PDA

Zobacz pełną wersję : Profile kolorów do D300s



kuba_rsx
21-01-2010, 21:25
Witam, nie znalazłem na forum wzmianek o tym więc zwracam się z następującym pytaniem: gdzie można pobrać (inne niż portrait i landscape) profile działające z D300s?
Tych dedykowanych do D300, s-ka nie widzi, jest jakiś myk aby to obejść?
Pozdrawiam

jm
21-01-2010, 23:19
a gdzie można pobrać landscape i portrait?

dem
21-01-2010, 23:44
PORTRAIT i LANDSCAPE (http://nikonimglib.com/opc/)

Profile D2XMODE dla D300s, według tej strony, nie istnieją.

jm
22-01-2010, 01:26
Czyli pozostaje jak do tej pory, korzystanie z pełnej listy profili w NX2.....
Jednak skoro do d300 jest pełna lista.... pozostaje mieć nadzieję, że i do d300s zostanie ona uzupełniona o profile D2X

kuba_rsx
22-01-2010, 01:52
No właśnie nieco to denerwujące. Czasami robię jpg żeby mieć z głowy cześć grzebania a tu tylko NX zostaje.
Ale np. do D300 są jeszcze profile symulujące filmy np. fuji velvia itp. Sprawdzał ktoś może czy jakimś cudem daje radę je odpalić na s-ce?

punkers
22-01-2010, 08:35
Ale jeśli się nie mylę, to d300s jest własnie uboższy o funkcję wgrywania profili kolorów od swojego młodszego brata.

gusi
22-01-2010, 09:05
Ale jeśli się nie mylę, to d300s jest własnie uboższy o funkcję wgrywania profili kolorów od swojego młodszego brata.


chyba coś przeoczyłem:mrgreen:

R.i.P.
22-01-2010, 09:33
Ale jeśli się nie mylę, to d300s jest własnie uboższy o funkcję wgrywania profili kolorów od swojego młodszego brata.

mylisz się niestety... ;]

jm
22-01-2010, 09:40
Nie, no profile można wgrywać, tylko...tych do wgrywania nieco mało:twisted:


Ale jeśli się nie mylę, to d300s jest własnie uboższy o funkcję wgrywania profili kolorów od swojego młodszego brata.

Mylisz się na całej linii - profile można wgrywać, tylko...tych do wgrywania nieco mało:twisted: (liczę, że może i to się zmieni)

A poza tym d300s jest ....najmłodszy w rodzinie, nie ma młodszego rodzeństwa;) - na dziś:D

J@sió
22-01-2010, 09:57
A próbował ktoś po prostu wgrać te przeznaczone dla D300? Teoretycznie to niemal te same aparaty, więc a nóż zadziała, a zepsuć się nie da.

tomek...
22-01-2010, 10:09
Nie da się wgrać tych z D300. Aparat ich nie widzi.

Pozdrawiam
Tomek...

jm
22-01-2010, 10:45
Uprzedzając inne sugestie.... profile przeznaczone do d700 też nie działają - tzn nie da się wgrać, bo aparat ich nie widzi:twisted:

OT - Apropos te same/ inne aparaty - ciekawe jest to, że ponoć NEFy z d300 są sporo "lżejsze" od tych z D300s - więc...niby te same...ale nie takie same?
Piszę "ponoć" bo nie mam d300 ale tak zasłyszałam od userów 3setki bez es

dem
22-01-2010, 11:21
A to dziwne co prawisz, bo ja wczoraj bez problemu wgrałem D2XMODE1/2/3, oraz PORTRAIT do swojej D700.

Jacek_Z
22-01-2010, 11:25
dem - nie działają na D300s .....

dem
22-01-2010, 11:28
...aaach :) , jeszcze się dobrze nie obudziłem, proszę mi wybaczyć ;)

Jatin
22-01-2010, 12:21
Co do profili symulujących filmy gdzieś znalazłem takie pod D300s ale nie było rewelacji więc wywaliłem. W każdym razie tak owe istnieją nawet gdzieś na forum był link chyba.

TomaSzSz
28-11-2011, 13:11
a Jakich profili używacie najczęściej do fotografii ślubnej ?? (d300)

dem
28-11-2011, 13:33
a Jakich profili używacie najczęściej do fotografii ślubnej ?? (d300)
Ślubów nie robię, ale do fotografowania ludzi najbardziej przypadł mi do gustu D2Xmode2. Neutral też jest dobry, to jest mój podstawowy profil.

tmk_t
28-11-2011, 17:18
A to dziwne co prawisz, bo ja wczoraj bez problemu wgrałem D2XMODE1/2/3, oraz PORTRAIT do swojej D700.
a czy jest sens wgrywac je wszystkie, jeśli mam to od razu w view nx2? raw na kompa i wtedy zmieniam

dem
28-11-2011, 17:36
Na pewno nie zaszkodzi. Przyspiesza natomiast pracę, jeśli masz dużo zdjęć do obróbki. Profile najbardziej przydatne są jednak, gdy strzelasz jpg'i.

tmk_t
28-11-2011, 17:50
ale przyznam, że praca z rawami w view nx2 jest tak prosta i szybka, że zastanawianie się jaki profil kolorów lub jaki wariant balansu bieli mam dobrać do fotografowanej sceny (dla mnie) jest niepotrzebne, kompletnie o tym nie myśle gdy fotografuje. tylko kadr mnie interesuje

qba87
02-01-2012, 23:08
Witam

Mam prośbę - czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak zainstalować te profile ?
Ściągam profil ze strony http://nikonimglib.com/opc/
ściągam plik i nie wiem co z nim dalej zrobić... Odpalam go i tworzy się nowy folder z plikiem o rozszerzeniu NOP
Co mam z nim dalej zrobić ?

dzięki wszystkim z góry

tmk_t
02-01-2012, 23:14
ten plik najlepiej przenieść na pulpit
biorę czysta karte pamięci bez żadnych plików, przenosze na nią, bateria w aparacie najlepiej full naładowana
w ustawieniach masz: ZAPISZ/ ŁADUJ USTAWIENIA, kursor w prawo i ŁADUJ ...
chyba tak :)

qba87
02-01-2012, 23:48
ten plik najlepiej przenieść na pulpit
biorę czysta karte pamięci bez żadnych plików, przenosze na nią, bateria w aparacie najlepiej full naładowana
w ustawieniach masz: ZAPISZ/ ŁADUJ USTAWIENIA, kursor w prawo i ŁADUJ ...
chyba tak :)

Problem w tym że tak właśnie robie i odpowiedź jest że na karcie nie znajduje się odpowiedni plik ( coś w tym stylu )
Bateria nie jest naładowana na full teraz ją ładuje ale wątpie że to miało na ten komunikat wpływ

tmk_t
02-01-2012, 23:53
2 razy to robiłem i był moment że tez sie męczyłem, ale naprawde nie pamiętam jak to obszedłem coś było z plikiem, może jest jeszcze coś w tym katalogu, w środku i to dopiero na karte, sprawdź na kompie
później doszedłem do wniosku, że szkoda w to się bawić jak mam te profile w view nx, tylko że ja robie teraz tylko w raw, jak ty tylko w jpg to rozumiem

y0ddh4
02-01-2012, 23:54
http://nikonimglib.com/opc/manual/en/opc_win_en_ABF.html - powinno pomóc.

qba87
03-01-2012, 11:41
2 razy to robiłem i był moment że tez sie męczyłem, ale naprawde nie pamiętam jak to obszedłem coś było z plikiem, może jest jeszcze coś w tym katalogu, w środku i to dopiero na karte, sprawdź na kompie
później doszedłem do wniosku, że szkoda w to się bawić jak mam te profile w view nx, tylko że ja robie teraz tylko w raw, jak ty tylko w jpg to rozumiem

Ja też głównie robię w rawach ale i jpgi się zdarzają - szczególnie jak żona robi. Fakt w view nx można sobie to wszystko obejść ale denerwuje mnie to że nie moge ich wgrać do puszki. Będę próbował dalej dzięki za pomoc

stachmuszel
03-01-2012, 13:27
ten plik najlepiej przenieść na pulpit
biorę czysta karte pamięci bez żadnych plików, przenosze na nią, bateria w aparacie najlepiej full naładowana
w ustawieniach masz: ZAPISZ/ ŁADUJ USTAWIENIA, kursor w prawo i ŁADUJ ...
chyba tak :)

Na karcie trzeba utworzyć folder "NIKON" i do niego zgrać pliki z profilami. Oprogramowanie aparatu w tym katalogu szuka pilków *.nop.
Pozdr.

p.s. sprawdzone u mnie. Dziala :-)

qba87
03-01-2012, 19:20
Na karcie trzeba utworzyć folder "NIKON" i do niego zgrać pliki z profilami. Oprogramowanie aparatu w tym katalogu szuka pilków *.nop.
Pozdr.

p.s. sprawdzone u mnie. Dziala :-)

Dopiero Twój sposób zadziałał - wielkie dzięki :)

Mam jeszcze prośbę - moglibyście dać linka do ściągnięcia profili D2X ?

pozdr

absurd
04-01-2012, 20:13
Proszę http://nikonasia-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5707

jmarcinkowski
04-01-2012, 21:33
Proszę http://nikonasia-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5707

Wielkie dzięki, ale .....ja chyba za głupi jestem, żeby toto zainstalować :( Próbowałem kilka razy i mój D300s tego nijak nie widzi :(
Profil PORTRAIT wszedł bez problemu, ale te ( na stronie napisane, że do D300 a nie D300s ) "za Chiny Ludowe" nie chcą się załadować.

stachmuszel
04-01-2012, 21:41
Bo nie zaladuja sie. D300s to inny aparat niz D300, wiec profile tez sa inne.

jmarcinkowski
04-01-2012, 21:48
Bo nie zaladuja sie. D300s to inny aparat niz D300, wiec profile tez sa inne.

Cały czas tak myślałem, ale skoro w wątku o profilach do D300s ktoś linkuje taką stronę, to można pomyśleć, że coś drgnęło "w sprawie" i da się toto "wcisnąć" :) do puszki :)

absurd
04-01-2012, 21:54
Wybacz, chyba trochę przez nieuwagę dałem ten link...

jmarcinkowski
04-01-2012, 21:58
Bez przesady :) przecież nic się nie stało, była okazja kartę pamięci przewietrzyć :)

rafal1676
05-01-2012, 06:57
To jest link do opisu ktory zrobilem na foto grupa detroit , gdy mialem jeszcze D300s mam nadzieje ze to wam pomoze http://www.fotogrupadetroit.com/viewtopic.php?f=3&t=229
PS: Jest tam troche profili ktore zebralem do kupy wiec mozecie je sciagnac

J51
05-01-2012, 09:52
Wielkie dzięki, ale .....ja chyba za głupi jestem, żeby toto zainstalować :( Próbowałem kilka razy i mój D300s tego nijak nie widzi :(
Profil PORTRAIT wszedł bez problemu, ale te ( na stronie napisane, że do D300 a nie D300s ) "za Chiny Ludowe" nie chcą się załadować.

Spróbuj tutaj,powinno pomóc.

http://www.megaupload.com/?d=1TTA9FHF

DominikGSI
05-01-2012, 10:02
Nie ma prawdziwych profili D2X ani do D300s, ani do D90 czy D7000. Dziwię się, że temat ten jest wałkowany 150-ty raz. Wszystko to klony robione na podstawie profilu standard, nie mające nic wspólnego z oryginalnymi D2X.

jmarcinkowski
05-01-2012, 15:07
Wielkie dzięki - jak wrócę wieczorem z pracy to się pobawię.
Pozdrawiam.

staruch
14-01-2012, 20:37
Posiadam profile niby do 300s ale pliki oznaczone .NCP wgram a .NOP nie jak moge to zmienić??

stachmuszel
15-01-2012, 12:36
Bo *.nop sa profilami dla aplikacji, a nie puszki.

P.s. Sorki, ale uzywaj znakow interpuncyjnych, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.