PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać taki efekt?



dalijejaparat
22-01-2010, 19:56
Dzień dobry. :)
Przeglądam forum i przeglądam i nie znalazłam tego co by mnie interesowało. Otóż chodzi o obróbkę zdjęć. Mianowicie chciałabym uzyskać w PSie coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/eiwdit-2.jpg
źródło (http://i49.tinypic.com/eiwdit.jpg).


I teraz pytanie: jak to jest zrobione?? Może jakiś tutorial? Chodzi mi o te "zabarwienia kolorami". Na tym przykładzie akurat jest wg mnie trochę tego za dużo, poza tym chciałabym to wykorzystać w portretach. Na przykład: lewa strona zdjęcia zabarwiona na niebiesko, prawa na czerwono itp. Nie mogłam znaleźć lepszego przykładu (zdjęcia). Odwołam się też do wątku z naszego forum: http://nikon.org.pl/showthread.php?t=126569 . Wiem, że to odpowiednie ustawienie względem światła, ale czy mogę coś podobnego uzyskać w photoshopie? Marzę, żeby połączyć te dwie powyższe techniki i stworzyć coś fajnego. :)

Innervoice
22-01-2010, 20:18
http://www.planetphotoshop.com/design-effects-2.html
Pod koniec filmiku masz o nanoszeniu gradientu.

dalijejaparat
22-01-2010, 23:07
Dodam jeszcze, że taki efekt też wchodzi w grę:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/2r6zde9-2.jpg
źródło (http://i45.tinypic.com/2r6zde9.jpg)


Bardzo mi na tym zależy.

ryszkut
22-01-2010, 23:37
blur, mały kontrast w levelsach, duża saturacja i cross