PDA

Zobacz pełną wersję : D80 gniazdo karty



Damian.P
23-01-2010, 16:43
Witam
Dziś odkryłem, że gniazdo karty pamięci sie delikatnie mówiąc zepsuło
Otóż gdy jest włożona karata i ją wciskam w celu wyciągnięcia
ona nie odskakuje. Aparacik jest już po gwarancji, poza tym nie chcę
wysyłąć go na ul. Postępu w Warszawie ponieważ nie przeszkadza to w robienu zdjęć
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem i poradzi mi coś ciekawego

Jatin
23-01-2010, 17:34
Możesz to olać i robić foty albo poszukać jakiegoś serwisu który Ci to naprawi, tyle że pewnie będziesz musiał poszukać gniazda z innego egzemplarza.

pap911
23-01-2010, 17:36
mnie także się takie coś zdarzyło ze dwa razy. ale jakoś w końcu wyskoczyło albo przynajmniej na tyle się wysunęła, że dało ise wyciągnąć za to wgłębienie w karcie.
teraz wyskakuje jednak normalnie więc się nie przejmuję.

kronos28
24-01-2010, 13:20
trzy opcje:

1. Poszła spręzyka z owego mechanizmu wysuwania karty - do wymiany
2. Jakimś cudem odczepiła się i trza ją tylko zaczepić - trza rozkręcić aparat...
3. syf który zebrał się w porcie karty i jak się go usunie to powinno się "naprawić"

tompsl
25-01-2010, 21:22
Witam
Dziś odkryłem, że gniazdo karty pamięci sie delikatnie mówiąc zepsuło... ...
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem i poradzi mi coś ciekawego

-to samo u mnie, szczesliwie na gwar. serwis wymienił cały slot karty pamieci.
efekty uboczne: uszkodzenie karty sd - obudowa rozpadła sie na dwie czesci. ...

dirtyfrank
08-05-2011, 12:10
Witam,
miał ktoś z forum zepsuty slot w d80.
nie mogę włożyć karty, nie blokuje się w środku.
czy można to samemu naprawić, wymienić czy czeka mnie serwis??
może ktoś z Was już to wymieniał w serwisie i ile go to kosztowało.
dzięki

Jatin
08-05-2011, 16:05
Jak czujesz się na siłach żeby rozebrać i złożyć body to wymienisz sam oczywiście jeśli zdobędziesz slot. Na postępu w przypadku D80 może się średnio opłacać.

ruffio
09-05-2011, 22:31
Wymiana slotu to śmieciowe pieniądze dla magika - elektronika. Samo złącze to około 20 zł (CF) lub 5 zł (SD - typ push - push) plus robocizna (około 80-100 zł). Natomiast pytanie jest następujące: czy tylko uszkodzone jest złącze?

dirtyfrank
09-05-2011, 23:46
nie mam pojęcia co jest uszkodzone, ale wydaje mi się że to tylko sprawa mechaniczna.
karta po wciśnięciu jest czytana.
dostałem odpowiedź z serwisu N. "Może być do wymiany sam slot, ale do wymiany może być płyta główna na której zlokalizowany jest slot.
Koszt ok. 400-800,00zł. Cena do potwierdzenia po sporządzonym przez technika kosztorysie. Czas to ok. 2,5 tygodnia."
czyli jakieś kosmiczne pieniądze, biorąc pod uwagę teraz cenę używek d80.

dirtyfrank
09-05-2011, 23:46
Wymiana slotu to śmieciowe pieniądze dla magika - elektronika. Samo złącze to około 20 zł (CF) lub 5 zł (SD - typ push - push) plus robocizna (około 80-100 zł). Natomiast pytanie jest następujące: czy tylko uszkodzone jest złącze?
a znasz jakiegoś magika we Wrocławiu??

ruffio
10-05-2011, 13:01
no właśnie z Wrockiem jest problem. W Szczecinie co innego...
Może popytaj wśród studentów - będzie taniej co nie oznacza, że gorzej. Czasami można się zdziwić, że prócz picia i głodowania znają się na lutowaniu.

dirtyfrank
21-07-2011, 12:53
Witam,
wracam tylko z informacją, że problem sam się rozwiązał :)
do serwisu nie wysyłałem (na szczęście), bo dużo by to kosztowało.
we Wrocławiu tez się nie zdecydowałem, bo kolega zobowiązał się podjąć rozkręcenia i sprawdzenia slotu.
no więc to zrobił, rozkręcił puszkę i dzwoni do mnie, że wkłada kartę do slotu i działa.
pomyślałem, że może moje dwie karty się wyrobiły (chociaż w d300 śmigają) albo coś innego.
aparat wrócił do mnie do domu, wkładam stare karty i działają :0
tak, że nie wiem co to mogło być. jakieś napięcia na obudowie, paproch itp. itd.
ale dzięki temu się sprężyłem i kupiłem d300s :) i jestem teraz podwójnie szczęśliwy.
pozdrawiam.