PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb sportowy nie ma lampy



Photograph
27-01-2010, 10:21
Witam wszystkich baaaardzo serdecznie!
Od niedawna jestem posiadaczem d5000 i zauważyłem, że na początku jak robiłem zdjęcia w trybie sportowym to aparat używał lampy i było wszystko OK (w pomieszczeniu) a ostatnio na tym trybie przestał używać lampy, przez co wydłużył czas otwarcia migawki i jak to nazwać zdjęciami w ruchu ???

Moje pytanie brzmi:
Jak włączyć lampę w trybie sportowym ?
Wiem jak w menu wejść w tą opcję ale niema tam możliwości przestawienia trybu pracy lampy...

P.S.
bawiłem się przysłoną w jednym z trybów PSAM ale to chyba niema wpływu na pracę lampy w trybie sport. ?

Archee
27-01-2010, 11:33
W trybie sportowym "wbudowana lampa błyskowa i dioda wspomagająca autofokusa wyłączają się." - instrukcja obsługi str. 34.

Photograph
27-01-2010, 15:07
Zdawało mi się, że było inaczej ale spojrzę do książki.

Dziękuję za szybką odp.

JacekCz
27-01-2010, 16:33
Zdawało mi się, że było inaczej ale spojrzę do książki.

Dziękuję za szybką odp.

Proponuję próbować na mniej automatycznych programach A,S,P (że o M nie wspomnę) i własnoręcznie kontrolowac lampę. Można sie duzo więcej nauczyć.

Photograph
02-02-2010, 18:03
Podziękował !
-tak też uczyniłem i faktycznie... efekty lepsze i wszystko jest tak jak chciałem.

Dzięki wszystkim tu zebranym i miłego trzaskania !!!