PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić takie zdjęcie?



NiKtos
24-01-2010, 23:40
Witam!
Jestem bardzo początkujący i nie wiem jak zrobić takie zdjęcie!

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/2m5f5fs-1.jpg
źródło (http://i47.tinypic.com/2m5f5fs.jpg)
np. oświetlam sobie, yy... kogoś z boku, nie mogę użyć lampy, z wiadomych względów. Muszę, znowu.... użyć dużej wartości ISO, ale nie chce ponieważ robi mi się taka "wysypka"... Chciałbym użyć mniejszej wartości, ale czas mi się wydłuża, a zatem rozmazuje mi się zdjęcie. Czy mogę zrobić tak, aby wartość była mniejsza, zdjęcie ciemniejsze, ponieważ jest krótkie naświetlanie?
Może i to banalne, ale posługuję się tym ciekawym urządzeniem od wczoraj i... wiadomo ;)

Pozdrawiam!

jackrabbit
24-01-2010, 23:42
trzeba miec Canona zeby takie nieostre zdjecie zrobic

NiKtos
24-01-2010, 23:50
No to powiedzmy, że jest ostre... to z reklamy piwa w internecie ;)

jackrabbit
24-01-2010, 23:55
tryb M obczaj, nic sie wtedy samo nie wydluza :)

powinno pomoc :)

st
25-01-2010, 13:03
ubierz gościa w czornyj sweter, posadź go w dużym pomieszczeniu daleko od ściany boczkiem do okna, ustaw pomiar światła na punktowy i max. kontrast, zmierz światełko na najaśniejszej części twarzy i naciśnij spust migawki. potem ew jeszcze mała zabawa krzywymi w ps lub nx. ot i cała filozofia... a kiedyś trza było chemię grzać...


pozdrawiam

NiKtos
25-01-2010, 16:12
Dziękuje za odpowiedz ;)

NiKtos
10-02-2010, 12:09
A jak się ustawia kontrast, bo już zapomniałem?

pozdrawiam ;)

swider
10-02-2010, 13:44
Najlepiej w Photoshopie ;)

NiKtos
10-02-2010, 17:16
A da się w aparacie? ;)

swider
10-02-2010, 17:39
Da się, ale najlepiej kontrastem bawić się w post-processingu :)