PDA

Zobacz pełną wersję : D300 - gumy



irekka
26-01-2010, 17:32
I mnie dopadł ten problem.
Wysłałem e-maila do serwisu przed wyjściem z pracy i zanim dojechałem do domu miałem już telefon z serwisu.
Po sondzie dotyczącej ceny kilka dni później wysłałem kurierem moje D300. W tym czasie musiałem zrobić kilka zdjęć moim D70 - kurcze tym nie da się pracować - ten wyświetlacz wielkości znaczka, ta ergonomia ... :)
Aparat dotarł do serwisu - otrzymałem w pdf kalkulację i prośbę o zaakceptowanie. Ponieważ nie odpowiadałem na e-miala przez 15 minut od razu telefon :). Przyklepałem kalkulację i na drugi dzień kurier zapukał do mych drzwi.
Teraz koszty:
kurier do serwisu: 32.20 (UPS)
wymiana dwóch gum - robocizna:80 zł
cena 1 - 46,07
cena 2 - 91,05
transport DHL - 25 zł
W sumie dosyć kosztowne ogumienie.
Mój kontakt z serwisem na Postępu jak na razie jest na poziomie wysoko zadowalającym.
Dawno temu po zakupie D70 regulacja BF na gwarancji odbyła się w tempie błyskawicznym.
D300 po zakupie - nie podświetlało się jedno pole AF (ostrzył na nie, tylko problem z podświetleniem) - w ciągu tygodnia aparat wrócił. No i teraz te gumy.

tomrob
26-01-2010, 17:51
...D300 po zakupie - nie podświetlało się jedno pole AF (ostrzył na nie, tylko problem z podświetleniem) - w ciągu tygodnia aparat wrócił...


Witaj,

Mam ten sam problem z polem AF w moim D300.
Czasem swieci ,czasem nie.
Czy serwis zdradzil Ci "tajemnice"-przyczyne tego?

Pozdrawiam,
Tomek

Skibek
26-01-2010, 18:46
Aż miło słyszeć, że na Postępu jest jakiś postęp. Gratulacje!

irekka
26-01-2010, 18:55
Co do pola AF - to było ponad 2 lata temu - nawet nie pamiętam czy był dołączony jakiś papier.

dem
26-01-2010, 19:19
Witaj,

Mam ten sam problem z polem AF w moim D300.
Czasem swieci ,czasem nie.
Czy serwis zdradzil Ci "tajemnice"-przyczyne tego?

Pozdrawiam,
Tomek

Menu > bank ustawień osobistych > a6 podświetlanie punktu AF > ustaw Włączone (standardowo jest automatycznie = Wybrany punkt ostrości jest automatycznie podświetlany w taki sposób, aby kontrastował z tłem).

elfi
26-01-2010, 19:19
kurier do serwisu: 32.20 (UPS)
wymiana dwóch gum - robocizna:80 zł
cena 1 - 46,07
cena 2 - 91,05
transport DHL - 25 zł
W sumie dosyć kosztowne ogumienie.


Swoją drogą, że Nikon jeszcze nie rozwiązał problemu z gumami to już szczyt. Zwykłe naciągactwo i wyłudzanie pieniędzy od użytkowników.

irekka
26-01-2010, 20:32
dem - nie wiem na czym polega problem u tomrob. U mnie jeden z dolnych nigdy nie świecił.

tomrob
26-01-2010, 21:09
Menu > bank ustawień osobistych > a6 podświetlanie punktu AF > ustaw Włączone (standardowo jest automatycznie = Wybrany punkt ostrości jest automatycznie podświetlany w taki sposób, aby kontrastował z tłem).


Dziekuje dem.

Tak to jest jak sie jest "niedzielnym fotografem"

Pozdrawiam.