PDA

Zobacz pełną wersję : jaki nikon zamaist sonego



yogi6661
25-01-2010, 21:45
jakie lustro proponowalibyscie zamiast a350 Sonego
aktualnie posiadam taki zestaw:
body a350
-obiektyw kit-owy 18-70 mm 3.5-5-6 F
-Obiektyw Tamron 100-300 mm 5-6.3 F
-lampa sunpak pz42x z dyfuzorem nakladka
-karta 8 gb extreme III
-karta 2 gb zwykla kingstona
-2 filtry uv HAMA ***** IV
-filtr polaryzacykjny
-soczewka makro +10
-Gwiazdka x6
-nakladka do pomiaru bieli
-2 zestawy aku 2.700 do lampy z ladowarkami GP


myslalem zamienic na a550 ale rozwazam takze zmiane na system nikona

krzyzne
25-01-2010, 21:51
skoro w tym dziale to polecam F5:mrgreen:
chyba że bez gripa to F100/F6 :P

a tak poważnie to coś nie wstrzelileś się chyba w dział ;)?

yogi6661
25-01-2010, 22:05
do adminów i moderatorów
prosze o przeniesienie do odpowiedniego działu

Paprycjusz
25-01-2010, 23:00
Pytanie, co chcesz osiągnąć zmianą aparatu?

yogi6661
25-01-2010, 23:02
zapewne nowoczesneijszy sprzet bardziej rozbudowany
bo na vbideo w lustrze narazie neima sensu chyba...

Azazel85
26-01-2010, 04:07
Dużo zależy od kasy jaką dysponujesz....

Tak jak wratislavian Ci pisał, optymistycznie przyjmując za powyższy zestaw dostałbyś ~2,5 k zł. To byłby budżet? Na zmianie systemu finansowo nie wychodzi się zazwyczaj korzystnie :)

Co masz na myśli "bardziej rozbudowany"? Więcej dodatków i akcesoriów, czy funkcjonalniejsza puszka i lepsze szkła?
Jak będzie możliwość, polecałbym chyba D90 - mniej szumiąca matryca, sporo sprawniejszy AF, znacznie wyższa ergonomia, jakość wykonania. Ze szkieł jeśli chcesz mieć mniej-więcej odpowiedniki tego co masz u Sonego, np Nikkory 18-105 VR + 70-300 VR + SB600 ;) Jaka to jest kasa, sprawdź sam - ja nie chcę Cię stresować już od samego początku :)
Na takie (dziwne?) rzeczy jak soczewka makro, gwiazdka (rozumiem że chodzi o filtr?), nakładka do pomiaru bieli - nie wydawaj raczej drugi raz kasy;)

Tak jak piszą przedmówcy - napisz dokładniej jakie masz plany, co chciałbyś osiągnąć i czego się spodziewasz po zmianie itd;) Wszystko co mogłoby pomóc nam móc Ci rzeczowo doradzić ;)

falko29
26-01-2010, 09:29
Ja miałem Alfe 200 + KIT
- Tokina 28-70 F2.8
- Biały MAF 200 F2.8
i do tego lampa Sunpak PZ42x

Przesiadłem się na Nikona D200 + 18-70 3.5-4.5 (planuję 70-300 VR + 50/1.8 + 85/1.8 + Sunpak pz42x)
Uważam, że to przepaść technologiczna pomiędzy Sony A200, a Nikonem D200
A Sony A350, to też wcale nie taka rewelacja. Może na plus to, że ma LV , uchylny ekran i matrycę 14mpx.

A dlaczego kolega chce przesiąść się na Nikona? Może dla dobrej i dość taniej szklarni? Jak wiecie, to było właśnie dla mnie bardzo istotne sam niedawno zasiliłem szeregi Nikona i nie żałuję.

yogi6661
26-01-2010, 12:07
poniewaz system nikona wydaje sie bardziej profesjonalny a mysle sprzedac ten zestaw i dolozyc nawet kolo 1.500 zł

mikkay
26-01-2010, 12:21
Może dla dobrej i dość taniej szklarni?

To chyba raczej w stronę canona należy patrzeć. Tam jest taniej.


poniewaz system nikona wydaje sie bardziej profesjonalny

Tzn? Napisz konkretnie co zyskasz dzięki przesiadce.


poniewaz system nikona wydaje sie bardziej profesjonalny a mysle sprzedac ten zestaw i dolozyc nawet kolo 1.500 zł

Szału nie ma jak na początek, ale powiedz co dokładnie fotografujesz i jakie masz wymagania. Czego ci brakuje w obecnym sprzęcie, co cię drażni i czego oczekujesz po nikonie.

IMHO przemyśl to jeszcze raz.

yogi6661
26-01-2010, 12:26
oczekuje dokladniejszego systemu af mozliwosci ostrzenia na dany punkt szybciej seri

fotografuje nature imprezy masowe oraz kieruje sie w kierunku fotomodelingu

pioter m
26-01-2010, 15:23
D300 - cene sam sprawdz. Tymczasowo d200 lub d90.

pat.p
26-01-2010, 21:38
jestem też za D300

Pozdrawiam
Pat

Azazel85
27-01-2010, 04:00
oczekuje dokladniejszego systemu af mozliwosci ostrzenia na dany punkt szybciej seri
fotografuje nature imprezy masowe oraz kieruje sie w kierunku fotomodelingu

mysle sprzedac ten zestaw i dolozyc nawet kolo 1.500 zł

Ok, czyli załóżmy że mówimy o budżecie ~ 4 tyś zł.

Możesz kupić tak jak koledzy wyżej piszą, używanego Nikona D300 (na Allegro, albo u nas na giełdzie), to koszt ~3,5 tyś zł, i do niego np 50mm/1,8 za ~400zł używany. Karty o których piszesz rozumiem że to karty CF, więc ich dodatkowo kupować nie musisz, torbę pewnie też jakąś masz. A następnie zbierasz sobie na jakiegoś uniwersalnego zoom'a do wszystkiego, np 18-105 VR za ~700zł używany, którego kupujesz gdy fundusze pozwolą. No chyba że możesz nieco nagiąć budżet i boisz się bardzo stałek, i wolałbyś na początku zoom'a, to powyższa kolejność szkieł może być naturalnie inna.
W ten sposób kupujesz od razu świetny korpus, z jeszcze lepszym AF, bardzo szybki (nawet do 8 klatek/sek), z bdb matrycą raz o bardzo dużym zakresie tonalnym, dwa przyzwoicie nisko szumiącą. O ergonomii czy jakości wykonania nawet nie wspominam. To trochę inny świat niż A350, i trochę bałbym się porównywać te dwa aparaty - tzn D300 pozwala na zdecydowanie, zdecydowanie więcej. Choć oczywiście nie znaczy to że A350 nie da się zrobić dobrego zdjęcia.
Jeden z większych zakupów masz już wtedy za sobą, i stopniowo zbierasz szkła według Twoich potrzeb. Z akcesoriów w między czasie dokupujesz sobie lampę, dobry statyw, grip'a, drugi akumulator itd;)

Druga opcja jaką bym Ci proponował, to trochę uniwersalniejszy zestaw w chwili zakupu, kosztem jednak korpusu - za to sprzęt mógłby być nowy.
Mam tu na myśli zaproponowanie modelu D90, z tym samym przyzwoitym uniwersalnym szkłem 18-105 VR, za taki zestaw zapłacisz ~3300zł, do tego np albo stałka 50mm/1,8, albo np lampa (SB-600, albo Metz jakiś...) - ewentualnie naciągając trochę budżet i to i to:)

D90 od D300 ma słabszy AF, jest wolniejszy, gorzej wykonany (co nie znaczy źle), nie ma pomiaru światła z manualnymi szkłami...to tak z podstawowych różnic. Niemniej to również świetna puszka - sporo tu znajdziesz tematów o dyskusji czy D300 jest warty tego o ile jest droższy od D90 - dodam, niekończącej się dyskusji... :)
Który dla Ciebie byłby w tym zestawieniu lepszy, ocenić i wybrać musisz sam - idź najlepiej do jakiegoś sklepu foto, weź do ręki D90 i D300s (jest praktycznie taki sam jak D300), pobaw się nimi trochę, pomyśl.

Dużo więc zależy na jakim zestawie szkieł zależy Ci żeby mieć już w momencie zakupu, czy chcesz mieć pokryty zakres ogniskowych jak masz obecnie w Sony, do tego lampa, jakaś stałka do portretu może...czy możesz pozwolić sobie żeby mieć przez jakiś czas jedno szkło, i potem stopniowo dokupywać kolejne szkła/akcesoria.

Ja, będąc w Twojej sytuacji, rozważałbym opcje j/w - ale być może koledzy polecą Ci jeszcze jakieś inne korpusy - D200, D80, D70s - to często chwalone tu puszki, choć z żadnej z nich sam nie korzystałem - zaproponują jakieś ciekawe zestawienia godne przemyślenia...tego nie wiem:)
Idę spać - to wiem:)

Pozdrawiam!

sailor
27-01-2010, 11:18
fotografuje nature imprezy masowe oraz kieruje sie w kierunku fotomodelingu

w modelingu w kierunku ktorego sie kierujesz ten sony wystarczy ci w zupelnosci. kup sobie jakies porzadne szklo i bedize z korzyscia i dla ciebie i dla sonego

wyrwiflak
28-01-2010, 13:09
oczekuje dokladniejszego systemu af mozliwosci ostrzenia na dany punkt szybciej seri

fotografuje nature imprezy masowe oraz kieruje sie w kierunku fotomodelingu

tak ciemne szkła jakie obecnie posiadasz [kit 18-70 jest przecież f5,6 od 35mm] skrzywdzą dowolną puszkę którą byś chciał wykorzystać do tych celów - np. czujniki krzyżowe działają przeważnie od f2,8 [niezależnie od ich ilości]

Jacek_Z
28-01-2010, 17:08
tak ciemne szkła jakie obecnie posiadasz [kit 18-70 jest przecież f5,6 od 35mm] skrzywdzą dowolną puszkę którą byś chciał wykorzystać do tych celów
fakt

- np. czujniki krzyżowe działają przeważnie od f2,8 [niezależnie od ich ilości]To zależy jakie body opisujesz. Przy czym to prawie norma w canonie, a w nikonie wręcz przeciwnie - generalnie chodzą do 5,6.

Alonzo
28-01-2010, 23:54
Ja bym postawił na korpus d200/s5 pro (fujik nieco droższy ale w modelingu mógłby się sprawdzić doskonale) + 18-70/3.5-4.5 (podobny zakres do posiadanego przez Ciebie ale światło lepsze no i szybki autofokus a i cena obecnie bardzo przyzwoita), ewentualnie zakup jasnego nikonowskiego standardu jakim jest 50/1.8 i jakaś lampka-Metz af48 lub SaBcia 600/800 tyle że ów zacny zestaw w dużej mierze opierałby się na używkach a takich niektórzy boją się jak ognia.
Pozdrawiam

streetfighter69
31-01-2010, 21:07
W Canonie widzialbym optymalny zestaw do wszystkich twoich zastosowan:

40D + 17-40L + 85USM

Kupujac uzywki nadwyrezylbys budzet o jakies 1000zl, ale mialbys zestaw do wszystkiego, co wymieniles.

W Nikonie sam D300 + 85/1.8 nadwyrezaja budzet o jakies 700-800 zl, a gdzie jeszcze szeroki kat do pejzazy i repo? Z twoim budzetem to chyba jednak D90.

yogi6661
28-02-2010, 22:09
Witam troche mnei nie było no ale przemyslalem co nie co na ten temat i doszedlem do wniosków takich:
-sprzedam aktualny zestaw za przeszlo 2 tys zł
- moge dołozyc do okolo 6.5 tys zł
-i w wiekszosci korzystam w celu reportarzy do czego przydaly by sie jasne szkła bo niewolno czesto uzywac lampy....
-foto modeling to kwesta 1 szkła i pucha robi swoje....

analizujac oferte firmy canon myslalem nad
canon 50d body
sigma 18-50 f 2.8 ex dc macro hsm
canon ef 70-300 f 4-5.6 is usm
lampa canon 580 ex II to by wyszlo kolo 7 tys

sailor
01-03-2010, 01:26
-foto modeling to kwesta 1 szkła i pucha robi swoje....



:D

yogi6661
01-03-2010, 08:04
no tak na tym stopniu co ja robie taka prawda...

ska
01-03-2010, 08:12
-foto modeling to kwesta 1 szkła i pucha robi swoje....

:D



jeszcze troche i pucha będe też sama chodzić i zdjęcia robić :P

yogi6661
01-03-2010, 13:20
hehe znajac postep technologiczny to i samo zrobi zdj jak modelka sie ustawi

streetfighter69
03-03-2010, 22:11
yogi, nie wiem co kombinujesz, ale zle kombinujesz :)

yogi6661
04-03-2010, 21:56
nie nie niekombinuje....
rozmyslam
canon 50 d czy c 7d czy nikon 300 ?? albo co w podobnej cenie.. bo fundusz urósł już...

streetfighter69
04-03-2010, 23:58
Mowiac ze zle kombinujesz mialem na mysli szkla :) Podalem Ci super optyczny zestaw do Canona za niewielka kase, a Ty znow wracasz do jakichs wydmuszek :)

Jezeli potrzebujesz dluzsze tele to dorzuc do tego 70-200/4 i bedziesz mial pierwszoligowy zestaw do wszystkiego za rozsadna kase. I wszystko firmowe, a nie jakies Sigmy :)

yogi6661
05-03-2010, 00:16
moge kolo 7 tys wydac i myslalem nad puszka dobra... a obiektywy nawet pozneij zmienic...

cheyenne
05-03-2010, 00:55
kup od razu dobre szkła ze średniej półki i prostsze body
miałem wcześniej alfę a300, po czym przesiadłem się na d90 - ty była przepaść
w twoim przypadku wziąłbym:
nowe d90
nowy tamton 17-50/2.8 VC
nowy nikkor 35/1.8
sb600 lub nissin di866

prawie analogiczny zestaw z moim :)

potem dokupisz sigmę 50-150/2.8 i masz piękny zestaw
jak d90 będzie mało dozbierasz i weźmiesz d300s

yogi6661
05-03-2010, 01:07
a jak wygladaja suzmy na d90"?

streetfighter69
05-03-2010, 01:16
yogi, 40d to tez swietna puszka, 50d wiele nowego nie wnosi. a cenowo to jest mniej wiecej tak:

40d - 1900zl
17-40L - 2200zl
70-200/4L - 2100zl

Z twoich 7000zl zostaje jeszcze na uzwana 580EX :)

Z czasem zmieniasz 40d na 5d, a szkla zostaja. I jest bajka.

Zle?

cheyenne
05-03-2010, 01:31
a jak wygladaja suzmy na d90"?

jakie szumy?
a tak na serio a350 dzięki swej 14 megapikselowej matrycy szumi dość mocno i tu lepszym rozwiązaniem było a300 z 10-cioma megapikselami które szumiało mniej
d90 to inna bajka i możesz śmiało trzaskać kadry nawet na ISO 1600 i jest duże prawdopodobieństwo że wyjdą lepsze niż w Twojej alfie na ISO 400
podobno d90 szumi nawet mniej od d300, ale ile w tym prawdy nie sprawdziłem bo nie jestem szumofobem
idź do fotojokera i weź w garść d90 z kitem 18-105 to się zakochasz

yogi6661
05-03-2010, 09:46
ok wybiore sie wybiore sie.... a roznica d90 a d40?

cheyenne
05-03-2010, 13:39
przepaść
d40 ma np. matrycę 6mpx w identycznej technologi co alfa, w d90 jest już niskoszumiacy CMOS 12 mpx

yogi6661
05-03-2010, 17:27
chodzilo 40d canon a nikon d90

streetfighter69
06-03-2010, 00:27
a roznica d90 a 40d?

W szumach roznicy nie ma. 40d nie szumi bardziej niz D90, ma tez wg mnie lepszy DR na wyzszych ISO. Poza tym ma ISO100 natywne i ciekawa funkcje ochrony swiatel, dzialajaca od ISO200.

Fear
06-03-2010, 01:00
zmieniłem sony a200 na nikona d300 do tego kupiłem tokine 11-16 nikona 17-55 i teraz czekam na sigme 85. Piękny korpus dla mnie wart swych pieniędzy. Szybki szumy na dobrym poziomie świetna ergonomia wspaniałe możliwości do rozwoju umiejętności dlatego polecę ten korpus a jak nie to d700 i będzie jeszcze piękniej :P

yogi6661
09-03-2010, 19:44
no tu mowisz juz o duzych kwotach...:( myslalem o body tak do okolo 4.500

mysle canon 7d vs nikon d300s

streetfighter69
12-03-2010, 21:25
W tym przypadku powinny chyba zadecydowac szkla, chociaz jak widze niezle sie motasz, bo raz piszesz ze chcesz tansze body, a za chwile masz dylemat miedzy 7d i d300s, ktore tanie na pewno nie sa... :) Chyba sam za bardzo nie wiesz, co chcesz i do czego jest Ci to potrzebne. Swiadomy fotograf nie ma takich dylematow.

yogi6661
12-03-2010, 22:57
zwiekszyl sie budzet...

Goku
12-03-2010, 23:48
mysle canon 7d vs nikon d300s
Patrząc tylko na puszki:
Jeśli zdjęcia to zdecydowanie nikon d300s.
Jeśli interesują ciebie filmy to canon 7d.
Tylko mi się wydaje, że kupując body w tej cenie wybiera się cały system i warto byłoby się zastanowić jakich szkieł chcesz używać i jaki system najlepiej spełni twoje oczekiwania.

wojtas0009
13-03-2010, 00:27
streetfighter69 podał super zestaw i według mnie tego się trzymaj 17-40 super szkło :) 70-200 też ok :) jak masz większe fundusze to kup sobie 50d- z takim zestawem pstrykniesz na prawdę dużo.
znajomy ma 40d i właśnie te szkła- bardzo sobie chwali.
pozdrawiam.

yogi6661
13-03-2010, 12:39
50d czy 7d lepsze af?

dem
13-03-2010, 16:11
Mógłbyś formułować pytania poprawną polszczyzną?

Jeśli pytasz, która puszka ma lepszy af, to wystarczy pierwszy lepszy test przeczytać, choćby na optyczne.pl, by nie zadawać takich pytań. Dla ułatwienia powiem, że lepszy af z tych dwóch EOS'ów, ma ten korpus, który ma więcej punktów AF.

yogi6661
13-03-2010, 16:35
dziekuje bardzo za pomoc....

Jarecki99
13-03-2010, 17:09
Według mnie Wszystkie systemy są dobre ale żaden nie jest idealny. Canon ma swoje elki, nikon za odpowiednią kasę też jest rewelacyjny a i sony ma kilka ciekawych szkiełek (szczególnie tych od zeiss'a). Wszystko jest kwestią wyczucia swojego systemu. Ja bym chyba pozostał przy pierwotnym systemie.

yogi6661
13-03-2010, 17:26
no sony mnie wciagnol oblsluga doslownie podczas snu juz bym mogl no ale te szumy... a nowy np a550 nniewygodny...

Fear
13-03-2010, 19:04
w kwietniu będziesz miał następcę a700 z pewnością nie będzie to zła pucha

Agat
13-03-2010, 22:31
Z całą pewnością, na następcę A700 trzeba będzie poczekać dłużej.

yogi6661
13-03-2010, 23:39
a cos wiadomo parametry cena?

Azazel85
14-03-2010, 03:04
a cos wiadomo parametry cena?

Tyle (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=133971) wiadomo ;)
(pod linkami z tamtego wątku)

streetfighter69
15-03-2010, 21:14
Jeśli zdjęcia to zdecydowanie nikon d300s.
Jeśli interesują ciebie filmy to canon 7d.

To Canon 7d nie robi zdjec? :)

yogi6661
20-03-2010, 11:08
a nikon d300s tez ma zapis filmow przeciez..