PDA

Zobacz pełną wersję : Epson P50 drukowanie ulotek



kibrat
28-01-2010, 20:59
Przeszukiwałem ostatnio allegro i trafiłem na aukcje http://allegro.pl/item893680762_drukarka_epson_p50_ciss_1_800ml_maxi _pakiet.html i tak się zastanawiam czy warto coś takiego kupić do drukowania ulotek?
Za tym rozwiązaniem przemawia:
- możliwość drukowania w biurze bez konieczność jeżdżenia gdziekolwiek (natychmiast widzę efekt)
- były by to małe ilości ulotek jakieś 10 rodzai po 20-50 sztuk początkowo

Czy lepiej skorzystać z oferty jakiejś drukarni?

Z tego co się zorientowałem to cenowo powinno to wychodzić podobnie, zwłaszcza przy tych ilościach.

kucyk
28-01-2010, 23:46
do ulotek nie polecam, chyba ze sam teks albo zdjęcia na kartonie. Atrament rozmiękczy Ci papier i wyjdzie efekt zdjęcia na papierze toaletowym.
Do ulotek tak jak chcesz to polecam Ci jakiegoś samsunga kolorowego (laser). Najtańszy koszt wydruku i drukarki. Uwaga: patrz aby każdy kolor toneru był osobno! Taniej wychodzi. Ja mam 2 samsungi (1 od 4 lat) i od 6 m-cy kolorowego. Drukuje ok i tanio.
Do najlepszych wydruków i tanich, używam xeroxa (phaser, 4 tys zł netto) na toner stały (wosk). Wiele drukarek testowałem i xerox oddaje najlepiej barwy. Ale uwaga: NIE MA STEROWNIKÓW DO 7 i Visty.
Resume: do ulotek: kup najtańszy laser kolorowy samsunga - niskie koszty zakupu i druku
do super wydruków (a4, A3) Xeroxa - drogi w zakupie, helpdesk do kitu, wyśmienite sterowniki tylko do XP, niskie koszty odbitki.

kibrat
29-01-2010, 00:03
Do tego Epsona chciałem używać papieru foto do drukowania tych ulotek, drugi plus na korzyść epsona to możliwość wydruku odbitek.

A jak wyglądają koszty druku na tym kolorowym laserze samsunga??

Czornyj
29-01-2010, 00:04
Będą to najdroższe ulotki na świecie. Do takich zabaw lepiej kupić laserówkę.

kucyk
29-01-2010, 00:05
ulotki na foto? Droga impreza.
Samsung: koszt mi wychodzi około 0,07 zl/A4

kibrat
29-01-2010, 00:18
Samsung: koszt mi wychodzi około 0,07 zl/A4

A przy jakim pokryciu strony? Tonery oryginalne czy zamienniki?

A jak z jakością takich wydruków?

kucyk
29-01-2010, 19:05
tylko oryginaly. Pokrycie rozne. wyciagnolem srednia po oproznieniu.
Jakosc zadowalajaca, jak z punktu xero (dobrego)

jackrabbit
29-01-2010, 19:20
Będą to najdroższe ulotki na świecie. Do takich zabaw lepiej kupić laserówkę.

A co kolega sadzi o samej drukarce? Lepsza niz R285? :)

biele1
29-01-2010, 19:54
jeżeli chcesz drukować na papierze foto to lepszego rozwiązania nie ma. Mam laser i mam epsona (a3) z tymi samymi głowicami i dokładnie z tym tuszem. Nie ma różnicy miedzy alphachem a orginałem epsona (moze epson od nich to bierze bo producent twierdzi że ich tusz jest identyczny z tym epsona). Nie zasycha, idzie jak burza (około 5 tygodni drukarka stała i nic nie zaschło). Sam kupiłem tą drukarkę do produkcji ulotek wysokiej jakości i laser do takich zastosowań jest daleko w tyle. Nie słuchaj opinii że papier się zmarszczy bo jak drukarka wie jaki jest papier to daje odpowiednią ilość tuszu. Drukuje na papierze do drukarek laserowych (np. zLaser 250g) i jest rewelacja. Nawet dwóch klientów dzwoniło i mowiło że bardzo ładnie podaliśmy ofertę;) Do tego druk fotografii to poezja. Ceny w labie to przepaść. Jedynym minusem jest brak odpowiedników papierów do atramentu takich jak do labu np. Kodak Endura... no ale. Sprzedawca jest godny polecenia, sam się u niego zaopatruje.

Czornyj
29-01-2010, 20:12
A co kolega sadzi o samej drukarce? Lepsza niz R285? :)
Taka sama

foto-mania
28-02-2010, 01:21
a jaka jakość przy wydruku A4 i jak wychodzi cenowo za taki format?

kasia9090
28-04-2016, 15:17
Jeśli zależy Ci na jakości to drukarnia na pewno jest lepszym rozwiązaniem. W tej drukarni - gadżety reklamowe kraków (http://centrum-graficzne.pl) możesz zrobić nie tylko ulotki ale również nadruki na koszulki kubki i inne. Jeśli ma to być do użytku wewnętrznego, albo rzeczywiście coś bardzo prostego to można się pokusić o własny papier i drukarkę, ale moim zdaniem za dużo zachodu.