Zobacz pełną wersję : Program do fakturowania
Który pogram do fakturowania polecacie?
++faktura 2010 (http://www.mcsoftware.pl/oferta/program_do_wystawiania_faktur)
Faktura VAT 2010 (http://www.rafsoft.net/faktura/opis_fv2010_html.html)
Faktura small biznes (http://www.mega-tech.com.pl/wiecej_program_do_faktur.html)
Faktury Express (http://www.polpress.pl/)
Różnią się w zasadzie interfejsem, bo niby czym więcej ;) ale ogólnie chodzi mi o szybkość działania, żeby się nie zawieszały bazy itp.
Używacie któregoś z tych programów? a może jest coś innego godnego uwagi za nieduże pieniążki?
Ja do księgowości używam programu Rzeczpospolita Mała Księgowość 2009, zaktualizowanego do najnowszej wersji.
Posiada przyzwoity moduł fakturowania, więc nie potrzeba zewnętrznych programów.
W dodatku jest za przyzwoite pieniądze: 5,99 zł, jeśli ma się cierpliwość czekać na przesyłkę z Rzeczpospolitej, albo około 25 zł na allegro.
Dawali też coś do Gazety Prawnej ale w moim pikutkowie jej nie mieli :/ Może faktycznie warto się za czymś takim rozejrzeć :)
Paweł Kania
22-01-2010, 14:35
Ja używam Faktur1, jest też rozbudowana wersja Fakktur2.
Jest niedrogie, można konfigurowac wygląd faktury i swojej stopki (logo etc.)
I wystawia Faktury :)
www.marcom.nysa.pl
Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz dekretacji płatności, kontroli stanów magazynowych, itp. Ja używam Lefthand mała księgowość - dosyć rozbudowany, ale niedrogi, kontrola stanów magazynowych, płatności, efaktury i sporo innych. Chodzi szybko, ma świetny system backupów i łatwą aktualizację.
Dzięki za propozycję.
Poczytałem, pooglądałem i w zasadzie do pełni szczęścia wystarczy mi ten: http://www.rafsoft.net/wersje.html wersja standard. Magazynowania nie mam więc jest mi to zbędne. Wygląd przyjazny dla oka i ma również wypełnianie druczków pocztowych i innych dupereli.
Poczytam jescze na temat Fakktur2 oraz Lefthand
Dzięki chłopaki ;)
a patrzyłeś na netowe produkty? ja ostatnio wykupiłem wfirma.pl i chodzi bajecznie ;)
miron19j
25-01-2010, 11:16
ja używam Samozatrudnienie z firmy FORMAT z Wrocławia. Ma wszystko, co potrzeba: fakturowanie, magazyn, bazę klientów i towarów, archiwum faktur. Wylicza podatek, VAT, ZUS, można wydrukować przelewy do banku. Generuje wszelakie zestawienia miesięczne, roczne.
Ja korzystam z darmowego programu MegaFakturka (http://www.poldata.pl/?ido=27).
Pozdrawiam:)
a macie coś darmowego co będę mógł uruchomić na dwóch kompach. Tzn jeden będzie serwerem, a drugi klientem z możliwością podglądu wszystkich faktur itp? Może być płatne, ale w granicach rozsądku oczywiście.
Mała Księgowość Rzeczpospolitej chyba takie coś umożliwia, ale pewien nie jestem, bo bawiłem się tym w celach edukacyjnych.
Koszt znikomy.
edwa - zobacz link który dałem 2 posty wyżej ;) na necie działa więc możesz podpiąć dowolną ilość komputerów.
a patrzyłeś na netowe produkty? ja ostatnio wykupiłem wfirma.pl i chodzi bajecznie ;)
Tak oglądałem, ale jednak wolę żeby moje wszelkie dane nie przechodziły przez internet. Mimo wszystko wolę zapłacić te 100zł i mieć święty spokój i się nie martwić ;)
piwkoo - ja juz przebrnąłem przez wiele aplikacji biurowych - jedynie insert ma dobry soft [no prócz ceny ;) ] ale za to nie chce im się robić wsparcia dla faktur vat-marża. kiedyś olali temat, a u mnie bez tego ani rusz ;)
Ja używam programu do wystawiania faktur (http://www.fajnafaktura.pl) Fajna Faktura (http://www.fajnafaktura.pl/faktura/pobierz.html). Jest prosty w obsłudze, darmowy i wystarczający, jak się prowadzi małą działalność.
http://www.dobreprogramy.pl/Fakturka,Program,Windows,11443.html
Program ma kilka lat ale bardzo fajny i prosty w obsłudze.
piwkoo - ja juz przebrnąłem przez wiele aplikacji biurowych - jedynie insert ma dobry soft [no prócz ceny ;) ] ale za to nie chce im się robić wsparcia dla faktur vat-marża. kiedyś olali temat, a u mnie bez tego ani rusz ;)
Hehe, jaaasne insert. Chciałbym dostawać po 100zł za każdą znajomą firmę, której uratowałem tyłek po padzie subiekta. Teraz zamiast siedzieć na forum nikona, wybierałbym w salonie kolor tapicerki dla mojego nowego DBS :mrgreen:
krzysztof jot
23-03-2010, 02:27
od 10 lat uzywam programów JZK , po latach mozna powiedziec ze sa naprawde niezłe i proste w obsłudze - http://www.jzk.pl/druczek
Witam,
Przerabiałem kilka programów do fakturek, jednak od początku tego roku używam softu kupionego tutaj:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3554310
Mam tą najprostszą wersję za 49zł bo dla mojego typu działalności jest wystarczająca. Mogę szczerze polecić.
bartek0483
16-10-2011, 12:00
Do w miarę prostych zastosowań polecam Wam program Pakiet Przedsiębiorcy. Jest tani, często aktualizowany, a przede wszystkim wygodny, prosty i ergonomiczny. Wersję testową można pobrać za darmo stąd:
http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/faktura-vat
malinarek70
16-10-2011, 12:02
A ja z kolei polecam coś bardzo nowoczesnego - Commerbusiness. Aplikację można pobrać ze strony http://www.commerbusiness.pl
National
16-10-2011, 13:00
Ja kiedyś dawno pracowałem na http://fakt.com.pl/ i było ok.
ja używam Samozatrudnienie z firmy FORMAT z Wrocławia. Ma wszystko, co potrzeba: fakturowanie, magazyn, bazę klientów i towarów, archiwum faktur. Wylicza podatek, VAT, ZUS, można wydrukować przelewy do banku. Generuje wszelakie zestawienia miesięczne, roczne.
Mam i polecam, serwis też dobry w razie godziny W jakby coś padło.
Pozdrawiam
dlugo szukalem programu do FV i wybralem rowniez Faktura VAT 2011 PRO - wszystko jest swietne ale ...
niestety problem pojawil sie po jakims czasie gdy trzeba bylo kupic urzadzenie fiskalizujace ...
niestety program obsluguje tylko 5 czy 6 drukarek termicznych ktorych cena zaczyna sie od 2500zl i niestety nie ma szans by podlaczyc cos innego na rynku i z dwojga zlego kupilem kase fisklaną
to uwazam za duzy mankament - reszta czyli funkcjonalnosc jest porpostu genianialny -łącznie z magazynem - rachunkowoscią i roznymi funkcjami łacznie z drukowaniem nadania paczek pocztowych (tylko z poczta trzeba uzgodnic nr przesylek)
pozdrawiam
Kundzior
21-10-2011, 21:50
Ja używam Fama Start, jest świetny.
odświeżę wątek...
Co na dzień dzisiejszy polecicie do fakturowania?
Mała firma - kilka faktur miesięcznie, bez magazynów i takich tam...
Księgowości sam nie prowadzę.
Tu masz: http://www.dobreprogramy.pl/Programy-do-fakturowania,Programy,Windows,123.html całą listę z opisami.
znaleźć listę to nie problem ;)
ale mimo to dzięki!
bardziej zależny mi na informacjach od Was, co używacie i co polecacie
Nie to żebym chciał być szczególnie złośliwy, ale miarą popularności jest liczba pobrań, a poza tym masz przy każdym programie z listy opinie jego użytkowników.
marszull
02-07-2014, 11:56
znaleźć listę to nie problem ;)
ale mimo to dzięki!
bardziej zależny mi na informacjach od Was, co używacie i co polecacie
ja uzywalem jakis czas darmowego od ifirma, ale zamienilem na ifirma calkowicie
odświeżę wątek...
Co na dzień dzisiejszy polecicie do fakturowania?
Mała firma - kilka faktur miesięcznie, bez magazynów i takich tam...
Księgowości sam nie prowadzę.
Możesz ściągnąć jakieś dziwne aplikacje, które mają swoje formaty, bazy itp, albo po prostu użyć do tego... Excela. Mam podobne potrzeby jak Ty, w porywach wystawiam 3 faktury miesięcznie i Excel spokojnie daje radę. Spędzisz parę godzin na czytaniu co ma być na fakturze (w internecie materiałów sporo, np. http://www.infakt.pl/blog/rodzaje-faktur-ktore-powinno-sie-znac/?category_name=faktury), a co nie jest konieczne, choć 99% faktur to zawiera (kto wie, że numer konta, podpis i nieśmiertelne wyrazy "faktura VAT" wcale nie są konieczne?), ale co się dowiesz to Twoje.
Programy są znacznie wygodniejsze niż excel i nawet najprostsze oferują znacznie więcej wygód i są bardziej przejrzyste niż komórki.
Programy są znacznie wygodniejsze niż excel i nawet najprostsze oferują znacznie więcej wygód i są bardziej przejrzyste niż komórki.
Jeśli ktoś ma wiele produktów w ofercie, różne stawki VAT itp. to jak najbardziej. Ale żeby trzy razy w miesiącu wpisać "Usługa XXXX" i wpisać kwotę netto (brutto itd. wylicza się samo) + dane klienta (które i tak musiałbym wpisać, czy do Excela, czy do innej aplikacji) instalować osobną aplikację? Jak ktoś lubi - ok, ale moim zdaniem szkoda miejsca na dysku.
Wystarczy, że będzie chciał coś odnależc z poprzednich miesięcy/lat, posortować, podejrzeć, sprawdzić i już jest problem bo albo ma osobne pliki, albo arkusze i musi to zrealizować za pomocą funkcji lub dodatkowych opcji w excelu.
Każdy program za "stówkę" rocznie jest dużo wygodniejszy. Są ludzie, co wolą 10 faktur miesięcznie wypisywać ręcznie i potem szukać po segregatorach - można i tak. Tylko, że to strata czasu.
Ok, nie twierdziłem, że Excel jest dobrem na całe zło. Ja nie mam takich potrzeb, więc Excel spełnia swoje zadanie, ale rozumiem, że komuś takie możliwości mogą być przydatne i dedykowana aplikacja w takim przypadku jest lepszym rozwiązaniem.
A co do papierowych faktur - nie wiem, jeszcze nigdy takiej nie wystawiłem :D
FitFaktura
Po co robicie OT, czy Exel, a moze cos innego.Juz podalem prykladowy program, a wy dalej ciagniecie bez sensu. I tak w 80% watkow.
Spawdźcie sobie Faktura Small Business https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/. Naprawdę fajny programik. Cena niby nie najniższa, bo 200zł, ale w przeliczeniu na miesiąc to około 16zł, a po roku połowę mniej, więc nie są to duże koszty za wygodę i oszczędność czasu, które daje program.
Kojocisko
13-10-2017, 09:32
Ja polecam onlineowy serwis fakturownia.pl. Używam w dwóch małych firma i naprawdę jestem zadowolony. Przy okazji załatwia archiwum dokumentów, faktury w walutach, itp.
Do tego naprawdę ładny i porządnie zrobiony. Do trzech faktur miesięcznie za free. Naprawdę nie warto bawić się Excellem.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.