PDA

Zobacz pełną wersję : własna domena na tlenie - pytanie



pradut
23-01-2010, 18:38
Bracia i siostry w nikonie, poradźcie


Od pewnego czasu można uruchomić na tlenie pocztę we własnej domenie. Przy możliwości wyłączenia reklam esemesem za 10 zet/rok jest to atrakcyjna propozycja.
(dodam że lubię interfejs tlena i wole od gmaila)
Jednakże przeczytałem regulamin i zaniepokoil mnie 11 punkt regulaminu
https://admin.prokonto.pl/panel/faq#a27

11. Usuwanie domeny z usługi

Zarządzający domeną może usunąć z usługi prokonto.pl jedynie domene nieaktywną.

Jest to jakiś haczyk? Rozumiem co czytam, ale nie umiem tego przełożyc na konsekwencje :)
Czy to oznacza, że jak sobie zainstaluję taką pocztę i mi sie coś nie spodoba, to sobie tej domeny nigdzie nie przeniosę aż stanie się nieaktywna?

Czy może taka domena jednoczesnie chodzić na tlenie i na gmailu lub ulokowana na jakimś serwerze hostingowym?

Jak ktoś wie proszę o info
dziękuję

Gusioo
25-01-2010, 09:47
A próbowałeś zadać te pytania jakiemuś konsultantowi z O2? Pewnie jak świadczą taką usługę to mają też odpowiednie zaplecze.


1. Chcę korzystać z prokonto.pl, ale nie mam domeny

Do korzystania z usług prokonto.pl konieczne jest posiadanie domeny internetowej lub praw do zarządzania domeną. Jeśli nie jesteś posiadaczem domeny a jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług prokonto.pl, możesz zdecydować się na zakup domeny u jednego z lokalnych rejestratorów.

Domene internetową można nabyć już od 1 złotówki. Cena ta jest niezależna od prokonto.pl.
Czyli domenę kupujesz na własną rękę, potem w panelu konfiguracji domeny wskazujesz DNSy z o2 i masz z głowy.

pradut
27-01-2010, 23:40
pewnie że próbowałem
czekam na odp
ale konsultant zawsze odpowiada marketingowo, po to tu pytam bo może ktos wie gdzie pies drapany: chcę wiedzieć co to znaczy że mogę usunąć tylko domenę nieaktywną.

pradut
10-02-2010, 17:39
jeśli chodzi o odpowiedzi z tlena

to jej nie ma
pytanie chyba ich przerosło
mimo zapewnień po pierwszym moim monicie że przekazano to gdzies i juz jutro będzie odpowiedź
teraz link, pod którym miała być odpowiedź, prowadzi w puste pole

kuwa, czyżby tylko gmail?

Gusioo
10-02-2010, 17:47
Dałbym sobie z tym spokój - Gmail też ma podobną funkcjonalność.

kiemlo
10-02-2010, 18:41
Właścicielem domeny jesteś ty, zatem nie ma możliwości, żeby jakiś usługodawca ci tę domenę zablokował. Możesz zrezygnować z usług, możesz przestawić wpisy w domenie aby nie wskazywały na ten czy inny serwer pocztowy.