PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawa tabletow firmy Wacom



wulisu
01-04-2005, 22:08
Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy ktos uzywa tablety firmy Wacom, przymierzam sie do zakupu i zastanawiam sie nad wyborem. Mysle o rozmiarze A 4, czy jest w praktyce duza roznica pomiedzy seria Intuos 2 a Intuos 3. Czy warto kupowac wersje drozsza, co sie przez to zyska ( a moze nic ) Jakie
macie zdanie na ten temat. Za wszelkie sugestie bylbym wdzieczny. Pozdrawiam serdecznie nowy na forum...Wulisu. :)

Anonymous
01-04-2005, 22:13
Ja używam starego ArtPada, więc co do różnic między piórkami Intuousa nie mam doświadczeń, ale...
NIE KUPUJ tak dużego formatu. Jak kupisz sobie A4, to nie będziesz używać tabletu za długo. Na A4 trzeba się już namachać jak w kopalni. Poszukaj mniejszego rozmiaru (między A6 i A5). A4 i więcej to sensowne do digitalizacji w CADzie czy co...

wulisu
01-04-2005, 23:10
hmm....a ja myslalem ze to sie przeklada w ten sposob ze im wiekszy tym lepszy, tzn. ze bardziej precyzyjnie mozna zarzadzac obrazem, nawet wyczytalem w 1 ksiazce gdzie autorzy wspominali o formacie A4. Zdaje sie ze musze poszukac wiecej informacji na ten temat, ale nie ma jak to opinie uzytkownikow. Dzieki za info. Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Lis :wink:

Anonymous
01-04-2005, 23:18
Zapytaj na usenecie, grupa pl.comp.dtp czy pl.comp.grafika, tam są dziesiątki użytkowników Wacoma.
BTW, większy jest lepszy, daje lepszą kontrolę nad obrazem, pytanie, czy do wycieczki za miasto potrzebny jest F16 ;-).

Anonymous
01-04-2005, 23:48
Dzieki za linka zajrze tam. Ja zakładam użytkowanie domowe. Zatem ja to nawet bombowca bym wykorzystał :)

Anonymous
01-04-2005, 23:53
Może i byś wykorzystał, ale na A4 juz się sporo namachasz ręką. Weź pod uwagę, że ruch od lewego dolnego rogu ekranu, do prawego górnego w celu kliknięcia krzyżyka, to będzie 40cm...

Giuppo
02-04-2005, 10:02
Ja uzywam w domu starszy model Wacoma w formacie A6. Pracuje sie na nim bardzo wygodnie (reka troszke odpoczywa od myszy). Jezeli nie myslisz o profesjonalnych zastosowaniach, to chyba nie ma sensu kupowanie tabletu A4... sa one jednak znacznie drozsze.

wulisu
02-04-2005, 23:58
hm...mysle o profesjonalnym zastosowaniu, nie wiem czy model z serii 3 jest jakos szczegolnie poprawiony, i czy jest sens jego kupowania. Mam fundusze na jego zakup, lecz nie jestem pewien jego ceny do mozliwosci. Pozdrawiam Dariusz Lis

mpriest
03-04-2005, 15:17
Intuos 3 od poczciwej dwojki rozni sie glownie zmiana wygladu. Ten caly
pokryty jest ladnie polyskujacym plastikiem, dzieki czemu nie bedzie
widac na nim wytarc jak na I2. Doszly tez dotakowe batony - w praktyce
bezuzyteczne jak stwierdzili jego uzytkownicy.

Jesli potrzebujesz narzedzia do ilustracji - A4 I2 bedzie dla Ciebie.
Jesli szukasz pomocy do graiki/retuszu A6, A5 I2 bedzie lepszy.

Piotr_W
03-04-2005, 15:33
Jestem zielony w tej materii, więc z góry przepraszam za proste pytanie. Czy do tego urządzenia muszę mieć specjalny soft czy "pójdzie" z PhotoShopem?
Dzięki, Piotr

wuqa
03-04-2005, 15:53
Witam. Ja mam Wacoma formatu A5. Przymierzałem się do A4, ale na szczęście zrezygnowałem...po prostu za duży. Na tym A5 bardzo dużo rysuję i retuszuję fotki i jest naprawdę idealny. A z photoshopem (ja mam CS) współpracuje wprost doskonale! Jakbyś pracował na zwykłej kartce papieru! Pozdrawiam!

Piotr_W
03-04-2005, 16:00
Witam. Ja mam Wacoma formatu A5. Przymierzałem się do A4, ale na szczęście zrezygnowałem...po prostu za duży. Na tym A5 bardzo dużo rysuję i retuszuję fotki i jest naprawdę idealny. A z photoshopem (ja mam CS) współpracuje wprost doskonale! Jakbyś pracował na zwykłej kartce papieru! Pozdrawiam!
Dzięki za błysk-odpowiedź. Piotrek

wulisu
03-04-2005, 16:26
Dzieki za sugestie, cos juz wiem, tzn. kupie A5. Glowne zastosowanie w moum przypadku to retusz zdjec. Zastanawiam sie jednak czy nacisk, rozdzielczosc nie jest poprawiona w 3, i czy z tego wzgledu nie warto kupic. ? Hm.... Jeszcze raz dzieki.;)

mpriest
06-04-2005, 16:56
wulisu, zaufaj mi, nie odczujesz roznicy. Jesli masz
mozliwosc - kupuj I2 A5 bez chwili namyslu.

Anonymous
06-04-2005, 17:19
Wierze, tylko tak sie rowniez sklada ze trudno znalesc I2 obecnie w sklepach od groma I3 ktore zdaje sie maja wieksza rozdzielczosc, jak ta rozdzielczosc przeklada sie w praktyce, ktos cos moze powiedziec? Wiem o co chodzi normalnie z rozdzielczoscia, mam wrazenie jednak ze producenci celowo wprowadzaja rozne terminy wprowadzajac w blad typu dpi, lpi, i kilka innych. Widzisz mam taka nature ze lubie wiedziec dlaczego, tylko wtedy kupujac czuje sie usatysfakcjonowany. Jesli powiesz mi ze I2 w praktyce to to samo i wyjasnij szerzej dlaczego, bez cienia watpliwosci znajde owy model i go kupie.:) Pozdrawiam serdecznie.
Dariusz LIs
wulisu