NiKtos
24-01-2010, 23:40
Witam!
Jestem bardzo początkujący i nie wiem jak zrobić takie zdjęcie!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/2m5f5fs-1.jpg
źródło (http://i47.tinypic.com/2m5f5fs.jpg)
np. oświetlam sobie, yy... kogoś z boku, nie mogę użyć lampy, z wiadomych względów. Muszę, znowu.... użyć dużej wartości ISO, ale nie chce ponieważ robi mi się taka "wysypka"... Chciałbym użyć mniejszej wartości, ale czas mi się wydłuża, a zatem rozmazuje mi się zdjęcie. Czy mogę zrobić tak, aby wartość była mniejsza, zdjęcie ciemniejsze, ponieważ jest krótkie naświetlanie?
Może i to banalne, ale posługuję się tym ciekawym urządzeniem od wczoraj i... wiadomo ;)
Pozdrawiam!
Jestem bardzo początkujący i nie wiem jak zrobić takie zdjęcie!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/2m5f5fs-1.jpg
źródło (http://i47.tinypic.com/2m5f5fs.jpg)
np. oświetlam sobie, yy... kogoś z boku, nie mogę użyć lampy, z wiadomych względów. Muszę, znowu.... użyć dużej wartości ISO, ale nie chce ponieważ robi mi się taka "wysypka"... Chciałbym użyć mniejszej wartości, ale czas mi się wydłuża, a zatem rozmazuje mi się zdjęcie. Czy mogę zrobić tak, aby wartość była mniejsza, zdjęcie ciemniejsze, ponieważ jest krótkie naświetlanie?
Może i to banalne, ale posługuję się tym ciekawym urządzeniem od wczoraj i... wiadomo ;)
Pozdrawiam!