PDA

Zobacz pełną wersję : Program do fakturowania



piwkoo
22-01-2010, 14:24
Który pogram do fakturowania polecacie?

++faktura 2010 (http://www.mcsoftware.pl/oferta/program_do_wystawiania_faktur)
Faktura VAT 2010 (http://www.rafsoft.net/faktura/opis_fv2010_html.html)
Faktura small biznes (http://www.mega-tech.com.pl/wiecej_program_do_faktur.html)
Faktury Express (http://www.polpress.pl/)

Różnią się w zasadzie interfejsem, bo niby czym więcej ;) ale ogólnie chodzi mi o szybkość działania, żeby się nie zawieszały bazy itp.
Używacie któregoś z tych programów? a może jest coś innego godnego uwagi za nieduże pieniążki?

rkk
22-01-2010, 14:30
Ja do księgowości używam programu Rzeczpospolita Mała Księgowość 2009, zaktualizowanego do najnowszej wersji.
Posiada przyzwoity moduł fakturowania, więc nie potrzeba zewnętrznych programów.
W dodatku jest za przyzwoite pieniądze: 5,99 zł, jeśli ma się cierpliwość czekać na przesyłkę z Rzeczpospolitej, albo około 25 zł na allegro.

piwkoo
22-01-2010, 14:32
Dawali też coś do Gazety Prawnej ale w moim pikutkowie jej nie mieli :/ Może faktycznie warto się za czymś takim rozejrzeć :)

Paweł Kania
22-01-2010, 14:35
Ja używam Faktur1, jest też rozbudowana wersja Fakktur2.

Jest niedrogie, można konfigurowac wygląd faktury i swojej stopki (logo etc.)
I wystawia Faktury :)

www.marcom.nysa.pl

fIlek
22-01-2010, 14:36
Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz dekretacji płatności, kontroli stanów magazynowych, itp. Ja używam Lefthand mała księgowość - dosyć rozbudowany, ale niedrogi, kontrola stanów magazynowych, płatności, efaktury i sporo innych. Chodzi szybko, ma świetny system backupów i łatwą aktualizację.

piwkoo
22-01-2010, 14:50
Dzięki za propozycję.
Poczytałem, pooglądałem i w zasadzie do pełni szczęścia wystarczy mi ten: http://www.rafsoft.net/wersje.html wersja standard. Magazynowania nie mam więc jest mi to zbędne. Wygląd przyjazny dla oka i ma również wypełnianie druczków pocztowych i innych dupereli.

Poczytam jescze na temat Fakktur2 oraz Lefthand
Dzięki chłopaki ;)

wacki4
25-01-2010, 10:27
a patrzyłeś na netowe produkty? ja ostatnio wykupiłem wfirma.pl i chodzi bajecznie ;)

miron19j
25-01-2010, 11:16
ja używam Samozatrudnienie z firmy FORMAT z Wrocławia. Ma wszystko, co potrzeba: fakturowanie, magazyn, bazę klientów i towarów, archiwum faktur. Wylicza podatek, VAT, ZUS, można wydrukować przelewy do banku. Generuje wszelakie zestawienia miesięczne, roczne.

marcinc
25-01-2010, 11:25
Ja korzystam z darmowego programu MegaFakturka (http://www.poldata.pl/?ido=27).

Pozdrawiam:)

edwa
25-01-2010, 11:35
a macie coś darmowego co będę mógł uruchomić na dwóch kompach. Tzn jeden będzie serwerem, a drugi klientem z możliwością podglądu wszystkich faktur itp? Może być płatne, ale w granicach rozsądku oczywiście.

Gusioo
25-01-2010, 12:03
Mała Księgowość Rzeczpospolitej chyba takie coś umożliwia, ale pewien nie jestem, bo bawiłem się tym w celach edukacyjnych.

Koszt znikomy.

wacki4
25-01-2010, 12:27
edwa - zobacz link który dałem 2 posty wyżej ;) na necie działa więc możesz podpiąć dowolną ilość komputerów.

piwkoo
25-01-2010, 14:22
a patrzyłeś na netowe produkty? ja ostatnio wykupiłem wfirma.pl i chodzi bajecznie ;)

Tak oglądałem, ale jednak wolę żeby moje wszelkie dane nie przechodziły przez internet. Mimo wszystko wolę zapłacić te 100zł i mieć święty spokój i się nie martwić ;)

wacki4
28-01-2010, 11:14
piwkoo - ja juz przebrnąłem przez wiele aplikacji biurowych - jedynie insert ma dobry soft [no prócz ceny ;) ] ale za to nie chce im się robić wsparcia dla faktur vat-marża. kiedyś olali temat, a u mnie bez tego ani rusz ;)

emulsja
15-03-2010, 16:37
Ja używam programu do wystawiania faktur (http://www.fajnafaktura.pl) Fajna Faktura (http://www.fajnafaktura.pl/faktura/pobierz.html). Jest prosty w obsłudze, darmowy i wystarczający, jak się prowadzi małą działalność.

motyl
15-03-2010, 16:54
http://www.dobreprogramy.pl/Fakturka,Program,Windows,11443.html
Program ma kilka lat ale bardzo fajny i prosty w obsłudze.

fIlek
15-03-2010, 17:12
piwkoo - ja juz przebrnąłem przez wiele aplikacji biurowych - jedynie insert ma dobry soft [no prócz ceny ;) ] ale za to nie chce im się robić wsparcia dla faktur vat-marża. kiedyś olali temat, a u mnie bez tego ani rusz ;)

Hehe, jaaasne insert. Chciałbym dostawać po 100zł za każdą znajomą firmę, której uratowałem tyłek po padzie subiekta. Teraz zamiast siedzieć na forum nikona, wybierałbym w salonie kolor tapicerki dla mojego nowego DBS :mrgreen:

krzysztof jot
23-03-2010, 02:27
od 10 lat uzywam programów JZK , po latach mozna powiedziec ze sa naprawde niezłe i proste w obsłudze - http://www.jzk.pl/druczek

gsh
27-03-2010, 12:02
Witam,
Przerabiałem kilka programów do fakturek, jednak od początku tego roku używam softu kupionego tutaj:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3554310

Mam tą najprostszą wersję za 49zł bo dla mojego typu działalności jest wystarczająca. Mogę szczerze polecić.

bartek0483
16-10-2011, 12:00
Do w miarę prostych zastosowań polecam Wam program Pakiet Przedsiębiorcy. Jest tani, często aktualizowany, a przede wszystkim wygodny, prosty i ergonomiczny. Wersję testową można pobrać za darmo stąd:

http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/faktura-vat

malinarek70
16-10-2011, 12:02
A ja z kolei polecam coś bardzo nowoczesnego - Commerbusiness. Aplikację można pobrać ze strony http://www.commerbusiness.pl

National
16-10-2011, 13:00
Ja kiedyś dawno pracowałem na http://fakt.com.pl/ i było ok.

Foto7
16-10-2011, 15:29
ja używam Samozatrudnienie z firmy FORMAT z Wrocławia. Ma wszystko, co potrzeba: fakturowanie, magazyn, bazę klientów i towarów, archiwum faktur. Wylicza podatek, VAT, ZUS, można wydrukować przelewy do banku. Generuje wszelakie zestawienia miesięczne, roczne.

Mam i polecam, serwis też dobry w razie godziny W jakby coś padło.
Pozdrawiam

grafos
16-10-2011, 20:39
dlugo szukalem programu do FV i wybralem rowniez Faktura VAT 2011 PRO - wszystko jest swietne ale ...
niestety problem pojawil sie po jakims czasie gdy trzeba bylo kupic urzadzenie fiskalizujace ...
niestety program obsluguje tylko 5 czy 6 drukarek termicznych ktorych cena zaczyna sie od 2500zl i niestety nie ma szans by podlaczyc cos innego na rynku i z dwojga zlego kupilem kase fisklaną

to uwazam za duzy mankament - reszta czyli funkcjonalnosc jest porpostu genianialny -łącznie z magazynem - rachunkowoscią i roznymi funkcjami łacznie z drukowaniem nadania paczek pocztowych (tylko z poczta trzeba uzgodnic nr przesylek)


pozdrawiam

Kundzior
21-10-2011, 21:50
Ja używam Fama Start, jest świetny.

sote
02-07-2014, 10:25
odświeżę wątek...
Co na dzień dzisiejszy polecicie do fakturowania?
Mała firma - kilka faktur miesięcznie, bez magazynów i takich tam...
Księgowości sam nie prowadzę.

Johanan
02-07-2014, 10:54
Tu masz: http://www.dobreprogramy.pl/Programy-do-fakturowania,Programy,Windows,123.html całą listę z opisami.

sote
02-07-2014, 11:19
znaleźć listę to nie problem ;)
ale mimo to dzięki!

bardziej zależny mi na informacjach od Was, co używacie i co polecacie

Johanan
02-07-2014, 11:34
Nie to żebym chciał być szczególnie złośliwy, ale miarą popularności jest liczba pobrań, a poza tym masz przy każdym programie z listy opinie jego użytkowników.

marszull
02-07-2014, 11:56
znaleźć listę to nie problem ;)
ale mimo to dzięki!

bardziej zależny mi na informacjach od Was, co używacie i co polecacie

ja uzywalem jakis czas darmowego od ifirma, ale zamienilem na ifirma calkowicie

ku6i
02-07-2014, 22:55
odświeżę wątek...
Co na dzień dzisiejszy polecicie do fakturowania?
Mała firma - kilka faktur miesięcznie, bez magazynów i takich tam...
Księgowości sam nie prowadzę.

Możesz ściągnąć jakieś dziwne aplikacje, które mają swoje formaty, bazy itp, albo po prostu użyć do tego... Excela. Mam podobne potrzeby jak Ty, w porywach wystawiam 3 faktury miesięcznie i Excel spokojnie daje radę. Spędzisz parę godzin na czytaniu co ma być na fakturze (w internecie materiałów sporo, np. http://www.infakt.pl/blog/rodzaje-faktur-ktore-powinno-sie-znac/?category_name=faktury), a co nie jest konieczne, choć 99% faktur to zawiera (kto wie, że numer konta, podpis i nieśmiertelne wyrazy "faktura VAT" wcale nie są konieczne?), ale co się dowiesz to Twoje.

Jacol
03-07-2014, 08:55
Programy są znacznie wygodniejsze niż excel i nawet najprostsze oferują znacznie więcej wygód i są bardziej przejrzyste niż komórki.

docxxx
03-07-2014, 08:58
FitFaktura

ku6i
03-07-2014, 15:42
Programy są znacznie wygodniejsze niż excel i nawet najprostsze oferują znacznie więcej wygód i są bardziej przejrzyste niż komórki.

Jeśli ktoś ma wiele produktów w ofercie, różne stawki VAT itp. to jak najbardziej. Ale żeby trzy razy w miesiącu wpisać "Usługa XXXX" i wpisać kwotę netto (brutto itd. wylicza się samo) + dane klienta (które i tak musiałbym wpisać, czy do Excela, czy do innej aplikacji) instalować osobną aplikację? Jak ktoś lubi - ok, ale moim zdaniem szkoda miejsca na dysku.

Jacol
03-07-2014, 18:08
Wystarczy, że będzie chciał coś odnależc z poprzednich miesięcy/lat, posortować, podejrzeć, sprawdzić i już jest problem bo albo ma osobne pliki, albo arkusze i musi to zrealizować za pomocą funkcji lub dodatkowych opcji w excelu.

Każdy program za "stówkę" rocznie jest dużo wygodniejszy. Są ludzie, co wolą 10 faktur miesięcznie wypisywać ręcznie i potem szukać po segregatorach - można i tak. Tylko, że to strata czasu.

ku6i
03-07-2014, 19:10
Ok, nie twierdziłem, że Excel jest dobrem na całe zło. Ja nie mam takich potrzeb, więc Excel spełnia swoje zadanie, ale rozumiem, że komuś takie możliwości mogą być przydatne i dedykowana aplikacja w takim przypadku jest lepszym rozwiązaniem.

A co do papierowych faktur - nie wiem, jeszcze nigdy takiej nie wystawiłem :D

docxxx
03-07-2014, 19:50
FitFaktura


Po co robicie OT, czy Exel, a moze cos innego.Juz podalem prykladowy program, a wy dalej ciagniecie bez sensu. I tak w 80% watkow.

Tamara
13-10-2017, 08:59
Spawdźcie sobie Faktura Small Business https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/. Naprawdę fajny programik. Cena niby nie najniższa, bo 200zł, ale w przeliczeniu na miesiąc to około 16zł, a po roku połowę mniej, więc nie są to duże koszty za wygodę i oszczędność czasu, które daje program.

Kojocisko
13-10-2017, 09:32
Ja polecam onlineowy serwis fakturownia.pl. Używam w dwóch małych firma i naprawdę jestem zadowolony. Przy okazji załatwia archiwum dokumentów, faktury w walutach, itp.
Do tego naprawdę ładny i porządnie zrobiony. Do trzech faktur miesięcznie za free. Naprawdę nie warto bawić się Excellem.