PDA

Zobacz pełną wersję : Doostrzanie w D300



Bosek
28-01-2010, 17:52
Witam szanownych kolegów w tym dziale. D300 mam od tygodnia i interesuje mnie czy kożystacie w ręcznego doostrzenie w obiektywach, czy może nikkor już ostrzy idealnie na 0?

A jeśli do ostrzacie to może podpowiecie jak to najlepiej zrobić?
W tipac widziałem sposób, ale może znacie lepszy?

nokinnikon
28-01-2010, 19:22
Witam szanownych kolegów w tym dziale. D300 mam od tygodnia i interesuje mnie czy kożystacie w ręcznego doostrzenie w obiektywach, czy może nikkor już ostrzy idealnie na 0?

A jeśli do ostrzacie to może podpowiecie jak to najlepiej zrobić?
W tipac widziałem sposób, ale może znacie lepszy?Można trochę jaśniej. Jakoś nie umiem złapać o co chodzi?

Bosek
28-01-2010, 19:29
Chodzi mi o ustawienie "Precyzyjna korekta AF"

Czy regulujecie sami czy wyłączacie tą funkcję.

NBA
28-01-2010, 19:40
Chodzi mi o ustawienie "Precyzyjna korekta AF"

Czy regulujecie sami czy wyłączacie tą funkcję.

Mistrzu poczytaj instrukcję, bo naprawdę mylisz pojęcia...

d80
28-01-2010, 19:40
Chodzi mi o ustawienie "Precyzyjna korekta AF"

Czy regulujecie sami czy wyłączacie tą funkcję.


Więc chodzi Ci o BF/FF ?

nokinnikon
28-01-2010, 19:56
Chodzi mi o ustawienie "Precyzyjna korekta AF"

Czy regulujecie sami czy wyłączacie tą funkcję. Jeżeli w obiektywie stwierdzimy bf lub ff to można to spróbować skorygować z wykorzystaniem funkcji, którą w tym zakresie oferuje D300. Ja nie miełem takiej potrzeby chociaż z ciekawości się tym pobawiłem.

franki
28-01-2010, 21:43
Tęż nie miałem potrzeby

Bosek
28-01-2010, 23:17
Tak właśnie oto mi chodzi.

coś już wiem

A jak stwierdzacie BF lub FF?

maki
28-01-2010, 23:35
Patrzysz i widzisz: BF albo FF, albo oba naraz.
mam deja vu

Slawek Wojtczak
29-01-2010, 00:46
robisz pod kątem zdjęcie kartki z książki i potem sprawdzasz, który wers jest ostry. jeśli ostry wers jest powyżej tego na którego ostrzyłeś to masz FF, a jeśli poniżej to masz BF. jeśli ostry jest ten na którego ostrzyłeś, to wszystko ok i można robić zdjęcia ;-)

Szakall1
29-01-2010, 11:25
tu masz opisane wszystko dokładnie wraz z obrazkami :) http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=55208

Bosek
01-02-2010, 11:46
Dziękuję bardzo juz wszystko wiem.