syf przy pomocy pedzelka czy tylko gruszka?

fumio
30-01-2010, 00:19
Porządna grucha i po sprawie. Odkręcasz szkło podnosisz lustro aparat
skierowany w dół (bagnet) i dmuchasz przez kilka chwil.
Musi zadziałać. Robiłem to już wiele razy sobie i znajomym też ;-)

Pozdrawiam.

konkl
30-01-2010, 00:45
Podmuchalem, zostaly tylko dwa paprochy. podmucham jeszcze troche,a jutro pojde w plener i sprawdze czy pomoglo.jak nie wyczytalem ze smugi takie moga byc spowodowane tlustym zanieczyszczeniem. musze tylko kupic szpatulke i tym to ogarnac.ale wszystkim dzieki za okazana pomoc:)