Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Torba na D90 z 18-105 , SB-600 i jeszcze jeden obiektyw...



adrian9001
28-01-2010, 19:37
Hej, stoję przed wyborem torby na mojego D90. Musi pomieścić body z założonym obiektywem 18-105, lampę błyskową SB-600 (z dyfuzorem typu stofen), jeszcze jeden obiektyw oraz kilka innych gratów jak ładowarka + kabel zasilający, przewód USB... Mam problem z wyborem, bo jest tego za dużo - początkowo myślałem nad Tamrac`iem System 3 ale coś nie bardzo widzą mi się te przegródki z Lens Gate... Ogólnie torba ta idzie na głębokość... Fajnie gdyby aparat z obiektywem mógł swobodnie sobie leżeć w torbie w "normalny sposób" czyli na podstawie. Jakoś nie jestem za tym, by leżał na obiektywie czy na tylnej ściance. Znalazłoby się coś odpowiedniego dla takiego wybrednego fotoamatora?
Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
Pzdr.

515
29-01-2010, 02:31
Obejrzyj sobie Kata DB-453 oraz DB-455 (troszkę większa i ma przegrodę na laptoka). Sam się nad nimi zastanawiam, wydają mi się dobrym wyborem jeśli nie potrzeba naraz za dużo sprzętu nosić. W dodatku nie wyglądają na typowe torby foto i mają wyciągany insert. Jeśli jednak w przyszłości chciałbyś nosić coś więcej to w nich już braknie miejsca...

DB-453: http://www.kata-bags.com/productFRM2HS.asp?Version=Photo&p_Id=439
DB-455: http://www.kata-bags.com/productFRM2HS.asp?Version=Photo&p_Id=440

Ich ceny w PL to od ok. 170-180zl za DB-453 do 220-240zl za DB-455.
Pozdrawiam

EDIT: Tak teraz pomyślałem - jeśli ten drugi obiektyw to jakieś tele, to moja propozycja jest kiepska :P Jakoś mi się z góry pomyślało, że to jest jakaś zgrabna stałka ;]

adrian9001
29-01-2010, 21:41
Drugi obiektyw - Stałka 50:) Dobrze Ci się pomyślało;)

Sz@kal
16-02-2010, 22:56
Podepnę się do tematu bo mam podobne pytanie:
otóż w najbliższym czasie planuję zakup D90 + MB-D80 + Tamron 17-50 VC i do takiego zestawu poszukuję torby ale również mam kilka "widzimisiów" ;) Chcę by do torby wchodził aparat z dopiętym gripem i z podpiętym Tamronem, ale by leżał na boku (nie obiektywem w dół, nie ekranikiem w dół lecz na boczku - by właściwy grip aparatu był skierowany ku górze) dobrze by mieścił się aparat z dopiętym gripem i przykręconą do niego szybkozłączką. a oprócz tego by było miejsce na jeszcze dwie rzeczy (dwa obiektywy lub jeden obiektyw + lampa) oczywiście fajnie by były jakieś dodatkowe kieszonki na filtry karciochy czy inne popierdółki ;) Po wstępnym rozejrzeniu (niestety tylko w necie :( - innej możliwości zbytnio nie mam) wytypowałem takie torby jak:
1) Tamrac Adventure Messenger 4
2) Lowepro Rezo 180 lub 190 AW
3) Lowepro Nova 190 AW
fajnie by torba mieściła się cenowo ok 200zł - mogę ciut dołożyć jeśli będzie jakaś fajna propozycja. Czy wymienione przeze mnie torby spełnią wszystkie warunki jakie im stawiam? A może polecicie coś innego? Zastanawiam się czy te torby nie będą za duże bądź za małe do takich zastosowań jakie przewiduje - może wypowie się ktoś kto takie posiada...? Byłbym naprawdę baaardzo wdzięczny :)
pozdrawiam

PS. zamiszczam schemacik by pokazać o jakie ułożenie mi dokładnie chodzi

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/img710/1498/beztytuuws.jpg)

JURAS12
17-02-2010, 00:17
Będzie problem z wymienionymi przez Ciebie torbami Lowepro : Rezo 180AW dł.(gł) 15,5cm (zbyt mało by zmieściło się body +grip), Nova 190AW dł.(gł) 16,0cm (od "biedy"- na wcisk zmieści się body+grip), Rezo 190AW dł.(gł) 16,5cm (bez problemu zmieści się body+grip); aby zmieściły się w tym układzie jak sobie planujesz body+grip+szybkozłączka statywu potrzeba co najmniej ok 17,0-17,5 cm - wtedy można swobodnie manipulować sprzętem wewnątrz torby. A to już tylko w większych i droższych rozmiarach (wielkościach)- (np Lowepro Nova 200AW dł.(gł) 18,0 cm, Stealth Reporter D200AW dł.(gł) 17,5cm, Stealth Reporter D300AW dł.(gł) 17,5 cm, .

Sz@kal
17-02-2010, 00:22
a co powiecie o Hama Defender??? tylko właśnie nie wiem która (160 lub 200 - choć 200 byłaby już chyba za duża)

XGrzesX
17-02-2010, 01:13
Ja mam torbę Kata 443 i mogę śmiało ją polecić. Noszę w niej D90, obiektywy 18-105 i 50/1.8, lampę SB-900, ładowarkę, dodatkowy akumulator i inne pierdoły.

JURAS12
17-02-2010, 16:17
Ja mam torbę Kata 443 i mogę śmiało ją polecić. Noszę w niej D90, obiektywy 18-105 i 50/1.8, lampę SB-900, ładowarkę, dodatkowy akumulator i inne pierdoły.

To jest propozycja dla adrian9001 ,bo Sz@kal nie spakuje w niej w/g rysunku body+grip+szybkozłączka (gł. 15,5 cm).

Sz@kal
17-02-2010, 22:00
Ok przejrzałem trochę ofert i tak, mam na oku obecnie:
1) Kata DC-445 (tu pytanie - czy przegródki da się ułożyć tak jak mi się to widzi? czy są na stałe?)
2) Hama Defender 160/180/200 (nie wiem który rozmiar będzie w sam raz)
muszę gdzieś na żywo obejrzeć te defendery bo na zdjęciach wyglądają na solidne i w niczym nie przypominają Hamy jaką znam ;) a ta Kata wydaje mi się też fajna a do tego mam większe zaufanie do marki ale czy wystarczy na opisane przeze mnie ułożenie...?

EDIT:
obejrzałem to: http://www.youtube.com/watch?v=vhXlGbmfpLo i trochę straciłem wiarę w wytrzymałość :( ale torba mi się podoba!

Masaccio
17-02-2010, 23:58
Mi też Kata DC-445 podoba się najbardziej. Na dzień dzisiejszy to mój faworyt, lecz mam jeszcze trochę czasu do namysłu.

BOSS
18-02-2010, 15:46
Mi też Kata DC-445 podoba się najbardziej. Na dzień dzisiejszy to mój faworyt, lecz mam jeszcze trochę czasu do namysłu.

Do tego co kolega adrian9001 potrzebuje to jest idealny wybór. Wiem bo miałem :-)

Sz@kal
18-02-2010, 19:52
BOSS a mógłbyś coś więcej napisać o niej np. jakość wykonania (mimo wszystko przeraziła mnie informacja z filmiku o tym, że pasek po prostu odpadł i torba runęła na ziemię) i czy przy moich założeniach wszystko się zmieści? czy wnętrze jest wyścielane czymś miękkim czy śliskim sztywnym materiałem? Czy przegródki da się przekładać czy są wszyte na stałe? Jak torba zabezpiecza sprzęt (grubość i amortyzacja ścianek)
będę wdzięczny za odpowiedzi
pozdrawiam

XGrzesX
18-02-2010, 22:59
Co prawda mam torbę Kata 443 ale jest to podobna torba do 445 tylko trochę mniejsza. Torba ta charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania. Przegródki da się przestawiać ale są pewne ograniczenia. Przegródki mocuje się na rzepy. Dwie dłuższe ścianki torby wykonane są z materiału do którego przyczepiają się rzepy dlatego też przegródki można dowolnie sobie ustawiać. Natomiast same przegródki wykonane są z innego materiału (śliskiego) i mają już rzepy tylko w określonych miejscach przez co ogranicza to łączenie jednych przegródek z innymi. Ściany komory głównej są grube co dobrze zabezpiecza sprzęt. Jedynie kieszenie boczne są z cienkiego materiału.

Sz@kal
18-02-2010, 23:14
ale rozumiem, że chodzi o zewnętrzne ścianki kieszeni? Od wewnątrz są grube?

XGrzesX
19-02-2010, 10:39
ale rozumiem, że chodzi o zewnętrzne ścianki kieszeni? Od wewnątrz są grube?
Zgadza się.

coolgago
27-02-2010, 22:14
Witam.
Przymierzam się do zakupu zestawu aparat Nikon D90 + obiektyw 18-105, chciałbym od razu kupić torbę na taki zestaw.
Raczej nie zamierzam dokupować kolejnych obiektywów.

Podoba mi się torba Case Logic DCB56. Czy taka torba jest wystarczająca dla zestawu aparat z obiektywem?

Dane torby z jednej z aukcji na allegro

Wymiary maksymalne aparatu:
szerokość 15,8cm
wysokość 10,0cm
grubość 15,0cm (mierzymy razem z obiektywem przy wyłączonym aparacie)

Nigdzie nie znalazłem informacji jaka jest długość(grubość) Nikon D90+ obiektyw 18-105.

JURAS12
27-02-2010, 23:46
Wymiary maksymalne aparatu:
szerokość 15,8cm
wysokość 10,0cm
grubość 15,0cm (mierzymy razem z obiektywem przy wyłączonym aparacie)

Nigdzie nie znalazłem informacji jaka jest długość(grubość) Nikon D90+ obiektyw 18-105.

Długość powyższego zestawu wynosi 16,5 cm.:)

coolgago
28-02-2010, 12:26
Długość powyższego zestawu wynosi 16,5 cm.:)

Wielkie dzięki za informacje.

Czyli ta torba odpada z listy zakupów.

mers
24-01-2011, 22:59
A czy zestaw Nikon d90 + N18-105VR pomieści się w torbie Lowepro Nova 160 AW? Niby wymiarowo powinno wejsc wszystko, ale nikt wczesniej o niej nie wspomniał. A zależy mi na mniejszej torbie.

Hargin
25-01-2011, 09:16
AD. Nova 160 AW - mam taką torbę i zestaw D90+N18-105VR, ale używam ją tylko jeśli potrzebuję zminimalizować bagaż, który ze sobą biorę. Na ścisk wejdzie jeszcze lampa i np. N50

Uważam jednak, że jest mało rozwojowa. Dokupisz jakiegoś dłuższego zooma i będziesz miał dylemat co ze sobą wziąć.

Ja polecam torby Tamrac System, z uwagi na bardziej elastyczny system przegródek (zastawki są ruchome i nie trzeba nieustannie przepinać ich w środku, jeśli zmieniamy obiektywy na body).

Obecnie mam wersję "System 3" i w Twoim przypadku da Ci możliwość rozbudowy systemu i upchania go w torbie.

cervandes
25-01-2011, 10:20
ja mając D80 i 18-135 miałem 140 AW i się mieściło z tulipanem założonym odwrotnie więc do 160 to jeszcze pewnie zwłoki wejdą.