Zobacz pełną wersję : RAW z D300 i D200
TeoBajkovic
27-01-2010, 22:39
Mam pytanie odnośnie rawów z d300 i d200, rożnią sie czymś..?? No i podstawowe pytanie, czemu PS CS3 nie otwiera Rawa z D300 a z D200 bez zadnego problemu..?
Pawel Pawlak
27-01-2010, 22:47
no musząsię różnic i to znacznie :) przecież to zupełnie różne aparaty, z róznymi matrycami. Masz najwyraźniej za starą wersję ACRa żeby otworzyć pliki z d300.
miron19j
28-01-2010, 10:04
no musząsię różnic i to znacznie :) przecież to zupełnie różne aparaty, z róznymi matrycami. Masz najwyraźniej za starą wersję ACRa żeby otworzyć pliki z d300.
z tym, że dla normalnego użytkownika różnią się tylko wielkością.
Poszukaj wtyczki do ACR w wersji 4.5 ta na 100% otwiera RAWy z D300 w PS CS3
Jeżeli chodzi o 12-bitowy raw to chyba różnic jest niewiele, ale w D300 masz możliwość pstrykania 14-bitowych RAWów i tu różnice już są.
Obraz 14-bitowy jest wstanie zarejestrować więcej szczegułów.
tu (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.earthboundlight.com/phototips/nikon-d300-d3-14-bit-versus-12-bit.html&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhhnTkmhcFbgzJppO6Nbgy4UUmva8g) możesz na ten temat poczytać
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.earthboundlight.com/images/phototips/12-14bit-shadows.jpg)
cheyenne
28-01-2010, 10:38
wersja 4.6 camera raw otwiera rawy z d300
jest dostępna bezpłatnie
trzeba tylko podmienić (bo nie instaluje się tego programu) starą wersję na nową i po wszystkim
No pewnie gdyby się nie różniły to to pewnie mógłbyś je otworzyć ;)
Ściągnij najnowszą ACR pod CS3. Ja też miałem ten problem. Mi z kolei Nie wyświetla podglądów w BR z D300, a z D200 wyświetla ;)
Na stronie Adobe nie znajdziesz najnowszych poprawek do PS CS3. Tam są wtyczki do CS4 oraz LR. Ale w sieci wtyczka 4.6 jest poszukaj tylko u wujka Googla
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.